Skocz do zawartości

Dlaczego każde forum narciarskie zjechało na psy!?


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Robur82 napisał:

Ale tvn nie jest neutralną telewizją, reprezentuje interes tej samej opcji/ideologi co fejs

Podobnie jak TVP, ale to ja mam w ręku pilota i to ja decyduję co chcę oglądać. Ja pamiętam czasy gdy był tylko jeden program w telewizji. Nie tęsknię za tamtymi czasami.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego sławnego forum usunąłem się sam w 2019 po tym, jak niejaki Jan który nie dowierzał pandemii stanął okoniem i zaczął mnie obrażać w DMach, które oczywiście opublikowałem. Moje karygodne zachowanie zostało nagrodzone poważnym ostrzeżeniem. Stwierdziłem, że skoro najważniejsze jest chronienie idiotów i piewców teorii spiskowych, to zdecydowanie nie jest to miejsce dla mnie. I żeby nie było, to nie było niezgodne z regulaminem forum. Zażądałem usunięcia wszystkich swoich postów i konta. Jeśli ma mnie tam nie być, to mojego wkładu również. A po przesłodzonych relacjach z wyjazdów JC najnormalniej robiło mi się niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robur82 napisał:

Ale tvn nie jest neutralną telewizją, reprezentuje interes tej samej opcji/ideologi co fejs

Co do zasady w przestrzeni publicznej powinno być miejsce dla każdego poglądu (ideologii), no może pomijając jakieś ekstremizmy w postaci nawoływania do przemocy. Dla mnie zarówno próby odebrania prawa wypowiedzi TVN jak i zbanowanie konta Konfederacji mają dokładnie ten sam negatywny wymiar. To jest tłumienie podstawowego prawa do nieskrępowanej wypowiedzi na tematy światopoglądowe, ideologiczne, społeczne, etc.

Edytowane przez tomkly
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forum żyje i to fajnie, natomiast ginie w nim cała masa cennych materiałów. Co sądzicie o porządkowaniu niektórych rzeczy, nawet nie klasycznej moderacji, bo tej tu nie chcemy. Ale zaczynają się fajne tematy szkoleniowe i potem się robi wielka dyskusja o czymś zupełnie innym. Temat ginie. Pewnie ja czy jeszcze pojedyncze osoby mogłyby się zająć wyodrębnianiem pewnych tematów jako przyklejonych, czyli zbiór porad dla początkujących, info o doborze nart czy butów, byłoby to w jednym miejscu i do niego moglibyśmy odsyłać. Widziałbym to nawet jako nieedytowalne tematy, do których może wklejać fajne wypowiedzi ktoś w rodzaju admina (kilka osób). Dzięki temu nowy człowiek mógłby znaleźć informacje bez zniechęcania się wielkimi dyskusjami jak o nieszczęsnej linii spadku stoku. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chertan napisał:

Forum żyje i to fajnie, natomiast ginie w nim cała masa cennych materiałów. Co sądzicie o porządkowaniu niektórych rzeczy, nawet nie klasycznej moderacji, bo tej tu nie chcemy. Ale zaczynają się fajne tematy szkoleniowe i potem się robi wielka dyskusja o czymś zupełnie innym. Temat ginie. Pewnie ja czy jeszcze pojedyncze osoby mogłyby się zająć wyodrębnianiem pewnych tematów jako przyklejonych, czyli zbiór porad dla początkujących, info o doborze nart czy butów, byłoby to w jednym miejscu i do niego moglibyśmy odsyłać. Widziałbym to nawet jako nieedytowalne tematy, do których może wklejać fajne wypowiedzi ktoś w rodzaju admina (kilka osób). Dzięki temu nowy człowiek mógłby znaleźć informacje bez zniechęcania się wielkimi dyskusjami jak o nieszczęsnej linii spadku stoku. 

Cześć

Żeby to zrealizować musiałbyś paru użytkowników odstrzelić. Wielokrotnie apelowałem na forach o szacunek dla tematów poradniczych i sam starałem się zawsze - gdy ktoś sensownie radzi po prostu milczeć aby nie wprowadzać bałaganu. Niestety mam wrażenie, że byłem jedyny a są osoby, które wprost specjalizują się w niszczeniu tematów poradniczych czyli naprawdę ważnych i poważnych nie mają absolutnie nic do powiedzenia poza chęcią pochwalenia się że:

- maja takie to a takie narty i na nich im się najlepiej jeździ

- oni jeżdżą tak i tak i to należy realizować bo są zajebiści (najczęściej tylko w oczach własnych i dziewczyny, która na nartach stoi dwa dni)

- nic nie jest czarno białe a fora są demokratyczne i każdy może zabrać głos

- albo - i to jest najlepsze: "Choć nie jestem specjalistą i słabo jeżdżę ale się wypowiem choć są tu lepsi i pewnie się wypowiedzą ale moim zdaniem..."

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Żeby to zrealizować musiałbyś paru użytkowników odstrzelić. Wielokrotnie apelowałem na forach o szacunek dla tematów poradniczych i sam starałem się zawsze - gdy ktoś sensownie radzi po prostu milczeć aby nie wprowadzać bałaganu. Niestety mam wrażenie, że byłem jedyny a są osoby, które wprost specjalizują się w niszczeniu tematów poradniczych czyli naprawdę ważnych i poważnych nie mają absolutnie nic do powiedzenia poza chęcią pochwalenia się że:

- maja takie to a takie narty i na nich im się najlepiej jeździ

- oni jeżdżą tak i tak i to należy realizować bo są zajebiści (najczęściej tylko w oczach własnych i dziewczyny, która na nartach stoi dwa dni)

- nic nie jest czarno białe a fora są demokratyczne i każdy może zabrać głos

- albo - i to jest najlepsze: "Choć nie jestem specjalistą i słabo jeżdżę ale się wypowiem choć są tu lepsi i pewnie się wypowiedzą ale moim zdaniem..."

Pozdrowienia

Raczej widziałbym to jako kopiowanie rzeczy wartościowych do wątków, gdzie nikt inny nie mógłby nic dopisać, niestety jest to wtedy selekcja subiektywna, chociaż sądzę, że łatwo takie wpisy wyciągnąć i śmiem twierdzić, że autorami ich byłoby raptem kilka osób. Może i wtedy motywacja byłaby lepsza, bo zostałoby "dla potomnych", a teraz rozwadnia się w cholerę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Faktycznie uporządkowanie tego by się przydało - nawet jeśli coś się jakiś temat rozkmini to i tak niknie w gąszczu postów nie związanych z tematem.

Co do dyskusji w danym temacie - to będzie trudno, bo jak @Mitek z paroma jemu podobnymi specjalistami będą prowadzić monologi - to będzie bez sensu, jasne że najlepiej rzeczowe pytania zadawać, ale to tak nie będzie działać, można tylko eliminować głupie wypowiedzi kompletnie nie związane z tematem.

No i skala - tu będę to forsował aby podpiąć filmik poglądowy z jazdy powiedzmy wzorcowej ze stopniowanie - nie tylko opis - przy filmie nawet go nie potrzeba - powinna być na pierwszym planie - aby każdy mógł się tam odnaleźć. Bo piszą głupoty, jak np. mam 6/7 ale niebieskie i bladoróżowe są git, jazda sportowa pługiem mnie interesuje etc. - jakie narty?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminowanie wypowiedzi to już jest cenzura, zawsze robi się problem dlaczego coś jest eliminowane. A potem ludzie odchodzą mając dość cenzury, która zawsze ktoś uzna za niesprawiedliwą. Stąd dobrym rozwiązaniem jest kopiowanie fajnych wypowiedzi do przyklejonych wątków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chertan napisał:

Eliminowanie wypowiedzi to już jest cenzura, zawsze robi się problem dlaczego coś jest eliminowane. A potem ludzie odchodzą mając dość cenzury, która zawsze ktoś uzna za niesprawiedliwą. Stąd dobrym rozwiązaniem jest kopiowanie fajnych wypowiedzi do przyklejonych wątków. 

Cześć

No złego słowa użyłem, wiesz przecież, nie chodzi tu o cenzurowanie ale o czytelność całego tematu, żeby w jakiś sposób to uporządkować żeby nie trzeba było wertować 50 stron żeby się czegoś dowiedzieć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cześć

No złego słowa użyłem, wiesz przecież, nie chodzi tu o cenzurowanie ale o czytelność całego tematu, żeby w jakiś sposób to uporządkować żeby nie trzeba było wertować 50 stron żeby się czegoś dowiedzieć.

pozdrawiam

Tylko żeby takie cos działało, to musiałby być moderator / opiekun, który wie co jest coś warte a co nie.

Drugą sprawą jest to, że to nie Wikipedia, na której można zaproponować zmianę, ale przedyskutować to już raczej nie. Przyznam, że np. ja jestem tu, bo mogę podyskutować itp. Jeśli forum miałoby się zmienić w poukładane w szufladki wiadomości z "wykastrowanymi" wątkami, to nie jest to już forum dyskusyjne, a katalog biblioteczny.

Dołączyłem do forum, i wolę aby zostało miejscem do dyskusji (jeśli mam cokolwiek do powiedzenia, jestem nowym członkiem). Jeśli powstanie jego część katalogująca/systematyzująca jakiś know-how - super, natomiast obawiam się, że skończyłoby się na tym, że pojawi się jakaś jedna prawidłowa wersja w katalogu, bo inne niezgodne z duchem programu SITN i jego nomenklaturą wpadną "do kosza".

Nie wspomnę, że to baaardzo czasochłonne zadanie do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kubis napisał:

Tylko żeby takie cos działało, to musiałby być moderator / opiekun, który wie co jest coś warte a co nie.

Drugą sprawą jest to, że to nie Wikipedia, na której można zaproponować zmianę, ale przedyskutować to już raczej nie. Przyznam, że np. ja jestem tu, bo mogę podyskutować itp. Jeśli forum miałoby się zmienić w poukładane w szufladki wiadomości z "wykastrowanymi" wątkami, to nie jest to już forum dyskusyjne, a katalog biblioteczny.

Dołączyłem do forum, i wolę aby zostało miejscem do dyskusji (jeśli mam cokolwiek do powiedzenia, jestem nowym członkiem). Jeśli powstanie jego część katalogująca/systematyzująca jakiś know-how - super, natomiast obawiam się, że skończyłoby się na tym, że pojawi się jakaś jedna prawidłowa wersja w katalogu, bo inne niezgodne z duchem programu SITN i jego nomenklaturą wpadną "do kosza".

Nie wspomnę, że to baaardzo czasochłonne zadanie do wykonania.

Cze

Właśnie mi o to chodzi, aby całość oraz wszystkie wypowiedzi zostały tak jak jest, ale doklejona do tego podstrona (czy coś tam) z tymi najważniejszymi wyselekcjonowanymi informacjami, żeby łatwo można było odszukać informacji która nas i innych tak naprawdę interesuje. Program SIiTN pewnie jest dobry i sprawdzony, trzeba go jeszcze tylko przetłumaczyć na polski 🙂. Są tacy co potrafią ta wiedzę bardziej łopatologicznie przedstawić, no niestety pewne pojęcia i określenia muszą zostać i pewnie trzeba się ich nauczyć - bo np. nie mają odpowiedników, ale można bardziej obrazowo i po "ludzku".

No i czasochłonne to będzie - ale może ktoś się poświęci.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jan napisał:

proponuję - dział forum który będzie moderowany przez najlepszych tzw.

Loża Ekspertów

https://www.skiforum.pl/leaderboard/

 

To jest akurat "zły" pomysł, bo ranking na forum nie ma żadnego związku z jakimkolwiek przygotowaniem merytorycznym. Mam na myśli to, że nie trzeba być orłem, aby tam się pojawić, choć nie twierdzę że nie ma tam orłów. ŻEBY NIE BYŁO 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Orzeł 🦅 jest tylko jeden ...😏  

 Mądry narciarz kiedyś mi powiedział że najbardziej na stoku trzeba bać się jastrzębi nie orłów, jastrzębie lecą z góry

Taa, a potem już zlatują się sępy, jak to w Białce ostatnio, z całej Polski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Orzeł 🦅 jest tylko jeden ...😏  

 Mądry narciarz kiedyś mi powiedział że najbardziej na stoku trzeba bać się jastrzębi nie orłów, jastrzębie lecą z góry

W ostatnim czasie te jastrzębie (z NBP) pewnie sporo osób ze stoków wyrzuciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiforum jest ewenementem, brak moderacji to powód dla którego tu jestem. Nic nie przeszkadza naturalnemu rozwojowi wątków, ich niespodziewane rozwinięcia często są ciekawsze od przewodniej myśli. To wynik i dowód różnorodności charakterów oraz osobowości. Bogactwo forum to ludzie, to oni tworzą jego kształt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się włączyć  AI?

Dodać opcje -- Q -jakości - dobry merytoryczny post.... nadawany przez forumowiczów

Dodać opcje Ex- bardzo dobry post  wedlug opinii eksperta

Kilka opcji czytania - sortowania wypowiedzi w danym temacie

1.  chronologicznie- jak obecnie 

2. chronologicznie - tylko posty Q> 5x

3. Tylko posty oznaczone jako Q malejąco

4. Tylko posty oznaczone jako Ex 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...