Skocz do zawartości

Narty po latach


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.
Nazywam się Mateusz, to mój 1 post na forum, wracam do nart po 5 latach.Dzieci q końcu wyrosły 🙃😁 Chciał bym zmienić narty. Obecne mają 15 lat. Proszę o ponoć doświadczonych kolegów i koleżanki o ponoć jakie narty kupić.
Mam wzrostu 185 cm, 75 kg wagi. Nie lubię extreem- czarnych tras , raczej czerwone itp .. jazda średnio szybka, raczej dużo skrętów.. umiejętności hmm tak na oko 6-7/10. Chciałbym narty które pozwolą mi pojechać szybciej w razie w. i podciągnąć umiejętności.
Dziękuję z góry za każdą ponoć.
Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku umiejętności to ja zawsze jestem ciekaw, jak w przeszłości te narty wyglądały?  Ocena osobista według kryteriów, podanych na "skiforum" jest bardzo względna. Na forum są aktywni instruktorzy, którzy będą może chcieli pomóc. Pięć lat to znowu nie tak długa przerwa. W tym czasie w budowie nart nie zaszły jakieś większe zmiany.  

Kryterium do doboru nie jest ich umiejętność pojechania szybciej. To można zrobić na każdej narcie.  Podciąganie umiejętności tak!  Jest latwiej poprawiać swoją technikę jazdy, dobierając bardziej starannie narty do swego stylu jazdy(np. skręty na równoległych nartach). Ja bym się bardziej "otworzył". Kiedy zaczęło się jeździć w miarę regularnie  na nartach. Czy się było uczonym przez instruktorów,  narciarzy z opanowaną poprawną techniką. Ile dni w sezonie. Ew., szacunkowo, ile dni od początku. Jakie stoki, niebieskie, czerwone.  To o wiele bardziej charakteryzuje umiejętności. Wszyscy się podobnie uczą, z wyjątkiem tych, co w szkółkach, lub mających przy sobie ciągle narciarza o umiejętnościach instruktorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, winner napisał:

Dzien dobry.
Nazywam się Mateusz, to mój 1 post na forum, wracam do nart po 5 latach.Dzieci q końcu wyrosły 🙃😁 Chciał bym zmienić narty. Obecne mają 15 lat. Proszę o ponoć doświadczonych kolegów i koleżanki o ponoć jakie narty kupić.
Mam wzrostu 185 cm, 75 kg wagi. Nie lubię extreem- czarnych tras , raczej czerwone itp .. jazda średnio szybka, raczej dużo skrętów.. umiejętności hmm tak na oko 6-7/10. Chciałbym narty które pozwolą mi pojechać szybciej w razie w. i podciągnąć umiejętności.
Dziękuję z góry za każdą ponoć.
Pozdrawiam .

Cześć.

Czy z twoimi nartami jest coś nie tak ?. Pojeździj na nich i przypomnij sobie technikę. Równolegle wypożycz coś aktualnego i sprawdź czy jest różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wiązania plastikowe? - to o niczym nie świadczy, bardzo wiele jest wiązań posiadających z zewnątrz plastiki. Oddaj narty do serwisu, niech sprawdzą działanie wiązań, jeżeli ok. zleć ustawienie sił wypięcia + ostrzenie i smarowanie nart. Reszta jak pisałem, nie spiesz się z kupnem, na razie spróbuj pojeździć na swoich, w trakcie sezonu wypożycz np. Volkl Racetiger SL i porównaj. Przypomnij sobie nawyki ruchowe, zmiana nart nie zmieni umiejętności narciarza. Pisałem tu kiedyś o moim koledze który zamiast szukać poprawy umiejętności wciąż szuka w śród nart świętego grala. Ponadto przy każdej zmianie przesiada się na narty coraz krótsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że warto nowe narty potestować przed zakupem - nawet jeśli nie dokładnie ten sam model, to przynajmniej rodzaj - przesiadka na slalomkę to wyczuwalna zmiana. Zrób sobie te stare (serwis, sprawdzenie wiązań) i zobacz. Nawet w ubiegłym sezonie nie tylko testowałem narty z wypożyczalni (jedne nawet później kupiłem) ale trafiałem też na testy darmowe. Nawet raz pożyczyłem narty na weekend w Warszawie, aby mieć pewność, że sprawdzę wymarzony model (nie sprawdził się 🙂 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...