Skocz do zawartości

Waga nart freestyle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuję na ten sezon nart freestyle, jeździłem z dobre 10 lat na zjazdówkach i swój poziom na nich oceniam na zaawansowany, bardzo szybko uczę się nowych aktywności, więc poszukuję sprzętu od razu dobrego, na oku mam narty Line Blend Freestyle, ale ważą prawie 4kg para bez wiązań przy wysokości 171cm, czy to dużo? Chciałbym jeździć głównie park ale na stoku też poszusować i poza trasą połapać fajne hopki, zdadzą egzamin tak ciężkie narty? Mówię ciężkie bo widziałem też różne ważące nawet 1800 gram za parę ;( A przy okazji jakie wiązania do nich byście polecali, bo totalnie nie mam pojęcia co wybrać? Z góry dzięki za odpowiedzi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rok temu miałem poniekąd podobne dylematy. Na park u mnie technicznie zdecydowanie za wcześnie (obecnie jazda po trasach), ale chciałem mieć możliwość spróbowania podstawowych elementów freestyle (switch, ollie, butter). Po wertowaniu opinii nt. różnych nart, Line Blend skreśliłem z listy swoich kandydatów. Ponoć łatwo się robi manuale, buttery nawet aż za łatwo, nie dają "pop" przy ollie i przy lądowaniu nie dają dobrego oparcia. Ciekawe podsumowanie narty jakie gdzieś usłyszałem (chyba Jens ze Stomp It) to narta dla bardzo początkujących, albo bardzo wytrawnych parkowych narciarzy. Jeśli jesteś tego wszystkiego świadom, a ta elastyczność jest czymś czego poszukujesz, to chyba nie ma co koncentrować się na masie nart.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, netmare napisał:

Rok temu miałem poniekąd podobne dylematy. Na park u mnie technicznie zdecydowanie za wcześnie (obecnie jazda po trasach), ale chciałem mieć możliwość spróbowania podstawowych elementów freestyle (switch, ollie, butter). Po wertowaniu opinii nt. różnych nart, Line Blend skreśliłem z listy swoich kandydatów. Ponoć łatwo się robi manuale, buttery nawet aż za łatwo, nie dają "pop" przy ollie i przy lądowaniu nie dają dobrego oparcia. Ciekawe podsumowanie narty jakie gdzieś usłyszałem (chyba Jens ze Stomp It) to narta dla bardzo początkujących, albo bardzo wytrawnych parkowych narciarzy. Jeśli jesteś tego wszystkiego świadom, a ta elastyczność jest czymś czego poszukujesz, to chyba nie ma co koncentrować się na masie nart.

wiesz co jednak te narty wg mnie też odpadają bo są zbyt szerokie pod butem, to są bardziej chyba freeride, a ja bym chciał coś w typie allmountain czyli węższe niż freeride ale trochę szersze od typowych 100% parkowych, czyli chyba właśnie coś czego poszukuję, teraz tylko jakie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryję pewnie Ameryki mówiąc, że wybór jednej pary nart do wszystkiego to rachunek wielu zmiennych i tylko Ty możesz znaleźć właściwe rozwiązanie dla siebie. Szerokość pod butem, sztywność, rockery, pozycja wiązania jedną aspekty jazdy ułatwią, a inną utrudnią. U mnie wybór padł na Voelkl Revolt 95. Przesiadłem się ze starej, sztywnej, niby parkowej narty 78mm pod butem. Różnice dla mnie: trudniej się jeździ po stoku - stara lepiej i chętniej szła na krawędzi, na starej byłem w stanie zrobić pop na płaskim jadąc lekko na krawędziach, na nowej nie umiem (nie mówię, że się nie da). Jazda tyłem zdecydowanie łatwiejsza na nowej, obroty i wszystko co związane z wypłaszczeniem narty zdecydowanie łatwiejsze na nowej. Gdybym wiedział to wszystko co teraz, to kupiłbym Voelkl Revolt 87, cofnął odrobinę wiązanie ze środka i pewnie miałbym idealny kompromis na swoje zamiary i obecny poziom zaawansowania.

Dopóki nie masz przekonania, co chcesz kupić, to proponuję poszukać po używkach i brać co jest. Jeśli kupisz nowe i nie będziesz zadowolony, to trudno będzie Ci je odsprzedać i będzie to ze sporą stratą, bo popyt u nas jest dość mały. Jak kupisz używki, to niedrogim sposobem dowiesz się przynajmniej czego oczekujesz od narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na te używki do 500zł to boję się że będzie to po prostu słaba narta i szybko się zniechęcę do tego sportu, wolę wziąć coś nowego, na przykład na skatepro masz rok na zwrot, więc spoko opcja szczególnie dla niezdecydowanych, myślę że poszperam jeszcze trochę w temacie i coś znajdę, swoją drogą szkoda że te volkle revolt mają takie wymiary, że żaden nawet w małym stopniu by dla mnie nie pasował ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, netmare napisał:

Nie odkryję pewnie Ameryki mówiąc, że wybór jednej pary nart do wszystkiego to rachunek wielu zmiennych i tylko Ty możesz znaleźć właściwe rozwiązanie dla siebie. Szerokość pod butem, sztywność, rockery, pozycja wiązania jedną aspekty jazdy ułatwią, a inną utrudnią. U mnie wybór padł na Voelkl Revolt 95. Przesiadłem się ze starej, sztywnej, niby parkowej narty 78mm pod butem. Różnice dla mnie: trudniej się jeździ po stoku - stara lepiej i chętniej szła na krawędzi, na starej byłem w stanie zrobić pop na płaskim jadąc lekko na krawędziach, na nowej nie umiem (nie mówię, że się nie da). Jazda tyłem zdecydowanie łatwiejsza na nowej, obroty i wszystko co związane z wypłaszczeniem narty zdecydowanie łatwiejsze na nowej. Gdybym wiedział to wszystko co teraz, to kupiłbym Voelkl Revolt 87, cofnął odrobinę wiązanie ze środka i pewnie miałbym idealny kompromis na swoje zamiary i obecny poziom zaawansowania.

Dopóki nie masz przekonania, co chcesz kupić, to proponuję poszukać po używkach i brać co jest. Jeśli kupisz nowe i nie będziesz zadowolony, to trudno będzie Ci je odsprzedać i będzie to ze sporą stratą, bo popyt u nas jest dość mały. Jak kupisz używki, to niedrogim sposobem dowiesz się przynajmniej czego oczekujesz od narty.

A mógłbym jeszcze zapytać jakich wiązań używasz, lub jakie polecasz na chwilę obecną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, SzymonSz said:

(...) na skatepro masz rok na zwrot, więc spoko opcja szczególnie dla niezdecydowanych (...)

Piękna reklama...
 

... a tymczasem już na stronie ...

Quote

Przedmioty mogą być zwrócone w przeciągu roku. To daje Ci dużo czasu na przetestowanie i ocenę produktu! Możesz je przetestować jak w sklepie stacjonarnym, lecz normalne użytkowanie i testowanie na zewnątrz nie jest dozwolone.

😄

1 minute ago, SzymonSz said:

A mógłbym jeszcze zapytać jakich wiązań używasz, lub jakie polecasz na chwilę obecną?

Używam Griffonów i Neoxów. Widzę pewne mankamenty jednych i drugich. Nie polecam żadnych, ale to subiektywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzymonSz napisał:

jak patrzę na te używki do 500zł to boję się że będzie to po prostu słaba narta i szybko się zniechęcę do tego sportu, wolę wziąć coś nowego, na przykład na skatepro masz rok na zwrot, więc spoko opcja szczególnie dla niezdecydowanych, myślę że poszperam jeszcze trochę w temacie i coś znajdę, swoją drogą szkoda że te volkle revolt mają takie wymiary, że żaden nawet w małym stopniu by dla mnie nie pasował ;(

Cześć

Przypomnij się jutro do południa. Musisz kupić porządne narty, lekko taliowane niezbyt zrockerowane albo nawet na camberze. Narta musi mieć wyprowadzoną ściankę boczną do końca i długość do wzrostu. Oczywiście narta powinna być szersza ale bez przesady. Oczywiście jeszcze trzeba w miarę umieć jeździć, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Na początek zdecydowanie normalne kije tylko porządne mocne z dobrymi talerzykami a nie jakimś gównem. Syn trzaskał pierwsze triki z kijami giętymi kijami do GS.

Tak naprawdę sprzęt

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Tak naprawdę sprzęt nie ma wielkiego znaczenia. Ważne, żeby... nie było go szkoda. Jeżeli freestyle nie ma być celem życia to wystarczy Ci narta za 3-4-stówy.

Celem życia nie, ale za to hobby, a myślę, że im lepszy sprzęt, tym szybciej i przyjemniej będę w stanie się nauczyć różnych tricków, a na tanim mogę się szybko zniechęcić poprzez jego różne wady, więc myślę, że na hobby nie ma co oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SzymonSz napisał:

Celem życia nie, ale za to hobby, a myślę, że im lepszy sprzęt, tym szybciej i przyjemniej będę w stanie się nauczyć różnych tricków, a na tanim mogę się szybko zniechęcić poprzez jego różne wady, więc myślę, że na hobby nie ma co oszczędzać

 

Cześć

Źle myślisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że podbijamy wyświetlenia komercyjnego wątku, ale...

1 hour ago, Mitek said:

Na początek zdecydowanie normalne kije

Tak na wesoło: zakładam, że freestylowcy dzielą się na dwie kategorie: tych co już mają za krótkie kije i tych u których kij jeszcze nie trafił w żebra 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SzymonSz napisał:

ale wiesz wolę kupić coś nowego i droższego i mieć na dłużej, poza tym cieszyć mnie będzie sam fakt że mam dobry sprzęt 😄 

Cześć

Stary pisze jak jest. Syn zaczynał na nartach za 300 pln - ma je do dzisiaj. Znakomita narta do skakania, jeżdżenia tyłem przodem a, że dość sztywna i taliowana delikatnie można jeździć też swobodnie po lotniskach.

Ja cały podręcznik baletu na nartach Wińskiego zrobiłem na Kastlach dedykowanych dla dzieci - innych wtedy nie było.

Chcesz jeździć - jeździj, jeździj na tym co masz. Złap fajna ekipę i jeździj. Reszta to popeliniarstwo. A jak kupisz fajne narty i wpadniesz w nich w kamory przy pierwszym zjeździe będzie bolało - po co?

Ludzie dzielą się na dwie kategorie: kolekcjonerów sprzętu i tych co jeżdżą - lepiej być w tej drugiej, powaga.

A jak chcesz cieszyć się czymś ładnym to kup sobie obraz, na przykład.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Stary pisze jak jest. Syn zaczynał na nartach za 300 pln - ma je do dzisiaj. Znakomita narta do skakania, jeżdżenia tyłem przodem a, że dość sztywna i taliowana delikatnie można jeździć też swobodnie po lotniskach.

Ja cały podręcznik baletu na nartach Wińskiego zrobiłem na Kastlach dedykowanych dla dzieci - innych wtedy nie było.

Chcesz jeździć - jeździj, jeździj na tym co masz. Złap fajna ekipę i jeździj. Reszta to popeliniarstwo. A jak kupisz fajne narty i wpadniesz w nich w kamory przy pierwszym zjeździe będzie bolało - po co?

Ludzie dzielą się na dwie kategorie: kolekcjonerów sprzętu i tych co jeżdżą - lepiej być w tej drugiej, powaga.

A jak chcesz cieszyć się czymś ładnym to kup sobie obraz, na przykład.

Pozdrowienia serdeczne

W sumie wziąłem to do siebie, faktycznie kupię narty za 320zł znalazłem ciekawą opcję na allegro od razu z wiązaniami, mniej problemu, zobaczę co to będzie, zawsze mogę kupić volkl bash 86 za 1,5k jak mi te nie spasują i nie będzie mi też wcale szkoda. https://allegro.pl/oferta/uzywane-narty-volkl-kink-163-cm-freestyle-10840553459 

Co sądzisz nada się to, żeby coś tam poskakać i pośmigać na trasie i poza nią?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SzymonSz napisał:

W sumie wziąłem to do siebie, faktycznie kupię narty za 320zł znalazłem ciekawą opcję na allegro od razu z wiązaniami, mniej problemu, zobaczę co to będzie, zawsze mogę kupić volkl bash 86 za 1,5k jak mi te nie spasują i nie będzie mi też wcale szkoda. https://allegro.pl/oferta/uzywane-narty-volkl-kink-163-cm-freestyle-10840553459 

Co sądzisz nada się to, żeby coś tam poskakać i pośmigać na trasie i poza nią?

Cześć

Bardzo fajny wybór na początek. Myślę jednak, że ona może być za krótka.

Powinna być mnie więcej do wzrostu. Długość wpływa na stabilność lądowań i najazdów a i w normalnej jeździe pomaga. Narta jest dość sztywna i lekko taliowana i to super, natomiast chciałbym ją zobaczyć z boku. zadbaj też o centralny montaż wiązań, po prostu zapytaj czy wiązania są montowane centralnie czy jakoś inaczej, bo czasami ludzie mają takie pomysły w nartach, które chcę traktować jako "uniwerslane".

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

zadbaj też o centralny montaż wiązań, po prostu zapytaj czy wiązania są montowane centralnie czy jakoś inaczej, bo czasami ludzie mają takie pomysły w nartach, które chcę traktować jako "uniwerslane".

 

no właśnie na zdjęciu widać, że są z tyłu jak w zwykłych zjazdówkach haha, no właśnie raz pisze że park dla początkujących -10cm od wzrostu raz zaś że wzrost a raz -5cm sam nie wiem czego dokładnie szukać, ale też trochę rosnę więc jak wezmę 165-170 to myślę że błędu nie popełnię jakiegoś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepatrzyłem trochę ofert i znalazłem w sumie 3 sensowne oferty na mój wzrost i przeznaczenie

1.https://allegro.pl/oferta/uzywane-narty-k2-sght-169-cm-170-freestyle-9608813706

2.https://allegro.pl/oferta/narty-stuff-twister-165-cm-freestyle-11393904589

3.https://allegro.pl/oferta/rossignol-sprayer-dl-168cm-7520146753

Byłbym wdzięczny za przepatrzenie i podpowiedzi co na moje zamiary byłoby najlepszym wyborem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SzymonSz napisał:

 

no właśnie na zdjęciu widać, że są z tyłu jak w zwykłych zjazdówkach haha, no właśnie raz pisze że park dla początkujących -10cm od wzrostu raz zaś że wzrost a raz -5cm sam nie wiem czego dokładnie szukać, ale też trochę rosnę więc jak wezmę 165-170 to myślę że błędu nie popełnię jakiegoś

Cześć

Wiesz 5 cm nie ma znaczenia ale lepiej brać dłuższą. Co do wiązania to to może być specyfika zdjęcia. Jak narty sa w pionie to często to tak wygląda jakby tyły były w ogóle jakieś przycięte.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SzymonSz napisał:

Przepatrzyłem trochę ofert i znalazłem w sumie 3 sensowne oferty na mój wzrost i przeznaczenie

1.https://allegro.pl/oferta/uzywane-narty-k2-sght-169-cm-170-freestyle-9608813706

2.https://allegro.pl/oferta/narty-stuff-twister-165-cm-freestyle-11393904589

3.https://allegro.pl/oferta/rossignol-sprayer-dl-168cm-7520146753

Byłbym wdzięczny za przepatrzenie i podpowiedzi co na moje zamiary byłoby najlepszym wyborem

pozdrawiam

Cześć

Z tego wszystkiego to chyba najlepsze te Volkle - ale opieram się tylko na porównaniach katalogowych i miejsca w katalogu. Te Stuff to w ogóle pierwszy raz widzę, Rossignol to chyba bardziej podstawowy model.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Z tego wszystkiego to chyba najlepsze te Volkle

tak, ale są za krótkie chyba, a te k2 sight ponoć są w dobrym stanie, cena też niska, czytając różne opisy tych nart w różnych sklepach wydają się być dobre, nowe kosztują 1700zł około, czyli nawet drożej niż volkl bash 86 które rozważam też jeśli nic ciekawego używanego sie nie znajdzie co o nich sądzisz nadadzą się?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SzymonSz napisał:

tak, ale są za krótkie chyba, a te k2 sight ponoć są w dobrym stanie, cena też niska, czytając różne opisy tych nart w różnych sklepach wydają się być dobre, nowe kosztują 1700zł około, czyli nawet drożej niż volkl bash 86 które rozważam też jeśli nic ciekawego używanego sie nie znajdzie co o nich sądzisz nadadzą się?

Cześć

Zawsze jest to troszeczkę loteria. Kupuj, zadbaj, w sensie ostrzenie smarowanie itd. i jeździj.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak pisze Mitek - kup cokolwiek i zacznij jeździć, nie przepłacaj póki co bo nie ma sensu, pojeździsz trochę, pewnie poznasz na stoku innych freestyle-rów którzy mają większą wiedzę i objeżdżanie w tym sprzęcie, może będziesz miał okazje spróbować różnych nart, wtedy kupisz docelowe. Te traktuj jako pierwszy, nie do końca świadomy wybór, zawsze je możesz zostawić jako szutrówki na początek lub koniec zimy - nie będzie ich szkoda.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...