Skocz do zawartości

Temat zastępczy a przyszłość Polski.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, S.N. napisał:

Ty @Mitek  wszystko wiesz najlepiej. Pewnie dlatego grzecznie zawinąłeś kitę z wiadomo skąd. Pomimo twojego prostackiego wpisu do mnie nadal uważam, że w narciarstwie, kajakach i rowerach masz dużo ciekawego do powiedzenia. Szkoda, że czasami robisz to w totalnie prostacki sposób obrażając ludzi ( i nie piszę o sobie), z którymi piszesz sprowadzając ich do poziomu ameby ... Wiedz, że nie wszyscy mają na to ochotę i nie każdy to "lubi".

Adn. narciarstwa. Wiesz dlaczego nie piszę ? Bo tylko na to czekasz. A potem szyderka ... Tyle o tobie na teraz, może kiedyś to się zmieni.

Fotkę na pewno poznajesz. Jak wiesz jak to zrobić, a wiesz na pewno bo to ty  wszystko wiesz najlepiej to łatwo sprawdzisz, że jest zrobiona dzisiaj późnym rankiem. I tak, ja jestem jej autorem.

Ps. Może się kiedy jakoś dogadamy jak przestaniesz szydzić z ludzi.

Udanego szusowania Adwersarze 🙂

IMG_20211212_092459.jpg

Cześć

Nie wszystko kolego. Tym się właśnie różnimy. To Ty uważasz, że wiesz wszystko a reszta to kretyni czym dajesz dowód w każdym poście. Mogę się założyć o każde pieniądze, że gdybyś zaczął pisać o nartach czy kajakach też nie pytałbyś i słuchał tylko zaczął się mądrzyć a jak ktoś próbował by to przestałby być prawdziwym Polakiem, w końcu.

Już taki jesteś, że nie uznajesz żadnych autorytetów w żadnej dziedzinie a gdy ktoś tym autorytetem jest to Twoim i Tobie podobnym celem jest zniszczyć i ośmieszyć go za wszelką cenę. Nie znasz swojego miejsca w szeregu po prostu, tak jak nie znasz miejsca w szeregu naszego kraju obecnie. Zacznij myśleć realnie.

Pozdrowienia

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 19:44, WujB napisał:

Jakie szydzenie? Podaj przykłady tych światowych filarów gospodarczych post PRL-owskich, ja ich nie znam. Oczywiście możemy pójść gospodarczo drogą chińską, dojść do ich poziomu PKB, tyle że my jako społeczeństwo nie będziemy mieli nic do gadania przez wiele - wiele lat , morda w kubeł i zapierdalaj za michę ryżu (kartofla miałem napisać). Mam niestety wrażenie, że ten scenariusz się powoli realizuje. Ja już może nie, ale moje dzieci na szczęście mają wybór i mogą pracować w dowolnym wolnym kraju na świecie i bez żadnego problemu mogą stąd wyjechać. 

Pozdrawiam serdecznie miłośników Nowego Ładu. Pozdrawiam również tych co myślą jaką to my byliśmy wielką gospodarką, tylko daliśmy się przez złe moce wykupić😂. Nie wiem tylko skąd brały się kolejki za kawą, pomarańczami, kartki na cukier itd.

Czas pitolenia skończyć, pozdrawiam.

Skąd się brały kolejki ... ? Tyle się naklikałeś i żadnej teorii ... ? Widocznie musisz klikać dalej. Może coś tam wygooglasz.

W dniu 12.12.2021 o 20:54, Wujot napisał:

Pikanterii dodaje fakt, że miłośnik cudownej historii PRL w swojej nieuctwie nie tylko nie wymieni Ci ani jednej firmy, która cokolwiek sobą światowego prezentowała, ale nie zauważa, że PRL zostawił nas w stanie faktycznego bankructwa. Dokładnie tak.  Świat podał nam rękę i przez bezprecedensową redukcję długów umożliwił dojście do obecnego dobrobytu. Przy okazji zbudował nam w miarę nowoczesny przemysł.

-------------------------------------

A teraz dwa cytaty z Wiki dla miłośników historii współczesnej.

------------------------------------

Z historii zadłużenia PRL

W roku 1973 stan zadłużenia w walutach wymienialnych przekroczył ówczesny poziom rocznych wpływów z eksportu w tych walutach. W 1975 roku stopień obciążenia wpływów z eksportu obsługą długów, w obrotach z krajami kapitalistycznymi osiągnął poziom 32%. Przekroczona została granica struktury zadłużenia: szybciej rosło zadłużenie z tytułu kredytów krótkoterminowych, którymi łatano dziury w spłatach – w szczytowym roku 1976 relacja zadłużenia krótkoterminowego do wpływów z eksportu wyniosła ponad 46% a całkowite zadłużenie wynosiło 8,4 mld USD.(...)

W 1981 roku rząd gen. Jaruzelskiego poinformował Klub Paryski o wstrzymaniu spłat zadłużenia zagranicznego w wysokości 25,5 miliarda USD (w 2012 roku ok. $64,92 miliarda)

---------------------------

A tak było z Klubem Paryskim

Przełom przyniosły zmiany po roku 1989. Rozmowy z rządowymi wierzycielami z tzw. Klubu Paryskiego trwały do 1991 roku, kiedy wreszcie rząd polski podpisał „protokół uzgodnień w sprawie redukcji i reorganizacji zadłużenia RP”. Objął on wszystkie zobowiązania naszego kraju wobec 17 wierzycieli z tytułu kredytów długo- i średnioterminowych, które zostały zaciągnięte do końca 1983 roku (na koniec 1990 r. zadłużenie wobec państw Klubu Paryskiego wynosiło 32,778 mld USD). Zgodnie z umową miało zostać zredukowane 50% skumulowanej wartości długu (razem z należnymi odsetkami za lata następne). Ponadto Klub Paryski przychylił się do propozycji Polski stwarzając możliwość zastosowania mechanizmu konwersji części długu (do 10% czyli ok. 3 mld USD) na cele ekologiczne, uzgodnione w umowach bilateralnych między Polską a poszczególnymi krajami wierzycielskimi.

---------------------------------

O Klubie Londyńskim już nie będę pisał. O tym, że z tego gigantycznego gierkowskiego długu bardzo mało poszło na budowę (zacofanego) przemysłu doczytacie sobie (albo i nie) ewentualnie sami. 

 

 

 

Nieuctwie piszesz ... Kończę tę wymianę zdań z piewcą, któremu sławetny ekonomista na B jak widzę klapki założył ... Retorycznie tylko ... Przypomnij mi jakie to zadłużenie mamy teraz i skąd się wzięło ... Ja przypomnę, że "nowy ład" jest od niecałego roku ... I nie. Nie jestem jego zwolennikiem. Ogólnie nie jestem zwolennikiem rozdawnictwa i kolesiostwa.

W dniu 13.12.2021 o 08:52, Mitek napisał:

Cześć

Nie wszystko kolego. Tym się właśnie różnimy. To Ty uważasz, że wiesz wszystko a reszta to kretyni czym dajesz dowód w każdym poście. Mogę się założyć o każde pieniądze, że gdybyś zaczął pisać o nartach czy kajakach też nie pytałbyś i słuchał tylko zaczął się mądrzyć a jak ktoś próbował by to przestałby być prawdziwym Polakiem, w końcu.

Już taki jesteś, że nie uznajesz żadnych autorytetów w żadnej dziedzinie a gdy ktoś tym autorytetem jest to Twoim i Tobie podobnym celem jest zniszczyć i ośmieszyć go za wszelką cenę. Nie znasz swojego miejsca w szeregu po prostu, tak jak nie znasz miejsca w szeregu naszego kraju obecnie. Zacznij myśleć realnie.

Pozdrowienia

Znam swoje miejsce natomiast nie przepadam jak mi się wmawia, że to właśnie jest to konkretne miejsce i je pokazuje jak psu budę ... Widzisz @Mitek dokładnie tym się różnimy. Ja to miejsce akceptuję co nie znaczy, że nie chcę aby było coraz wyższe. Część osób tak jak @Wujotuważa, że wszystko zawdzięczamy "hojności" innych i jeszcze klepie im łatki wspaniałych wujaszków ... Z takim podejściem faktycznie nie ma co liczyć na żaden ład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S.N. napisał:

..........

Znam swoje miejsce natomiast nie przepadam jak mi się wmawia, że to właśnie jest to konkretne miejsce i je pokazuje jak psu budę ... Widzisz @Mitek dokładnie tym się różnimy. Ja to miejsce akceptuję co nie znaczy, że nie chcę aby było coraz wyższe. Część osób tak jak @Wujotuważa, że wszystko zawdzięczamy "hojności" innych i jeszcze klepie im łatki wspaniałych wujaszków ... Z takim podejściem faktycznie nie ma co liczyć na żaden ład.

Cześć

Niestety ale tak nie jest. Gdybyś chciał coś zmienić nie walczyłbyś z wiatrakami na jakimś gównianym forum tylko zajmował się rozwojem. Ty nie akceptujesz swoej sytuacji i nie masz pojęcia jak cokolwiek zmienić - stąd ta miotanina.

Widzisz chłopie, Ty nawet nie rozumiesz co Wujot pisze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S.N. napisał:

Część osób tak jak @Wujotuważa, że wszystko zawdzięczamy "hojności" innych i jeszcze klepie im łatki wspaniałych wujaszków ... Z takim podejściem faktycznie nie ma co liczyć na żaden ład.

Może czytaj to co napisałem i nie dokładaj swoich kalek, którymi jesteś, jak pożółkły kalendarz, wypełniony. Napisałem, że PRL zostawił nas w stanie faktycznego bankructwa i bez jakiegokolwiek konkurencyjnego przemysłu. Mimo wielokrotnych próśb nie jesteś w stanie wymienić jakiejkolwiek solidnej PRL-owskiej firmy. Dyskusję zaś kończysz bo nie jesteś w stanie niczego sensownego sklecić.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujot napisał:

Może czytaj to co napisałem i nie dokładaj swoich kalek, którymi jesteś, jak pożółkły kalendarz, wypełniony. Napisałem, że PRL zostawił nas w stanie faktycznego bankructwa i bez jakiegokolwiek konkurencyjnego przemysłu. Mimo wielokrotnych próśb nie jesteś w stanie wymienić jakiejkolwiek solidnej PRL-owskiej firmy. Dyskusję zaś kończysz bo nie jesteś w stanie niczego sensownego sklecić.

 

Może ty przeczytaj co napisałem ja ... Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań, więc dlaczego mam odpowiadać ja ... Obrażasz mnie tak jak @Mitek. Jesteście siebie warci. Dlatego się powtórzę: dlaczego ja klikam z kimś kto mnie obraża ...  ? Pewnie mógłbym zrobić to samo, ale po co zniżać się do takiego poziomu ... Bez odbioru proszę.

8 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Strach przed imieniem zwiększa strach przed kim kto je nosi - skoro nie potrafisz napisać o kogo chodzi to albo jesteś nieukiem albo się go boisz???

Graty Duchu. Dołączasz do wielkiej dwójki plus jeden. Teraz jest was już co najmniej czterech. Bawcie się dobrze 👋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S.N. napisał:

 

Graty Duchu. Dołączasz do wielkiej dwójki plus jeden. Teraz jest was już co najmniej czterech. Bawcie się dobrze 👋

Powolutku drogi kolego, ja do nikogo nie dołączam.....Po prostu nie widzę żadnego powodu aby bać się wymawiać nazwisk osób które wymieniamy w wpisie, a już na pewno kiedy osoba ta ma charakter publiczny. Na mojej wadze Leszek Balcerowicz jest osobą nie jednoznacznie ale jednak negatywną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S.N. napisał:

Może ty przeczytaj co napisałem ja ... Nie odpowiedziałeś na żadne z moich pytań, więc dlaczego mam odpowiadać ja ... Obrażasz mnie tak jak @Mitek. Jesteście siebie warci. Dlatego się powtórzę: dlaczego ja klikam z kimś kto mnie obraża ...  ? Pewnie mógłbym zrobić to samo, ale po co zniżać się do takiego poziomu ... Bez odbioru proszę.

Graty Duchu. Dołączasz do wielkiej dwójki plus jeden. Teraz jest was już co najmniej czterech. Bawcie się dobrze 👋

Cześć

Nikogo nie obrażam - stwierdzam fakty.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Powolutku drogi kolego, ja do nikogo nie dołączam.....Po prostu nie widzę żadnego powodu aby bać się wymawiać nazwisk osób które wymieniamy w wpisie, a już na pewno kiedy osoba ta ma charakter publiczny. Na mojej wadze Leszek Balcerowicz jest osobą nie jednoznacznie ale jednak negatywną.

Cześć

Na mojej wadze Leszek Balcerowicz jest osobą jednoznacznie pozytywną, a historia zweryfikuje go jako osobę wybitną.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Na mojej wadze Leszek Balcerowicz jest osobą jednoznacznie pozytywną, a historia zweryfikuje go jako osobę wybitną.

Pozdro

A ja mam trochę inną opinię. Był właściwym człowiekiem do czarnej roboty, którą należało wykonać, dostatecznie inteligentnym i biegłym a jednocześnie dostatecznie społecznie ograniczonym. Uważam, że tę robotę wykonał wystarczająco dobrze ale nie idealnie. Pewnie nikt nie osiągnąłby, znacząco jakościowo, lepszego wyniku.

Natomiast obecnie lepiej byłoby aby zamilknął bo arogancja z jaką się wypowiada w obecnych tematach, przykrywa te niewątpliwe zasługi. Słuchałem go ostatnio z prawdziwą przykrością.

Edytowane przez Wujot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wujot napisał:

A ja mam trochę inną opinię. Był właściwym człowiekiem do czarnej roboty, którą należało wykonać, dostatecznie inteligentnym i biegłym a jednocześnie dostatecznie społecznie ograniczonym. Uważam, że tę robotę wykonał wystarczająco dobrze ale nie idealnie. Pewnie nikt nie osiągnąłby, znacząco jakościowo, lepszego wyniku.

Natomiast obecnie lepiej byłoby aby zamilknął bo arogancja z jaką się wypowiada w obecnych tematach, przykrywa te niewątpliwe zasługi. Słuchałem go ostatnio z prawdziwą przykrością.

Cześć

Mamy praktycznie identyczna opinię, poza elementem związanym z "arogancją i butą" - tych słów nie ma w moim słowniku od dawna. Nie śledzę, więc nie mogę mieć zdania i się wypowiadać, aczkolwiek rozumiem wściekłość graniczącą z utratą kontroli - sam tak mam.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 21:26, Spiochu napisał:

W polityce na topie, po raz kolejny temat zastępczy. Co tym razem szykują nam Kaczory? A może już jest tak źle, że trzeba odwrócić uwagę ludu? Jak widzicie przyszłość naszego kraju? Jest szansa tu normalnie żyć, czy może ostatni moment żeby uciekać? Jeśli wyjazd to dokąd? Kraje alpejskie? Skandynawia? Za ocean?

I jak tam @Spiochu już coś znalzłeś.

Szwajcaria potrzebuje specjalistów

https://www.stellenmarktmonitor.uzh.ch/de/indices/fachkraeftemangel.html

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Jeszcze nie szukalem. W mojej branzy chyba najlatwiej Niemcy lub ostatnio Szwecja.

W Szwajcarii to raczej biegly szkopski jest nezbedny i to pewnie jeszcze w ich dialekcie.

Cześć

Byłem kiedyś o krok od zostania na stałe w Norwegii. Jednak wróciłem i nie żałuję tej decyzji. Tam to bym się chyba na śmierć zapił.

Natomiast krajami, które chyba mogłyby być dla mnie fajnym miejscem do mieszkania są Portugalia i Słowenia, ze wskazaniem na to pierwsze Państwo. Ja myślę głównie o ludziach, atmosferze ogólnej, że tak to nazwę, braku napinki itd.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spiochu napisał:

I co, mam zostac kierowca Tira? Ale po co? W mojej branzy tez jest praca.

Od zawsze narzekasz na słabe zarobki więc jest to jakaś opcja 😏

Kilka razy pisałem że dobry budowlaniec mający swoją działalność zarabia teraz w Polsce 10 tyś miesięcznie i nie ma potrzeby wyjeżdżać za granicę żeby zarobić 👍 

Nigdy wcześniej nie miałam tylne zleceń jak w covidowych czasach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...