Skocz do zawartości

Temat zastępczy a przyszłość Polski.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Gabrik napisał:

Według mnie jesteśmy obecnie na początku bardzo nieciekawych czasów. To jest początek długich i bolesnych przemian społeczno-ustrojowych na ziemi. Ciężko może jeszcze uwierzyć, ale obawiam się, że świat jaki mamy w głowach (2,4 czy 6 lat w tył) przestał istnieć i odchodzi na karty historii. Będą olbrzymie tarcia religii, kultur, interesów mocarstwowych. Nigdy nie byłem jak żyję tak niepokojąco nastawiony do przyszłości jak obecnie.

Niestety....jak ludzie się nie obudzą,to będzie jeszcze gorzej.

Każdy powinien to obejrzeć:

https://www.bitchute.com/video/HtdMXVdHtg7F/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wojen....

Spójrzmy wstecz na WW1 i WW2, jakie były strony konfliktu? Pewnie powiesz, że Rosja, Niemcy, GB itd... Nie, to były pionki na szachownicy. Wojna nie leżała w interesie ŻADNEGO z tych Państw, jeśli jako Państwo rozumiemy obywateli, którzy je tworzą. Zginęły miliony ludzi, a każdy kto przeżył stracił jakiś bliskich. Kto przeżył te wojny nie tracąc życia, rodziny, biznesu - a wręcz przeciwnie, kto na nim zyskał?

I tu wracamy do "stron konfliktu". Strony konfliktu nigdy nie są takie, jak się wydają. Realne strony konfliktu to zawsze ludzie, którzy giną, a pod drugiej stronie bankowe elity, które pchają ich do zabijania siebie nawzajem, samemu udzielając intratnych pożyczek każdej z (pozornych) stron. W wypadku tej wojny, której początku już jesteśmy świadkami, znowu my ludzie, we the people, jesteśmy stroną konfliktu, choć o żaden konflikt nie prosiliśmy. Został on nam narzucony rękami zdradzieckich polityków. To jest wojna przeciwko nam, ludziom, tak jak każda przed nią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To nie jest artykuł dla ludzi o słabych nerwach, ani dla Januszów i Grażyn naszych pandemicznych czasów. Niewiedza o „czymś”, nie powoduje, że to „coś” znika w magiczny sposób.

Mówienie wprost o faktach oraz przedstawienie logicznych i faktycznych dowodów na ich istnienie, wzbudza w adwersarzu strach, przerażenie, aż w końcu gniew i szyderczy śmiech, ponieważ wiedza, którą się z nim dzielimy, jest jak zniszczenie piaskownicy, w której przez lata tak misternie budował zamki z piasku."

To nie jakiś Wojtek tylko Nina Bojarska w jednym ze swoich felietonów sprzed wielu miesięcy 😀

Uznałem że świetnie to pasuje do tego co napisała Basia w dwóch ostatnich postach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze pokolenie na lekcjach historii uczono że geograficznie Polska leży w bardzo nieciekawym miejscu Europy. Niestety wygląda na to że na własne życzenie niedługo doświadczymy tego na własnej skórze bo już chyba jako naród mamy ostatnie chwile by wygasić  i zatrzymać tą reakcje łańcuchową która powoli się rozpędza w naszym kraju, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 21:26, Spiochu napisał:

W polityce na topie, po raz kolejny temat zastępczy. Co tym razem szykują nam Kaczory? A może już jest tak źle, że trzeba odwrócić uwagę ludu? Jak widzicie przyszłość naszego kraju? Jest szansa tu normalnie żyć, czy może ostatni moment żeby uciekać? Jeśli wyjazd to dokąd? Kraje alpejskie? Skandynawia? Za ocean?

Za czasów sławetnego PO i jej przedstawicieli nie było nospaniale wcale ...

W dniu 2.12.2021 o 08:47, Mitek napisał:

Cześć

Nie byłbym takim optymistą. Wyniki sondaży są jednoznaczne i niezmienne. Betonowa 40. Drenowanie kieszeni nie dotyczy tej grupy.

To czy Ci tzw. politycy się dogadają nie jest takie oczywiste a patrząc na skuteczność działań i strategiczną głupotę niektórych poczynań oraz brak krwiożerczości (oczywistej w polityce dla drugiej strony) mam wątpliwości czy "liderzy" odrzuca prywatne interesiki ocenią realnie kto ma największe szanse na pokonanie pisu i staną za nim murem.

Pozdrowienia

Dogadają się tak jak się dogadują od lat 80. Wciąż te same twarze na zdjęciach i w rządzie poza "słupami".

W dniu 2.12.2021 o 09:17, grimson napisał:

Naprawdę myślicie ze rząd u sterów ma realny wpływ na to, co się dzieje w PL?  
 

Kto inny pociąga tu za sznurki. Jak ktoś się zbuntuje, to idzie w ślady posła Janowskiego (narkotyki vs obrona polskiego cukru), Gruszki (cudowny udar tuż przed rozpoczęciem prac komisji), czy Leppera (samobójstwo za zbyt długi język).

W dniu 2.12.2021 o 10:59, Wujot napisał:

Ma nieprawdopodobnie realny wpływ. Rozwałka systemu sprawiedliwości, edukacji, zaufania obywatela do władzy, marginalizacja w Europie, osamotnienie w sferze militarnej a jeszcze paraliż edukacji, niepotrzebne ofiary covid. Naprawdę uważasz, że nie ma, powiedziałbym nadrealnego, wpływu?

Natomiast jeśli sugerujesz, że to działalność na rzecz sowieckiej agentury, to jakkolwiek to bardzo kuszące wyjaśnienie, to ja osobiście stawiałbym na oszalałego, chorego z nienawiści starca.

Sporo w tym racji poza starcem ... I on i reszta robią to na co pozwalają im wyborcy, a że pozwalają na duuużo to  działają jak mogą ...

W dniu 2.12.2021 o 12:39, grimson napisał:

Mamy gwarancje na realizacje definicji „republika bananowa” na kolejne 20 lat.

PL jest skutecznie rozgrywana przez US, FRA, DE, RUS za pomocą wszystkich dostępnych narzedzi. 

W dniu 2.12.2021 o 12:57, grimson napisał:

Naprawdę wierzysz że jakikolwiek polski rząd po 1990r ma wpływ na to, co się dzieje w PL?  W każdym rządzie są specjaliści od socjotechniki / wywierania wpływu; think-thanki nie wzięły się znikąd. Każdy rząd działa wg prawa "dziel i rządź", stąd konstytucja, aborcja, covid, PIS vs PO vs cała reszta i inne takie....

Każdy, napiszę to z przykrością, polski rząd po 1990r usłużnie wykonuje polecenia z zewnątrz [przed 1990 wcale to nie wyglądało lepiej, tylko społeczeństwo trzymało się razem]. Co najwyżej rządząc mogą groźnie pokiwać palcem w bucie swoim przełożonym. 

Z pozdrowieniami.

Amen dla wierzących. Enter dla ateistów.

Przed 90 była 1 partia czyli 1 wróg ludu. Teraz jest kilka partii co sprzyja podziałom tak jak i wiele innych tematów. Tak, twór na C także. Im mniejsza grupa tym łatwiejsza do zarządzania albo spacyfikowania.

Macie pojecie coby się stało gdyby twór na C przeszedł choćby w 75 % ? Robiliby wtedy wszystko na co tylko przyszłaby im ochota. A to, że mają taki plan to chyba jest już jasne.

Bardzo niewiele osób jest gotowych i chętnych na jakiekolwiek zmiany w myśl zasady chleba i igrzysk i po co się narażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 09:33, Jan napisał:

Wystarczy pogodzić się z faktem że Europa to nasza wspólna ojczyzna, najwyższym szczytem jest Mont Blanc a hymn napisali Schiller z Beethovenem.

Godząc się na to pozostanie tylko malutki kroczek do "elizjum". Tobie może nie przeszkadza, ale skąd pewność, że nie będzie przeszkadzać Twoim dzieciom albo wnukom ? No chyba, że od małego im mówisz kto był autorem hymnu ich kraju ...

W dniu 2.12.2021 o 17:46, grimson napisał:

Kolejność tych krajów przypadkowa.

Porównując działania poza swoim terenem, to RUS to ubogi krewny US.

Odszkodowania za II WS: marketing polityczny Pinokia, nic więcej.
 

To gdzie jesteśmy jako kraj pokazały ostatnie wydarzenia na granicy PL- BLR. Wystarczył jeden telefon Merkel do strasznego Lukaszenki i się uspokoiło.

Mylisz się o czym już zostało napisane. Rosja aktualnie ma pod ziemią prawdopodobnie najwięcej do zaoferowania. To samo jeśli chodzi o ludność czy możliwości obronne. I tylko dlatego, że może się obronić jeszcze nie spotkał jej los Saddama, który jak doskonale wiecie wirówki miał, ale do soków.

Merkel ... To dla mnie trochę zagadka. Ciekaw jestem kto tam Niemcom tak intensywnie od dziesiątek lat pomaga. Pewnie jakaś finansjera. A zjadaczy chleba do dziś straszą w bbc i gdzie tylko się da Hitlerem. Tymczasem to co się aktualnie dzieje jest bardzo podobne do konfliktu międzynarodowego tylko bez broni. ZA to 5 kolumny mają się dobrze jak nigdy. To kwestie podzielonych ludzi.

W dniu 2.12.2021 o 17:33, Ziemowit1 napisał:

Odniosę się jeszcze do powyższego cytatu. Wymieniłeś 4 kraje, a w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy. Rosję wymieniłeś na końcu.

Uwierz mi, że w obliczu bardzo mocarstwowych marzeń Rosji (Obwód Miński Federacji Rosyjskiej, połączenie lądowe z Krymem), Niemcy i USA chciałyby, żeby polski rząd od początku budował dobre relacje z tymi krajami a nie powoływał instytuty (co teraz czyni) mające udowadniać światu ile to się Polsce pieniędzy od Niemiec należy w ramach repatriacji wojennych. Ponadto takie rzeczy bardzo dzielą rządy i społeczeństwa w UE, to nie ma sensu.

Gdyby Polska była "skutecznie rozgrywana" przez Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy to na pewno nie w ten sposób. Nikt nie lubi strzelać sobie samobóje.

Czy odniesiesz się do tego?

Ja się odniosę. Gdyby była oficjalnie skutecznie rozgrywana to nici z rozgrywki ... Schemat przyjęty od lat sprawdza się to po co go zmieniać i robić coś oficjalnie .... Ciszej jedziesz dalej zajedziesz bez względu na nację. A to jaka ro gra i kto z kim się dogaduje to nie raz i nie dwa linki się tu pojawiały. Jak już napisałem niemcy mają w tym doświadczenie ...

W dniu 2.12.2021 o 18:40, mig napisał:

Czyli gadają dokładnie to co nasi. Filozofia oblężonej twierdzy. 

Jak chcesz przykładów już nawet nie ingerencji a słuzalczosci to przypomnij sobie przykicanie na 2  łapkach premiera Polski do Pani Ambasador i wysłuchanie w pokorze co ta ma do powiedzenia o pomysłach, ba, ustawach uchwalonych przez podobno parlament podobno niezależnego państwa. Zresztą nie tylko tego premiera. Sposob prowadzenia polityki przecwiczony od czasow Repnina i Carycy. 

Amen. Enter. Dodam tylko, że to samo było POprzednio. I wcześniej także.

W dniu 2.12.2021 o 23:01, grimson napisał:

Chcesz pokoju to szykuj się do wojny.

Czy to się komuś podoba czy nie taka jest brutalna prawda. A nas jako naród rozbraja się systematycznie od lat. Oczywiście nie każdy powinien mieć broń. O co to to nie.

W dniu 3.12.2021 o 17:35, Ziemowit1 napisał:

Ale to może się posuwać coraz dalej.

Podam skrajny przykład zmian. Np. w takim Egipcie rząd po latach walki z wolnością słowa ma dziś wgląd na wszelkie dane wysyłane i odbierane przez użytkowników internetu. Co więcej mają kilka tysięcy zablokowanych stron internetowych mniej przychylnych władzy. Bez sądu, bez procesu, bez powiadomienia zamykają komuś stronę, która jest czyimś interesem, czyimś biznesem. A te zmiany postępowały u nich powoli, ale systematycznie. Nie chcemy chyba się za 10-20 lat obudzić w pdobnej rzeczywistości?

Ostatni dzwonek aby z tym powalczyć bo jeśli nie teraz to już nigdy. Nie chciałbym aby tak się stało, ale kolejne walki będą już o wiele bardziej dramatyczne.

W dniu 3.12.2021 o 23:47, Gabrik napisał:

Według mnie jesteśmy obecnie na początku bardzo nieciekawych czasów. To jest początek długich i bolesnych przemian społeczno-ustrojowych na ziemi. Ciężko może jeszcze uwierzyć, ale obawiam się, że świat jaki mamy w głowach (2,4 czy 6 lat w tył) przestał istnieć i odchodzi na karty historii. Będą olbrzymie tarcia religii, kultur, interesów mocarstwowych. Nigdy nie byłem jak żyję tak niepokojąco nastawiony do przyszłości jak obecnie.

Zgadzam się z kolegą @Gabrik I tu się powtórzę choć rzadko to robię. Ostatni dzwonek aby z tym powalczyć bo jeśli nie teraz to już nigdy. Nie chciałbym aby tak się stało, ale kolejne walki będą już o wiele bardziej dramatyczne. I co wtedy powiecie wnukom ? Dobrze nam było to po co się wychylać ? Czy: to nie była moja sprawa ?

O to aby jednak ład się nie zmienił dbają ... Ot, taki Hołownia na przykład. Niby krytykuje rząd, a plany "jego" partii w niczym nie odbiegają od tej aktualnie przy sterach. W kwestii zarazy nie wie nic co pokazał w niedawnym wywiadzie. Można by tak długo ...

Edytowane przez S.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 7 lat temu byłem niezbyt zadowolonym użytkownikiem portalu money, a jakże z dopiskiem pl.

Po kilkudziesięciu negatywnych wypowiedziach zablokowano mi możliwość komentowania tego co pisali tam  tzw. "eksperci". To tyle na temat cenzury, która obowiązuje od dawna. Ten problem trochę odmieniła ustawa rodo, ale wymaga to ciągłego klikania na NIE w tzw. uzasadniony interes dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba pamiętasz że kiedyś, by coś skomentować, czy zaopiniować należało to zrobić czytelnie, poprawnie jezykowo, w miare merytorycznie i nalezalo znaleźć wydawce ktory to coś opublikuje. Potem powstal internet i może pisac kazdy, byle jak i byle co.  I pisze. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 11:51, S.N. napisał:

Godząc się na to pozostanie tylko malutki kroczek do "elizjum". Tobie może nie przeszkadza, ale skąd pewność, że nie będzie przeszkadzać Twoim dzieciom albo wnukom ? No chyba, że od małego im mówisz kto był autorem hymnu ich kraju ...

Moje dzieci i wnuki czują się w Europie doskonale i chętnie słuchają muzyki Beethovena.

Trzeba jeszcze tylko poczekać aż wymrze pokolenie zgorzkniałych zacofanych narodowców.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 11:51, S.N. napisał:

Czy to się komuś podoba czy nie taka jest brutalna prawda. A nas jako naród rozbraja się systematycznie od lat. Oczywiście nie każdy powinien mieć broń. O co to to nie.

No i tu muszę się z Tobą zgodzić. PiS od początków swoich rządów rozwala armię. Nominaci wg zasady MiałkiMiernyaleWierny to główni dowódcy naszej "armii". Odnosi się to też pozostałej części naszej gospodarki gdzie przewagę ma sektor państwowy, tam prezesi są wybierani wg tego samego klucza. 

Co do reszty wypowiedzi, bardzo mnie cieszy buńczuczny ton czego to my, będąc poza Unią jesteśmy w stanie dokonać. Otóż nic, nie mamy kapitału, nie mamy technologii, za to mamy niewyobrażalne wyobrażenie o sobie, jacy to my jesteśmy zajebiści i co się nam należy.  Bez integracji gospodarczej i politycznej jako UE za 50-70 lat będziemy pilnować ogródki u chińczyków, a zdaje się też że hindusi mają spory kawałek terenu do wypielenia.

  • Like 6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, WujB napisał:

No i tu muszę się z Tobą zgodzić. PiS od początków swoich rządów rozwala armię. Nominaci wg zasady MiałkiMiernyaleWierny to główni dowódcy naszej "armii". Odnosi się to też pozostałej części naszej gospodarki gdzie przewagę ma sektor państwowy, tam prezesi są wybierani wg tego samego klucza. 

Co do reszty wypowiedzi, bardzo mnie cieszy buńczuczny ton czego to my, będąc poza Unią jesteśmy w stanie dokonać. Otóż nic, nie mamy kapitału, nie mamy technologii, za to mamy niewyobrażalne wyobrażenie o sobie, jacy to my jesteśmy zajebiści i co się nam należy.  Bez integracji gospodarczej i politycznej jako UE za 50-70 lat będziemy pilnować ogródki u chińczyków, a zdaje się też że hindusi mają spory kawałek terenu do wypielenia.

Buńczuczny ton to mają np. Niemcy, którzy z uniji zrobili sobie niemal prywatny folwark. Tak w dużym skrócie: my niemcy potęga, a reszta u nas robi za miskę ryżu europejskiego. Nigdzie nie napisałem, że jesteśmy zajebiści tylko, że mieliśmy zajebisty przemysł, który został oddany za grosze i teraz mają go ci co go przejęli bo kurła nam nie opłaca się nic, a jak tylko ktoś przejmie coś to nagle cuda i się opłaca ... Integracja tak ! Ale nie na zasadach takich jakie panują obecnie bo jesteśmy systematycznie spychani na dno ...  Ech, szkoda klikać ... Słodkiego, miłego życia przedstawiciele i promotorzy nowego "ładu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S.N. napisał:

Buńczuczny ton to mają np. Niemcy, którzy z uniji zrobili sobie niemal prywatny folwark. Tak w dużym skrócie: my niemcy potęga, a reszta u nas robi za miskę ryżu europejskiego. Nigdzie nie napisałem, że jesteśmy zajebiści tylko, że mieliśmy zajebisty przemysł, który został oddany za grosze i teraz mają go ci co go przejęli bo kurła nam nie opłaca się nic, a jak tylko ktoś przejmie coś to nagle cuda i się opłaca ... Integracja tak ! Ale nie na zasadach takich jakie panują obecnie bo jesteśmy systematycznie spychani na dno ...  Ech, szkoda klikać ... Słodkiego, miłego życia przedstawiciele i promotorzy nowego "ładu".

Podaj przykład tego zajebistego przemysłu, bo ja go nigdzie nie widziałem, sorry, no... znalazłem F126p (a jednak to włoska myśl techniczna) dla ludu i polonez, toż to szczyt technologii, że też tego nie zauważył świat. Jak to, dlaczego, przeta my zajebiści jesteśmy, a nikt nie chciał tego produktu kupić, ojjj... czemuż.

Możemy też porozmawiać na temat przemysłu stoczniowego, gdzie do każdej jednostki wysyłanej do ZSRR musieliśmy dopłacać, a z zachodu nikt nie chciał od nas nic kupić bo byliśmy z drodzy. Wydajność stoczni duńskich była w latach naszego socjalizmu prawie TRZY-krotnie wyższa, nie mówiąc o zarządzaniu (właściwie wydajność naszych stoczni wynikała ze złego zarządzania). Ale nic to, dążymy do tego sposobu zarządzania krajem i firmami - także przyszłość przed nami. Będziemy produkować zajebiste produkty których nikt nie będzie kupował. Takie proste przykłady: promy produkowane prze stocznie szczecińskie, karabinki grot, zaorany Bumar - to są przykłady Nowego Ładu.

Pozdrawiam narodowych wizjonerów samowystarczalności przemysłowej.

PS. Nie daleko naszych granic taki raj istnieje, tam nie dali się wysprzedać temu międzynarodowemu kapitałowi, kraj miodem płynący z wybitnym przywódcą, naród go kocha i nie jest to Korea Północna 😉

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S.N. napisał:

Buńczuczny ton to mają np. Niemcy, którzy z uniji zrobili sobie niemal prywatny folwark.

Serio tak to spłycasz? 

Im silniejszy gospodarczo kraj tym więcej usiłuje ugrać dla sobie. Robią to Rosjanie, Amerykanie, Chińczycy, Francuzi i tak dalej. Nie ma ani jednego kraju na świecie, który by nie próbował dorobić się jak największych wpływów wokół swojego podwórka. Polska też tak robi, a czołowi polscy politycy partii rządzącej głośno w wywiadach w różnych gazetkach i telewizjach opowiadają jak to zmienimy Europę po polsku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WujB napisał:

Podaj przykład tego zajebistego przemysłu, bo ja go nigdzie nie widziałem, sorry, no... znalazłem F126p (a jednak to włoska myśl techniczna) dla ludu i polonez, toż to szczyt technologii, że też tego nie zauważył świat. Jak to, dlaczego, przeta my zajebiści jesteśmy, a nikt nie chciał tego produktu kupić, ojjj... czemuż.

Szkoda Twojego pisania. S.N. przyswoił sobie parę kalek, takich jak na przykład teza o sile gospodarczej PRL-u i poza ich tępym powtarzaniem nie jest w stanie nic więcej dodać. Wszystko w tandetnym, emocjonalnym, sosiku. Żałosne.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Szkoda Twojego pisania. S.N. przyswoił sobie parę kalek, takich jak na przykład teza o sile gospodarczej PRL-u i poza ich tępym powtarzaniem nie jest w stanie nic więcej dodać. Wszystko w tandetnym, emocjonalnym, sosiku. Żałosne.

 

Cześć

A już tekst o buńczucznych Niemcach mnie tak ubawił... Szkoda tylko, że takich łykających jest więcej.

A czy ten koleś napisał na tym forum coś o narciarstwie? Też pewnie wie wszystko lepiej.. 🙂

Pozdro

 

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 09:25, Ziemowit1 napisał:

Serio tak to spłycasz? 

Im silniejszy gospodarczo kraj tym więcej usiłuje ugrać dla sobie. Robią to Rosjanie, Amerykanie, Chińczycy, Francuzi i tak dalej. Nie ma ani jednego kraju na świecie, który by nie próbował dorobić się jak największych wpływów wokół swojego podwórka. Polska też tak robi, a czołowi polscy politycy partii rządzącej głośno w wywiadach w różnych gazetkach i telewizjach opowiadają jak to zmienimy Europę po polsku.

Pełna zgodna tylko skoro kreują uniję jako równą dla wszystkich co wiecznie podkreślają to dlaczego tak nie jest i dlaczego zdecydowaną większość przepisów piszą pod siebie ... ? Pytanie retoryczne.

W dniu 11.12.2021 o 11:29, Wujot napisał:

Szkoda Twojego pisania. S.N. przyswoił sobie parę kalek, takich jak na przykład teza o sile gospodarczej PRL-u i poza ich tępym powtarzaniem nie jest w stanie nic więcej dodać. Wszystko w tandetnym, emocjonalnym, sosiku. Żałosne.

 

Żałosne jest szydzenie z własnego kraju "w tandetnym, emocjonalnym, sosiku."

W dniu 11.12.2021 o 13:23, Adam ..DUCH napisał:

Ten jubiler nie był bogaty, ale łatwy do zrobienia..............🤨

100/100

W dniu 11.12.2021 o 12:35, Mitek napisał:

Cześć

A już tekst o buńczucznych Niemcach mnie tak ubawił... Szkoda tylko, że takich łykających jest więcej.

A czy ten koleś napisał na tym forum coś o narciarstwie? Też pewnie wie wszystko lepiej.. 🙂

Pozdro

 

Ty @Mitek  wszystko wiesz najlepiej. Pewnie dlatego grzecznie zawinąłeś kitę z wiadomo skąd. Pomimo twojego prostackiego wpisu do mnie nadal uważam, że w narciarstwie, kajakach i rowerach masz dużo ciekawego do powiedzenia. Szkoda, że czasami robisz to w totalnie prostacki sposób obrażając ludzi ( i nie piszę o sobie), z którymi piszesz sprowadzając ich do poziomu ameby ... Wiedz, że nie wszyscy mają na to ochotę i nie każdy to "lubi".

Adn. narciarstwa. Wiesz dlaczego nie piszę ? Bo tylko na to czekasz. A potem szyderka ... Tyle o tobie na teraz, może kiedyś to się zmieni.

Fotkę na pewno poznajesz. Jak wiesz jak to zrobić, a wiesz na pewno bo to ty  wszystko wiesz najlepiej to łatwo sprawdzisz, że jest zrobiona dzisiaj późnym rankiem. I tak, ja jestem jej autorem.

Ps. Może się kiedy jakoś dogadamy jak przestaniesz szydzić z ludzi.

Udanego szusowania Adwersarze 🙂

IMG_20211212_092459.jpg

Edytowane przez S.N.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S.N. napisał:

Żałosne jest szydzenie z własnego kraju "w tandetnym, emocjonalnym, sosiku."

Jakie szydzenie? Podaj przykłady tych światowych filarów gospodarczych post PRL-owskich, ja ich nie znam. Oczywiście możemy pójść gospodarczo drogą chińską, dojść do ich poziomu PKB, tyle że my jako społeczeństwo nie będziemy mieli nic do gadania przez wiele - wiele lat , morda w kubeł i zapierdalaj za michę ryżu (kartofla miałem napisać). Mam niestety wrażenie, że ten scenariusz się powoli realizuje. Ja już może nie, ale moje dzieci na szczęście mają wybór i mogą pracować w dowolnym wolnym kraju na świecie i bez żadnego problemu mogą stąd wyjechać. 

Pozdrawiam serdecznie miłośników Nowego Ładu. Pozdrawiam również tych co myślą jaką to my byliśmy wielką gospodarką, tylko daliśmy się przez złe moce wykupić😂. Nie wiem tylko skąd brały się kolejki za kawą, pomarańczami, kartki na cukier itd.

Czas pitolenia skończyć, pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, WujB napisał:

Pozdrawiam serdecznie miłośników Nowego Ładu. Pozdrawiam również tych co myślą jaką to my byliśmy wielką gospodarką, tylko daliśmy się przez złe moce wykupić😂. Nie wiem tylko skąd brały się kolejki za kawą, pomarańczami, kartki na cukier itd.

Pikanterii dodaje fakt, że miłośnik cudownej historii PRL w swojej nieuctwie nie tylko nie wymieni Ci ani jednej firmy, która cokolwiek sobą światowego prezentowała, ale nie zauważa, że PRL zostawił nas w stanie faktycznego bankructwa. Dokładnie tak.  Świat podał nam rękę i przez bezprecedensową redukcję długów umożliwił dojście do obecnego dobrobytu. Przy okazji zbudował nam w miarę nowoczesny przemysł.

-------------------------------------

A teraz dwa cytaty z Wiki dla miłośników historii współczesnej.

------------------------------------

Z historii zadłużenia PRL

W roku 1973 stan zadłużenia w walutach wymienialnych przekroczył ówczesny poziom rocznych wpływów z eksportu w tych walutach. W 1975 roku stopień obciążenia wpływów z eksportu obsługą długów, w obrotach z krajami kapitalistycznymi osiągnął poziom 32%. Przekroczona została granica struktury zadłużenia: szybciej rosło zadłużenie z tytułu kredytów krótkoterminowych, którymi łatano dziury w spłatach – w szczytowym roku 1976 relacja zadłużenia krótkoterminowego do wpływów z eksportu wyniosła ponad 46% a całkowite zadłużenie wynosiło 8,4 mld USD.(...)

W 1981 roku rząd gen. Jaruzelskiego poinformował Klub Paryski o wstrzymaniu spłat zadłużenia zagranicznego w wysokości 25,5 miliarda USD (w 2012 roku ok. $64,92 miliarda)

---------------------------

A tak było z Klubem Paryskim

Przełom przyniosły zmiany po roku 1989. Rozmowy z rządowymi wierzycielami z tzw. Klubu Paryskiego trwały do 1991 roku, kiedy wreszcie rząd polski podpisał „protokół uzgodnień w sprawie redukcji i reorganizacji zadłużenia RP”. Objął on wszystkie zobowiązania naszego kraju wobec 17 wierzycieli z tytułu kredytów długo- i średnioterminowych, które zostały zaciągnięte do końca 1983 roku (na koniec 1990 r. zadłużenie wobec państw Klubu Paryskiego wynosiło 32,778 mld USD). Zgodnie z umową miało zostać zredukowane 50% skumulowanej wartości długu (razem z należnymi odsetkami za lata następne). Ponadto Klub Paryski przychylił się do propozycji Polski stwarzając możliwość zastosowania mechanizmu konwersji części długu (do 10% czyli ok. 3 mld USD) na cele ekologiczne, uzgodnione w umowach bilateralnych między Polską a poszczególnymi krajami wierzycielskimi.

---------------------------------

O Klubie Londyńskim już nie będę pisał. O tym, że z tego gigantycznego gierkowskiego długu bardzo mało poszło na budowę (zacofanego) przemysłu doczytacie sobie (albo i nie) ewentualnie sami. 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wujot napisał:

O tym, że z tego gigantycznego gierkowskiego długu bardzo mało poszło na budowę (zacofanego) przemysłu doczytacie sobie (albo i nie) ewentualnie sami. 

To takie trudne jest.

A musi być ze zrozumieniem???

Może jakieś streszczenie, wiesz jak w liceum po co czytać całą lekturę 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WujB napisał:

To takie trudne jest.

A musi być ze zrozumieniem???

Może jakieś streszczenie, wiesz jak w liceum po co czytać całą lekturę 🤣

https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8116146,mija-40-lat-od-ogloszenia-przez-polske-niewyplacalnosci.html

-----------------------------

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zadłużenie_zagraniczne_PRL

https://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Paryski

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obligacje_Brady’ego

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...