Skocz do zawartości

Temat zastępczy a przyszłość Polski.


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Wujot napisał:

Jakich argumentów???

Pisałeś o wierze i nic więcej. Nie odniosłeś się do konkretnych obszarów działalności rządu, które wymieniłem. Na razie nic ale totalnie nic nie powiedziałeś. Poza dziwną tezą. Pogłęb ją - to kto rządzi?

Popieram. @grimson rozwiń swoje wypowiedzi, bo szczerze nie do końca rozumiem co masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naprawdę wierzysz że jakikolwiek polski rząd po 1990r ma wpływ na to, co się dzieje w PL?

To jest ciekawe co piszesz, bo Polski rząd ostatnio ma mocną obsesję na punkcie tego, że ktoś z zewnątrz próbuje Polską sterować i do czegoś Polskę zmusić co potwierdzają słowa "wodza" podkreślającego, że Polska jest otoczona przez wrogów a Niemcy budują IV rzeszę.

Dlatego interesuje mnie rozwinięcie.

Bo jak dla mnie polski rząd ma za duży w wpływ na to co się w kraju dzieje, a ty piszesz, że za mały. 🙂

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

PL jest skutecznie rozgrywana przez US, FRA, DE, RUS za pomocą wszystkich dostępnych narzedzi. 

Odniosę się jeszcze do powyższego cytatu. Wymieniłeś 4 kraje, a w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy. Rosję wymieniłeś na końcu.

Uwierz mi, że w obliczu bardzo mocarstwowych marzeń Rosji (Obwód Miński Federacji Rosyjskiej, połączenie lądowe z Krymem), Niemcy i USA chciałyby, żeby polski rząd od początku budował dobre relacje z tymi krajami a nie powoływał instytuty (co teraz czyni) mające udowadniać światu ile to się Polsce pieniędzy od Niemiec należy w ramach repatriacji wojennych. Ponadto takie rzeczy bardzo dzielą rządy i społeczeństwa w UE, to nie ma sensu.

Gdyby Polska była "skutecznie rozgrywana" przez Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy to na pewno nie w ten sposób. Nikt nie lubi strzelać sobie samobóje.

Czy odniesiesz się do tego?

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemowit1 napisał:

Odniosę się jeszcze do powyższego cytatu. Wymieniłeś 4 kraje, a w pierwszej kolejności Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy. Rosję wymieniłeś na końcu.

Uwierz mi, że w obliczu bardzo mocarstwowych marzeń Rosji (Obwód Miński Federacji Rosyjskiej, połączenie lądowe z Krymem), Niemcy i USA chciałyby, żeby polski rząd od początku budował dobre relacje z tymi krajami a nie powoływał instytuty (co teraz czyni) mające udowadniać światu ile to się Polsce pieniędzy od Niemiec należy w ramach repatriacji wojennych. Ponadto takie rzeczy bardzo dzielą rządy i społeczeństwa w UE, to nie ma sensu.

Gdyby Polska była "skutecznie rozgrywana" przez Stany Zjednoczone, Francję i Niemcy to na pewno nie w ten sposób. Nikt nie lubi strzelać sobie samobóje.

Czy odniesiesz się do tego?

Kolejność tych krajów przypadkowa.

Porównując działania poza swoim terenem, to RUS to ubogi krewny US.

Odszkodowania za II WS: marketing polityczny Pinokia, nic więcej.
 

To gdzie jesteśmy jako kraj pokazały ostatnie wydarzenia na granicy PL- BLR. Wystarczył jeden telefon Merkel do strasznego Lukaszenki i się uspokoiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grimson napisał:

Kolejność tych krajów przypadkowa.

OK

23 minuty temu, grimson napisał:

Porównując działania poza swoim terenem, to RUS to ubogi krewny US.

Bardzo nie doceniasz Rosji. To strasznie wielki kraj i ma mnóstwo surowców do sprzedania. Do tego ma bardzo niski dług publiczny rzędu 13%, a dług USA to ok. 109%, więc nie jest ciekawie.

23 minuty temu, grimson napisał:

Odszkodowania za II WS: marketing polityczny Pinokia, nic więcej.

Marketing nie marketing. Gdybym był Niemcem to bym się bardzo wkurzył. Tak samo będąc Polakiem gdyby Ukraina zarządała wielu miliardów złotych od Polski za II Wojnę Światową to też bym się bardzo wkurzył.

Edytowane przez Ziemowit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To gdzie jesteśmy jako kraj pokazały ostatnie wydarzenia na granicy PL- BLR. Wystarczył jeden telefon Merkel do strasznego Lukaszenki i się uspokoiło.

Poczuł się doceniony to chwilowo odpuścił. Ale nie na długo bo regularnie zerkam na oficjalne wiadomości z tamtejszej rządowej telewizji i nastroje są bardzo wojenne, jak nigdy wcześniej. Sam poczytaj: https://www.tvr.by/https://www.sb.by/. Piszą i mówią o tym, że NATO gromadzi się przy granicy z Białorusią i che na nas napaść.

Edytowane przez Ziemowit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gadają dokładnie to co nasi. Filozofia oblężonej twierdzy. 

Jak chcesz przykładów już nawet nie ingerencji a słuzalczosci to przypomnij sobie przykicanie na 2  łapkach premiera Polski do Pani Ambasador i wysłuchanie w pokorze co ta ma do powiedzenia o pomysłach, ba, ustawach uchwalonych przez podobno parlament podobno niezależnego państwa. Zresztą nie tylko tego premiera. Sposob prowadzenia polityki przecwiczony od czasow Repnina i Carycy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujot napisał:

 

  

 

Jakich argumentów???

Pisałeś o wierze i nic więcej. Nie odniosłeś się do konkretnych obszarów działalności rządu, które wymieniłem. Na razie nic ale totalnie nic nie powiedziałeś. Poza dziwną tezą. Pogłęb ją - to kto rządzi?

To jedziemy. Popatrzmy na zbrojeniówkę w PL.

Kazdy rząd który ma na celu dobro kraju którym zarządza zrobiłby wszystko, żeby zbrojeniówka rosła w sile. Co zrobiły nasze rządy?

- F16. Zakup konstrukcji z lat 60/70 ubiegłego wieku. Zaorano polski projekt Skorpion. Kto był na pokazach lotniczych w Bydgoszczy w 1994 mógł dostać na stoisku US fantastycznej jakości zdjęcia F16 na kredowym papierze, z biało/czerwonymi szachownicami. Urabianie zaczęło się właśnie wtedy

- Abrams. Zamówienie bez przetargu, przy okazji zaoranie Bumar

- zakup archaicznego systemu rakietowego Patriot

Czym kierowały się polskie rządy przy tych decyzjach? Czy były to niezależne decyzje?

Sikorski kiedyś się wygadał, ze PL robi US blowjob….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grimson napisał:

To jedziemy. Popatrzmy na zbrojeniówkę w PL.

Kazdy rząd który ma na celu dobro kraju którym zarządza zrobiłby wszystko, żeby zbrojeniówka rosła w sile. Co zrobiły nasze rządy?

- F16. Zakup konstrukcji z lat 60/70 ubiegłego wieku. Zaorano polski projekt Skorpion. Kto był na pokazach lotniczych w Bydgoszczy w 1994 mógł dostać na stoisku US fantastycznej jakości zdjęcia F16 na kredowym papierze, z biało/czerwonymi szachownicami. Urabianie zaczęło się właśnie wtedy

- Abrams. Zamówienie bez przetargu, przy okazji zaoranie Bumar

- zakup archaicznego systemu rakietowego Patriot

Czym kierowały się polskie rządy przy tych decyzjach? Czy były to niezależne decyzje?

Sikorski kiedyś się wygadał, ze PL robi US blowjob….

Nie obciążysz tymi decyzjami nikogo innego jak rządu. To, że prowadzi debilną niespójną politykę zagraniczną (a i też zakupową) jest wyłącznie wynikiem niekompetencji, ewentualnie jakiś dziwnych kalkulacji politycznych.

Ustalmy, że każdy podpisany pod tymi dokumentami jest za nie odpowiedzialny. I mam nadzieję, że odpowie przed odpowiednimi instytucjami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

To jedziemy. Popatrzmy na zbrojeniówkę w PL.

Kazdy rząd który ma na celu dobro kraju którym zarządza zrobiłby wszystko, żeby zbrojeniówka rosła w sile. Co zrobiły nasze rządy?

- F16. Zakup konstrukcji z lat 60/70 ubiegłego wieku. Zaorano polski projekt Skorpion. Kto był na pokazach lotniczych w Bydgoszczy w 1994 mógł dostać na stoisku US fantastycznej jakości zdjęcia F16 na kredowym papierze, z biało/czerwonymi szachownicami. Urabianie zaczęło się właśnie wtedy

- Abrams. Zamówienie bez przetargu, przy okazji zaoranie Bumar

- zakup archaicznego systemu rakietowego Patriot

Czym kierowały się polskie rządy przy tych decyzjach? Czy były to niezależne decyzje?

Sikorski kiedyś się wygadał, ze PL robi US blowjob….

Cześć

Każdy rząd, który ma na celu dobro kraju inwestuje w edukację, naukę i technologię. Na cholerę nam zbrojenia???

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Chcesz pokoju to szykuj się do wojny.

 Wiesz jakie szanse ma osamotniona Polska w starciu z Rosją?   Po zajęciu Krymu ,sprawdzałem na rosyjskich stronach o czym dyskutują zwykli ludzie. Zapamiętałem taką wypowiedź  " ekskursja po Pariże w 2 dnia nie schodia iz tanka " ( wycieczka po Paryżu w dwa dni nie schodząc z czołgu). I śmieszne i straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eliorlan napisał:

 Wiesz jakie szanse ma osamotniona Polska w starciu z Rosją?   Po zajęciu Krymu ,sprawdzałem na rosyjskich stronach o czym dyskutują zwykli ludzie. Zapamiętałem taką wypowiedź  " ekskursja po Pariże w 2 dnia nie schodia iz tanka " ( wycieczka po Paryżu w dwa dni nie schodząc z czołgu). I śmieszne i straszne.

To polecieli, PL zajmą w ciągu 3-5 dni. Do Paryża kawał drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może doczekamy się Roskomnadzoru i Runetu w Polsce. Są przymiarki w postaci nowych zapisów w procedowanej ustawie o powołanie  "operatora narodowego" sprawującego kontrolę nad przepływem danych do klientów i od klientów wszystkich operatorów sieci komórkowej: https://tech.wp.pl/narodowy-operator-oficjalnie-chodzi-o-bezpieczenstwo-w-praktyce-o-kontrole-6711356223203936a

Chodzi o bezpieczeństwo i ochronę obywateli.

A patrząc na to jak to w Rosji działa, może chodzić o ochronę obywateli przez zgubnym wpływem demoralizujących stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eliorlan napisał:

 Wiesz jakie szanse ma osamotniona Polska w starciu z Rosją?   Po zajęciu Krymu ,sprawdzałem na rosyjskich stronach o czym dyskutują zwykli ludzie. Zapamiętałem taką wypowiedź  " ekskursja po Pariże w 2 dnia nie schodia iz tanka " ( wycieczka po Paryżu w dwa dni nie schodząc z czołgu). I śmieszne i straszne.

Cześć

Widzisz Elioran to jest właśnie najgorsze. Część ludzi - tych zwykłych ludzi, bo przecież politycy też z takich się wywodzą - ma tę wojnę zakodowaną genetycznie. Dosłownie oczywiście też, ale myślę, że na tym ma polegać właśnie dorobek ludzkości aby zeszła ona na plan dalszy. Niestety świadomość takiej hołoty kształtuje obraz naszych (jako ludzkości) działań. Mogę to poniekąd zrozumieć jako osoba o wykształceniu przyrodniczym ale nie mogę tego niczym usprawiedliwić.

Zbrojenie się i wojowanie w imię jakichś sztucznym wymyślonych idei religijnych, narodowych czy jakichkolwiek innych to największa głupota ludzkości. Widzę fajnych młodych ludzi bez napięcia, uśmiechniętych, skorych do współpracy i rezygnacji z własnych potrzeb i idei w imię ogólnie pojętego dobra. I widzę jak się starzejąc zmieniają, jak my dorośli ich zmieniamy, jak "uczymy ich życia" i jak stają si,ę w końcu zwykłymi skurwysynami.

Swego czasu, jeszcze w liceum, przytoczyłem  na lekcji historii czy jakiegoś WO, sytuację z hymnem narodowym odgrywanym z okazji zawodów sportowych. Zostałem prze Panią nauczycielkę zjebany jak pies bo hymn można przecież tylko i wyłącznie grać/śpiewać przy okazji wojny, walki o wolność itd. Nie będę przytaczał nazwiska Pani bo osoba znana i zasłużona w walce z komuną wielce.

I to jest chore.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Widzisz Elioran to jest właśnie najgorsze. Część ludzi - tych zwykłych ludzi, bo przecież politycy też z takich się wywodzą - ma tę wojnę zakodowaną genetycznie. Dosłownie oczywiście też, ale myślę, że na tym ma polegać właśnie dorobek ludzkości aby zeszła ona na plan dalszy. Niestety świadomość takiej hołoty kształtuje obraz naszych (jako ludzkości) działań. Mogę to poniekąd zrozumieć jako osoba o wykształceniu przyrodniczym ale nie mogę tego niczym usprawiedliwić.

Zbrojenie się i wojowanie w imię jakichś sztucznym wymyślonych idei religijnych, narodowych czy jakichkolwiek innych to największa głupota ludzkości. Widzę fajnych młodych ludzi bez napięcia, uśmiechniętych, skorych do współpracy i rezygnacji z własnych potrzeb i idei w imię ogólnie pojętego dobra. I widzę jak się starzejąc zmieniają, jak my dorośli ich zmieniamy, jak "uczymy ich życia" i jak stają si,ę w końcu zwykłymi skurwysynami.

Swego czasu, jeszcze w liceum, przytoczyłem  na lekcji historii czy jakiegoś WO, sytuację z hymnem narodowym odgrywanym z okazji zawodów sportowych. Zostałem prze Panią nauczycielkę zjebany jak pies bo hymn można przecież tylko i wyłącznie grać/śpiewać przy okazji wojny, walki o wolność itd. Nie będę przytaczał nazwiska Pani bo osoba znana i zasłużona w walce z komuną wielce.

I to jest chore.

Pozdrowienia

Wojny były, są i będą. O miedzę, religijne, gospodarcze, o panowanie na światem i takie tam.

Skoro nie można tego zmienić [ruch hippisowski jakoś nie wypalił, a był wspierany finansowo przez KGB xD], to należy się zbroić i szkolić armię.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grimson napisał:

Wojny były, są i będą. O miedzę, religijne, gospodarcze, o panowanie na światem i takie tam.

Skoro nie można tego zmienić [ruch hippisowski jakoś nie wypalił, a był wspierany finansowo przez KGB xD], to należy się zbroić i szkolić armię.

Cześć

A próbowałeś zmienić czy zawsze podchodzisz do wszystkiego na zasadzie moje na wierzchu?

Ja jestem synem trepa. W wojsku nie byłem a ojciec mi kiedyś powiedział, że jakbym kiedyś chciał być, to nie będzie chciał mnie znać. Zna wojsko i zna wojnę (rocznik 1930).

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A próbowałeś zmienić czy zawsze podchodzisz do wszystkiego na zasadzie moje na wierzchu?

Ja jestem synem trepa. W wojsku nie byłem a ojciec mi kiedyś powiedział, że jakbym kiedyś chciał być, to nie będzie chciał mnie znać. Zna wojsko i zna wojnę (rocznik 1930).

Pozdrowienia

Jestem realistą Mitku. Jak piszesz o szkoleniu i nartach to się nie wtrącam z mądrościami, bo nie jestem mocny na tym polu. 

Natomiast historia najnowsza i polityka to już innego.

Z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ziemowit1 napisał:

Być może doczekamy się Roskomnadzoru i Runetu w Polsce. Są przymiarki w postaci nowych zapisów w procedowanej ustawie o powołanie  "operatora narodowego" sprawującego kontrolę nad przepływem danych do klientów i od klientów wszystkich operatorów sieci komórkowej: https://tech.wp.pl/narodowy-operator-oficjalnie-chodzi-o-bezpieczenstwo-w-praktyce-o-kontrole-6711356223203936a

Chodzi o bezpieczeństwo i ochronę obywateli.

A patrząc na to jak to w Rosji działa, może chodzić o ochronę obywateli przez zgubnym wpływem demoralizujących stron internetowych.

W czym problem - tak już jest od dawna - wymaga napisania troszkę więcej kwitów ale jest. Idziemy do nowoczesnej Europy. - Duński SKAT rankiem wie dokładnie z jakiego powodu poprzedniego wieczoru bąka puściłeś - fasolka czy może ciecierzyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

W czym problem - tak już jest od dawna - wymaga napisania troszkę więcej kwitów ale jest. Idziemy do nowoczesnej Europy. - Duński SKAT rankiem wie dokładnie z jakiego powodu poprzedniego wieczoru bąka puściłeś - fasolka czy może ciecierzyca.

Ale to może się posuwać coraz dalej.

Podam skrajny przykład zmian. Np. w takim Egipcie rząd po latach walki z wolnością słowa ma dziś wgląd na wszelkie dane wysyłane i odbierane przez użytkowników internetu. Co więcej mają kilka tysięcy zablokowanych stron internetowych mniej przychylnych władzy. Bez sądu, bez procesu, bez powiadomienia zamykają komuś stronę, która jest czyimś interesem, czyimś biznesem. A te zmiany postępowały u nich powoli, ale systematycznie. Nie chcemy chyba się za 10-20 lat obudzić w pdobnej rzeczywistości?

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko tłumaczyli względami bezpieczeństwa i potrzebą walki z cyberprzestępczością, a tak naprawdę chodziło o to by zastosować:

pol_pl_Kolko-nosowe-dla-byka-54mm-niklow

Cytat

Koła nosowe dla bydła stosowane do poskramiania buhajów, umożliwiają lepszą nad nimi kontrolę przy przeprowadzaniu lub przeganianiu w oborze.

 

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jesteśmy obecnie na początku bardzo nieciekawych czasów. To jest początek długich i bolesnych przemian społeczno-ustrojowych na ziemi. Ciężko może jeszcze uwierzyć, ale obawiam się, że świat jaki mamy w głowach (2,4 czy 6 lat w tył) przestał istnieć i odchodzi na karty historii. Będą olbrzymie tarcia religii, kultur, interesów mocarstwowych. Nigdy nie byłem jak żyję tak niepokojąco nastawiony do przyszłości jak obecnie.

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gabrik napisał:

Według mnie jesteśmy obecnie na początku bardzo nieciekawych czasów. To jest początek długich i bolesnych przemian społeczno-ustrojowych na ziemi. Ciężko może jeszcze uwierzyć, ale obawiam się, że świat jaki mamy w głowach (2,4 czy 6 lat w tył) przestał istnieć i odchodzi na karty historii. Będą olbrzymie tarcia religii, kultur, interesów mocarstwowych. Nigdy nie byłem jak żyję tak niepokojąco nastawiony do przyszłości jak obecnie.

Bez dwóch zdań, tymczasem bal na Titanicu ciągle trwa (co prawda w maseczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...