Skocz do zawartości

Zakup Stoeckli AX 2020/2022


Marecki0509

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek chcialbym wszystkich powitac z racji tego ze jestem tu nowy.

Przymierzam sie do zakupu nowych nart , i wybor pad na Stoeckli AX 2020/2022. czy macie jakies doswiadczenia z tymi nartami?

Zastanawiam sie rowwniez nad Atomic X9 

a teraz co o moich "parametrach ":)

Wiek 47l

waga 100kg

co do skali umiejetnosci to mysle ze pomiedzy 5a6

buty Head Raptor RS140(mimo ze twarde ale bardzo wygodne )

z gory dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty zupełnie inne od siebie. X9 charakter sportowy, wąska pod butem, mniej uniwersalna, wymaga od jeźdźca większego zaangażowania. Ax - lajtowa narta na cały dzień, jazda bezwysilkowa, świetne trzymanie krawędzi, poręczność, bardziej uniwersalna od x9 - szersza pod butem. Ze względu na wagę bierz raczej dłuższe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Marecki0509 napisał:

Na poczatek chcialbym wszystkich powitac z racji tego ze jestem tu nowy.

Przymierzam sie do zakupu nowych nart , i wybor pad na Stoeckli AX 2020/2022. czy macie jakies doswiadczenia z tymi nartami?

Zastanawiam sie rowwniez nad Atomic X9 

a teraz co o moich "parametrach ":)

Wiek 47l

waga 100kg

co do skali umiejetnosci to mysle ze pomiedzy 5a6

buty Head Raptor RS140(mimo ze twarde ale bardzo wygodne )

z gory dzieki 

A bardziej nowy model czy ten poprzedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tylko zmieniła się szata graficzna i tyle. No i cena 🙂 Producenci generalnie przez kilka sezonów tłuką tą samą nartę zmieniając szatę i dodając parę gadgetów aby zaznaczyć - że to nowy model jest. Raz na parę lat zmieniają taliowanie, dodają rocker - co im wychodzi raz lepiej, raz gorzej. Jak chcesz błyszczeć na stoku nowym modelem i masz kasę - kup nowy - jeśli Ci to obojętne - kup z promocji, prawdopodobnie będą to identyczne narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych dechach mało co się zmienia. Taliowanie i niby nowości techniczne, żeby skusić Janusza do kupienia nowych 🙂 Wiadomo - każda firma ma swoją specyfikę nart, sztywności nart, grubości blach w środku itd. Najlepiej jest przetestować. Ja w tym roku kupiłem nowki narty - ale dlatego, ze jeździłem na takich w zeszłym sezonie i bardzo mi siadły. Na chwile obecna - nie kupię już nowych dech, jeśli się na nich najpierw nie przejadę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bruner79 napisał:

W nowych dechach mało co się zmienia. Taliowanie i niby nowości techniczne, żeby skusić Janusza do kupienia nowych 🙂 Wiadomo - każda firma ma swoją specyfikę nart, sztywności nart, grubości blach w środku itd. Najlepiej jest przetestować. Ja w tym roku kupiłem nowki narty - ale dlatego, ze jeździłem na takich w zeszłym sezonie i bardzo mi siadły. Na chwile obecna - nie kupię już nowych dech, jeśli się na nich najpierw nie przejadę. 

Jakie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bruner79 napisał:

W nowych dechach mało co się zmienia. Taliowanie i niby nowości techniczne, żeby skusić Janusza do kupienia nowych 🙂 Wiadomo - każda firma ma swoją specyfikę nart, sztywności nart, grubości blach w środku itd. Najlepiej jest przetestować. Ja w tym roku kupiłem nowki narty - ale dlatego, ze jeździłem na takich w zeszłym sezonie i bardzo mi siadły. Na chwile obecna - nie kupię już nowych dech, jeśli się na nich najpierw nie przejadę. 

No ale decha lux półka - na pewno co się nie doumie to się dowygląda 🙂

ps. Też generalnie preferuję jazdę próbną przed zakupem, daje to jaki taki obraz o narcie, ale sprzęt generalnie zmieniam jak się już zużyje, a kupując dechy z górnej półki danego producenta - dość długo służy.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bruner79 napisał:

W nowych dechach mało co się zmienia. Taliowanie i niby nowości techniczne, żeby skusić Janusza do kupienia nowych 🙂 Wiadomo - każda firma ma swoją specyfikę nart, sztywności nart, grubości blach w środku itd. Najlepiej jest przetestować. Ja w tym roku kupiłem nowki narty - ale dlatego, ze jeździłem na takich w zeszłym sezonie i bardzo mi siadły. Na chwile obecna - nie kupię już nowych dech, jeśli się na nich najpierw nie przejadę. 

Cześć

W nowych dobrych - masz rację. W nowych przeciętnych zauważam walkę o koszty + to o czym wspomniałeś - GG czyli gówniane gadżety. Przykre ale dość często fajne narty, które wyrobią sobie markę są przez producentów niszczone przez zastosowanie mniej kosztownych technologii i sprzedawane za podobną jak starsze modele wyjściową cenę. O koszmarnym przeszacowaniu popularnych modeli nawet już nie będę wspominał.

Natomiast co do drugiej części twojej wypowiedzi...

Jesteś doświadczony i jak to się mówi skręcasz, ufam Ci ale, postępuje zupełnie inaczej a raczej moje doświadczenia są zupełnie inne. Również mam zwyczaj jak najczęściej zmieniać narty ale nie ma to nic wspólnego z "testowaniem". Tu wielokrotnie przekonywałem się jak wielkie są różnice pomiędzy nartami testowymi czy też testowanymi w określonych warunkach a jeździe na takich samych w innych warunkach, czy na innej parze, inaczej przygotowanej itd.

Z ulubionych przeze mnie Masterów objeździłem chyba ze 25-30 par (tylko Rossi I Dynastar z różnych lat w długościach 180 i 185cm). Każda była inna w odbiorze od pierwotnej euforii przy pierwszym kontakcie do kompletnej załamki. Wszystkie narty z dobrych źródeł dobrze i bardzo podobnie przygotowane...

Ja kupuję (biorę bo już od dawna nie kupuję) nartę jaka jest albo jaka mi się spodoba a danej chwili i... nawet nieważne czy to jest SL czy GS. Nie spotkałem jeszcze narty innej niż sportowa, której można w pełni zaufać.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

W nowych dobrych - masz rację. W nowych przeciętnych zauważam walkę o koszty + to o czym wspomniałeś - GG czyli gówniane gadżety. Przykre ale dość często fajne narty, które wyrobią sobie markę są przez producentów niszczone przez zastosowanie mniej kosztownych technologii i sprzedawane za podobną jak starsze modele wyjściową cenę. O koszmarnym przeszacowaniu popularnych modeli nawet już nie będę wspominał.

Natomiast co do drugiej części twojej wypowiedzi...

Jesteś doświadczony i jak to się mówi skręcasz, ufam Ci ale, postępuje zupełnie inaczej a raczej moje doświadczenia są zupełnie inne. Również mam zwyczaj jak najczęściej zmieniać narty ale nie ma to nic wspólnego z "testowaniem". Tu wielokrotnie przekonywałem się jak wielkie są różnice pomiędzy nartami testowymi czy też testowanymi w określonych warunkach a jeździe na takich samych w innych warunkach, czy na innej parze, inaczej przygotowanej itd.

Z ulubionych przeze mnie Masterów objeździłem chyba ze 25-30 par (tylko Rossi I Dynastar z różnych lat w długościach 180 i 185cm). Każda była inna w odbiorze od pierwotnej euforii przy pierwszym kontakcie do kompletnej załamki. Wszystkie narty z dobrych źródeł dobrze i bardzo podobnie przygotowane...

Ja kupuję (biorę bo już od dawna nie kupuję) nartę jaka jest albo jaka mi się spodoba a danej chwili i... nawet nieważne czy to jest SL czy GS. Nie spotkałem jeszcze narty innej niż sportowa, której można w pełni zaufać.

Pozdrowienia

Pozdrowienia

Mitek, moje testowanie to - dorwanie używki modelu, który mnie interesuje, własnoręczny serwis i wtedy mogę coś powiedzieć. Może to odchyl, ale nie jeżdżę na dechach nie zrobionych po mojemu 😄 Natomiast doskonale już wiem jaka grupa nart mi pasuje i poruszam się wokół tej grupy. Różnice zazwyczaj są niewielkie, ale jakieś tam są. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruner79 napisał:

Mitek, moje testowanie to - dorwanie używki modelu, który mnie interesuje, własnoręczny serwis i wtedy mogę coś powiedzieć. Może to odchyl, ale nie jeżdżę na dechach nie zrobionych po mojemu 😄 Natomiast doskonale już wiem jaka grupa nart mi pasuje i poruszam się wokół tej grupy. Różnice zazwyczaj są niewielkie, ale jakieś tam są. 

Cześć

Mnie też narty robi praktycznie zawsze jeden człowiek bo biorę z jednego źródła. Ja serwisować nie umiem, to znaczy wiem jak to robić i nawet mam sprzęt ale nigdy tego nie lubiłem i unikam odkąd przestałem pracować z dziećmi na stoku (wiesz, miły wieczór, dwadzieścia dwie pary musisz zrobić... ).

A jest to zdecydowanie najlepszy sposób na pewność przygotowania nart.

A jak robisz narty takie jak np. wspomniany Fischer, bo jak dla mnie musiałby być zrobiona bardzo agresywnie i oczywiście najdłuższa?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 08:12, Mitek napisał:

Cześć

Mnie też narty robi praktycznie zawsze jeden człowiek bo biorę z jednego źródła. Ja serwisować nie umiem, to znaczy wiem jak to robić i nawet mam sprzęt ale nigdy tego nie lubiłem i unikam odkąd przestałem pracować z dziećmi na stoku (wiesz, miły wieczór, dwadzieścia dwie pary musisz zrobić... ).

A jest to zdecydowanie najlepszy sposób na pewność przygotowania nart.

A jak robisz narty takie jak np. wspomniany Fischer, bo jak dla mnie musiałby być zrobiona bardzo agresywnie i oczywiście najdłuższa?

Pozdrowienia

Patrząc w sieci jakie katy ma fischer, to pewnie najpierw maszyna, planowanie, struktura itd, z reguły 88/0,5. A następnie w domu podciągam (podostrzam) max piętki i dzioby. Ale na te chwile dechy odesłałem na reklamacje. Robi się ciekawie, ale sklep z Wawy chętny do współpracy także czekam. Załączam zdjęcie o co chodzi 😀

101CE3B6-8312-441E-B319-BF613E8C62C1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marecki0509 napisał:

Przepraszam a co sądzicie o Stoeckli AR

84 pod butem, nie jeździłem, ale mam porównania co do szerokości z innymi nartami. Pewnie w stosunku do ax będzie mniej zwawa, mniej reaktywna, bardziej ociężała i wcale nie bardziej uniwersalna bo szersza. Co do reszty - jak to u sztekla, pewnie wzorowe trzymanie krawędzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

Patrząc w sieci jakie katy ma fischer, to pewnie najpierw maszyna, planowanie, struktura itd, z reguły 88/0,5. A następnie w domu podciągam (podostrzam) max piętki i dzioby. Ale na te chwile dechy odesłałem na reklamacje. Robi się ciekawie, ale sklep z Wawy chętny do współpracy także czekam. Załączam zdjęcie o co chodzi 😀

101CE3B6-8312-441E-B319-BF613E8C62C1.jpeg

Ciekawe czy nie zwalą winy na zły serwis

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruner79 napisał:

84 pod butem, nie jeździłem, ale mam porównania co do szerokości z innymi nartami. Pewnie w stosunku do ax będzie mniej zwawa, mniej reaktywna, bardziej ociężała i wcale nie bardziej uniwersalna bo szersza. Co do reszty - jak to u sztekla, pewnie wzorowe trzymanie krawędzi itd.

No to jednak zamawiam AX tak też myślałem że będzie bardziej zamulona.jezdzilem na poprzednim AX i było fajnie. Dokupie sobie jeszcze może SL i będzie git 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gabrik napisał:

Bruner, to wymienią bez problemu, ewidentnie te krawędzie są różnej szerokości. Nie widzę innej opcji.

Termin zwrotu 14 dni bez podania przyczyny mi minął. Także poszły na reklamacje. Ciekaw jestem jak to działa u fisza. Kiedyś był tu mój wątek z reklamacja u heada 😀 oby nie było jak wtedy z headem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...