Skocz do zawartości

Narty Atomic X9s 2021 vs X9s Revo 2022


mann

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Hollys napisał:

Zapytaj żony czy te 6 cm robi różnicę 🤣

A tak na poważnie, to kolega mann wyraźnie zaznaczył, że zależy mu na narcie "uniwersalnej". Kiedyś jak ktoś szukał nart uniwersalnych to wszyscy polecali SL. Teraz jak widzę, to bez 180 cm i 20 paru metrów promienia nawet nie ruszaj... Nie, dla mnie x9 w długości 181 cm nie jest narta uniwersalną (przynajmniej przy naszym wzroście). 

Cześć

Każda narta może być nartą uniwersalną. W Twoich postach jakoś nic się nie zgadza niestety.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając pobieżnie - do autora wątku. 175cm będzie tez jak najbardziej ok. X9 to twarda decha i raczej długość się jej dobiera do charakterystyki jazdy właściciela. Tez kiedyś powiedziałbym - bierz 181cm, ale to już nie te czasy. Najlepiej byłoby Ci przetestować obie długości, ale z tym będzie ciężko. Btw - mam kolegę z Czech, posiada w tym kraju najwyższy możliwy stopień instruktorski. Ma ok 190cm wzrostu, z hybryd ujeżdża tylko 175cm. Amator? 😀

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bruner79 napisał:

Czytając pobieżnie - do autora wątku. 175cm będzie tez jak najbardziej ok. X9 to twarda decha i raczej długość się jej dobiera do charakterystyki jazdy właściciela. Tez kiedyś powiedziałbym - bierz 181cm, ale to już nie te czasy. Najlepiej byłoby Ci przetestować obie długości, ale z tym będzie ciężko. Btw - mam kolegę z Czech, posiada w tym kraju najwyższy możliwy stopień instruktorski. Ma ok 190cm wzrostu, z hybryd ujeżdża tylko 175cm. Amator? 😀

Jak nie zawodnik, to amator. A Ty masz hybryde czy gs? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bruner79 napisał:

Czytając pobieżnie - do autora wątku. 175cm będzie tez jak najbardziej ok. X9 to twarda decha i raczej długość się jej dobiera do charakterystyki jazdy właściciela. Tez kiedyś powiedziałbym - bierz 181cm, ale to już nie te czasy. Najlepiej byłoby Ci przetestować obie długości, ale z tym będzie ciężko. Btw - mam kolegę z Czech, posiada w tym kraju najwyższy możliwy stopień instruktorski. Ma ok 190cm wzrostu, z hybryd ujeżdża tylko 175cm. Amator? 😀

Cześć

Ale to o niczym nie świadczy Brunerro.

Ja po prostu mam takie przeświadczenie, ze to czy to 175 czy 181 w wypadku jeżdżących facetów nie ma żadnego znaczenia. Często robię sobie takie zabawy, że jeżdżę na dwóch różnych nartach i jak później czytam o tych cm i mm to mi się po prostu śmiać chce. Może koledze 181 cm nie wchodzą do boxu - ja mam ten problem?

 

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

To narty (były) kolegi, narciarza wybornego, który akurat podjął parę złych decyzji w ciągu jednego zjazdu obok trasy. Dlatego często piszę, że dobry narciarz nie upada bo jak już upada to trzeba się modlić o cuda. W tym wypadku skończyło się na dwóch porządnych nartach w drzazgach, na szczęście.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu długości, w zeszłym roku skusiłem się na zakup nart z tej "grupy" i  miałem okazję jeździć na 175 i 181 - na stoku praktycznie żadnej różnicy, ale zdecydowałem się na 175cm. Głownie chodziło o poręczność - ale w sensie box, samochód. Do boxa na styk wchodzą 178 - do samochodu - już nie. Nie jest to jedyna para którą posiadam. Ale jeśli ma to być jedyna para - pewnie też bym miał kłopot z wybraniem długości - optowałbym za dłuższą. Co do nart -  fajne narty o zacięciu sportowym o stosunkowo małym promieniu, jednak nieco inne niż stricte SL. Takie coś pomiędzy SL a GS (ale sklep i nie czepiać się tutaj zawodowcy że GS to 25 i więcej m promień). Rozważamy tutaj narty sklepowe.

Jeśli weźmiesz 175 to się nie zawiedziesz. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

..... i tym sposobem stałem się użytkownikiem X9 / 181 (tych z pełną ścianką boczną, modelowo chyba 2019 / 20), w doskonałym powiedziałbym prawie nowym czy też potestowym stanie.

Krawędź jak w fabryce, ślizg piękny, na wiązaniach prawie brak śladów w miejscu, gdzie wkładamy kijki ... fakt, że  sprzedawca superprofesjonalnie wszystko zapakował więc podróż z Gdańska nie była niebezpieczna 😄 

W piątek spróbuję sprawdzić, jak się na nich czuję.

I tak czy inaczej dam znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kaem napisał:

..... i tym sposobem stałem się użytkownikiem X9 / 181 (tych z pełną ścianką boczną, modelowo chyba 2019 / 20), w doskonałym powiedziałbym prawie nowym czy też potestowym stanie.

Krawędź jak w fabryce, ślizg piękny, na wiązaniach prawie brak śladów w miejscu, gdzie wkładamy kijki ... fakt, że  sprzedawca superprofesjonalnie wszystko zapakował więc podróż z Gdańska nie była niebezpieczna 😄 

W piątek spróbuję sprawdzić, jak się na nich czuję.

I tak czy inaczej dam znać.

Miałeś iść podobno w krótsze 🤣...ale rozumiem, że do spodenek spasowałeś 😃kolorystycznie. Czekam na wrażenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gabrik napisał:

Miałeś iść podobno w krótsze 🤣...ale rozumiem, że do spodenek spasowałeś 😃kolorystycznie. Czekam na wrażenia.

Qrde ... im starszy jestem tym bardziej myślę, że długość ma znaczenie 😄

A poważnie - przy tym promieniu większa długość będzie - podejrzewam - zaletą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaem napisał:

..... i tym sposobem stałem się użytkownikiem X9 / 181 (tych z pełną ścianką boczną, modelowo chyba 2019 / 20), w doskonałym powiedziałbym prawie nowym czy też potestowym stanie.

Krawędź jak w fabryce, ślizg piękny, na wiązaniach prawie brak śladów w miejscu, gdzie wkładamy kijki ... fakt, że  sprzedawca superprofesjonalnie wszystko zapakował więc podróż z Gdańska nie była niebezpieczna 😄 

W piątek spróbuję sprawdzić, jak się na nich czuję.

I tak czy inaczej dam znać.

Dobrze będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...