Skocz do zawartości

Narty Atomic X9s 2021 vs X9s Revo 2022


mann

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, nikon255 napisał:

🙈

Nie wiem czy precyzyjnie się wyrazilem, stok się degraduje, siła słabnie, ludzi więcej ot naturalna ewolucja w ciągu dnia wiec ta długość już tak nie jest potrzebna pod wieczór a i agresywność jazdy w ciągu dnia u mnie przynajmniej słabnie, największy ogień zwykle w pierwsze dwie godziny, potem musi pojawić się dodatkowa motywacja;-) ps śpiochu kiedyś pisał, ze wszystko zależy jak się goni ps2 rozumiem, ze jesteś młody i nieśmiertelny i sky is the limit, u mnie z wiekiem bywa… różnie 

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nikon255 napisał:

spojrz na to inaczej. Gdzie te 5-10cm byloby przeszkoda? 😄 

Mam wrażenie, ze dokładanie tych 5-10 to głównie budowanie ego. Choć rozumiem, ze zawodnikowi w niektórych mniej podkręconych gigantach tej prędkości i długości może braknąć. Ale umówmy się… takie rozkminki słyszałem u https://www.fis-ski.com/DB/general/athlete-biography.html?sectorcode=al&competitorid=221793 czy mastera32 czy 5+ czy 5- na dane ustawienie gieesa, ale żeby w jeździe cywilnej to demonizować to bym nie przesadzał, to jak czy plus 2 mm pod butem takie rozkminy, plus czy minus

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, star napisał:

Nie wiem czy precyzyjnie się wyrazilem, stok się degraduje, siła słabnie, ludzi więcej ot naturalna ewolucja w ciągu dnia wiec ta długość już tak nie jest potrzebna pod wieczór a i agresywność jazdy w ciągu dnia u mnie przynajmniej słabnie, największy ogień zwykle w pierwsze dwie godziny, potem musi pojawić się dodatkowa motywacja;-) ps śpiochu kiedyś pisał, ze wszystko zależy jak się goni ps2 rozumiem, ze jesteś młody i nieśmiertelny i sky is the limit, u mnie z wiekiem bywa… różnie 

 

17 minut temu, Hollys napisał:

Mnie te 175 cm wystarcza do osiągania prędkości rzędu 75-80 km/h. Powyżej tego to już na wc gs 185 cm ale przy tych tłumach na stokach to dla mnie już brak odpowiedzialności za zdrowie innych i moje 😉

ale odlecieliscie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nikon255 napisał:

 

ale odlecieliscie

Dobrze, ze ty nie puściłeś się kredensu jak się przejechałes kilka razy na ciut dłuższych nartach i cie pochwalili jak wrzuciłeś filmik:-) filmik na którym byłeś sam na stoku nomen omen, zgaduje ze to nie był wieczór bo jasno było:-)

napisz coś konkretnie a nie flekujesz na odlew.

podam przykład z San Candido, gdzie mnie lski zabrał, w połowie giganta stwierdziłem, ze nie sztuka jest cisnąć ale go zjechać…

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nikon255 napisał:

 

ale odlecieliscie

Zapytaj żony czy te 6 cm robi różnicę 🤣

A tak na poważnie, to kolega mann wyraźnie zaznaczył, że zależy mu na narcie "uniwersalnej". Kiedyś jak ktoś szukał nart uniwersalnych to wszyscy polecali SL. Teraz jak widzę, to bez 180 cm i 20 paru metrów promienia nawet nie ruszaj... Nie, dla mnie x9 w długości 181 cm nie jest narta uniwersalną (przynajmniej przy naszym wzroście). 

Edytowane przez Hollys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

12 minut temu, star napisał:

Psx

ps możesz iść w kierunku ze tylko r35 i takie tam, ale nawet master32 sugerował zachować rozsądek i pewien umiar

szurac na każdych możesz oczywiście

 

 

widze ze juz osiagnales orbite 😂 z Toba nie idzie dyskutowac. Poruszasz tyle watkow na raz, ze ja sie poprostu poddaje i nawet nie probuje ogarnac tego chaosu. Zreszta to nie pierwszy raz. Kiedys juz sie dalem wkrecic 😛

Edytowane przez nikon255
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nikon255 napisał:

  

 

widze ze juz osiagnales orbite 😂 z Toba nie idzie dyskutowac. Poruszasz tyle watkow na raz, ze ja sie poprostu poddaje i nawet nie probuje ogarnac tego chaosu. Zreszta to nie pierwszy raz. Kiedys juz sie dalem wkrecic 😛

Widzisz ty nie poruszyłeś ani jednego pisząc, że odlecieliśmy z Hollym.  PS rozumiem, ze jesteś maniakiem sprzętowym i im dłużej tym lepiej, a gdy ci pisze, ze nawet zawodnicy czasem schodzą z długości to się wycofujesz, wg mnie context matters, a oprocz tego objeżdżenie i wtedy czy plus czy minus bez znaczenia wiec jak ktoś zadowolony jest ze 175 to jego święte prawo, ja mógłbym podać dosłownie trzy cztery sytuacje kiedy chciałbym mieć dłuższe, ale to były puste lodowiska, ze się tak wyrażę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hollys napisał:

Zapytaj żony czy te 6 cm robi różnicę 🤣

A tak na poważnie, to kolega mann wyraźnie zaznaczył, że zależy mu na narcie "uniwersalnej". Kiedyś jak ktoś szukał nart uniwersalnych to wszyscy polecali SL. Teraz jak widzę, to bez 180 cm i 20 paru metrów promienia nawet nie ruszaj... Nie, dla mnie x9 w długości 181 cm nie jest narta uniwersalną (przynajmniej przy naszym wzroście). 

a co ma do tego wzrost i kto pisał o 20 metrach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, star napisał:

Ja to wizualizowalem sobie inaczej… pierwszy skręt, drugi skręt, trzeci skręt… zamyka album ze zdjęciami ze ścianą i idzie spać.

ps idę pakować narty na jutro 179 i r w porywach 19,5

 

Ty juz tez zamykasz album? 😛 Jeszcze do skiturow nie dojrzalem, ale jestem coraz blizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nikon255 napisał:

Toz to jak gs sklep, dynek/rossi master itp. Krzywdy sobie nie zrob! 🤪

Napisałem w porywach, triple radius, jak zacieśnisz to jak slalomka, zacieśnić łatwo bo to miękkie drewno, bez titanala. Na skiturach jeździ się asekurancko nie jak Jeremy… Heitz. Długa droga przed tobą, jakby rzekł Mitek, chłopcze.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...