Skocz do zawartości

Narty Head i gs rd 193cm R30m opinie


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Plus82 napisał:

Poważne, to znaczy szybkie. Nie poważnym jest slalom.  I poważne odbywa się na sztruksie. Reszta powierzchni się nie liczy.

Mam jeszcze te narty. Zastanawiam się, czy się nadają do poważnych zjazdów.  Jeśli chodzi o długość to nieco przykrótkie. Radius mają dobry.

W dole jest Zermatt.jpg

fajne narty to były - coś koło roku 1998 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

fajne narty to były - coś koło roku 1998 ?

Coś. Ale jakie drogie ! U Bachledy w hurtowni w Krakowie chodziły po 2 tys. zł.  Ile to było do średniej w 1989 r ?. Ale spuścił na 1000 zł.  Wiedział już o nowych modelach rzeźbionych nart.  A ja nie wiedziałem. Nie były złe. Pod Mattehornem dawały radę, na dowolnym kolorze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy wydałem ? Małe obliczonko wg GUS. Średnie miesięczne wynagrodzenie w 1998 r -1239 zł. Narty w hurtowni 2000 zł, czyli  1,614 średniego. Przeliczając na średnią w 2021 r(5662 zł), kosztowały pierwotnie 9139 zł. Zapłaciłem połowę. Ale to i tak dużo.

I taki sprzęt leży bezużytecznie ! Ślizg bez dziur, szata graficzna w porządku. Krawędzie bez uszkodzeń.  Można założyć sobie dowolne kąty. Ogólnie supersprzęt.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

"Nie o to w poważnym narciarstwie chodzi"

i co wy na to...?

Pozdro

Mitek

Nikt nie pojął przez Ciebie rzuconej rękawicy, więc ja to zrobię.

Poważne narciarstwo to poważny sprzęt na poważnym narciarzu. Jak powszechnie wiadomo jakość sprzętu jest klasyfikowana alfabetycznie - czyli Atomic jest na samym szczycie. Jest czerwony - to też ogólnie wiadomo że najszybszy. Wyposażony w najnowsze technologie które widać - choćby ten sławetny drut, nie jakieś nalepki z rzekomym graphen-em w środku, bo naklejki Chińczycy podrabiają najszybciej. Drut - to drut, dobrze go widać i ma realną wartość, można w kolejce nim komuś przyłożyć lub ewentualnie podrapać się po plecach nie ściągając kurtki. Komfortowe narty świadczą tylko o narciarzu. Dobry narciarz już nie jeździ na nartach, bo nie musi, bo już jest wystarczająco dobry. Ale inni słabsi narciarze muszą o tym wiedzieć. Więc narty muszą być poważne a zarazem komfortowe. Nie za duże aby mieściły się w kadrze selfika i aby nie umniejszały wielkości narciarza (zerknij na zdjęcie Plusika z tymi giwerami na 2,5m - On jest po prostu stłamszony przez ich wielkość, jest co najwyżej przeciętnym narciarzem, jakby były krótsze mógłby być dobrym), dobrze jak są kierunkowe, bo dobry narciarz nie może się zastanawiać przez pół dnia która lewa, a która prawa narta. No białe też nie mogą być - znowu zdjęcie Plusa - bidna Żona bez nart w górach - a są znalazły się. Komfortowe narty to takie które zawsze wchodzą do bagażnika, muszą mieć rentalowe wiązania - muszą pasować dla całej rodziny. Bo jak wiemy dobry narciarz nie jeździ - bo jest po prostu dobry, więc 1 para wystarczy. Muszą być szerokie pod butem aby można było stabilnie stać w kolejce. Mieć możliwie mały promień aby szybko z niej wyjść. Wiązania też muszą być komfortowe, wypinać się jak SPD w rowerze. Bo dobry narciarz nigdy nie używa kijów, jedynie tego jednego kijka - do robienia selfie, więc miałby problem z odpięciem nart. Buty tez muszą być komfortowe, min 3 numery większe, tak aby 4 pary skarpet z Krupówek można było założyć, bo dobry narciarz zawsze ubiera się na cebulkę. Muszą być koniecznie 100% Wata bez domieszki wełny - bo wełna jest niekomfortowa i drapie. Choć mając drut z atomica i komfortowe buty to można się podrapać w stopę bez rozpinania klamer. Dobry narciarz mając komfortowe buty wywołuje podziw w knajpie ściągając je nie rozpinawszy klamer, a to świadczy tylko o jego wysokiej klasie. Koniecznie buty muszą mieć ski/walk bo dobry narciarz musi się w komfortowych warunkach przemieszczać po knajpie i po stoku aby zrobić zdjęcia do realacji. Koniecznie musi być wyposażony w aplikację na smartfonie BarTracker połączoną z wszystkimi mediami społecznościowymi, aby wrzucać relację na bieżąco z każdego baru który odwiedził. Tak wyposażony dobry narciarz nie jeździ na offowe stacje - bo tam nikt nie będzie wiedział że jest dobrym narciarzem. W PL szukamy mocno zatłoczonych stacji, takich na min 1-2h stania w kolejce, w Alpach tylko z gondolami - bo można jeździć w kółko nie wysiadając.

Widzę że kolega @tomkly wie że gdzieś dzwonią, ale nie wie w którym kościele. Teraz mam nadzieję, że wszystko zostało podane na tacy.

pozdrawiam

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, no marnujesz się chłopie na tym niszowym forum, skrzydła literacko-kabaretowe powinieneś rozwijać. Myślałem, że jesteś już dobrym narciarzem, a Ty co najwyżej do średniego aspirujesz, bo wiadomo, im lepszy, tym trzeba mniej jeździć. A ten drut z Atomica da się tak wyjmować i wkładać w celu podrapania? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Chertan napisał:

Marek, no marnujesz się chłopie na tym niszowym forum, skrzydła literacko-kabaretowe powinieneś rozwijać. Myślałem, że jesteś już dobrym narciarzem, a Ty co najwyżej do średniego aspirujesz, bo wiadomo, im lepszy, tym trzeba mniej jeździć. A ten drut z Atomica da się tak wyjmować i wkładać w celu podrapania? 

Piotrek

Ty już na SL jesteś prawie na szczycie - Blizzard tuz po A, no i czerwone są, tylko Stockl-e zmień bo nigdy w życiu nie zostaniesz dobrym narciarzem. Ja się staram mniej jeździć, ale mi nie bardzo wychodzi - ale się staram.

Przy następnej okazji, to Ci pokażę jaki użytek z tego drutu można zrobić 😉, widzimy się zatem na Kotelnicy w ferie Warszawskie - wtedy kolejki będą jak się patrzy i drut się zaprezentuje w pełnej krasie, no i weź SL trochę się jeszcze poduczysz, a ja w między czasie postaram się odgonić od natrętów i zrobić pare relacji na Tiktoka.

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Piotrek

Ty już na SL jesteś prawie na szczycie - Blizzard tuz po A, no i czerwone są, tylko Stockl-e zmień bo nigdy w życiu nie zostaniesz dobrym narciarzem. Ja się staram mniej jeździć, ale mi nie bardzo wychodzi - ale się staram.

Przy następnej okazji, to Ci pokażę jaki użytek z tego drutu można zrobić 😉, widzimy się zatem na Kotelnicy w ferie Warszawskie - wtedy kolejki będą jak się patrzy i drut się zaprezentuje w pełnej krasie, no i weź SL trochę się jeszcze poduczysz, a ja w między czasie postaram się odgonić od natrętów i zrobić pare relacji na Tiktoka.

pozdrawiam

Nie jesteś na bieżąco, Bruner wperswadował mi WRC Blizzarda, też czerwona, więc już coraz bliżej, coraz bliżej...Teraz w istocie jeździć trzeba coraz mniej. Chociaż te Stockli nadal w garażu są, więc czuć ten hamulec zaciągnięty. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 13:21, Marcos73 napisał:

Piotrek

Ty już na SL jesteś prawie na szczycie - Blizzard tuz po A, no i czerwone są, tylko Stockl-e zmień bo nigdy w życiu nie zostaniesz dobrym narciarzem. Ja się staram mniej jeździć, ale mi nie bardzo wychodzi - ale się staram.

Przy następnej okazji, to Ci pokażę jaki użytek z tego drutu można zrobić 😉, widzimy się zatem na Kotelnicy w ferie Warszawskie - wtedy kolejki będą jak się patrzy i drut się zaprezentuje w pełnej krasie, no i weź SL trochę się jeszcze poduczysz, a ja w między czasie postaram się odgonić od natrętów i zrobić pare relacji na Tiktoka.

pozdrawiam

To ja mogę za ciebie twoje narty nosić, bo wiadomo, ze dobry narciarz sam swoich nart nie nosi, od tego ma ludzi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...