Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Pewnie minus kolejne 100 000 ludzi i zdecydowanie ostrzejszych restrykcjach po skoku zgonów. Taka byłaby logika Twojego pomysłu...

Pewnie nie, ale nie przekonamy się.  W niektórych krajach zignorowali covida i nic spektakularnego się nie wydarzyło. I nic nie robić, to znaczy nic nie robić, a nie coś zaostrzać w trakcie.

Ten Brytyjski premier mówił na początku epidemii, że niewiele da sie zrobić i  że będą mieli 200 tys. zgonów. Niestety szybko go dojechali. Naszarpali się z obostrzeniami i mają tyle zgonów co przewidział.  I to pomimo powstania szczepionki, która trochę sytuację złagodziła.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chertan napisał:

Wiesław, ani Ty nie wiesz co by było, ani Tomek. Prorocy zawsze się pojawiają i któryś ma rację, dopiero po czasie okazuje się który, i wtedy puszy pióra. Jakoś tak druga strona wtedy milknie. Nawet nie słychać "myliłem się". 

Jeśli chodzi o proroctwa to obstawiałem w kwietniu 2020 ilość zgonów covidowych  do 0,35% populacji*. Eksperci podawali wtedy 2% lub więcej. Tu można powiedzieć, że dobrze szacowałem.

 

Jeśli chodzi o pomyłki to zaskoczyła mnie poprzednia fala. Spodziewałem się dużo mniejszej liczby zgonów w PL, z uwagi na przechorowanie we wcześniejszych falach.

 

*-Jak na statku Diamond Princess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chertan napisał:

Wiesław, ani Ty nie wiesz co by było, ani Tomek. Prorocy zawsze się pojawiają i któryś ma rację, dopiero po czasie okazuje się który, i wtedy puszy pióra. Jakoś tak druga strona wtedy milknie. Nawet nie słychać "myliłem się". 

Masz rację, ale co do zasady to chyba przybyłoby zgonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Jeśli chodzi o proroctwa to obstawiałem w kwietniu 2020 ilość zgonów covidowych  do 0,35% populacji*. Eksperci podawali wtedy 2% lub więcej. Tu można powiedzieć, że dobrze szacowałem.

*-Jak na statku Diamond Princess

Popełniłem kiedyś nawet artykuł u mnie w portalu medycznym na ten temat, zarówno dotyczący zaraźliwości, jak i śmiertelności. Wtedy Diamond Princess był jedynym źródłem informacji. Dość wybiórczym i mało reprezentatywnym. Szacunki ekspertów opierały się na case-fatality ratio i było jasne, że są przeszacowane, bo dotyczyły tylko zachorowań potwierdzonych. Na pierwszy rzut oka 0,35% wygląda niewinnie. Jednak 1 na 300 osób umrze już bardziej rusza wyobraźnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chertan napisał:

Popełniłem kiedyś nawet artykuł u mnie w portalu medycznym na ten temat, zarówno dotyczący zaraźliwości, jak i śmiertelności. Wtedy Diamond Princess był jedynym źródłem informacji. Dość wybiórczym i mało reprezentatywnym. Szacunki ekspertów opierały się na case-fatality ratio i było jasne, że są przeszacowane, bo dotyczyły tylko zachorowań potwierdzonych. Na pierwszy rzut oka 0,35% wygląda niewinnie. Jednak 1 na 300 osób umrze już bardziej rusza wyobraźnię. 

Umrzemy wszyscy.🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chertan napisał:

Tomek naprawdę przypadek Was dwojga jest reprezentatywny dla całości sytuacji i pozwala na zbyteczność komentarza? Ponad 104000 Polaków mogłoby mieć przeciwne zdanie, gdyby mogło. 

Podejrzewam, że 4000-14000, bo reszcie dopisano covid przy okazji innych chorób na które zeszli. Albo np zawałowcowi opóźniono pomoc o 2-3h, bo najważniejszy test- efekt łatwy do przewidzenia i dziesiątki tyś podobnych przypadków nakręcają statystyki grozy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wujot napisał:

O czym Ty mówisz? O tym, że bez szczepień byłoby w tej chwili 5-10x zgonów i tyleż pobytów w szpitalu ( z tymi długofalowymi skutkami ubocznymi)??? 

Kolejna ofiara "samodzielnego myślenia".

 

Zeszłej zimy nie było szczepień, albo były na marginalnym poziomie i trup po rowach nie ścielił się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jan napisał:

no chyba odwrotnie - najwięcej umiera tych w wieku emerytalnym - to czysty zysk dla ZUSu

będą mniejsze składki czyli skorzystają młodsze polkolenia

https://pulsmedycyny.pl/koronawirus-w-polsce-kto-najczesciej-umiera-na-covid-19-raport-1107203

 

Ale masa siły roboczej jest na kwarantannie,

A na Grypę to zawsze jakiś % chorował 

To nie znaczy, że popieram szczepienia, bo ten zaszczepiony jakoś też choruje, transmituje, a z kwarantanny zwolniony .

I o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiarygodności oficjalnych statystyk jest porażający. Przykład z mojego podwórka --> znajoma w wypadku przerwała rdzeń kręgowy. Zmarła po kilku dniach ciężkiej walki. Ponieważ przy okazji gdzieś miała kontakt z wirusem i to wyszło w teście jako przyczynę zgonu wpisano covid. Na prośbę rodziny napisałem zawiadomienie o przestępstwie. To było w VIII 2020r. Do dziś nikt się tym na poważnie nie zajął. Państwo z tektury. Na początku epidemii jak chcieli ludzi uspokoić, to podkreślali jak mantrę choroby współtowarzyszące. Później jak chcieli straszyć to zaprzestali i do covidu przyporządkowywano wszystko, nawet wypadek komunikacyjny. A teraz ludzie umierają z powodu braku dostępności leczenia innych chorób. Ale oczywiście przyczyną covid. Dla mnie to co się dzieje to nie choroba a stan umysłu.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat się pomału zaczyna budzić: 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-kanada-konwoj-wolnosci-ogromny-protest-przeciwnikow-obostrzen/76y4r9j,79cfc278

Szkoda, że to nie w Europie, ale liczę na to, że protesty się rozleją na cały świat. Lepiej późno niż wcale. Czas pogonić wszelkiej maści samozwańczych satrapów, wiedzących lepiej niż społeczeństwo które ich wybrało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomkly napisał:

...............

Szkoda, że to nie w Europie, ale liczę na to, że protesty się rozleją na cały świat. Lepiej późno niż wcale. Czas pogonić wszelkiej maści samozwańczych satrapów, wiedzących lepiej niż społeczeństwo które ich wybrało. 

Cześć

A u nas społeczeństwo wybrało tak świadomie. Wspaniałe społeczeństwo, wspaniałe.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 19:59, kordiankw napisał:

F248D36F-7BD0-41BA-A4DE-0282DCD8FD20.jpeg

Nie czuję się lepszy od nikogo. To ty i tobie podobni cały czas mi chcą udowodnić, że jestem najgorszy.

Mam odwagę by zadawać niewygodne pytania i będę to robić. Od początku polemiki nikt się nawet nie zająknął, że zgodnie z przepisami szczepienia nie są obowiązkowe i nikt nie może w żaden sposób być szykanowany z powodu odmowy ... Testy i kłucia ? To samo. Mam pozytywny, przechodzę z uśmiechem na ustach, mój organizm wygrał bez pomocy igieł ! Po co mam go osłabiać ? Wirusowa ospa. Jeden zastrzyk wystarczy ! Tutaj lansujecie kłucie co pół roku ..., które notabene działa przez maks pół roku ... Co do skuteczności. Wodą na młyn zwolenników jest okres wiosenny i letni kiedy to z powodu sezonowości epidemia znika ...

Mądrość ... tu się nie wypowiem bo ... wiem, że nic nie wiem.

W dniu 28.01.2022 o 21:04, tomkly napisał:

Doświadczyłem w bieżącym tygodniu owego magicznego omikrona. W nocy z niedzieli na poniedziałek lekki kaszel i drapanie w gardle. W poniedziałek i wtorek wieczorem gorączka rzędu 39 stopni. W środę rano 36,6 i wszystko ustąpiło. Kiedyś na taką pierdołę to bym nawet uwagi nie zwrócił, ot zwykłe przeziębienie.

Dla porównania --> moja żona, która jest 3 razy zaszczepiona leży od środy w wyrku, kaszle, kicha, wynik ma pozytywny. Jako pracownik służby zdrowia trzecią dawkę brała w grudniu. Komentarz chyba zbyteczny.

 

 

W dniu 28.01.2022 o 21:11, Chertan napisał:

Tomek naprawdę przypadek Was dwojga jest reprezentatywny dla całości sytuacji i pozwala na zbyteczność komentarza? Ponad 104000 Polaków mogłoby mieć przeciwne zdanie, gdyby mogło. 

Moi sąsiedzi z osiedla (kilkanaście osób, a w rzeczywistości pewnie kilkaset i to tylko na naszym osiedlu) doświadczyli omikrona po sylwestrze tylko mocno mu pomogli w jego parciu na ekran bo w sukienkach i garniturach puszczali petardy i życzenia sobie składali podczas gdy np. ja byłem w kurtce. Na pewno ponad połowa zaczepionych. Jedni pokichali, inni nie. Jedna osoba brała podstawowe leki (apap) na tę okoliczność. Ale testy oczywiście pozytywne u dużej (około 90 %) części z tych co na nie pobiegli. Jak to wielu ostatnio komentuje na wszelakich forach: odpoczęło się od kierata.

Mnie absolutnie nie dziwi wiara w zbawienie za pomocą ukłucia tylko jakoś tej wiary absolutnie nie widać ze strony rządzących ... Was/Nas chcą zmuszać, a sami siebie z tej grupy szczęśliwców wykluczają ? Nieładnie i takie powiedzmy, że anormalne zachowanie.

Dziwią  mnie natomiast Wasze reakcje w stosunku do tych co mają inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...