Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, S.N. napisał:

Brak argumentów tak się kończy. Chamstwem.

Dla ciebie i tobie podobnym zawsze będę idiotą. Poziom podwijania rękawa wcale się nie zwiększa co w połączeniu z głoszonym wszem i wobec faktem, że to tylko na pół roku nie daje wielkich nadziei nawet takim elokwentnym i wykształconym gościom jak ty. Pomimo tego życzę Wam wszystkim zdrowia. Zdrowia bez podziałów bo za pół roku ja świeżo po szprycy mogę zarazić ciebie bo ty będziesz chwilkę przed którąś tam dawką, a możesz mieć wtedy deczko osłabiony organizm i być podatny na infekcje. Takie tam teoretyzowanie nie pozbawione domysłów bo jak na złość zwolennikom kłucia na ospę nie trzeba się kłuć co pół roku.

Fakty Fakty fakty ...polecam łopatę śniegową Fiskars 

https://www.google.com/amp/s/wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/newsamp-grozby-zmiany-stanowiska-i-cios-w-portfel-bat-na-niezaszczep,nId,5776992

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 17:50, S.N. napisał:

Hej Wszystkim 🙂

Nie mam ostatnio za dużo czasu (nadrobię na dniach), ale takie ciekawostki doczytałem.

1. Rezolucja Rady Europy z dnia 27 stycznia 2021 roku w sprawie  szczepień, konkretnie paragrafy 7.3.1 i 7.3.2. O tym jakaś cisza niemożebna ...

2. Czy wiecie, że część naszych "posłów" jest za tym aby zaczepiać wszystkich z automatu z pominięciem zgadnijcie kogo ... Tak, z pominięciem ich samych ...

Miłego wieczoru.

Prawo unijne tak przez kilku z was hołubione i taka szczera chęć ratowania rodaków szprycami co pół roku i milczenie ? Tak to bywa jak argumentów brak.

W dniu 18.01.2022 o 23:28, WujB napisał:

Nie kumam o czym piszesz. Młodzież nie transmituje covid-a ???. To, że może bezobjawowo, jaka to różnica?

Każdy transmituje tak samo i ci po tych szprycach.

W dniu 18.01.2022 o 23:31, WujB napisał:

Australii ???

To jedyny słuszny kierunek dla zwolenników eksperymentów na ludziach, którzy chcą by na nich próby przeprowadzano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 41 stron napierdzielania. Może czas zacząć mieć wy...e?

Wszystko wskazuje na to, że Covid to groźniejsza odmiana grypy. Zarazi się każdy i to pewnie wiele razy. Szczepionki cykliczne. Większość jednak przeżyje. Pora żyć dalej.

Co do zgonów nadmiarowych, ciekawe czy jakby od początku ignorować Covida, ich liczba nie byłaby podobna (lub niższa). Tego się jednak nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Panowie, 41 stron napierdzielania. Może czas zacząć mieć wy...e?

Wszystko wskazuje na to, że Covid to groźniejsza odmiana grypy. Zarazi się każdy i to pewnie wiele razy. Szczepionki cykliczne. Większość jednak przeżyje. Pora żyć dalej.

Co do zgonów nadmiarowych, ciekawe czy jakby od początku ignorować Covida, ich liczba nie byłaby podobna (lub niższa). Tego się jednak nie dowiemy.

Nie wolno. Covidowy trup ściele się gęsto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie - warun pucharowy - słowacy walą pełną parą, karczma otwarta, wypożyczalnia otwarta, wyobraźnie sobie że kolej też otwarta......dzisiaj nieco mniej zajęć więc pojechałem po stoku do sklepu...otwarty???....Gulasz dla żonki zrobiony i bratkartofle na rano też do jajek....i wio na stok....kiście się kiście...analizy, słupki.....bawcie się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Na luzie - warun pucharowy - słowacy walą pełną parą, karczma otwarta, wypożyczalnia otwarta, wyobraźnie sobie że kolej też otwarta......dzisiaj nieco mniej zajęć więc pojechałem po stoku do sklepu...otwarty???....Gulasz dla żonki zrobiony i bratkartofle na rano też do jajek....i wio na stok....kiście się kiście...analizy, słupki.....bawcie się....

Wywrotowiec 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gabrik napisał:

Wywrotowiec 🙃

Paweł - realista - realista.....to już nawet nie prowincja ale granica...granica staje się wykładnią.....u Słowaków ukrócili szarą strefę noclegową (już dawno) więc Zwardoń jest pełny Słowaków którzy liżują na Wielkiej Raczy...paranoja......paranoja....dzisiaj jechałem po zakupy na słowację znaczy po napoje....gadałem z gliniarzami słowackimi - zero kontroli - rejon graniczny jest tak dociśnięty biedą że głowa boli. To jest nienormalne - goście z Bratysławy przekraczają granicę i mają nocleg w Zwardoniu aby następnie przekroczyć granicę i jechać na WR.....

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł - realista - realista.....to już nawet nie prowincja ale granica...granica staje się wykładnią.....u Słowaków ukrócili szarą strefę noclegową (już dawno) więc Zwardoń jest pełny Słowaków którzy liżują na Wielkiej Raczy...paranoja......paranoja....dzisiaj jechałem po zakupy na słowację znaczy po napoje....gadałem z gliniarzami słowackimi - zero kontroli - rejon graniczny jest tak dociśnięty biedą że głowa boli. To jest nienormalne - goście z Bratysławy przekraczają granicę i mają nocleg w Zwardoniu aby następnie przekroczyć granicę i jechać na WR.....

Adam, w moim poscie byłą uśmiechnięta buźka, do góry nogami...ja od dawna uważam, to wszystko za pozbawione głównie logiki. Mnóstwo przeciwstawnych decyzji i rozporządzeń. Generalnie wariacja, a skończy sie na tym co się mówiło dwa lata wstecz, że musimy to wszyscy zwyczajnie zaliczyć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gabrik napisał:

Adam, w moim poscie byłą uśmiechnięta buźka, do góry nogami...ja od dawna uważam, to wszystko za pozbawione głównie logiki. Mnóstwo przeciwstawnych decyzji i rozporządzeń. Generalnie wariacja, a skończy sie na tym co się mówiło dwa lata wstecz, że musimy to wszyscy zwyczajnie zaliczyć.

Niestety my  (jako społeczeństwo) tego właśnie oczekujemy.  Lepiej się miotać bez sensu niż przyznać, że jesteśmy bezradni.

Wyobraźcie sobie, ze dwa lata temu wychodzi kaczor na mównice i ogłasza:

"Będziemy mieć pandemię, zarazi się prawie każdy i umrze kilkaset tysięcy ludzi. Nic nie możemy poradzić, więc rząd nie podejmie żadnych działań"

Przecież spanikowany lud by go zlinczował. On oczekiwał ochrony przed złem od wielkiego wodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł - realista - realista.....to już nawet nie prowincja ale granica...granica staje się wykładnią.....u Słowaków ukrócili szarą strefę noclegową (już dawno) więc Zwardoń jest pełny Słowaków którzy liżują na Wielkiej Raczy...paranoja......paranoja....dzisiaj jechałem po zakupy na słowację znaczy po napoje....gadałem z gliniarzami słowackimi - zero kontroli - rejon graniczny jest tak dociśnięty biedą że głowa boli. To jest nienormalne - goście z Bratysławy przekraczają granicę i mają nocleg w Zwardoniu aby następnie przekroczyć granicę i jechać na WR.....

Na ile to jest zgodne z przepisami?

Co znaczy, że ukrócili szarą strefę? W związku z covid, czy ogólnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Protesty społeczne zrobiły swoje. Ale mocniejsza fala nadejdzie wtedy gdy zaczną ludzi zmuszać do szczepień. W Polsce oznaczałoby to setki tysięcy ludzi na ulicach. U kartoflanym kraju pewnie o wiele mniej, natomiast i tak spodziewam się czegoś w rodzaju strajku generalnego. Czas konfrontacji nieubłaganie nadciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkly napisał:

Protesty społeczne zrobiły swoje. Ale mocniejsza fala nadejdzie wtedy gdy zaczną ludzi zmuszać do szczepień. W Polsce oznaczałoby to setki tysięcy ludzi na ulicach. U kartoflanym kraju pewnie o wiele mniej, natomiast i tak spodziewam się czegoś w rodzaju strajku generalnego. Czas konfrontacji nieubłaganie nadciąga.

Tomku w Polsce jest bardzo wyraźna luka na trybuna ludowego, który wytłumaczyłby wszystkim psiarzom, że obowiązkowa, coroczna szczepionka dla ich pupila to łamanie wolności ich i ich psa. Widać tu brudne interesy producentów! Nasze państwo biega tu na ich krótkiej smyczy i merda ogonem karając tych co tego nie zrobili! 500 zł grzywny!!!

W Polsce jest 7 mln psów dyskryminowanych corocznym przyjmowaniem eksperymentalnego środka! Czy ktoś się kiedyś spytał tu je o zdanie? Jak się zastanowić to nawet gdyby na wściekliznę zmarło 50 czy 100 osób rocznie to przecież jakiś drobiazg. Raptem 8 godzin coronki. Wolność warta jest każdej ceny. Szczególnie tak małej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 15:39, S.N. napisał:

Brak argumentów tak się kończy. Chamstwem.

No sam dałeś popis elokwencji i kultury. Rzadko zdarza mi się czytać taki stek wulgarności, pogardy półprawd. Ja z tobą kończę dyskusję. Nie warto, aby kolejne szambo słowne czytać. Onkologa akurat mam obok siebie jak to piszę. Jakoś nie przedstawia dramatu, wbrew temu co piszesz. A wzmianka o amantadynie już nie warta uwagi. Świat nauki się wypowiedział. Tyle z mojej strony. Więcej komentarzy nie będzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wujot napisał:

Tomku w Polsce jest bardzo wyraźna luka na trybuna ludowego, który wytłumaczyłby wszystkim psiarzom, że obowiązkowa, coroczna szczepionka dla ich pupila to łamanie wolności ich i ich psa. Widać tu brudne interesy producentów! Nasze państwo biega tu na ich krótkiej smyczy i merda ogonem karając tych co tego nie zrobili! 500 zł grzywny!!!

W Polsce jest 7 mln psów dyskryminowanych corocznym przyjmowaniem eksperymentalnego środka! Czy ktoś się kiedyś spytał tu je o zdanie? Jak się zastanowić to nawet gdyby na wściekliznę zmarło 50 czy 100 osób rocznie to przecież jakiś drobiazg. Raptem 8 godzin coronki. Wolność warta jest każdej ceny. Szczególnie tak małej. 

Taki przejęty losem zwierząt? To zajmij się hodowlą przemysłową. Tam co roku szprycowane i torturowane są miliony zwierząt. Tylko po to żebyś miał tańsze mięso. Pomijam już fakt, ilu z nas szybciej umrze od tej chemii. To pewnie też wina nieszczepionych...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 15:51, kordiankw napisał:

Wszystko wydaje się jasne i klarowne, gdybyś jeszcze wyjaśnił co to ten żond jest, bo za cholerę nie potrafię sobie wyobrazić.

Literówka (świadoma literówka dla tych co nie zrozumieli)  bardzo dobrze oddaje to co się dzieje w kręgach rządowych. Np. nas chcą kłuć, ale siebie z tego obowiązku wykluczają ... W tym temacie nikt polemiki nie podjął o czym na końcu.

W dniu 26.01.2022 o 16:31, cyniczny napisał:

Bierzesz pod uwagę opcję, że ludzie mogą mieć wyjebane na to co piszesz w temacie szczepień?

Bierzesz pod uwagę opcję, że ludzie mogą mieć wywalone na tę nagonkę i nagrody, kary oraz ciągłe namowy aby jednak podwinąć rękaw ?

21 godzin temu, Chertan napisał:

No sam dałeś popis elokwencji i kultury. Rzadko zdarza mi się czytać taki stek wulgarności, pogardy półprawd. Ja z tobą kończę dyskusję. Nie warto, aby kolejne szambo słowne czytać. Onkologa akurat mam obok siebie jak to piszę. Jakoś nie przedstawia dramatu, wbrew temu co piszesz. A wzmianka o amantadynie już nie warta uwagi. Świat nauki się wypowiedział. Tyle z mojej strony. Więcej komentarzy nie będzie.

Kłamiesz kolego @Chertan chyba, że za wulgarność uznajesz słowo goowno. Innych wulgaryzmów nie użyłem i nie użyję z wielu różnych powodów, ale głównie dlatego, że szanuję ludzi, z którymi powiedzmy, że polemizuję nawet jak mają inne zdanie. Jakoś nie widziałem oburzenia jak mitek czy wujot albo mikoski rzeczywiście wulgarnie pisali o mnie. No, ale pisali zgodnie z Twoją retoryką, więc pewnie mogli. Piszesz, że świat nauki się wypowiedział ... Nie, nie cały świat nauki. Część tego świata ma inne zdanie. To, że komentarzy więcej nie będzie to nie prawda. Będą bo tak jak Ty i kilka innych osób wierzycie w zbawienie za pomocą zastrzyku tak ja (i nie tylko ja) na chwilę obecną mamy wiele wątpliwości, które czy to Ci się podoba czy nie mają realne podstawy. Tak jak nie prawdą jest, że nie ma dramatu w służbie zdrowia. Jest dramat i nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że nikt z żundu nie robi nic aby to zmienić, a wiele osób po prostu udaje, że nic nie widzi ... A Ci co widzą tracą posady, tytuły i tak dalej ... Jako specjalista nie podjąłeś tematu rzekomych spustoszeń jakie w płucach sieje ta choroba, a kojarzę, że o tych spustoszeniach pisałeś. Pewnie odpiszesz, że nie jesteś pulmonologiem. Owszem możliwe, że część osób atakuje w sposób ciężki jednakże zdecydowana większość odzyskuje sprawność bardzo szybko. Nie podjąłeś tematu testów na których samiutkim końcu małym druczkiem jest magiczny dopisik, że teścik jednak nie do końca jest rzetelny bo masa zmiennych może zaistnieć w trakcie, przed lub po jego wykonaniu ... To jak to w końcu jest ? Jak mam wynik pozytywny to jestem chory, ale dwa tygodnie później już chory nie jestem ... ? Idąc takim tokiem myślenia mam po tej chorobie masę przeciwciał, mój organizm sam się obronił i będzie bronił się skutecznie dalej, więc po co mam mu przeszkadzać kłując się co pół roku ... Nie wyjaśniłeś dlaczego na zakaźną ospę wystarczy jedno szczepienie, a tu co się okazało po ponad roku jest mus na kłucie co pół roku. Oczywiście wcześniej przez ponad rok wystarczało jedno czy dwa ukłucia, ale się pomyliliśmy bo najnowsze badania i tak dalej ... W kwestii Iraku też się pomylono i tak dalej. Ponadto ani Ty, ani pozostali zwolennicy kłucia również dzieci nawet nie raczyliście podjąć tematu Rezolucji Rady Europy z dn. 27. 01. 2021 r. ,która to jasno i wyraźnie mówi, że nikt nie ma takiego obowiązku ! Wy natomiast tak jak i żund uparcie przemilczacie takie niewygodne dla Was przepisy tłumacząc wszystkim, że jednak jest mus i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S.N. napisał:

Literówka (świadoma literówka dla tych co nie zrozumieli)  bardzo dobrze oddaje to co się dzieje w kręgach rządowych. Np. nas chcą kłuć, ale siebie z tego obowiązku wykluczają ... W tym temacie nikt polemiki nie podjął o czym na końcu.

Bierzesz pod uwagę opcję, że ludzie mogą mieć wywalone na tę nagonkę i nagrody, kary oraz ciągłe namowy aby jednak podwinąć rękaw ?

Kłamiesz kolego @Chertan chyba, że za wulgarność uznajesz słowo goowno. Innych wulgaryzmów nie użyłem i nie użyję z wielu różnych powodów, ale głównie dlatego, że szanuję ludzi, z którymi powiedzmy, że polemizuję nawet jak mają inne zdanie. Jakoś nie widziałem oburzenia jak mitek czy wujot albo mikoski rzeczywiście wulgarnie pisali o mnie. No, ale pisali zgodnie z Twoją retoryką, więc pewnie mogli. Piszesz, że świat nauki się wypowiedział ... Nie, nie cały świat nauki. Część tego świata ma inne zdanie. To, że komentarzy więcej nie będzie to nie prawda. Będą bo tak jak Ty i kilka innych osób wierzycie w zbawienie za pomocą zastrzyku tak ja (i nie tylko ja) na chwilę obecną mamy wiele wątpliwości, które czy to Ci się podoba czy nie mają realne podstawy. Tak jak nie prawdą jest, że nie ma dramatu w służbie zdrowia. Jest dramat i nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że nikt z żundu nie robi nic aby to zmienić, a wiele osób po prostu udaje, że nic nie widzi ... A Ci co widzą tracą posady, tytuły i tak dalej ... Jako specjalista nie podjąłeś tematu rzekomych spustoszeń jakie w płucach sieje ta choroba, a kojarzę, że o tych spustoszeniach pisałeś. Pewnie odpiszesz, że nie jesteś pulmonologiem. Owszem możliwe, że część osób atakuje w sposób ciężki jednakże zdecydowana większość odzyskuje sprawność bardzo szybko. Nie podjąłeś tematu testów na których samiutkim końcu małym druczkiem jest magiczny dopisik, że teścik jednak nie do końca jest rzetelny bo masa zmiennych może zaistnieć w trakcie, przed lub po jego wykonaniu ... To jak to w końcu jest ? Jak mam wynik pozytywny to jestem chory, ale dwa tygodnie później już chory nie jestem ... ? Idąc takim tokiem myślenia mam po tej chorobie masę przeciwciał, mój organizm sam się obronił i będzie bronił się skutecznie dalej, więc po co mam mu przeszkadzać kłując się co pół roku ... Nie wyjaśniłeś dlaczego na zakaźną ospę wystarczy jedno szczepienie, a tu co się okazało po ponad roku jest mus na kłucie co pół roku. Oczywiście wcześniej przez ponad rok wystarczało jedno czy dwa ukłucia, ale się pomyliliśmy bo najnowsze badania i tak dalej ... W kwestii Iraku też się pomylono i tak dalej. Ponadto ani Ty, ani pozostali zwolennicy kłucia również dzieci nawet nie raczyliście podjąć tematu Rezolucji Rady Europy z dn. 27. 01. 2021 r. ,która to jasno i wyraźnie mówi, że nikt nie ma takiego obowiązku ! Wy natomiast tak jak i żund uparcie przemilczacie takie niewygodne dla Was przepisy tłumacząc wszystkim, że jednak jest mus i basta.

Cześć

W kwestii formalnej:

Żeby oceniać to co mówi świat naukowy trzeba mieć wiedzę niezbędną do weryfikacji ocenianych twierdzeń. Kolega Chertan jest lekarzem więc z nim nie dyskutuję tylko czytam i się uczę, podobnie jak spokojnie słucham i przyswajam gdy Pan Kazio, który jest gońcem w naszej firmie a kierowcą z zawodu z wieloletnim doświadczeniem, mówi mi jak mam jeździć samochodem.

W geologii, która jest znaną mi dziedziną też jest trochę naukowców z tytułami profesorskimi, którzy obecnie hołdują różnym przedziwnym teoriom, bo tak im się wydaje, troszkę naginają fakty i ulegli jakimś dziwnym mitom. Są publikowani, bo mają do tego prawo, ich idee są naprawdę pomysłowe i spinają różne fakty, ale nie wszystkie i nikt kto ukończył chociaż ze trzy lata na geologii nie traktuje ich poważnie, ot ciekawostka, stojąca w jawnej sprzeczności z faktami i paradygmatem. Ale dla osób nie mających podstawowego wykształcenia w danej dziedzinie są nośne z dwóch powodów:

- zazwyczaj są proste w swej łopatologii, więc dla laika przyswajalne i oczywiste

- są sprzeczne z obowiązującymi nurtami a więc warto im hołdować by być oryginalnym - choć nie rozumie się w ogóle dlaczego

itd.

Polecam podobne postępowanie.

Pozdro

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, S.N. said:

ku tak ja (i nie tylko ja) na chwilę obecną mamy wiele wątpliwości, które czy to Ci się podoba czy nie mają realne podstawy.

Bardzo realne.... ???

Bo zakładasz, że nauka da Ci odpowiedź na 100% czarne czy białe. 
Współczuję tego targania się między znanymi faktami i liczbami, które nic Ci nie mówią,  nie dają 100% pewności, że już nic Ci nie zaszkodzi ....ani 100% że Ci pomoże. 

Na chwilę obecną taką dysponujemy wiedzą i testami i szczepionkami, i „TO” jest nasza najlepsza wiedza. 

I szczepionki i testy są najlepszym narzędziem  jakie mamy . 

Ja nawet więcej podziwiam cierpliwość Chertana za polemikę tutaj.

No ale przecież sam ustalasz w co i komu „wierzyć”....  cytując klasyka „żundź” się sam....włącz samodzielne myślenie!

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Joanna Sm napisał:

Bardzo realne.... ???

Bo zakładasz, że nauka da Ci odpowiedź na 100% czarne czy białe. 
Współczuję tego targania się między znanymi faktami i liczbami, które nic Ci nie mówią,  nie dają 100% pewności, że już nic Ci nie zaszkodzi ....ani 100% że Ci pomoże. 

Na chwilę obecną taką dysponujemy wiedzą i testami i szczepionkami, i „TO” jest nasza najlepsza wiedza. 

I szczepionki i testy są najlepszym narzędziem  jakie mamy . 

Ja nawet więcej podziwiam cierpliwość Chertana za polemikę tutaj.

No ale przecież sam ustalasz w co i komu „wierzyć”....  cytując klasyka „żundź” się sam....włącz samodzielne myślenie!

Jak mu napisałem więcej polemiki nie będzie, nawet jak mi zarzuca kłamstwo (zwłaszcza, że nawet nie wiem, czego dotyczy, zapewne wszystkiego). Szkoda czasu i wysiłku. A włączanie samodzielnego myślenia to dopiero jest zachętą. Przecież zrobili sobie z tego naczelne hasło. Samodzielne myślenie pozwala sobie przyswajać wszelkie kosmosy.

Edytowane przez Chertan
A taki dopisek
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...