Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, kordiankw napisał:

Wrocław: pielęgniarka była przeciwniczką szczepień. Zmarła na COVID-19 | naTemat.pl

"51-letnia pielęgniarka z Wrocławia, która pracowała w punkcie szczepień przeciw COVID-19, sama była ich przeciwniczką i nie chciała się zaszczepić. – Mówiła, że po zastrzyku ludzie umrą – powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" koleżanka kobiety. Kilka tygodni temu wrocławska pielęgniarka zakaziła się koronawirusem. 51-latka zmarła."

Niesamowite!😗

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eland napisał:

Wujot wyjaśnij kto to jest antyszczep czy antyszczepionkowiec , jestem pewien że mylisz pojęcia () skąd tyle jadu w twoich postach wobec ludzi niechcących przyjąć nieprzebadanego preparatu .

https://pl.wiktionary.org/wiki/antyszczep

Te szczepionki to jedne z najlepiej przebadanych. 

Niechęć (to bardzo delikatne określenie) odczuwam do tzw. rządu. Przez nieudolność doprowadził do olbrzymiej ilości niepotrzebnych zgonów. Mają dosłownie krew Polaków na rękach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie jeżdżę i jeżdżę i jeżdżę......świeży opad jutro szeroko pod butem będzie...zapomniałem dodać....a ludkowie jeżdżą, jeżdżą, jeżdżą......hitem jest 3 letnia Nela (słowaczka - rodzice mówią że w PL jest nienormalnie normalnie) która nie umie jeździć pługiem ale równolegle doskonale oraz Zenek lat 4 który swoją jazdą oczarował cały ON....tak że kiście się koledzy w tym Waszym C-19 sosie kiście...kiście.

serdecznie pozdrawiam z "Wolnej wioski Rajcza"  - jest zima ale taka prawdziwa zima......

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

A ja sobie jeżdżę i jeżdżę i jeżdżę......świeży opad jutro szeroko pod butem będzie...zapomniałem dodać....a ludkowie jeżdżą, jeżdżą, jeżdżą......hitem jest 3 letnia Nela (słowaczka - rodzice mówią że w PL jest nienormalnie normalnie) która nie umie jeździć pługiem ale równolegle doskonale oraz Zenek lat 4 który swoją jazdą oczarował cały ON....tak że kiście się koledzy w tym Waszym C-19 sosie kiście...kiście.

serdecznie pozdrawiam z "Wolnej wioski Rajcza"  - jest zima ale taka prawdziwa zima......

Też dużo obecnie jeżdżę. Przeważnie w Wiśle, dziś byłem w Ustroniu na Czantorii. Sporo Czechów przyjeżdża do nas, mówią dokładnie to samo co rodzice Neli. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

A ja sobie jeżdżę i jeżdżę i jeżdżę......świeży opad jutro szeroko pod butem będzie...zapomniałem dodać....a ludkowie jeżdżą, jeżdżą, jeżdżą......hitem jest 3 letnia Nela (słowaczka - rodzice mówią że w PL jest nienormalnie normalnie) która nie umie jeździć pługiem ale równolegle doskonale oraz Zenek lat 4 który swoją jazdą oczarował cały ON....tak że kiście się koledzy w tym Waszym C-19 sosie kiście...kiście.

serdecznie pozdrawiam z "Wolnej wioski Rajcza"  - jest zima ale taka prawdziwa zima......

Aż zazdrość bierze, ja mogę sobie co najwyżej popatrzeć na prawdziwą zimę w Szczyrku przez kamerki.

Jak już przeniosę się tam zimą na stałe to też będę sobie jeździł, jeździł i jeździł. A na razie jutro też wyjazd, ale na Półwysep Iberyjski. 

IMG_2584.PNG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

A ja sobie jeżdżę i jeżdżę i jeżdżę......świeży opad jutro szeroko pod butem będzie...zapomniałem dodać....a ludkowie jeżdżą, jeżdżą, jeżdżą......hitem jest 3 letnia Nela (słowaczka - rodzice mówią że w PL jest nienormalnie normalnie) która nie umie jeździć pługiem ale równolegle doskonale oraz Zenek lat 4 który swoją jazdą oczarował cały ON....tak że kiście się koledzy w tym Waszym C-19 sosie kiście...kiście.

serdecznie pozdrawiam z "Wolnej wioski Rajcza"  - jest zima ale taka prawdziwa zima......

Pożegnałeś nas niezłą zadymką w czwartek 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kordiankw napisał:

Tą pierwszą przeciąłem już prawie dwadzieścia lat temu. Tą drugą połączony jestem już 14 lat. Zostało mi jeszcze 1,5 roku 🙂

Tą pierwszą rozumiem....ta druga jest twoja i tylko twoja......niezależnie jak to kotwica jest trzymam kciuki aby lina się zerwała.......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Tą pierwszą rozumiem....ta druga jest twoja i tylko twoja......niezależnie jak to kotwica jest trzymam kciuki aby lina się zerwała.......

Ta druga niestety, a może stety jest taka sama jak ta pierwsza. Zostało mi jeszcze półtora roku. Czy ją odetne, będzie zależało od mojego samopoczucia, stanu zdrowia oraz formy fizycznej 🙂 . Narty zamierzam od poniedziałku zastąpić basenem i siłownią  🙂 . Przebieżki na wysokości 1100 m npm może to nie trening wysokogórski ale w jakimś tam stopniu również zwiekszona erytropoeza. Zamierzam z niej korzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

A ja sobie jeżdżę i jeżdżę i jeżdżę......świeży opad jutro szeroko pod butem będzie...zapomniałem dodać....a ludkowie jeżdżą, jeżdżą, jeżdżą......hitem jest 3 letnia Nela (słowaczka - rodzice mówią że w PL jest nienormalnie normalnie) która nie umie jeździć pługiem ale równolegle doskonale oraz Zenek lat 4 który swoją jazdą oczarował cały ON....tak że kiście się koledzy w tym Waszym C-19 sosie kiście...kiście.

serdecznie pozdrawiam z "Wolnej wioski Rajcza"  - jest zima ale taka prawdziwa zima......

Po wczorajszym opadzie miałem nartę wąska pod butem. Było ciekawie na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Wujot said:

Po co się dąsać, cieszmy się razem! 🙂

Jak wstawiłam film, to nagle nie mogłam nic napisać ...

jak widać bez śniegu, dużo w miarę zielonej  jeszcze trawy...ale pomimo, że narciarsko warun słaby, mamy się z czego cieszyć!

5 hours ago, Dany de Vino said:

 

Super psiak! Już go lubię.

 

Młody szczeniak labrador Belu tak się wita z moim psem ... skacze jak kangur!!!😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 10:10, Chertan napisał:

1. To prawda, podobnie jak nie możesz autorytatywnie twierdzić, że szczepienia np. III dawką nie zmniejszają transmisji omikrona (na podstawie ograniczonych danych poziom ochrony wraca do stanu po 2 dawkach dla delty, czyli to co wiemy to zmniejszenie transmisji o 30-60%), bo w przypadku 2 dawek wiele miesięcy temu to opinia raczej jest zgodna, ochrona jest znikoma albo żadna w odniesieniu do zachorowań i transmisji (ale nie ciężkich przypadków i zgonów)..

2. Słowo głównie nie oznacza, że nie należy chronić innych, bo osoby w wieku 50-60 lat to zapewne całkiem niezły odsetek tego forum i w ogóle narciarzy. Więc nie licytujmy się aż tak bardzo, bo sami jesteśmy dokładnie w zagrożonej grupie, załączam w miarę nowe ryciny z artykułu https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,27922049,tragiczny-bilans-2021-r-mamy-szczegolowe-dane-o-60-tys-zmarlych.html, ale dostęp chyba dla prenumeratorów. 

3. Z tym tez się zgadzam, ale z drugiej strony sporo seniorów korzysta. Więc nie da się im dać ograniczeń, a młodym nie. Albo wszystkim, albo nikomu.

Wprowadzenie paszportów tak na moje oko mogło mieć kilka celów. Na pewno zachęcanie ludzi do szczepienia, w wielu miejscach na zachodzie zadziałało. Brak możliwości udziału w różnych aktywnościach zmniejsza kontakty międzyludzkie i też ogranicza zachorowania, ale tylko pod warunkiem przestrzegania czegokolwiek. Czy jest taki uciążliwy? Wyjmuję kod, skanują i po ptokach. Czy czuję się bezpieczniej? Chyba nie. Zrobiłem co mogłem, jestem po 3. dawce, normalnie chodzę do pracy, przyjmuję pacjentów. Biorę na klatę ryzyko zarażenia się. Dlatego nie przeszkadza mi ten kod. 

Co do różnych formalności, rejestrowania etc, to fakt, nie rozumiem po co, chyba, że władzuchna chce mieć nadmierną kontrolę.

Czy paszporty coś wnoszą? No cholera wie. Jednak w krajach, gdzie obowiązują dotychczas śmiertelność była znacznie mniejsza, to może być jeden z czynników, tak jak większe wyszczepienie czy ogólnie lepsza opieka zdrowotna, ale i lepsze zdyscyplinowanie ludzi. Zatem jest całkiem możliwe, że to jeden z czynników zmniejszających ogólne skutki epidemii. Tu się możemy różnić opiniami, ale to tylko opinie plus analiza wykresów na chłopski rozum. Natomiast zasady postępowania przeciwepidemicznego są takie jak zawsze, m.in. minimalizować kontakty ludzi. I władza robi tak jak umie albo jej się wydaje, że należy.

A co do tego co napisał @grimson na końcu, to jest to pewna zachęcająca wizja, ale wymaga spełnienia kilku warunków minimalizujących ryzyko zgonów i zatkania szpitali: dobrego wyszczepienia, dużej liczby personelu monitorującego przebieg choroby, odpowiedniej liczby miejsc w szpitalach, aby przyjąć takie zwiększone obciążenia, nowych leków (USA będzie je miało najpierw, chyba nawet niedługo) i na końcu pogodzenia się z tym, że potencjalnie umrze dużo więcej ludzi, tylko zmęczenie ostatnimi 2 latami sprawia, że mamy to już w dupie.

 

zgony niezaszczepionych.png

IV fala wspolistniejace.png

IV fala bez wspolistniejacych.png

Zgony lacznie.png

Zgony IV fala.png

No no no ... Wybiórcza ... Nawet patykiem bym nie dotknął.

I raz jeszcze. Daj mi liczby, a dam Ci statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S.N. napisał:

No no no ... Wybiórcza ... Nawet patykiem bym nie dotknął.

I raz jeszcze. Daj mi liczby, a dam Ci statystyki.

Może zajrzyj na źródło liczb. Pod wykresem podali. Nie masz tu żadnej kreatywnej obróbki. Zgony zaszczepionych i niezaszczepionych. Nic prostszego nie znajdziesz. Jak nie jesteś idiotą to zauważysz zdumiewające zależności.

Aby wynik był bardziej prawidłowy to należałoby jeszcze uwzględnić ciągle rosnący poziom wyszczepień. Chociaż wiem, że to dla wielu już jest bardzo trudne. Pewnie dlatego wyborcza podała tylko suche zestawienie liczb.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 22:21, francuz2 napisał:

I refuse to put on winter tires because:
• It’s my car, my choice, my freedom.
• The effectiveness of winter tires is not proven, except by studies carried out by the manufacturers (like I’m supposed to trust them).
• My neighbor Bob had an accident even after putting on winter tires.
• Some drivers are already on their 3rd set of tires, which proves their ineffectiveness.
• We do not know what the tires are made of.
• The tire manufacturers scare us with winter just to enrich themselves.
• In fact, I read on the internet that the tire giants invented snow and spread it at night when you sleep.
• If I have winter tires, the government can track me in the snow.

Educate yourself, open your eyes, stop being sheep!

This year, I say no to winter tires!

(Just get vaccinated and quit the BS)

Faktycznie roz(gorzała) dyskusja wchodzi na nowy poziom ... Porównanie opon do człowieka  ... Nie pij już.

W dniu 11.01.2022 o 10:22, Chertan napisał:

A co to jest kowidoza? I czemu odpowiadasz pytaniem unikającym na pytanie konkretne? I skąd wiesz, że "często jest tak" jak piszesz? Bo tak pasuje? Byłeś? Sprawdzałeś? Analizowałeś? Czy miotasz się internetowo? 

Zdajesz sobie sprawę, że znaczna większość zawodników jest zaszczepiona? A znaczna większość chorych w ich wieku w ogóle szybko wraca do zdrowia. Więc co to ma przedstawiać? I jakie to ma znaczenie dla 100000 osób, które umarły wskutek COVID? I jeszcze całkiem sporo umrze? Więc przedstaw łaskawie swoją całościową wizję sposobu zmniejszania tej liczby zgonów. Tak w kilku punktach, uwzględniając brak skutecznego leczenia COVID, ograniczenia kadrowe i technologiczne dramatyczne. Dotychczas chyba tylko @Spiochu podjął wyzwanie, z resztą miał w tym sporo racji co napisał. Może nieco życzeniowo, ale wizja była i plan.  

W dniu 12.01.2022 o 15:04, Wujot napisał:

I tak nie dotrą.😪

Natomiast kwestia szacunku jest bardziej złożona. Warto przede wszystkim zachować szacunek wobec siebie. Zasadniczo też wobec innych (bo traktujemy innych tak jakbyśmy chcieli być traktowani). Zobacz, ze czasem nie mamy możliwości jednoczesnego pogodzenia szacunku do innych z szacunkiem do siebie. Są więc inne "życiowe" zasady, które regulują taką sytuację, w tym i ta od działań symetrycznych (na którą się powołałem).

Jak Cię ktoś opluje to możesz podać mu szklaneczkę z wodą aby sobie usta przepłukał. Możesz go spróbować wychować poprzez wyjaśnienie mu tego jak bardzo niekomfortowo czuje się osoba opluta. A możesz go też oduczyć poprzez podwyższenie kosztu takiego zachowania. Możesz to nazwać tresurą (bo de'facto jest to tresura). 

Każdy ma swoje metody. Istotne, jest aby być elastycznym i mieć arsenał narzędzi do wyboru. Ale jak się będziesz lepiej czuła to mogę Cię przeprosić za moje tandetne sztuczki, złożyć samokrytykę, obiecać próbę poprawy itd. 🙂

 

W dniu 12.01.2022 o 20:42, brachol napisał:

Może z powrotem wydłużą ważność szczepień? 

@Chertan i @Wujot Z góry spada gooowno, a wy wciskacie ludziom, że deszcz pada ... Tak na szybko po kolei. Między innymi na podstawie zdjęć z katastrofy promu Lampedusa wykreowano masowy zamordyzm z powodu kowida. Potem zatrzymano gospodarki krajów w imię "walki" z najlepiej wykreowanym tworem w historii ludzkości. Następnie obiecano całej ludzkości spokój w zamian za podwinięcie rękawa. Dobrze, że tylko połowa uwierzyła, ale ta połowa niestety dała sygnał, że zrobi wszystko czyli kolokwialnie rzecz ujmując dała palec ... Kwestia całej ręki była tylko kwestią czasu ... Po ponad roku kłucia okazało się, że dżonson jest do dooopy i nie jest tak wspaniale bo trzeba się kłuć co pół roku ... (wtedy szlag trafił dłoń) Kolejne okłamane miliony zaczęły rezygnować z podwijania rękawa i co ? I nagle okazało się, że ogólnie taki zastrzyk to na maks pół roku co silnie zaakcentowano drastycznym skróceniem paszportów kowidozowych (teraz już poszła cała ręka). Dalej chcecie mi wmówić, że "deszcz pada" ? Napisz jeszcze kolego @Wujot i kolego @Chertan co się dzieje na oddziałach onkologicznych ... I nie piszcie, że nie wiecie ... Wszak wy na ten temat wiecie chyba wszystko ... I dlatego nikt niczego nie wydłuży kolego @brachol bo skoro ręka poszła tak łatwo to może uda się wyciągnąć jeszcze więcej ... Na pewno za to był to doskonała lekcja dla wszystkich za co należy się podziękowanie w najbliższych wyborach.

 

W dniu 13.01.2022 o 11:25, Chertan napisał:

W tym sęk, że przez chęć zaistnienia, czy też parcie na szkło albo inne tam motywacje, świat został zalany zapewnieniami i obietnicami bez pokrycia, ludzie, którzy mają pojęcie nikłe zaczęli się stawiać w roli autorytetów i liderów, a potem król był nagi. Ktoś kto siedzi w temacie i nie ma parcia na szkło nie będzie rzucał takimi obietnicami nie mając na czym się oprzeć. A takie były obietnice o tym, jak piszesz, panaceum. Szczepionka ma nam pomóc przetrwać okres dużej zachorowalności i śmiertelności z jak najmniejszym kosztem zdrowotnym i demograficznym. Czy wirus z nami zostanie? Czy będą potrzebne nadal kolejne dawki? A cholera wie. Zatem wg mnie bez sensu jest zarówno pisać o tym autorytatywnie, jak i się z tego nabijać. 

Kto chciał zaistnieć zaistniał. Na pewno i żond i obozy przy korycie strzelili sobie w głowę odmawiając opieki medycznej (oczywiście pod pozorem walki z tworem) tym co rękawa podwinąć nie chcieli. Drastycznie opóźniając opiekę onkologiczną co w tych przypadkach jest granicą życia ... Wycofując z aptek amantadynę. I nawet gdyby okazało się, że amantadyna działa tylko na niektórych to wycofanie taniego i ogólnodostępnego leku na rzecz działających niemal tak samo jak amantadyna zastrzyków nie świadczy o tym, że chcieli czy chcą pomóc nam przetrwać ...

W dniu 13.01.2022 o 19:49, tomkly napisał:

 Pozostaje natomiast cała sfera spustoszeń społecznych, które są efektem dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. Wirusa pokonać się uda, natomiast zbudowanych pomiędzy ludźmi murów niestety nie. 

Na bazie takich podziałów można działać dalej  ... I obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 13:11, Mikoski napisał:

Jeszcze będziesz grzecznie z grinpasem aportował 😄 lub plac odśnieżał 🤣

Brak argumentów tak się kończy. Chamstwem.

23 godziny temu, Wujot napisał:

Może zajrzyj na źródło liczb. Pod wykresem podali. Nie masz tu żadnej kreatywnej obróbki. Zgony zaszczepionych i niezaszczepionych. Nic prostszego nie znajdziesz. Jak nie jesteś idiotą to zauważysz zdumiewające zależności.

Aby wynik był bardziej prawidłowy to należałoby jeszcze uwzględnić ciągle rosnący poziom wyszczepień. Chociaż wiem, że to dla wielu już jest bardzo trudne. Pewnie dlatego wyborcza podała tylko suche zestawienie liczb.

Dla ciebie i tobie podobnym zawsze będę idiotą. Poziom podwijania rękawa wcale się nie zwiększa co w połączeniu z głoszonym wszem i wobec faktem, że to tylko na pół roku nie daje wielkich nadziei nawet takim elokwentnym i wykształconym gościom jak ty. Pomimo tego życzę Wam wszystkim zdrowia. Zdrowia bez podziałów bo za pół roku ja świeżo po szprycy mogę zarazić ciebie bo ty będziesz chwilkę przed którąś tam dawką, a możesz mieć wtedy deczko osłabiony organizm i być podatny na infekcje. Takie tam teoretyzowanie nie pozbawione domysłów bo jak na złość zwolennikom kłucia na ospę nie trzeba się kłuć co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...