Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Gabrik napisał:

Dlaczego patrzycie z punktu widzenia, że kogoś trzeba do czegoś przekonać??? Jeśli o mnie chodzi, to nie jest także kwestia, iż wiem lepiej. Zwyczajnie wielu specjalistów, którzy nie wyskoczyli nikomu spod spódnicy zwraca uwagę, iż wszystko staje na głowie. 

"Zaufać lekarzom" świetnie, tylko doszliśmy do prostego pytania - którym? Weźmy medialnego ostatnio Didier Raoult. Opierając się na najłatwiej dostępnej wikipedii (odstawmy na ile się da na bok, kto tworzy wiki). 

I nagle obecnie odbiera mu się tytuł profesora i oskarża o szkodliwe dla nauki działania i ogólnie mówiąc dyskredytuje. I pytanie proste - dlatego, że ma inny pogląd, niewygodny dla jakiegoś lobby, czy może przez lata był tak sprytnym szarlatanem, że w jajo robił cały naukowy światek i nagle się przebudzili?

Nie oczekują odpowiedzi, jak i nie twierdzę, iż wiem gdzie leży prawda. Wiem, że bardzo trudno dojść co jest informacją prawdziwą. Chociażby przez olbrzymie pieniądze w grze, lobby i interesy. To trochę jak z tym zjedzonym nietoperzem z targu w Chinach...nie kupuję tego.  

To pewnie oszołom, plaskoziemca i foliarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Tylko ze zwyczajny zjadacz chleba razowego nie rozumie, dlaczego pompuje się statystyki zgonów na covid. Patrz na przypadek opisany wyżej przez @Gabrikoraz przeze mnie.

Warto nam to wyjaśnić.

Nie wiem czy się pompuje. Ale o ile w zgonach covidowych jakoś mieścimy się w średniej europejskiej to w przypadku zgonów nadmiarowych (ponadstatystycznych) jesteśmy w czołówce światowej. Prosty wzrost ilości wszystkich zgonów jest u nas masakryczny. I nie ukryje tego dzielenie na czysto covidowe, te gdzie covid przyspieszył nieuchronne i te które powstały w wyniku zapaści opieki zdrowia. 

Suma sumarum wszystkie są wynikiem nieudolności rządzących którzy sparaliżowali skuteczne leczenie w Polsce, nie potrafiąc zareagować na covid. W sytuacji gdy były skuteczne szczepionki oraz instrumenty aby do nich przekonać społeczeństwo.

Dlatego dyskusja o tym co i jak jest dzielone wydaje mi się śmieszna wobec faktu, że zmarło nam w 2021 roku  25% Polaków więcej jak powinno.

25%

25%

25%

 

Edytowane przez Wujot
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wujot napisał:

Nie wiem czy się pompuje. Ale o ile w zgonach covidowych jakoś mieścimy się w średniej europejskiej to w przypadku zgonów nadmiarowych (ponadstatystycznych) jesteśmy w czołówce światowej. Prosty wzrost ilości wszystkich zgonów jest u nas masakryczny. I nie ukryje tego dzielenie na czysto covidowe, te gdzie covid przyspieszył nieuchronne i te które powstały w wyniku zapaści opieki zdrowia. 

Suma sumarum wszystkie są wynikiem nieudolności rządzących którzy sparaliżowali skuteczne leczenie w Polsce, nie potrafiąc zareagować na covid. W sytuacji gdy były skuteczne szczepionki oraz instrumenty aby do nich przekonać społeczeństwo.

Dlatego dyskusja o tym co i jak jest dzielone wydaje mi się śmieszna wobec faktu, że zmarło nam w 2021 roku  25% Polaków więcej jak powinno.

25%

25%

25%

 

Podsumujmy:

1. W ilości zgonów nadmiarowych jesteśmy w czołówce światowej

2. W ilości zgonów covidowych jesteśmy w okolicach średniej europejskiej

3. W ilości osób zaszczepionych jesteśmy poniżej średniej europejskiej ale powyżej światowej.

Nie wiem co się tak uczepiłeś tych szczepionek. Rząd cały czas do nich zachęca. W tym kontekście, zrobił więc to co do niego należało. 

Z wymienionych punktów wynika też, że kluczowe są inne niż brak szczepień, przyczyny zgonów nadmiarowych. I na tym bym się skupił, bo tu jest widoczny efekt niekompetencji rządu. Kraje mające zbliżony odsetek zaszczepionych potrafią mieć znacznie mniej zgonów nadmiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie tylko kiedy były zgony w krajach zachodnich. To głównie pierwsza fala, w tej chwili jesteśmy w zdecydowanej czołówce zgonów. Wystarczy popatrzeć na ostatni rok.

Rząd zachęca do szczepionek? Są tak cholernie niekonsekwentni, że trudno nazwać to zachęcaniem. Jedną ręką zachęca a drugą odstrasza. 

Odpowiedni odsetek zaszczepionych to mniej ludzi w szpitalach, mniej zaangażowania personelu i więcej czasu i miejsc dla niekowidowych, czyli mniej zginie nadmiarowych. Stąd czepianie się szczepionek. A że opieka zdrowotna kwiczy to już inny pierwotny czynnik. Polacy są wyjątkowo "niezdyscyplinowanym" narodem, to drugi czynnik. Tylko w pierwszej fali byli wyjątkowo zdyscyplinowani. Skutek było widać.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Zauważcie tylko kiedy były zgony w krajach zachodnich. To głównie pierwsza fala, w tej chwili jesteśmy w zdecydowanej czołówce zgonów. Wystarczy popatrzeć na ostatni rok.

Rząd zachęca do szczepionek? Są tak cholernie niekonsekwentni, że trudno nazwać to zachęcaniem. Jedną ręką zachęca a drugą odstrasza. 

Odpowiedni odsetek zaszczepionych to mniej ludzi w szpitalach, mniej zaangażowania personelu i więcej czasu i miejsc dla niekowidowych, czyli mniej zginie nadmiarowych. Stąd czepianie się szczepionek. A że opieka zdrowotna kwiczy to już inny pierwotny czynnik. Polacy są wyjątkowo "niezdyscyplinowanym" narodem, to drugi czynnik. Tylko w pierwszej fali byli wyjątkowo zdyscyplinowani. Skutek było widać.

Izrael jako przodujący kraj w procencie zaszczepionych oraz ilości dawek ma rekordy zakażeń. Coś nie pyklo:

image.thumb.png.3f17a439bcc146da27779c4c402c661c.png

Edytowane przez grimson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

Z wymienionych punktów wynika też, że kluczowe są inne niż brak szczepień, przyczyny zgonów nadmiarowych. I na tym bym się skupił, bo tu jest widoczny efekt niekompetencji rządu. Kraje mające zbliżony odsetek zaszczepionych potrafią mieć znacznie mniej zgonów nadmiarowych.

Jaki jest związek między hospitalizacjami chorych na covid a zgonami nadmiarowymi???

Dla ułatwienia trzy odpowiedzi:

- ilość zgonów nadmiarowych maleje wraz ze wzrostem zajętych łóżek w szpitalach

- nie ma związku

- ilość zgonów nadmiarowych rośnie wraz ze wzrostem zajętych łóżek w szpitalach

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Robur82 napisał:

Co do lekarzy

Kujon zawsze cytuje książkę bez pełnego zrozumienia(ale jest pracowity) i tak tezę jest z lekarzami - Ci średni bezkrytycznie leczą tak jak ich wyszkolono.

Ci najlepsi potrafią myśleć samodzielnie

Podobnie jest z mechanikami samochodowymi ci najlepsi nie potrzebują komputera ani serwisówki.

I z forumowymi literatami. Ci nie potrzebują wiedzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spiochu napisał:

To wyjasnij czemu ten zwiazek w innych krajach jest mniejszy i przy podobnym poziomie zaszczepienia zgonow nadmiarowych jest mniej. 

To jest oczywiste. Popatrz na ilość lekarzy na 100 K mieszkańców. I zadaj sobie pytanie czy w tym stanie rzeczy możemy sobie pozwalać na dalsze przeciążanie systemu opieki zdrowotnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brachol napisał:

W Izraelu dwie dawki przyjęło około 65% ludności, trzecia dawka 54%, nie jest to jakiś imponujący wynik.

Coronavirus (COVID-19) Vaccinations - Our World in Data

Otóż to, utarło się, że Izrael to pieron wie jakie wyszczepienie, a jest to całkiem średnio zaszczepiony kraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Co do lekarzy

Kujon zawsze cytuje książkę bez pełnego zrozumienia(ale jest pracowity) i tak tezę jest z lekarzami - Ci średni bezkrytycznie leczą tak jak ich wyszkolono.

Ci najlepsi potrafią myśleć samodzielnie

To niesamowite, leczą jak ich wyszkolono, cóż za inwektywa. No tak, ci samodzielni powinni pieprznąć całą wiedzą, szkiełko i oko powinni być ich religią, a najlepiej to leczyć wbrew podręcznikom, bo przecież nie można się skalać czytaniem, zwłaszcza, że te książki to pewnie sponsorowane. Fantastyczne takie slogany, jak to potrafią poprawić samopoczucie. Taka zawoalowana obelga, niby w eter, ale tak, żeby kogoś obrazić. 

Zięba się cieszy, więcej klientów będzie miał. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujot napisał:

To jest oczywiste. Popatrz na ilość lekarzy na 100 K mieszkańców. I zadaj sobie pytanie czy w tym stanie rzeczy możemy sobie pozwalać na dalsze przeciążanie systemu opieki zdrowotnej. 

Ja niczego nie przeciazam. Przez 2 lata pandemii nie bylem, ani razu u lekarza nfz. Malo tego, co miesiac place skladke zdrowotna. Duzo wyzsza niz wiekszosc tutaj bo z umowy o prace a nie kombinacji b2b. Ale i tak rozwiazaniem jest nekanie takich jak. To przeciez oni sa winni.

To teraz niech sie kazdy zaszczepiony zastanowi, czy od lat placi skladke jako  % realnych dochodow i dba o zdrowie maksymalnym mozliwym stopniu zeby nie odwiedzac potem lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Ja niczego nie przeciazam. Przez 2 lata pandemii nie bylem, ani razu u lekarza nfz. Malo tego, co miesiac place skladke zdrowotna. Duzo wyzsza niz wiekszosc tutaj bo z umowy o prace a nie kombinacji b2b. Ale i tak rozwiazaniem jest nekanie takich jak. To przeciez oni sa winni.

To teraz niech sie kazdy zaszczepiony zastanowi, czy od lat placi skladke jako  % realnych dochodow i dba o zdrowie maksymalnym mozliwym stopniu zeby nie odwiedzac potem lekarzy.

Znów Ci się pomyliło "ja" z "my". Ty nie przeciążasz ale system jest skrajnie przeciążony. Pytanie: ma to związek z covid?

- Tak

- Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wujot napisał:

Znów Ci się pomyliło "ja" z "my". Ty nie przeciążasz ale system jest skrajnie przeciążony. Pytanie: ma to związek z covid?

- Tak

- Nie

Problem w tym, ze nekanie takich jak ja go nie odciazy a to caly czas postulujesz.

To juz lepiej zalatw 50 baniek rydzykowi, zeby przekonal swoja sekte dziadkow do szczepien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Problem w tym, ze nekanie takich jak ja go nie odciazy a to caly czas postulujesz.

To juz lepiej zalatw 50 baniek rydzykowi, zeby przekonal swoja sekte dziadkow do szczepien.

Nie wiem co to znaczy "nękanie". Ale widzę wyraźny związek między niezaszczepionymi a obciążeniem ochrony zdrowia. W kwestii zaś propagowania szczepień wystarczyłoby aby przez ostatnie pół roku rząd i prezydent prowadziły konsekwentną i spójną politykę w tej materii. Tymczasem jeśli antyszczep na ważnym stanowisku nie wylatuje z hukiem po swoich wypowiedziach to znaczy, że największym wrogiem Polaków jest jego własny rząd.

Natomiast nie mam nic przeciwko aby każdemu kto się teraz zaszczepi dać 100 zł. Za głupi miliard pewnie byśmy odblokowali szpitale.

  

5 godzin temu, Spiochu napisał:

Ja niczego nie przeciazam. Przez 2 lata pandemii nie bylem, ani razu u lekarza nfz. Malo tego, co miesiac place skladke zdrowotna. Duzo wyzsza niz wiekszosc tutaj bo z umowy o prace a nie kombinacji b2b.

Zapomniałem Ci napisać, że na razie niczego nie przeciążasz. Życzę Ci zresztą aby tak zostało do końca życia. Bo oznaczałoby to, że wygrałeś los (dosłownie) na loterii. Ale może się zdarzyć, że kiedyś za lat parę będziesz potrzebował gwałtownie, drogiej, szpitalnej pomocy. Może zresztą nie ze swojej winy (ta jedna procedura może kosztować więcej jak 10 lat składek). I gdy być może będziesz leżał w karetce pod szpitalem to inaczej spojrzysz na zator spowodowany w znacznej mierze głupotą rządzących. 

Więc jeszcze raz proponuję więcej empatii.

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wujot napisał:

Nie wiem co to znaczy "nękanie". Ale widzę wyraźny związek między niezaszczepionymi a obciążeniem ochrony zdrowia. W kwestii zaś propagowania szczepień wystarczyłoby aby przez ostatnie pół roku rząd i prezydent prowadziły konsekwentną i spójną politykę w tej materii. Tymczasem jeśli antyszczep na ważnym stanowisku nie wylatuje z hukiem po swoich wypowiedziach to znaczy, że największym wrogiem Polaków jest jego własny rząd.

Natomiast nie mam nic przeciwko aby każdemu kto się teraz zaszczepi dać 100 zł. Za głupi miliard pewnie byśmy odblokowali szpitale.

  

Zapomniałem Ci napisać, że na razie niczego nie przeciążasz. Życzę Ci zresztą aby tak zostało do końca życia. Bo oznaczałoby to, że wygrałeś los (dosłownie) na loterii. Ale może się zdarzyć, że kiedyś za lat parę będziesz potrzebował gwałtownie, drogiej, szpitalnej pomocy. Może zresztą nie ze swojej winy. I być może wtedy inaczej spojrzysz na ewentualny zator spowodowany w znacznej mierze głupotą rządzących.

Więc jeszcze raz proponuję więcej empatii.

Nękanie to wszelkiego rodzaju przymus, certyfikaty obostrzenia itp.

Jeśli te 100zł coś by zmieniło to też nie widzę problemu, przynajmniej to nie przymus.

 

Staram się zadbać o to by przynajmniej jak najpóźniej. (nie licząc ryzyka w sporcie). Miliony Polaków w dupie ma jednak zdrowie. Palenie, alkohol, prochy, pracoholizm, otyłość, brak ruchu, syfiasta dieta itd. Do tego każdy chciałby się wymigać od składek i podatków a potem na siłę szuka się winnego. Kryzys w służbie zdrowia, nie bierze się znikąd. Rząd popisuje się niekompetencją, ale sami dokładamy cegiełkę. Brak szczepień to tylko jeden z wielu czynników i to nabierający znaczenia dopiero w starszych grupach wiekowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Nękanie to wszelkiego rodzaju przymus, certyfikaty obostrzenia itp.

Jeśli te 100zł coś by zmieniło to też nie widzę problemu, przynajmniej to nie przymus.

 

Staram się zadbać o to by przynajmniej jak najpóźniej. (nie licząc ryzyka w sporcie). Miliony Polaków w dupie ma jednak zdrowie. Palenie, alkohol, prochy, pracoholizm, otyłość, brak ruchu, syfiasta dieta itd. Do tego każdy chciałby się wymigać od składek i podatków a potem na siłę szuka się winnego. Kryzys w służbie zdrowia, nie bierze się znikąd. Rząd popisuje się niekompetencją, ale sami dokładamy cegiełkę. Brak szczepień to tylko jeden z wielu czynników i to nabierający znaczenia dopiero w starszych grupach wiekowych.

Jeśli chodzi o nękanie to też uważam, że jakieś prawa jazdy, znaki drogowe i reketierzy w niebieskich autach wymuszający tłuste haracze to łamanie naszej wolności. Pewnie by się jeszcze sporo dało wskazać podobnych przykładów, na czele ze skarbówką. No i też wymiar sprawiedliwości - to jest banda!

Natomiast w kwestii dbania o zdrowie to masz 100% racji. Dodałbym do tego tragiczną edukację gdzie wf jest piątym kołem u wozu a powinien być najważniejszym przedmiotem. Nie mniej jednak w sytuacji gdy przez wieloletnie zaniedbania wszystkich rządzących mamy co mamy, to uważam, że zanim zreformujemy ochronę zdrowia trzeba ratować obywateli mądrze gospodarując zasobami. Na analizy i rozliczenia przyjdzie czas! Twierdzę, że gdyby nie antyszczepowy plankton sejmowy (plus główny antyszczep prezydencki) można byłoby uratować bardzo, bardzo wielu ludzi. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze drogi są właśnie doskonałym przykładem nękania. Zamiast kilku najważniejszych zasad, które się egzekwuje mamy pierdylion przepisów, znaków i taryfikatorów mandatów. Większość nie tylko nie jest w stanie tego przestrzegać, ale nawet zapamiętać, czy zauważyć(znaki). Do tego służby, które same olewają przepisy, a kierowców łapią tam gdzie najłatwiej złapać, a nie tam, gdzie jest największe zagrożenie. Pewne ograniczenia są konieczne, ale powinno być ich jak najmniej i powinny być jak najbardziej przejrzyste. Zarówno na drogach jak i w podatkach jest dokładnie na odwrót. Covidowe przepisy to tylko kolejny tworzony chaos.

Chyba każdy widzi co chce zobaczyć. Ja tylko słyszę, że rząd namawia do sczepień, ale polityką się nie interesuje i nie mam tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław: pielęgniarka była przeciwniczką szczepień. Zmarła na COVID-19 | naTemat.pl

"51-letnia pielęgniarka z Wrocławia, która pracowała w punkcie szczepień przeciw COVID-19, sama była ich przeciwniczką i nie chciała się zaszczepić. – Mówiła, że po zastrzyku ludzie umrą – powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" koleżanka kobiety. Kilka tygodni temu wrocławska pielęgniarka zakaziła się koronawirusem. 51-latka zmarła."

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...