Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Gabrik napisał:

Co do zgonów w Polsce. Byłem w sobotę u kuzynki, dzień przed wigilią pochowany został jej mąż. Miał tak zaawansowany nowotwór kości (nie wiem czy nazwy nie przekręcam - szpiczak.), że nie chcieli już operować kręgosłupa, bo już 5 kręgów się rozsypało i nie było do czego się zaczepić. I jak myślicie co w akcie zgonu widnieje, nowotwór czy może...covid?

Moja szklana kula pokazuje nowotwór…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Chertan napisał:

A to piszesz o tym jeszcze starszym, tak, tu było zafałszowanie danych, tzn. ich brak, czyli wymysł autora. To akurat nie jest tajemnica. Niestety w przypadku publikowania artykułu nie da się weryfikować prawdziwości danych. Recenzent bada samą publikację pod kątem błędów, natomiast oryginalnych danych się nie wymaga zakładając uczciwość autora. I taka prawie zawsze jest, bo wpadka załatwia autora na zawsze.

 

Chyba, że autorowi wisi, że ta wpadka go załatwi, bo został autorem tylko w celu poparcia jedynie słusznej koncepcji. I teraz leży na plaży lub jeździ na nartach I ma na to środki z nawiązką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grimson napisał:

Tak nabija się ilości zgonów.

Dziadek mojej żony zmarł w szpitalu na sepsę w wieku 90 lat i wpisali covid, bo miał wynik pozytywny.

Dlatego nigdy nie mówiłem, że tego wirusa nie ma, ale dość długo mówię, że nadużyć tej sytuacji jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grimson napisał:

Tak nabija się ilości zgonów.

Dziadek mojej żony zmarł w szpitalu na sepsę w wieku 90 lat i wpisali covid, bo miał wynik pozytywny.

Nie wiem, czy wiesz jak może przebiegać COVID? Jak każdy wirus może dawać objawy septyczne, a jedna z jego faz to nadmierna aktywacja reakcji zapalnej, o przebiegu podobnym jak we wstrząsie septycznym. Często nie do odróżnienia od sepsy bakteryjnej, z identycznymi wynikami jak w takiej sepsie. Bardzo się dziwię, że w dyskusjach internetowych tak z bańki traktuje się decyzje lekarzy, co wpisać w karcie zgonu. Ile takich wypełniłeś? Ile musiałeś podjąć decyzji o przyczynie zgonu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chertan napisał:

Nie wiem, czy wiesz jak może przebiegać COVID? Jak każdy wirus może dawać objawy septyczne, a jedna z jego faz to nadmierna aktywacja reakcji zapalnej, o przebiegu podobnym jak we wstrząsie septycznym. Często nie do odróżnienia od sepsy bakteryjnej, z identycznymi wynikami jak w takiej sepsie. Bardzo się dziwię, że w dyskusjach internetowych tak z bańki traktuje się decyzje lekarzy, co wpisać w karcie zgonu. Ile takich wypełniłeś? Ile musiałeś podjąć decyzji o przyczynie zgonu?  

To jest złe sformułowane pytanie.

Właściwe powinno być: dlaczego jak ktoś zejdzie na sepsę/serducho/udar/rak, to przy pozytywnym teście na covid jako przyczyna zgonu wpisywany jest kowid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grimson napisał:

To jest złe sformułowane pytanie.

Właściwe powinno być: dlaczego jak ktoś zejdzie na sepsę/serducho/udar/rak, to przy pozytywnym teście na covid jako przyczyna zgonu wpisywany jest kowid?

Ponieważ wpisuje się kilka przyczyn w karcie zgonu, główne (pierwotne, bezpośrednie) i dodatkowe (towarzyszące), można mieć raka czy chorobę niedokrwienną i umrzeć na COVID jako przyczynę główną, decyzja co do głównej przyczyny należy do lekarza, ale w statystykach jako dodatkowa ten COVID jest i nie ma to nic wspólnego z fałszowaniem danych. A o sepsie napisałem powyżej. To też są często osoby na ciężkiej intensywnej terapii, gdzie sepsa jest bardzo częsta, a gdyby nie COVID to nie byłoby tego, tak dla przykładu. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Chertan napisał:

Ponieważ wpisuje się kilka przyczyn w karcie zgonu, główne (pierwotne, bezpośrednie) i dodatkowe (towarzyszące), można mieć raka czy chorobę niedokrwienną i umrzeć na COVID jako przyczynę główną, decyzja co do głównej przyczyny należy do lekarza, ale w statystykach jako dodatkowa ten COVID jest i nie ma to nic wspólnego z fałszowaniem danych. A o sepsie napisałem powyżej. To też są często osoby na ciężkiej intensywnej terapii, gdzie sepsa jest bardzo częsta, a gdyby nie COVID to nie byłoby tego, tak dla przykładu. 

Ponieważ , za zgon cofiidofy  jest dodatkowo płacone .Proste . A nie tłumaczenie ch go wie czego i po co .

Żadna choroba nie miała takiej reklamy , dopóki z tego bedzie kasa ,  będzie to trwało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eland napisał:

Ponieważ , za zgon cofiidofy  jest dodatkowo płacone .Proste . A nie tłumaczenie ch go wie czego i po co .

Żadna choroba nie miała takiej reklamy , dopóki z tego bedzie kasa ,  będzie to trwało .

Skoro wiesz lepiej to lepiej będę siedział cicho. Co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eland napisał:

Ponieważ , za zgon cofiidofy  jest dodatkowo płacone .Proste . A nie tłumaczenie ch go wie czego i po co .

Żadna choroba nie miała takiej reklamy , dopóki z tego bedzie kasa ,  będzie to trwało .

No to może podaj podstawę. Wszystkie procedury są wyszczególnione i wycenione. Poszukaj - będziesz pierwszy w Polsce, który to znajdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Chertan said:

Ponieważ wpisuje się kilka przyczyn w karcie zgonu, główne (pierwotne, bezpośrednie) i dodatkowe (towarzyszące), można mieć raka czy chorobę niedokrwienną i umrzeć na COVID jako przyczynę główną, decyzja co do głównej przyczyny należy do lekarza, ale w statystykach jako dodatkowa ten COVID jest i nie ma to nic wspólnego z fałszowaniem danych.

Dzięki Chertan, 

To bardzo jasno i dobrze obrazuje aktualny stan wiedzy. Ja to rozumiem bardzo dobrze i chyba większość tutaj czytających też. 
Myślenie naszych forumowych kolegów  jest na innym poziomie, bo jednak jest taka ogromna przepaść między specjalistą, który na co dzień w tym siedzi, a laikiem. 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Joanna Sm napisał:

Dzięki Chertan, 

To bardzo jasno i dobrze obrazuje aktualny stan wiedzy. Ja to rozumiem bardzo dobrze i chyba większość tutaj czytających też. 
Myślenie naszych forumowych kolegów  jest na innym poziomie, bo jednak jest taka ogromna przepaść między specjalistą, który na co dzień w tym siedzi, a laikiem. 

 

Tylko ze zwyczajny zjadacz chleba razowego nie rozumie, dlaczego pompuje się statystyki zgonów na covid. Patrz na przypadek opisany wyżej przez @Gabrikoraz przeze mnie.

Warto nam to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zakładacie, że ktoś to pompuje specjalnie, a jaki ma cel lekarz wypełniający kartę zgonu? Ani mu więcej nie zapłacą, ani orderu nie dostaje. Chcecie zaczarować rzeczywistość, bo się nie podoba to co się realnie dzieje. No sorry, ale jest jak jest. Przecież "głupi" COVID wielokrotnie zwiększa ryzyko zawałów, zakrzepicy, udarów czy SIRS. Jeżeli ktoś dostaje zawału mając COVID, to jest dość prawdopodobne, że ta infekcja się do zawału przyczyniła. Można iść i zobaczyć jak umierają chorzy, na co. Bo teraz jest bicie piany i forsowanie czegoś, co wam się wydaje, a czego nie znacie, bo skąd macie znać. Jeżeli fakty przemawiają wbrew poglądom, to tym gorzej dla faktów?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie da się tych ludzi przekonać... Nic nie trafia. Wiedzą "lepiej" i nie obchodzi ich to, że mając jak zresztą większość z nas niewielką lub żadną wiedzę w dziedzinie medycyny, wypada jednak zaufać lekarzom. Ale dla nich na szczęście są  babuchy "Szeptuchy" (na Podlasiu), one im w razie nieszczęścia za niewielką zresztą opłatą pomogą. Mają bardzo unikalne zdolności. Nie polecam, ale...   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Tylko ze zwyczajny zjadacz chleba razowego nie rozumie, dlaczego pompuje się statystyki zgonów na covid. Patrz na przypadek opisany wyżej przez @Gabrikoraz przeze mnie.

Warto nam to wyjaśnić.

Świadczeniodawcy nie płaci się za zgon pacjenta, tylko za jego leczenie- wykonane świadczenia. Świadczenia wykonywane na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem Covid są lepiej płatne ze względu na warunki wykonania. Zgon pacjenta oznacza, że NFZ przestaje za niego płacić. Zakład pogrzebowy też nie zarobi bo pogrzeby są skromne.  DODATKOWA OPŁATA RYCZAŁTOWA ZA UTRZYMANIE STANU GOTOWOŚCI DO UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ W REŻIMIE SANITARNYM UWZGLĘDNIAJĄCYM WPROWADZENIE NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO, A NASTĘPNIE STANU EPIDEMII  Poradnia dostaje 3 % dodatku do tego co wykona.

Za te 3% trzeba zapewnić dodatkowe środki ochrony, opłacić wynagrodzenie pracowników na kwarantannie.

Lekarz specjalista wypracowuje pewnie w ciągu 0,5 h pracy z pacjentem ok 53 zł dochodu dla poradni,   Z racji stanu epidemii jest to  dodatkowo 1,60 zł. pacjentó Covidowych w lecznictwie ambulatoryjnym praktycznie nie ma.

Wynagrodzenie lekarza to część tej kwoty.

Na tyle wystarczą wasze składki zdrowotne.

Obciążenie podatkowe prowadzącego działalność wzrosło ( Polski ład) z 19% do 24%

Koszty eksploatacji pomieszczeń : cena energii to nie wiem 2-3 razy więcej ?

Wzrost cen finansowanie świadczeń na 2022 rok po wielu latach wzrosła o 2,5 %.

 

Dla porównania: roboczogodzina serwisu samochodowego ( przegląd gwarancyjny) wynosi 541 zł.

 

Edytowane przez Maciej S
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa jest ale oficjalnie nikt nic z tego niema .Środowisko przesiąknięte nastawieniem na zarabianie a nie na leczenie.

To tak jak w milicji , nikt głośno nie powie jakie rozkazy dostają krawężniki co rano od przełożonych w kwestii mandatów .

 

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/finansowanie-leczenia-pacjentow-z-covid-19-w-szpitalach-tradycyjnych-i-tymczasowych,7849.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dany de Vino napisał:

Chyba jednak nie da się tych ludzi przekonać... Nic nie trafia. Wiedzą "lepiej" i nie obchodzi ich to, że mając jak zresztą większość z nas niewielką lub żadną wiedzę w dziedzinie medycyny, wypada jednak zaufać lekarzom. Ale dla nich na szczęście są  babuchy "Szeptuchy" (na Podlasiu), one im w razie nieszczęścia za niewielką zresztą opłatą pomogą. Mają bardzo unikalne zdolności. Nie polecam, ale...   

Dlaczego patrzycie z punktu widzenia, że kogoś trzeba do czegoś przekonać??? Jeśli o mnie chodzi, to nie jest także kwestia, iż wiem lepiej. Zwyczajnie wielu specjalistów, którzy nie wyskoczyli nikomu spod spódnicy zwraca uwagę, iż wszystko staje na głowie. 

"Zaufać lekarzom" świetnie, tylko doszliśmy do prostego pytania - którym? Weźmy medialnego ostatnio Didier Raoult. Opierając się na najłatwiej dostępnej wikipedii (odstawmy na ile się da na bok, kto tworzy wiki). 

I nagle obecnie odbiera mu się tytuł profesora i oskarża o szkodliwe dla nauki działania i ogólnie mówiąc dyskredytuje. I pytanie proste - dlatego, że ma inny pogląd, niewygodny dla jakiegoś lobby, czy może przez lata był tak sprytnym szarlatanem, że w jajo robił cały naukowy światek i nagle się przebudzili?

Nie oczekują odpowiedzi, jak i nie twierdzę, iż wiem gdzie leży prawda. Wiem, że bardzo trudno dojść co jest informacją prawdziwą. Chociażby przez olbrzymie pieniądze w grze, lobby i interesy. To trochę jak z tym zjedzonym nietoperzem z targu w Chinach...nie kupuję tego.  

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...