Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2022 o 06:29, .Beata. napisał:

Wysłała wnioski też do Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Każdy płatny. Z fizyki miała 5.

To przykre. 25 % miejsc na wydziałach lekarskich jest dla studentów zagranicznych ( anglojęzyczne studia) i oni po pierwsze płacą a po drugie nie robią w Polsce specjalizacji na co jak ostatnio powiedział pan Minister nie stać budżetu. A więc kształcimy część lekarzy na eksport, żeby  ministerstwo nie płaciło za ich specjalizację a ci zagraniczni świetnie płacą budżetowi.

Polscy studenci też mogą płacić. Sporo to kosztuje. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Spiochu napisał:

Co tu jest do kumania. Kolejny kretyński nakaz.

Tam akurat osiągnęli jeszcze wyższy level paranoi.

No właśnie .....

za późno klilłem 🙂 tą opowiedz, paluchy za szybko szurają po klawiaturze, a potem człek, znaczy się ja, zastanawiam się po co. Szanowną brać forumnową za bezmyślną wypowiedź przepraszam. Należy się Nam wszystkim żyć bezstresowo i w dupie mieć resztę forumowej braci. Czy te 600-700 zemrze dziś, czy jutro, pojutrze może tylko 1000 (dziennie), nie ma nijakiego znaczenia, cóż jaki mamy klimat taką mamy władzę, jaką władzę takie społeczeństwo.

Edytowane przez WujB
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WujB napisał:

No właśnie .....

za późno klilłem 🙂 tą opowiedz, paluchy za szybko szurają po klawiaturze, a potem człek, znaczy się ja, zastanawiam się po co. Szanowną brać forumnową za bezmyślną wypowiedź przepraszam. Należy się Nam wszystkim żyć bezstresowo i w dupie mieć resztę forumowej braci. Czy te 600-700 zemrze dziś, czy jutro, pojutrze może tylko 1000 (dziennie), nie ma nijakiego znaczenia, cóż jaki mamy klimat taką mamy władzę, jaką władzę takie społeczeństwo.

Zamknij się w domu i nie wychodź. Narty tylko na youtube.  Będziesz 100% bezpieczny. Przynajmniej do czasu, gdy zapijesz się na śmierć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spiochu napisał:

Zamknij się w domu i nie wychodź. Narty tylko na youtube.  Będziesz 100% bezpieczny. Przynajmniej do czasu, gdy zapijesz się na śmierć.

Zadziwię Cię, nie byłem w domu nawet w największym lockdown-e, uczestniczę w poszukiwaniach osób zaginionych i innych duperelach. Do sklepu chodzę w masce, nie dlatego że się boję, tylko że szanuję pracujące tam osoby. Jestem po dwóch covid-ach i dwóch szczepieniach, żyję i zapewne przekazuję Gates-owi ważne wiadomości, a że niedługo tryknę się dawką trzecią (zacznie odbierać te informacje rówież Musk) będziesz musiał na mnie uważać, polecam zakup odpromiennika (np. https://www.odpromienniki.com/pl/p/-PIRAMIDA-GREEN-HARMONY-ODPROMIENNIK-I-HARMONIZATOR/170), bo jakikolwiek kontakt ze mnie spowoduje przekaz Twojego jestestwa na rzecz Microsoftu, no chyba że wcześniej się zapiję, wtedy będziesz mógł odetchnąć z ulgą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WujB napisał:

Zadziwię Cię, nie byłem w domu nawet w największym lockdown-e, uczestniczę w poszukiwaniach osób zaginionych i innych duperelach. Do sklepu chodzę w masce, nie dlatego że się boję, tylko że szanuję pracujące tam osoby. Jestem po dwóch covid-ach i dwóch szczepieniach, żyję i zapewne przekazuję Gates-owi ważne wiadomości, a że niedługo tryknę się dawką trzecią (zacznie odbierać te informacje rówież Musk) będziesz musiał na mnie uważać, polecam zakup odpromiennika (np. https://www.odpromienniki.com/pl/p/-PIRAMIDA-GREEN-HARMONY-ODPROMIENNIK-I-HARMONIZATOR/170), bo jakikolwiek kontakt ze mnie spowoduje przekaz Twojego jestestwa na rzecz Microsoftu, no chyba że wcześniej się zapiję, wtedy będziesz mógł odetchnąć z ulgą.

Ty chyba nie tylko z alkoholu korzystasz w czasie tej izolacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, WujB napisał:

Australii ???

Land down under czyli head over hills... 🙃

Na serio to już nawet we Francji jest obecnie lepiej. Mikoski jest teraz, pisał w którymś z wątków wraz ze zdjęciami z Les Sybelles (piękne miejsce swoją drogą). Owszem paszporty sprawdzają, ale wjechać może każdy kto go ma, bez żadnych 2G czy 3G. Nie lubię Francji, nie znoszę Macrona, ale co robić. Austria pobiła wszystko, dlatego uważam, że po prostu warto im podziękować. Dla zasady.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem trzeciej dawki dla naszych nastolatków dotyczy też Włoch. Ja natomiast uzyskałem w sprawie Austrii odpowiedzi od ich ministerstwa zdrowia, ambasady w Warszawie i portalu Austria.info. Praktycznie 3 różne. Najlepsza była z ambasady, że praktycznie to nie wiadomo jak jest, bo same przepisy, które mają obowiązywać od 1 lutego nie są opublikowane. Austria info napisali że nie ma mowy - trzeba trzecią dawkę, zaś infolinia ministerstwa, że choć nie ma na to przepisu, to można robić testy, ale ta informacja już na gębę. Jedynie uruchomienie trzeciej dawki w Polsce jest rozwiązaniem problemu. Nie - nie spędzę ferii w Polsce chyba, że na ski turach, ale córka jest umówiona na treningi z austriackim klubem i mamy roczne karnety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojcio napisał:

Problem trzeciej dawki dla naszych nastolatków dotyczy też Włoch.

Z większymi dziećmi faktycznie są problemy. Ale Austria i tak ma łagodniejsze przepisy dla narciarzy niż Włochy. Mając 3 szczepienia i tak muszę przedstawić na wjeździe (teoretycznie, bo podobno nikt tego nie sprawdza) test covidowy. Tego ostatniego w Austrii nie potrzebowałbym. Jadąc do Włoch śpię 1 noc w Austrii, więc nawet 48-godzinny PCR zrobiony w Polsce może okazać się przeterminowany. Nie wiadomo czy ważność testu zaczyna się z chwilą badania czy ogłoszenia wyników. Najlepiej byłoby zrobić szybki test antygenowy na granicy włoskiej, ale nie wiem czy taka możliwość istnieje. Ostatecznie zrobię test antygenowy w Austrii w pobliżu miejsca noclegu.

Mimo wszystko wszelkie te ograniczenia + szczepienia mają sens. Powiedziałbym nawet że wielki sens, bo ratują ludzkie życia, a nic cenniejszego nie mamy. Wystarczy porównać liczbę zgonów na 1 mln mieszkańców z ostatniego tygodnia w Polsce (64) i w Austrii (8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a_senior napisał:

Wystarczy porównać liczbę zgonów na 1 mln mieszkańców z ostatniego tygodnia w Polsce (64) i w Austrii (8).

Diabli też wiedzą ile mamy ludzi "zarażonych" covidem. U nas podobno robi się 60 - 70 tyś testów dziennie, w Italii około 1 miliona i mają 230 tyś nowych infekcji dzienni. A przy 60 tyś testów raczej nie wykryje się 100 tyś nowych infekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji, raport, o którym kiedyś pisałem na forum (opublikowany w thelancet.com), przypomnę, że mega fake i oszustwo....za jego publikację zapłacono 50 milionów dolarów. Dotarliśmy do miejsca gdzie nasz instynkt samozachowawczy (zaburzony przez zmiany cywilizacyjne) znów jest nam bardzo potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

I przy okazji, raport, o którym kiedyś pisałem na forum (opublikowany w thelancet.com), przypomnę, że mega fake i oszustwo....za jego publikację zapłacono 50 milionów dolarów. Dotarliśmy do miejsca gdzie nasz instynkt samozachowawczy (zaburzony przez zmiany cywilizacyjne) znów jest nam bardzo potrzebny.

Czego to oszustwo dotyczylo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chertan napisał:

50 milionów za publikację w Lancet? A to nie fejk? Bo to akurat wydaje mi się dziwne, że Lancet by na to poszedł narażając na szwank swój autorytet. Mają w pamięci różne wpadki i słaby PR. 

Powtarzam tę informację za radiem Wnet. Raczej nie fake, tylko pomija się w głównym nurcie takie informacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gabrik napisał:

Cały raport mówiąc wprost był fałszerstwem. Powoływano się w nim na badania, których nie przeprowadzono (wpisano między innymi konkretne szpitale w Australii). Potocznie nazywa się tę ściemę "lancetgate".

A czego dotyczyly badania i jaki z tych badan wyciagnieto wniosek? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gabrik napisał:

Cały raport mówiąc wprost był fałszerstwem. Powoływano się w nim na badania, których nie przeprowadzono (wpisano między innymi konkretne szpitale w Australii). Potocznie nazywa się tę ściemę "lancetgate".

A to piszesz o tym jeszcze starszym, tak, tu było zafałszowanie danych, tzn. ich brak, czyli wymysł autora. To akurat nie jest tajemnica. Niestety w przypadku publikowania artykułu nie da się weryfikować prawdziwości danych. Recenzent bada samą publikację pod kątem błędów, natomiast oryginalnych danych się nie wymaga zakładając uczciwość autora. I taka prawie zawsze jest, bo wpadka załatwia autora na zawsze.

A co do tych 50 milionów to sorry, dopóki nie zobaczę na papierze deklaracji i ew. śledztwa, to radio Wnet nie jest tu autorytetem. Za dużo fejków jest powtarzanych w tej chwili w różnych mediach. Zapewne też gdzieś usłyszeli czy zobaczyli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgonów w Polsce. Byłem w sobotę u kuzynki, dzień przed wigilią pochowany został jej mąż. Miał tak zaawansowany nowotwór kości (nie wiem czy nazwy nie przekręcam - szpiczak.), że nie chcieli już operować kręgosłupa, bo już 5 kręgów się rozsypało i nie było do czego się zaczepić. I jak myślicie co w akcie zgonu widnieje, nowotwór czy może...covid?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...