Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie bardzo widzę związek z covidem, ale dalej uważam że lepiej byłoby go zignorować niż miotać się z nielogicznymi obostrzeniami. Myślisz, że zmarłoby więcej niż te 200tys. nadmiarowych zgonów, do których już się zbliżamy?

Myślę, że szczepionki (nawet w tym niepełnym zakresie) uratowały nam dupę. Mielibyśmy kolejne 200 000 ofiar więcej. Z totalnym paraliżem. Najlepsza metoda oceny to jednak porównanie z tymi co lepiej sobie poradzili. Już niedługo będzie to widać czarne na białym.

W kwestii pracy zawsze było, że ci co potrafili mieć układ żyli lepiej. Zaryzykuję twierdzenie, że teraz jest jednak o wiele klarowniej. Jak jesteś bardzo mocny to nawet z dyplomem polonisty dostaniesz się na przykład do McKinsey (jeden z najbardziej pożądanych pracodawców na świecie, z socjalem na kosmicznym poziomie, wiem bo jeden z moich synów parę lat tam zaliczył). Wystarczy, że na tych siedmiu szczeblach kwalifikacji zaprezentujesz się świetnie (o dziwo decydują tam umiejętności miękkie). Podobnie jest w każdej solidnej światowej firmie (nie tylko światowej). Głównym problemem jest tam znalezienie ludzi do pracy. Wszystkie wymagania, dane z procesu rekrutacji, dotychczasowe pytania są w necie dostępne. Wystarczy rok przysiąść wieczorami nad zagadnieniami i dostaniesz się gdzie chcesz. Ten wysiłek odbijesz sobie z nawiązką w parę miesięcy.

Jak zaczynałem pracę to o karierze decydowała przynależność partyjna, później układ tych co mogli się sprywatyzować. Dla gówniarzy takich jak ja, były ochłapy. Dlatego zazdroszczę moim synom gdzie wystarczy tylko być zdolnym i pracowitym. A nawet tylko pracowitym.

Wracając do IT zajrzyj sobie na strony rekrutacyjne. Praktycznie nie ma nic poniżej 120 zł/godz (brutto) co pewnie da trochę powyżej 10 k na rękę (choć nie wiem ile to wyjdzie teraz). Ale są też stawki po 170 zł/godz dla midów. Bo seniorzy tu zaczynają. 

 

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cyniczny napisał:

Kreuje się tu wizerunek pracownika roku:

- chce zarabiać gruby hajs,

- nie chce ciężko pracować,

- nie chce się doszkalać,

- jak braknie urlopu weźmie L4 na wyjazd narciarski,

- za wszelkie swoje niepowodzenia obiwnia układy polityczno-firmowe,

 

 

 

 

Po prostu pracownik a nie niewolnik.

- Chce zarabiac adekwatnie do tego co robi i na tyle duzo by w pracy zajac sie zadaniami, a nie mysleniem jak ma starczyc do pierwszego.

- Chce pracowac wydajnie i sensownie przez 6h dziennie a nie siedziec na pokaz do wieczora.

- Chce sie doszkalac ale w godzinach pracy. Czas prywatny sluzy do odpoczynku, kontaktow z rodzina itp.

- Wykorzystuje urlopy na aktywny wypoczynek a nie chlanie czy remonty. Tym samym sporadycznie bieze L4.

- Jest uczciwy i skupia sie na sensownej pracy, a nie lizaniu tylkow, czy robieniu lewych "wynikow". 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 12:09, Robur82 napisał:

Ale chyba o to chodzi, żeby społeczeństwo jak najwięcej zarabiało

Im więcej będzie zarabiało 100 i więcej za God`ine, tym też więcej będzie wydawało w usługach, i wtedy usługi też podrożeją i inne proste zajęcie, z automatu podskoczą pensje najniższe.

Powiemy, jak bdą wszyscy zarabiać w IT itp branżach po 100-150h, to kto będzie robił zwykłe roboty.

Tu Chyba najmniejszy problem, bo jak podstawowe zarobki podskaćzą do 10eur/h to nie będzie u nas problemu z ukraińcami i innymi ekonomicznymi imigrantami ze świata, (nawet nie muszą być ciapaci- innych też będzie wystarczająco)

To tak na serio???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 13:32, .Beata. napisał:

Córka 3 x próbowała dostać się na medycynę. Za pierwszym razem zabrakło 5 punktów. Poprawiła maturę z biol ze sporym zapasem i? … została odrzucona…z automatu, bo taką mają politykę, nie zwiększyli ilości miejsc tylko podnieśli próg punktowy. Zrobiła w międzyczasie inżynierię chemiczną i procesową, i? …nie ma dla niej pracy, bo jest kobietą. Taka sytuacja.

Jeżeli próbowała w Poznaniu ( zakładam, że nie miała zdanej fizyki) to trudno się dostać.

Poznań ma wysokie wymagania, bo nie wymaga fizyki.

Lepiej zdać fizykę, choćby przeciętnie i startować na kilka uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej S napisał:

Jeżeli próbowała w Poznaniu ( zakładam, że nie miała zdanej fizyki) to trudno się dostać.

Poznań ma wysokie wymagania, bo nie wymaga fizyki.

Lepiej zdać fizykę, choćby przeciętnie i startować na kilka uczelni.

Wysłała wnioski też do Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Każdy płatny. Z fizyki miała 5.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim 🙂

Nie mam ostatnio za dużo czasu (nadrobię na dniach), ale takie ciekawostki doczytałem.

1. Rezolucja Rady Europy z dnia 27 stycznia 2021 roku w sprawie  szczepień, konkretnie paragrafy 7.3.1 i 7.3.2. O tym jakaś cisza niemożebna ...

2. Czy wiecie, że część naszych "posłów" jest za tym aby zaczepiać wszystkich z automatu z pominięciem zgadnijcie kogo ... Tak, z pominięciem ich samych ...

Miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyjątkowo w sprawie zasad w Austrii. Otóż od 1 lutego ważność certyfikatu po 2 dawkach jest skrócona do 180 dni (dotyczy użycia wewnątrz kraju, bo na granicy zostaje europejska zasada 270 dni). To oznacza, że córka oraz grupa jej znajomych nie mogą pojechać na obóz w ferie bo są za młodzi by przyjąć 3 dawkę i za starzy by użyć Holiday Ninja Pass (czyli testowania na miejscu 3 razy w tygodniu). 🤯

Paragraf 22. Na razie szukamy rozwiązania ale nie wygląda by było jakieś, jeśli nie dopuszczą w Polsce 3 dawki dla młodzieży !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wojcio napisał:

To ja wyjątkowo w sprawie zasad w Austrii. Otóż od 1 lutego ważność certyfikatu po 2 dawkach jest skrócona do 180 dni (dotyczy użycia wewnątrz kraju, bo na granicy zostaje europejska zasada 270 dni). To oznacza, że córka oraz grupa jej znajomych nie mogą pojechać na obóz w ferie bo są za młodzi by przyjąć 3 dawkę i za starzy by użyć Holiday Ninja Pass (czyli testowania na miejscu 3 razy w tygodniu). 🤯

Paragraf 22. Na razie szukamy rozwiązania ale nie wygląda by było jakieś, jeśli nie dopuszczą w Polsce 3 dawki dla młodzieży !!!

Brawa dla Austriaków. Co będą bąble roznosić covida, niech w domu siedzą i lekcje odrabiają.  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Wojcio napisał:

Mogą jechać bomble urodzone po 1 września 2006 - one mogą używać testów. Problem jest z młodzieżą  urodzoną przed tą datą a jeszcze przed 18 urodzinami. 

No przecież to bardzo logiczne - bezpieczeństwo jest najważniejsze. 😉

 

 

Jeśli nie załapałeś to piszę ironicznie.  Zarówno ten post jak i poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomkly napisał:

A nie rozsądniej pojechać do jakiegoś normalnego kraju?

Niestety ludzie godzą się na takie cyrki, a niektórzy nawet je popierają. Przy takim podejściu, na stokach nie powinien pojawić się nikt, wtedy szybko by zmienili zdanie.

Ja teraz spędzam urlopy bez paszportów i maseczek - u nas w kraju. Może nie jest tak spektakularnie jak w Alpach, ale dalej całkiem przyjemnie. Przy okazji też 2-3x taniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 06:29, .Beata. napisał:

Wysłała wnioski też do Wrocławia, Łodzi i Szczecina. Każdy płatny. Z fizyki miała 5.

Ja kiedyś wybrałem Lodz, bo fizyka po macoszemu, w odróżnieniu od Warszawy, ale to sstare czasy były a i kierunek jakby odmienny. Tylko fizyka ciagle taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojcio napisał:

To ja wyjątkowo w sprawie zasad w Austrii. Otóż od 1 lutego ważność certyfikatu po 2 dawkach jest skrócona do 180 dni (dotyczy użycia wewnątrz kraju, bo na granicy zostaje europejska zasada 270 dni). To oznacza, że córka oraz grupa jej znajomych nie mogą pojechać na obóz w ferie bo są za młodzi by przyjąć 3 dawkę i za starzy by użyć Holiday Ninja Pass (czyli testowania na miejscu 3 razy w tygodniu). 🤯

Paragraf 22. Na razie szukamy rozwiązania ale nie wygląda by było jakieś, jeśli nie dopuszczą w Polsce 3 dawki dla młodzieży !!!

Nie wiem ile córka ma lat, ale za kilka dni ma być rekomendacja do szczepienia młodzieży.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...