Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, S.N. napisał:

Skoro nie ma skutecznego leku to i szpryca też za wile nie pomoże zatem zamiast skupiać się na szprycowaniu nawet dzieci (nawet zwierzęta swoimi dziećmi się tak nie "zajmują") może warto przekierować te miliardy właśnie na opracowanie leku ... Pytanie retoryczne rzecz jasna.

Ale przecież wszystko jest robione, żeby leku nie było, przynajmniej taniego

Amantadyny itp specyfiki miały być badane a nie są, jest tylko wszystko opóźniane w czasie, i kombinowane żeby sprawa nie ruszyła do przodu. Gdyby to nie działało to już dawno zakończyli by badania twierdząc, że to bzdura, a z jakiegoś powodu mataczą.

po prostu chcą wszystkich naszprycować i kropka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zbychu_J napisał:

Proponuję Forumowiczom, nie podejmować dyskusji z ewidentnymi ruskimi trolami którzy zarejestrowali się na tym forum tylko po to by wciskać bzdurne teorie. Wystarczy spojrzeć na datę rejestracji "dyskutanta" i sprawa jest jasna.

Tyż prowda. @Robur82 przynajmniej oprócz teorii spiskowych coś fajnego o nartach popisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, S.N. said:

Skoro nie ma skutecznego leku to i szpryca też za wile nie pomoże zatem zamiast skupiać się na szprycowaniu nawet dzieci (nawet zwierzęta swoimi dziećmi się tak nie "zajmują") może warto przekierować te miliardy właśnie na opracowanie leku ... Pytanie retoryczne rzecz jasna.

Nie bardzo rozumiem. Znaczy że mamy zdać się na selekcję naturalną i więcej ludzi ma umierać i trafiać do szpitala. A w między czasie nie wiadomo ile czasu należy poświęcić tylko na stworzenie leku o którym potem będą pisać i tak że zabija i ma mnóstwo efektów ubocznych?

Czy może jest tak że szczepionki mają tragiczne NOPy  a leki to już są po prostu rurki z kremem bez żadnych działań ubocznych?

Cokolwiek byś nie pisał to te szczepionki działają. Ok nie w 100% ale dla tych którzy dzięki nim przeżyją to jest właśnie 100% ich życia. A pozostałych nie zabijają szczepionki tylko COVID.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jakoś nie dopuszczałem myśli, że się zarażę. Dlaczego? Nie wiem. Może mechanizm wyparcia? Teraz coś się zmieniło.  Wygląda na to, że z sytuacją pandemiczną (ogólnie na świecie) jest coraz gorzej. Zadałem sam sobie pytanie: "czy boję się coronavirusa (i wszystkich konsekwencji związanych z zarażeniem się tym świństwem)? Jednak tak. Boję się, choć przecież o tym nie myślę. Jednak jakiś rodzaj strachu gdzieś tam z w środku, "tyłu głowy" się czai. Nie rozumiem, nie umiem zrozumieć ludzi, którzy zdecydowanie negują sens poddania się szczepieniu. Nie wiem na ile może mi to pomóc ale statystyki są jednoznaczne. To pomaga. Nie zabezpiecza w 100%, nadal może się zdarzyć wszystko, nawet to najgorsze (czyli nabyte w wyniku choroby kalectwo) ale moje szanse przynajmniej na łagodne przebycie choroby bardzo wydatnie wzrastają. Ta jednak pomaga! 

W moim podstawowym miejscu pracy (uczelnia wyższa) virus przeszedł jak burza. Głównie wśród studentów. Niektórzy przeszli przez to ledwie zauważalnie, ale część walczyła o życie. Dosłownie. Wyciągnęliśmy wnioski (każdy z osobna) i obecnie procent ludzi zaszczepionych na naszej uczelni (wśród całej społeczności, a więc zarówno wśród studentów jak i pedagogów oraz pracowników administracji) przekracza 95%. Owszem, niektórzy mieli jakieś (niewielkie zresztą) niepożądane reakcje poszczepienne ale nikt w wyniku szczepienia tak naprawdę nie ucierpiał. Więc dlaczego nie zwiększyć swoich szans? Ot tak, poddaję pod rozwagę. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbychu_J napisał:

Proponuję Forumowiczom, nie podejmować dyskusji z ewidentnymi ruskimi trolami którzy zarejestrowali się na tym forum tylko po to by wciskać bzdurne teorie. Wystarczy spojrzeć na datę rejestracji "dyskutanta" i sprawa jest jasna.

Ale mnie dowartościowałeś, poczułem się kimś ważnym, prawie jak 007, muszę do Putina skrobnąć,  żeby coś puścił na konto skoro mu tyle roboty robię

 

Godzinę temu, Chertan napisał:

Tyż prowda. @Robur82 przynajmniej oprócz teorii spiskowych coś fajnego o nartach popisze. 

Może kiedyś na stoku dogadamy się, jak nie będziemy podejmować tematów ideologicznych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Ale przecież wszystko jest robione, żeby leku nie było, przynajmniej taniego

Amantadyny itp specyfiki miały być badane a nie są, jest tylko wszystko opóźniane w czasie, i kombinowane żeby sprawa nie ruszyła do przodu. Gdyby to nie działało to już dawno zakończyli by badania twierdząc, że to bzdura, a z jakiegoś powodu mataczą.

po prostu chcą wszystkich naszprycować i kropka

Tu chodzi o $$$, nie o szprycowanie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Tu chodzi o $$$, nie o szprycowanie.

Oczywiście, że chodzi o $$$, ale w sumie co to zmienia w przypadku zachorowania i ciężkiego przebiegu lub powikłań po przejściu nawet niezbyt lekkim? 

Czy dlatego, że firma zarabia na szczepionce nie mamy wykorzystywać dostępnych środków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Czy dlatego, że firma zarabia na szczepionce nie mamy wykorzystywać dostępnych środków?

To jest bardzo ciekawe, popatrzmy kto zarabia na nieszczepieniu:

- producenci respiratorów (tu grubo)

- oddziały covidowe (1000 - 2000 zł /dzień pacjent)

- oddziały z ECMO (50 000 zł/dzień za JEDNO łóżko)

Mam podejrzenia prawie graniczące z pewnością, że to właśnie lobby szpitalne plus producenci sprzętu, łóżek przy cichym wsparciu przemysłu pogrzebowego. Poza tym na pewno przy mocnym poparciu gigantów technologicznych (FB, Microsoft, Amazon) bo to w końcu oni na tym najlepiej zarabiają. FB ma zysk z każdej plotki antyszczepionkowej. Niby walczą ale tak naprawdę zarabiają! Tak samo kupę hajcu zarabiają producenci gier, po cichu liczą rosnące zyski, i bardzo zależy im na przedłużeniu pandemii. 

Podejrzewam, że ta kasa trzepana na przedłużaniu epidemii to lepszy interes niż te nędzne grosze za szczepionki.

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Robur82 napisał:

Jakoś dziwnym trafem ten Amazon wystartował u nas przed samym cuvidem tzn lockdownem i zamknięciem galerii

Dokładnie, coś wiedzieli. Kto jeszcze jest w tym spisku??? Komu jeszcze się covid opłaca?

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 10:08, Chertan napisał:

Tomek, bardzo im kibicuję, naprawdę bardzo, bo byłaby to i moja filozofia (z resztą w sporej części mojej pracy jest, ale pracuję z dziećmi i tak u nich tę infekcję traktuję z oczywiście instrukcjami dla rodziców). Jedyna różnica, to Hiszpanie mają bodajże trzecie pod względem odsetka wyszczepienie w Europie, 125 zgonów przy 179125 nowych zachorowań, a Polska 684 zgonów przy 16173 zachorowań. Więc ich stać na normalność. U nas ta normalność to byłoby bardzo dużo zgonów wolnych ludzi. Widać inaczej myśli prawnik, a inaczej lekarz. 

Kwestia liczenie kto zmarł na covid  .  Niedzielski sie zagalopował i się przyznał (chyba na początku grudnia )że w Polsce jest  podawana liczba wszystkich zgonów  Z covid w przeciwieństwie do innych krajów Europy gdzie podają liczbę zmarłych NA covid.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eland napisał:

Kwestia liczenie kto zmarł na covid  .  Niedzielski sie zagalopował i się przyznał (chyba na początku grudnia )że w Polsce jest  podawana liczba wszystkich zgonów  Z covid w przeciwieństwie do innych krajów Europy gdzie podają liczbę zmarłych NA covid.

A nie jest podawana informacja o ilości na covid i na covid + inne choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wujot napisał:

Dlatego są różne warianty. Wszystko jasne!

Gość od zakupu respiratorów w Ministerstwie Zdrowia teraz odpowiada za cyberbezpieczeństwo w MON. Wyciekły dane o stanie posiadania BGS-ów (bojowe gacie skoczka) w MON, przypadek?

 

8103C717-1DBD-4A4D-AA90-66D60C71FB82.jpeg

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...