Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Statystyki są dostępne dla każdego okresu. Łatwo je znaleźć. A co do zgonów, to każdy w okresie do 4 tygodni po szczepieniu powinien być zgłoszony, jeżeli nie zgłoszono to źle, natomiast zupełnie się to nie przydaje do analizy przyczynowo-skutkowej. Bo ludzie umierają  niezależnie od tego, czy szczepionkę przyjęli czy nie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 23:29, Spiochu napisał:

A obecnie procent zaszczepionych min. dwiema dawkami tylko trochę wyższy niż u nas.

Pytanie co oprócz szczepień odpowiada za te różnice?

Śpiochu, pod koniec listopada przeprowadziłem krótkie śledztwo, opierając się na dostępnych wówczas danych. Wklejam tu jego wynik.

"Nie oglądam już od dłuższego czasu wiadomości w TV (żadnej). Jednak dziś zaliczyłem rozmowę w Polsacie o sytuacji covid19.
Pan z Polska 2050 oskarżał Pana z PIS, iż nie wprowadzono w Polsce jeszcze stygmatyzacji niezaszczepionych (jak w krajach zachodu) poprzez ograniczanie swobód obywatelskich.
Wiecie - wejścia do restauracji, kin itp. tylko dla zaszczepionych.
Jako powód podał wysoką umieralność w naszym kraju i jak powiedział rząd jest za to odpowiedzialny. Dla jasności, gdyby ktoś nie wiedział nadmienię - uważam, że w Polsce od prawa do lewa nie mamy odpowiednich elit politycznych.
Pomyślałem poszukam jak z tą umieralnością jest abym wiedział czy mi kitu nie wciskają.
Polska jest na 20 miejscu na tej liście i....na te pierwsze 20 państw, 17 z nich to byłe kraje socjalistyczne (z tym, że kraje byłej Jugosławii jak wiemy zachowywały niezależność od ZSRR).
2 kraje z Ameryki Środkowej i...Grecja.
Czy to przypadek? Na szybko przyszły mi do głowy dwie przyczyny. Bieda (Ameryka Środkowa) i słaby system leczniczy spowodowany socjalistycznym systemem, którego nie potrafiono zreformować.
Jednak nie pasowała mi do tego Grecja i trop trzeci czyli wiek społeczeństwa.
I rzeczywiście trop trafny. Grecja jest 5 na świecie pod względem najstarszej średniej wieku, wyprzedzają ją Monako, Japonia, Niemcy i Włochy. Jednocześnie z tej piątki, to niewątpliwie Grecja jest najsłabsza finansowo."

Źródło danych: www.worldometers.info

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gabrik napisał:

Śpiochu, pod koniec listopada przeprowadziłem krótkie śledztwo, opierając się na dostępnych wówczas danych. Wklejam tu jego wynik.

"Nie oglądam już od dłuższego czasu wiadomości w TV (żadnej). Jednak dziś zaliczyłem rozmowę w Polsacie o sytuacji covid19.
Pan z Polska 2050 oskarżał Pana z PIS, iż nie wprowadzono w Polsce jeszcze stygmatyzacji niezaszczepionych (jak w krajach zachodu) poprzez ograniczanie swobód obywatelskich.
Wiecie - wejścia do restauracji, kin itp. tylko dla zaszczepionych.
Jako powód podał wysoką umieralność w naszym kraju i jak powiedział rząd jest za to odpowiedzialny. Dla jasności, gdyby ktoś nie wiedział nadmienię - uważam, że w Polsce od prawa do lewa nie mamy odpowiednich elit politycznych.
Pomyślałem poszukam jak z tą umieralnością jest abym wiedział czy mi kitu nie wciskają.
Polska jest na 20 miejscu na tej liście i....na te pierwsze 20 państw, 17 z nich to byłe kraje socjalistyczne (z tym, że kraje byłej Jugosławii jak wiemy zachowywały niezależność od ZSRR).
2 kraje z Ameryki Środkowej i...Grecja.
Czy to przypadek? Na szybko przyszły mi do głowy dwie przyczyny. Bieda (Ameryka Środkowa) i słaby system leczniczy spowodowany socjalistycznym systemem, którego nie potrafiono zreformować.
Jednak nie pasowała mi do tego Grecja i trop trzeci czyli wiek społeczeństwa.
I rzeczywiście trop trafny. Grecja jest 5 na świecie pod względem najstarszej średniej wieku, wyprzedzają ją Monako, Japonia, Niemcy i Włochy. Jednocześnie z tej piątki, to niewątpliwie Grecja jest najsłabsza finansowo."

Źródło danych: www.worldometers.info

No i co z tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gabrik napisał:

Śpiochu, pod koniec listopada przeprowadziłem krótkie śledztwo, opierając się na dostępnych wówczas danych. Wklejam tu jego wynik.

"Nie oglądam już od dłuższego czasu wiadomości w TV (żadnej). Jednak dziś zaliczyłem rozmowę w Polsacie o sytuacji covid19.
Pan z Polska 2050 oskarżał Pana z PIS, iż nie wprowadzono w Polsce jeszcze stygmatyzacji niezaszczepionych (jak w krajach zachodu) poprzez ograniczanie swobód obywatelskich.
Wiecie - wejścia do restauracji, kin itp. tylko dla zaszczepionych.
Jako powód podał wysoką umieralność w naszym kraju i jak powiedział rząd jest za to odpowiedzialny. Dla jasności, gdyby ktoś nie wiedział nadmienię - uważam, że w Polsce od prawa do lewa nie mamy odpowiednich elit politycznych.
Pomyślałem poszukam jak z tą umieralnością jest abym wiedział czy mi kitu nie wciskają.
Polska jest na 20 miejscu na tej liście i....na te pierwsze 20 państw, 17 z nich to byłe kraje socjalistyczne (z tym, że kraje byłej Jugosławii jak wiemy zachowywały niezależność od ZSRR).
2 kraje z Ameryki Środkowej i...Grecja.
Czy to przypadek? Na szybko przyszły mi do głowy dwie przyczyny. Bieda (Ameryka Środkowa) i słaby system leczniczy spowodowany socjalistycznym systemem, którego nie potrafiono zreformować.
Jednak nie pasowała mi do tego Grecja i trop trzeci czyli wiek społeczeństwa.
I rzeczywiście trop trafny. Grecja jest 5 na świecie pod względem najstarszej średniej wieku, wyprzedzają ją Monako, Japonia, Niemcy i Włochy. Jednocześnie z tej piątki, to niewątpliwie Grecja jest najsłabsza finansowo."

Źródło danych: www.worldometers.info

NIe, no..., dociekasz takich informacji, zapewne poświęciłaś na to przynajmniej pół godziny. Zapewniam Cię że mogłeś je spożyć na zdecydowanie lepsze tematy. Do tych do których kierowałeś to info i tak nie dotrze. To wymaga przeczytania ze "zrozumieniem" kilku może nastu stron, a to takie trudne jest 🤪.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 14:58, Robur82 napisał:

Szwagier jest strażakiem, jak brakuje karetek to często jeżdżą po odległych wioskach udzielać pierwszej pomocy

Mieli kilka przypadków, np starsza Pani tak około '60"która od zawsze codziennie rowerem z wioski jeździła do pobliskiego miasteczka, dostała szpryce po 3 dniach przyjechali strażacy, niodratowali. Później przyjechał lekarz stwierdzić zgon, od rodziny dostał info, że 3 dni wcześniej tej szczepiona. W protokole zgonu nic na ten temat, porostu zawał

Liceum w okolicy, dziewczyna po 2óch dniach też zeszła . W protokole zgonu to samo, nic na temat wcześniejszego szczepienia

i kilka innych jeszcze

Więc wsadźcie sobie te statystyki głęboko .........

Skoro nikt nie odnotowuje przy zgonach wcześniejszego szczepienia

Wow..., całe szczęście że tylko zaszczepieni chorują i umierają, już mi ulżyło. Zapewne te 600 osób dziennie umierających na covid w Polsce to sami zaszczepieni. Bardzo się cieszę że jesteś w grupie osób, która nie jest narażona na tak smutne konsekwencje. Rację masz też, że koncerna mieżdunarodnoje majstrują w statystykach, w Izraelu oficjalnie, umiera na covid kilka osób dziennie - na pewno fałszują statystyki (tam chyba tylko Pfizer ich sponsoruje). Dla nas sPiSkloców nie ma na to zgody. Serdecznie pozdrawiam równie głęboko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robur82 napisał:

Nie bronię Ci szprycować się, ładuj odrazu i 10siątą serie, bierz dowoli.

Tylko szkoda, że robisz to za moje pieniądze międzyinnymi

Hola, hola mości Panie, to są nasze wspólne pieniądze nie Twoje, bo wszyscy się składamy do tego wora, równie dobrze mógłbym mieć zarzut wobec Ciebie jak trafisz do szpitala pod respirator, że leczysz się za moje pieniądze i nie jest to przysłowiowa stówka (bo taki jest koszt szczepionki) tylko gruba kasa, a mogłeś temu zapobiec szczepiąc się prewencyjnie. Nie jestem za zmuszaniem do czegokolwiek i kogokolwiek, ale nie wyjeżdżaj tu z takimi tekstami, bo znając życie do gó.no się do tego budżetu dokładasz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mikoski napisał:

Mi obecna sytuacja poniekąd odpowiada jak wszystkim wiadomo szczepieni i antyszczepy to przeciwstawne elektoraty,ostatnie wybory Duduś wygrał o włos więc niech covid robi swoje.

Jak patrzę na jego prezydenturę to chyba wygrał trochę "niechcący", no ale ktoś musiał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, chciał nie chciał, ktoś musiał wziąć to nieszczęsne (jak się okazało) stanowisko ze słabą pensją, gdy ani nie podejmujesz decyzji, ani obłowić się nie możesz. Ze wszystkich osób z otoczenia szefa, ich kuzynów, pociotek itp on chyba trafił najgorzej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Hola, hola mości Panie, to są nasze wspólne pieniądze nie Twoje, bo wszyscy się składamy do tego wora, równie dobrze mógłbym mieć zarzut wobec Ciebie jak trafisz do szpitala pod respirator, że leczysz się za moje pieniądze i nie jest to przysłowiowa stówka (bo taki jest koszt szczepionki) tylko gruba kasa, a mogłeś temu zapobiec szczepiąc się prewencyjnie. Nie jestem za zmuszaniem do czegokolwiek i kogokolwiek, ale nie wyjeżdżaj tu z takimi tekstami, bo znając życie do gó.no się do tego budżetu dokładasz.

pozdrawiam

Szczepieni nie trafiają pod respiratory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba99 napisał:

Bezpłatne szczepienia zwiększyły inflacje o o 1,2%. Każda następna dawka to 0,5%.🤨

Ach to trzeba w ramki oprawić. Myśl naszego złotustego ekonomisty zasługuje co najmniej na Nobla. Jako pierwszy potrafił związać koszt konkretnej, wykonanej usługi (wchodzącej do PKB) z inflacją. Tego dotąd nie zrobił nikt!

Nasz geniusz wyznaczył nam nowe tory myślenia. Poszedłem jego tropem i wyszły mi rzeczy dotąd nieuświadamiane. Na przykład 1000 terapii ECMO (tych co ratują życie głównie antyszczepom) to uwaga 0,4% wzrostu inflacji. 

Teraz dzienny koszt pobytu chorych na covid w szpitalach to 30 mln zł. W trzy miesiące wydajemy dokładnie tyle co na całą akcję szczepienia (z tego 3/4 na antyszczepów).  Czyli mamy tu kolejne 1,2 % do inflacji.

-----------------------------------------

Podążając za złotą myślą naszego nowatora idei ekonomicznych. Policzyłem o ile rośnie nam całkowita inflacja. Nasz PKB to ca 2400 mld zł. Koszt szczepień to na razie około 4 mld zł. Z prostej proporcji skoro usługa szczepienia za 4 mld zł daje wzrost inflacji o 1,2 % to wszystkie pozostałe usługi dają 720% inflacji. Szok. 

----------------------------------------

Może, co niektórzy, uważacie Kuba99 za "smutnego debila" (bo słowo "debil" zostało przecież w naszym kraju zaanektowane). Otóż mylicie się to umysł świeży, nieskalany niepotrzebną  nauką. Prawdziwy Polak. 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Robur82 napisał:

Szczepieni nie trafiają pod respiratory

Cześć

No przecież ja nie twierdzę że nie, ale w dużo mniejszym stopniu. Jeśli kupisz samochód i nie będziesz zmieniał oleju jak książka (albo zdrowy rozsądek i doświadczenie) przewiduje, to nie możesz oczekiwać że przejedziesz nim 500 000 km bezawaryjnie, co nie znaczy że serwisowanemu nie przydarzy się awaria, ale producent w tym wypadku nie odmówi Ci gwarancji, bo dołożyłeś wszelkich starań aby temu zapobiec. Ze zdrowiem jest tak samo. Jestem zdania, że szczepionki powinny być płatne, jak również leczenie, ratownictwo medyczne, górskie etc. Wówczas jak dostaniesz FV za leczenie, czy też pójdziesz w zimie w majtach na Kasprowy (tu oczywiście nie bezpośrednio do Ciebie - taki nie abstrakcyjny przykład) i dostaniesz FV za akcję to 3x zastanowisz i nie będziesz stawał okoniem. Będziesz miał wybór obarczony konsekwencjami - bo bez tego niestety nie da rady.

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba99 napisał:

I znowu osobiste wycieczki.😒 Lewacy z logicznym myśleniem mają problemy, dlatego nie mogą się bez tego obejść.🤔

Ale przecież jestem Twoim wielkim fanem!

Uzmysłowiłeś mi, że przekop Mierzei Wiślanej to 0,6 % do inflacji (bo kosztował połowę tego co cała akcja szczepienia). Dotacja do TVPis to kolejne 0,6% do inflacji w tym tylko roku. 

Jesteś geniuszem ekonomicznym. I prawdziwym prawakiem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wujot napisał:

Ale przecież jestem Twoim wielkim fanem!

Uzmysłowiłeś mi, że przekop Mierzei Wiślanej to 0,6 % do inflacji (bo kosztował połowę tego co cała akcja szczepienia). Dotacja do TVPis to kolejne 0,6% do inflacji w tym tylko roku. 

Jesteś geniuszem ekonomicznym. I prawdziwym prawakiem! 

Byłem pewny, że jak napiszę jakąś głupotę, to ktoś to łyknie i zacznie analizować na poważnie.🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Jestem zdania, że szczepionki powinny być płatne, jak również leczenie, ratownictwo medyczne, górskie etc. Wówczas jak dostaniesz FV za leczenie, czy też pójdziesz w zimie w majtach na Kasprowy (tu oczywiście nie bezpośrednio do Ciebie - taki nie abstrakcyjny przykład) i dostaniesz FV za akcję to 3x zastanowisz i nie będziesz stawał okoniem. Będziesz miał wybór obarczony konsekwencjami - bo bez tego niestety nie da rady.

pozdrawiam

 

Tu zgodzę się z Tobą w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robur82 napisał:

Tu zgodzę się z Tobą w 100%

To się bardzo cieszę, że mimo odmiennego zdania i poglądu jest też pewien punkt wspólny i nie wylewamy na siebie ton hejtu oraz wyzwisk, od nas powinni się rządzący uczyć, że mimo choć są miedzy nami różnice to można debatować na poziomie oraz nawet czasami zgodzić sie z oponentem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kuba99 napisał:

Jak będziesz miał do mnie stosunek emocjonalny, to jeszcze nie raz się ośmieszysz. Więcej dystansu.🤨

Jaki stosunek masz na myśli? Więcej dystansu, to tak bez dotyku???

Zdumiewasz mnie, bo sądziłem, że tylko stosunki prawackie uprawiasz. A tu TAKI NOWATOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...