Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

 

57 minut temu, WujB napisał:
W dniu 5.01.2022 o 00:08, Spiochu napisał:

Nie, wcale nie wspominałeś o transmisji. świetnie działa mechanizm wyparcia.

W dniu 3.01.2022 o 21:29, WujB napisał:

"Przez ciuli, którzy się nie szczepią, a potem nie trzymają dystansu umierają moi znajomi."

 

Także szanuj innych zamiast promować agresję. A to czy warto się szczepić to już osobna kwestia. Ja nigdzie nie piszę, że nie warto.

Jeżeli Twierdzisz, że nie warto się szczepić, bo zaszczepieni się zarażają (były badania że tansmitują zdecydowanie mniej wirusa, tyle że nie chce mi się szukać tego artykułu) ale przechodzą zdecydowanie lżej chorobę, nie widać u nich pocovidowych powikłań, cóż życzę powodzenia. Dla mnie liczy się wynik końcowy, czy żyję i jak żyję. To gówno przeszedłem ze 2 razy i dalej jestem w stanie wejść na rower i narty, niestety nie wszystkim których znam albo znałem się to udało. A jeżeli moje posty traktujesz jako agresywne, cóż. Pozdrawia Agresor.

Przede wszystkim, naucz się czytać zanim coś odpiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przejdźmy do tematu

Chcę wyskoczyć na weekend, może jakiś przedłużony weekend w austriackie alpy

Załóżmy wyjazd w czwartek wieczorem, piątek, sobota niedziela jeździmy

powrót w niedziele po jeździe w auto i do domu

lub [piątek po robocie start i powrót w poniedziałek po jazdach. Więc realnie jestem 3 doby na terenie Austrii

Jazda przez Czecha tranzytem.

I co realnie z dokumentów potrzebuje?\

Pewnie tak

1. Certyfikat covid,

nawet jak minęło 6m-cy to jest to ważne? jeżeli nie to jaki grozi mi mandat, i jakie jest prawdopodobieństwo kontroli?

Jak minęło ponad 6m-cy, to zakwaterują mnie gdzieś, sprzedadzą skipass?

9m-cy pewnie nie minęło

2. Czy musi być 3cia szpryca?

dodatkowe jakieś testy?

3. Czy nie mając certyfikaty, robiąc test można jechać?

4. Jak nie zrobię nic ile mogą dowalić kary? Czy wogule nie kupię karnetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie szukać plusów dodatnich 😉 w tych dziwnych czasach i ja takie zauważam , moja obserwacja na wyjazdach w Alpy w tym sezonie jest taka że spotykam samych miłych i otwartych rodaków. Nie  ma obciachu w knajpkach i na stoku z naprutych Polaków , można powiedzieć że to taka selekcja naturalna się stała 🙂

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikoski napisał:

Trzeba sobie szukać plusów dodatnich 😉 w tych dziwnych czasach i ja takie zauważam , moja obserwacja na wyjazdach w Alpy w tym sezonie jest taka że spotykam samych miłych i otwartych rodaków. Nie  ma obciachu w knajpkach i na stoku z naprutych Polaków , można powiedzieć że to taka selekcja naturalna się stała 🙂

To Ty nie jesteś narodowości europejskiej?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 12:53, Chertan napisał:

A testują w ogóle? Bo może i testów w tym samym czasie zrobili tyle samo co Francuzi w ciągu jednego dnia. Wg worldometer jest ich 20 razy mniej, umiera ich 2,5 razy więcej na 1000000, chorują 1,5 razy mniej (kwestia pewnie liczby testów i zagęszczenia zaludnienia), zrobili 7 x mniej testów na 100000 niż Francuzi, więc totalnie nie da się tego porównać. Wartość życia w Sarajewie może nie jest tak duża biorąc pod uwagę niedawne przeżycia i ogólnie podejście na Bałkanach. Mało kto tak wyprzedza na trzeciego jak Bośniacy :-).

Jak pierwsze wrażenia z Sarajewa? Tak w porównaniu z np. Kopaonikiem? 

A co ma testowanie do liczby zgonów ? Zgodnie z zasadą kowidozy czyli choroba bezobjawowa totalnie nic poza tym, że masa ludzi już od dawna wykorzystuje to aby posiedzieć w domu.

Do kogo należą firmy, które testy hmmm produkują ?

W dniu 30.12.2021 o 19:46, grimson napisał:

2019 vs 2020 to mniej jak 100k zgonów różnicy.

Co było powodem? Pewnie top3 z I połowy 2020 zostało bez zmian.

Ciekawe ze raport GUS nie pokazuje ilości samobójstw..

Nie pokazuje też ilości zamykanych firm jednoosobowych ... Ale przecież trzeba jakoś przygotować grunt na te właściwe ... Nie pokazuje też masy innych rzeczy ... Na samym początku tej wojny napisałem, a właściwe zadałem pytanie: jak to możliwe, że kowidoza fizycznie przeprowadza zmasowany atak jesienią i zimą, a latem odpuszcza totalnie ... Przypadek ? Nie sądzę. Potem putałem skąd się wzięła i tak dalej. Też o to pytałem i też nikt sensownie na te pytania odpowiedzieć nie potrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia z mojego otoczenia : syn mojego szwagra -8 lat (bez objawów)  ...covid wynik pozytywny /kwarantanna !!! 14 dni wraz z całą rodziną (2+2) w mieszkaniu na 42m2 . Choroba wielce zaraźna , przez 2 tygodnie pozostali domownicy negatywni , synek negatywny ...wracają do życia .....nie komentuję , wnioski wyciągajcie sami ....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I refuse to put on winter tires because:
• It’s my car, my choice, my freedom.
• The effectiveness of winter tires is not proven, except by studies carried out by the manufacturers (like I’m supposed to trust them).
• My neighbor Bob had an accident even after putting on winter tires.
• Some drivers are already on their 3rd set of tires, which proves their ineffectiveness.
• We do not know what the tires are made of.
• The tire manufacturers scare us with winter just to enrich themselves.
• In fact, I read on the internet that the tire giants invented snow and spread it at night when you sleep.
• If I have winter tires, the government can track me in the snow.

Educate yourself, open your eyes, stop being sheep!

This year, I say no to winter tires!

(Just get vaccinated and quit the BS)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Iven napisał:

Przykład z życia z mojego otoczenia : syn mojego szwagra -8 lat (bez objawów)  ...covid wynik pozytywny /kwarantanna !!! 14 dni wraz z całą rodziną (2+2) w mieszkaniu na 42m2 . Choroba wielce zaraźna , przez 2 tygodnie pozostali domownicy negatywni , synek negatywny ...wracają do życia .....nie komentuję , wnioski wyciągajcie sami ....

Doktory wykształcone na między innymi podręcznikach pfizera niech Ci odpowiedzą

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S.N. napisał:

A co ma testowanie do liczby zgonów ? Zgodnie z zasadą kowidozy czyli choroba bezobjawowa totalnie nic poza tym, że masa ludzi już od dawna wykorzystuje to aby posiedzieć w domu.

Do kogo należą firmy, które testy hmmm produkują ?

zadałem pytanie: jak to możliwe, że kowidoza fizycznie przeprowadza zmasowany atak jesienią i zimą, a latem odpuszcza totalnie ... Przypadek ? Nie sądzę. 

Rzeczy dość oczywiste, ale wytłumaczę zbłąkanej owieczce.

1. O testach pisałem w kontekście wykrytych zachorowań przede wszystkim. Samo testowanie nie wpływa na zgony, to raczej oczywiste, ale wpływa na statystykę ich przyczyn. Oczywiście mnóstwo zbłąkanych owieczek twierdzi, że teraz wszystko umiera na COVID, bo wyjdzie dodatni i każdego udarowca czy zawałowca podciągną. Jednak te dodatkowe 100000 zgonów skądś się bierze, a sam COVID zwiększa ryzyko zawału czy udaru wielokrotnie (dobrze udowodnione), więc odbijając piłeczkę, to ile z tych udarów czy zawałów jest po prostu skutkiem COVID?

2. Firmy należą na pewno do tych, którzy wypuścili wirusa na świat, chyba nie budzi to wątpliwości?

3. Naprawdę dziwi sezonowość zachorowań na COVID? A nie dziwi w przypadku grypy, rotawirusa, enterowirusów, RSV, czy nawet różnych wirusów wywołujących przeziębienia? Jeszcze można wiele wymieniać. Ten powszechny proces ma prowokować teorie spiskowe? Jeżeli masz taki tok myślenia, to już mnie nie zdziwią kolejnej posty i teorie.

13 godzin temu, Iven napisał:

Przykład z życia z mojego otoczenia : syn mojego szwagra -8 lat (bez objawów)  ...covid wynik pozytywny /kwarantanna !!! 14 dni wraz z całą rodziną (2+2) w mieszkaniu na 42m2 . Choroba wielce zaraźna , przez 2 tygodnie pozostali domownicy negatywni , synek negatywny ...wracają do życia .....nie komentuję , wnioski wyciągajcie sami ....

 

12 godzin temu, Robur82 napisał:

Doktory wykształcone na między innymi podręcznikach pfizera niech Ci odpowiedzą

Jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie 3 czy nawet 4 osób, jednej rodziny? To właśnie jest problem współczesnego myślenia, heurystyki dostępności. Ciotka szwagra ma przyjaciółkę, której zięć... ludzie wyciągają bezpodstawne wnioski jakie im pasują, zupełnie z czapy. Tu nie da się wyciągnąć wniosków co do samej sprawy medycznej, nawet czytając podręcznik Pfizera. Swoją drogą te doktory to muszą mieć duże biblioteki, kupić podręczniki jeszcze AZ, Moderny, Johnsona, teraz dochodzi Novavax. Gdzie to wszystko postawić, bo miejsce zajmują książki 200 innych firm farmaceutycznych i ciągle przybywa. Paaanie, tylko kiedy to czytać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

a sam COVID zwiększa ryzyko zawału czy udaru wielokrotnie (dobrze udowodnione), więc odbijając piłeczkę, to ile z tych udarów czy zawałów jest po prostu skutkiem COVID?

Sam znam kilka osób co poszło do piachu po szczepieniach

Aw mediach cisza, że % zaszczepionych umiera na zawał, udar

Doktory też milczą na ten temat, a pewnie temat doskonale znają.

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

"Znasz ich" a "poszli do piachu"...?

To gdzie Ty mieszkasz...na cmentarzu?

Którym - wpadnę ze świeczką. 🙂

Ktoś tu przedstawił szczegółowy raport z Poldki dotyczący NOP. Przypadki ciężkie i bardzo ciężkie to jest mniej niż 0,005 procenta wszystkich a z tych umiera poniżej 1%. Komentarz chyba zbędny.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robur82 napisał:

Sam znam kilka osób co poszło do piachu po szczepieniach

Aw mediach cisza, że % zaszczepionych umiera na zawał, udar

Doktory też milczą na ten temat, a pewnie temat doskonale znają.

No właśnie dlatego, że znam temat, to po prostu Ci nie wierzę. Wypisywać sobie możesz do woli, co tam fantazja podpowie. Dawaj dalej, po co się tak ograniczać? W VAERS było nawet zgłoszenie, że ktoś się w Hulka zamienił. 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

"Znasz ich" a "poszli do piachu"...?

To gdzie Ty mieszkasz...na cmentarzu?

Którym - wpadnę ze świeczką. 🙂

Ktoś tu przedstawił szczegółowy raport z Poldki dotyczący NOP. Przypadki ciężkie i bardzo ciężkie to jest mniej niż 0,005 procenta wszystkich a z tych umiera poniżej 1%. Komentarz chyba zbędny.

Pozdro

Szwagier jest strażakiem, jak brakuje karetek to często jeżdżą po odległych wioskach udzielać pierwszej pomocy

Mieli kilka przypadków, np starsza Pani tak około '60"która od zawsze codziennie rowerem z wioski jeździła do pobliskiego miasteczka, dostała szpryce po 3 dniach przyjechali strażacy, niodratowali. Później przyjechał lekarz stwierdzić zgon, od rodziny dostał info, że 3 dni wcześniej tej szczepiona. W protokole zgonu nic na ten temat, porostu zawał

Liceum w okolicy, dziewczyna po 2óch dniach też zeszła . W protokole zgonu to samo, nic na temat wcześniejszego szczepienia

i kilka innych jeszcze

Więc wsadźcie sobie te statystyki głęboko .........

Skoro nikt nie odnotowuje przy zgonach wcześniejszego szczepienia

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Robur82 napisał:

Więc wsadźcie sobie te statystyki głęboko .........

Skoro nikt nie odnotowuje przy zgonach wcześniejszego szczepienia

Może powinni odnotowywać co zjedli na kolację, ile fajek wypalili poprzedniego dnia?

Co ma do rzeczy to że ktoś pedałuje na rowerze do jego stanu zdrowia? Nie wspominając tego jak różny może to być wysiłek.

Ja zaszczepiłem się trzecią dawką prawdopodobnie w tym samym dniu, w którym złapałem covid. I co, teraz? Mam płakać jak dzidzia że szczepionki są be? Wiem po co ją brałem i nie była to ślepa wiara w to że nie zachoruję. Jestem odpowiedzialny za swoją rodzinę. Skoro nie było problemem szczepić moje dzieci serią szczepionek przeciwko wielu chorobom, to trzęsienie portkami przy szczepionce dla siebie uznaję za dziecinadę.

Jeśli ktoś nie chce się szczepić, proszę bardzo, tylko niech nie leczy się z moich podatków jak będzie miał ciężki przebieg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...