Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, brachol napisał:

Szczepionka nie bo "nie działa" chociaż nie da się tego stwierdzić, badania wskazują, że jednak działa tylko nie na wszystkich.

Co w takim razie proponujesz, jakie działania, żeby zakończyć pandemię? Może wystarczy w mediach ogłosić koniec i będzie ok?

Trzeba nauczyć się z tym żyć, jak z grypą. Nie zostaje nic innego.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kuba99 napisał:

Standardowe działania jak przy każdej grypie🤔. Sam proces dobrowolnego udziału w nieudanym eksperymencie, wyłącza logiczne myślenie i powoduje bezinteresowną obronę jego skuteczności oraz agresje do tych , którzy to kwestionują . Potwierdza to przebieg tej dyskusji.😒

Standardowe przy grypie czyli jakie? Póki co COVID bezpośrednio zabił prawie 100000 Polaków w niecałe 2 lata. Ile zabiła bezpośrednio grypa, że tak porównujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kuba99 napisał:

Najwięcej do tych liczb przyczyniły się działania "służby zdrowia". Porady telefoniczne, procedury covidove, itd.😒

A w jaki sposób do tych 100000 zgonów na COVID się przyczyniły? Nie mamy sensownych leków, w zasadzie tlen i szpital. Umiera się na ciężką chorobę płuc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chertan napisał:

To jest odpowiedź nie na temat, nie ma w ogóle nic do przyczyn zgonów. W COVID nie ma za bardzo co leczyć. 

A czy od pierwszych objawów choroby, pacjent nie powinien być pod stałą obserwacją lekarza, który na bieżąco fachowo reaguje na postępy choroby? Czy zapalenie płuc nie powinno być leczone na pulmonologii?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuba99 napisał:

A czy od pierwszych objawów choroby, pacjent nie powinien być pod stałą obserwacją lekarza, który na bieżąco fachowo reaguje na postępy choroby? Czy zapalenie płuc nie powinno być leczone na pulmonologii?

Najpierw przesuń Polskę mocno w lewo to pogadamy:

20547a4d9492965f6a91dbc8a644fef7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzieś tu opisałem jak przebiega tego typu choroba. Jakie straszne, przerażające ryzyko podejmujecie. Naprawdę, nie polecam 🙂. Rozumiem, że macie wątpliwości ale pewności też nie macie. Nie ma pewności w obu wypadkach. Natura pokazała, że cała nasza wiara we współczesny dorobek cywilizacji to w dużym stopniu ułuda. Tupnęła i stało się... Jesteśmy w dużym stopniu bezradni. Jednak, jeśli można w jakikolwiek sposób zwiększyć swoje szanse przeżycia.... Pomyślcie. 

A etyka lekarska i jej praktyczne stosowanie przez lekarzy to osobny temat. Ale teraz jest epidemia niosąca śmiertelne zagrożenie - więc, ratujcie się kto może, bierzcie najmniejszą nawet szansę, jak na wojnie ...i tyle. 

Edytowane przez Dany de Vino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dany de Vino napisał:

Koledzy, gdzieś tu opisałem jak przebiega tego typu choroba. Jakie straszne, przerażające ryzyko podejmujecie. Naprawdę, nie polecam 🙂. Rozumiem, że macie wątpliwości ale pewności też nie macie. Nie ma pewności w obu wypadkach. Natura pokazała, że cała nasza wiara we współczesny dorobek cywilizacji to w dużym stopniu ułuda. Tupnęła i stało się... Jesteśmy w dużym stopniu bezradni. Jednak, jeśli można w jakikolwiek sposób zwiększyć swoje szanse przeżycia.... Pomyślcie. 

A etyka lekarska i jej praktyczne stosowanie przez lekarzy to osobny temat. Ale teraz jest epidemia niosąca śmiertelne zagrożenie - więc, ratujcie się kto może, bierzcie najmniejszą nawet szansę, jak na wojnie ...i tyle. 

Ale przecież nauka pokazała swoją moc! W rekordowo krótkim czasie powstało narzędzie które ryzyko śmierci obniżyło 15 x. 

Zadaj sobie pytanie dlaczego go nie używamy. 

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kuba99 napisał:

A czy od pierwszych objawów choroby, pacjent nie powinien być pod stałą obserwacją lekarza, który na bieżąco fachowo reaguje na postępy choroby? Czy zapalenie płuc nie powinno być leczone na pulmonologii?

 

Jedyną rzecz jaką lekarz może zrobić to skierować do szpitala jak trzeba. Reszta działań ma marginalne znaczenie. Zapalenie płuc leczy każdy internista, pediatra czy lekarz rodzinny, zakaźny. Pulmonolog nic nie zmieni. Ale na wywołane przez COVID zapalenie płuc nie ma naprawdę skutecznego leku. Więc co jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwie szczepionki przyjąłem, natomiast znam osoby, które się wstrzymały. Nawet w najbliższej rodzinie. Nie mam zamiaru ich przekonywać, to ich decyzja. Żyjemy w takich samych relacjach jak przed pandemią. Tym bardziej nie wierzę w możliwość przekonania kogoś przez internet.

Moje doświadczenie jak na razie wygląda tak. Covid w 2020 roku - 3 dni temperatura 37.5 i kaszel przez jakieś 10 dni. Pierwsza dawka szczepionki - nie mogłem zbić temperatury, jak wieczorem doszło do prawie 41 stopni to rodzina zawiozła mnie na sor, ja już za bardzo nie kontaktowałem. Po tygodniu już było ok. Druga dawka - temperatura 38.8, zwolnienie na 5 dni.

Dodatkowo w 2019 dowiedziałem się o przewlekłej chorobie. Pilna wizyta umówiona na maj 2020, odwołana przez lockdown. Umówiona ponownie, zostałem wstawiony na koniec kolejki, termin marzec 2022. Na szczęście mogę sobie pozwolić na wizyty prywatne, terminy są właściwie dostępne od ręki.

Edytowane przez marcinw
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba99 napisał:

Standardowe działania jak przy każdej grypie🤔. Sam proces dobrowolnego udziału w nieudanym eksperymencie, wyłącza logiczne myślenie i powoduje bezinteresowną obronę jego skuteczności oraz agresje do tych , którzy to kwestionują . Potwierdza to przebieg tej dyskusji.😒

Standardowo od kilkunastu co najmniej lat część osób szczepi się przeciwko grypie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kuba99 napisał:

Szczepi, a nie bierze udział w eksperymentach medycznych, z 4? już dawkami.🤔

A kiedy wg Ciebie przestanie być eksperymentem? Szczepimy ponad rok, podano kilka miliardów dawek, żadna szczepionka nie ma tak dobrej obserwacji. W ujęciu rocznym to najlepiej zbadana szczepionka w historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spore grono specjalistów z wielu krajów i wielu organizacji. III faza badań zakończona, trwa IV, która zawsze trwa wiele lat pod kątem głównie bezpieczeństwa, dotyczy to bardzo wielu leków, których jakoś nikt nie kwestionuje. Obserwacje długofalowe szczepionek trwają w pewnym sensie nieskończoność, to tego służą systemy rejestracji. Nie kojarzę żadnej szczepionki, w której wypłynęłoby coś po roku od powszechnego stosowania i 1,5 roku od rozpoczęcia badań. No więc kiedy już przestanie być eksperymentem? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Chertan napisał:

Całkiem spore grono specjalistów z wielu krajów i wielu organizacji. III faza badań zakończona, trwa IV, która zawsze trwa wiele lat pod kątem głównie bezpieczeństwa, dotyczy to bardzo wielu leków, których jakoś nikt nie kwestionuje. Obserwacje długofalowe szczepionek trwają w pewnym sensie nieskończoność, to tego służą systemy rejestracji. Nie kojarzę żadnej szczepionki, w której wypłynęłoby coś po roku od powszechnego stosowania i 1,5 roku od rozpoczęcia badań. No więc kiedy już przestanie być eksperymentem? 

I co uważasz, że szczepionki  na covid są skuteczne, które i u kogo?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kuba99 napisał:

I co uważasz, że szczepionki  na covid są skuteczne, które i u kogo?

Kuba, już tyle razy tu pisałem na forum, że jak chciałeś to przeczytałeś. Nie mam zamiaru ponownie przez to przechodzić. Nie mam co uważać, wyniki badań pokazują same za siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

A kiedy wg Ciebie przestanie być eksperymentem? Szczepimy ponad rok, podano kilka miliardów dawek, żadna szczepionka nie ma tak dobrej obserwacji. W ujęciu rocznym to najlepiej zbadana szczepionka w historii. 

A czytałeś papier który Ci posunęli jak się "szczepiłeś" lub aplikowałeś preparat?

Widziałeś tam gdzieś słowo szczepionka?

Czy nawet nie doczytałeś, że bierzesz udział w eksperymencie medycznym?

Jaki myszki w laboratorium

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...