Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Dany de Vino napisał:

To wszystko już tam obowiązuje. Nic nowego. Nic też nie piszą o obowiązku posiadania testu przy przekraczaniu granicy autem. Słyszałem, że to martwy przepis. Czy komuś to sprawdzano?

Jak jechałem do ITA na wakacje w lipcu, to zero kontroli na granicy AUT-ITA. Trzepanie tylko na granicy CZE-AUT. Droga z powrotem do PL bez żadnej już kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wujot napisał:

Mamy 100 000 nadmiarowych zgonów w 2021 roku - chyba oczywiste???

To 20% wszystkich zgonów. Możesz sobie dywagować ile to faktyczne zgony czysto covidowe, ile przyspieszenia pacjentów umierających a tych z chorobami przewlekłymi a także ilu umarło z powodu utrudnionego dostępu do opieki zdrowotnej. Jest pewne jednak, że gdyby nie covid to mielibyśmy 400 000 a nie 500 000 zgonów w 2021 roku. 

Jeszcze raz, spore miasto mniej. Fakt marginalna sprawa.

 

2019 vs 2020 to mniej jak 100k zgonów różnicy.

Co było powodem? Pewnie top3 z I połowy 2020 zostało bez zmian.

Ciekawe ze raport GUS nie pokazuje ilości samobójstw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomkly napisał:

Hej Juras 

A co oni chcą na wjeździe - paszporty covidowe, testy czy niczego? 
Drugie oczywiste pytanie, jak się tam jeździ? To coś podobnego do Kopaonika?

Sarajewo ma swój klimat , jest tam sporo do robienia/zwiedzania oprócz szusowania. Jeżeli chodzi o narty to jest duży, doinwestowany ośrodek Jahorina i mniejsze - Bjelasnica i Igman , , gdzie jest najwyższy szczyt i największe przewyższenie w tej części Europy - mi osobiście bardziej pasuje ta druga opcja - jest to chyba  najtańsza opcja porządnego wyjeżdżenia się za 15 e dziennie , amatorzy "knajpingu" również będą zadowoleni, jest tu typowy bałkański klimat - mi to pasuje i jestem tu już trzeci i na pewno nie ostatni raz zimą.

Kopaonik jest większy , ale poza nartami nie ma za bardzo co tam robić - totalnie inny klimat.

Na granicach ogólnie luz , na bośniackiej niby coś wołali , ale to tylko pro-forma , nie ma żadnego problemu z czymkolwiek , jedno słowo załatwia wszystko ;-)...

IMG20211230101624.jpg

IMG20211230145905.jpg

IMG20211230101627.jpg

IMG20211230101652.jpg

IMG20211230100521.jpg

IMG20211230095656.jpg

IMG20211229192225.jpg

IMG20211229172350.jpg

Edytowane przez JurekByd
  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JurekByd napisał:

Na granicach ogólnie luz , na bośniackiej niby coś wołali , ale to tylko pro-forma , nie ma żadnego problemu z czymkolwiek , jedno słowo załatwia wszystko ;-)...

   No cóż, rosyjska ruletka, ale co kto lubi... Dla mnie to najlepszy dowód, że (w czasie pandemii) nie należy tam jeździć. Trochę zgroza. Przebili nawet nasz nasz rząd. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wujot napisał:

Jestem zaszczepiony, kolczyka nie mam. Takie są fakty. Czyli bredzisz.

Co do tego, że jest Ci przykro to jeszcze dziwniejsze. Bo co Cię to obchodzi i dlaczego jest "przykre"???

Masz kolczyk tylko wirtualny. Nazywa się chyba paszport covidovy?😒

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kuba99 napisał:

Masz kolczyk tylko wirtualny. Nazywa się chyba paszport covidovy?😒

A to nie wiedziałem, ze żyjesz w lesie.

Bez dowodu, bez paszportu, bez dowodu rejestracyjnego, bez IKP i dziesiątków innych dokumentów, kart debetowych.

Pewnie nie wiesz, że wojna się skończyła.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dany de Vino napisał:

   No cóż, rosyjska ruletka, ale co kto lubi... Dla mnie to najlepszy dowód, że (w czasie pandemii) nie należy tam jeździć. Trochę zgroza. Przebili nawet nasz nasz rząd. 

Zdecydowanie należy tam jeździć i promować takie miejsca. Ludzie tam nie dali się zwariować i żyją normalnie,
z szacunkiem do samych siebie. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomkly napisał:

 Ludzie tam nie dali się zwariować i żyją normalnie,
z szacunkiem do samych siebie. 

Szkoda tylko, że nie mają szacunku dla życia innych.

Opowiem Ci historię z życia. Otóż, żyje u nas para staruszków - powstańców warszawskich. Mają powyżej 95 lat, są zaszczepieni, samodzielni, ale już zdrowotnie bardzo słabi. Chcieliby czasem jeszcze gdzieś wyjść, coś zobaczyć. I wiesz NIE MOGĄ bo wszyscy wokół mają w tyłku noszenie maseczek i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Takie jest oblicze tej Twojej wolności.

To nie wolność to egoizm i ślepota. 

 

Edytowane przez Wujot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wujot napisał:

Szkoda tylko, że nie mają szacunku dla życia innych.

Opowiem Ci historię z życia. Otóż, żyje u nas para staruszków - powstańców warszawskich. Mają powyżej 95 lat, są zaszczepieni, samodzielni, ale już zdrowotnie bardzo słabi. Chcieliby czasem jeszcze gdzieś wyjść, coś zobaczyć. I wiesz NIE MOGĄ bo wszyscy wokół mają w tyłku noszenie maseczek i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Takie jest oblicze tej Twojej wolności.

To nie wolność to egoizm i ślepota. 

 

I rozumiem, że z tego powodu chcesz zamknąć całą resztę społeczeństwa w domach. Gratuluję. Tylko musisz zrozumieć, że żadne społeczeństwo się na Twoje pomysły nie zgodzi.  

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomkly napisał:

I rozumiem, że z tego powodu chcesz zamknąć całą resztę społeczeństwa w domu. Gratuluję. 

Czy Ty umiesz czytać???

Chciałbym aby reszta się zaszczepiła lub/i przestrzegała reżimu sanitarnego

Dzisiaj zmarło kolejne 600+ osób. W ciągu roku zniknie nam miasto. Przecież nie jest heroizmem zaszczepić się lub przestrzegać zaleceń. Dlaczego tego nie robisz???

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomkly napisał:

I rozumiem, że z tego powodu chcesz zamknąć całą resztę społeczeństwa w domach. Gratuluję. Tylko musisz zrozumieć, że żadne społeczeństwo się na Twoje pomysły nie zgodzi.  

Cześć

Ja się z przyjemnością zgadzam i w moim środowisku mam takich osób 99% więc radzę uważać.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomkly napisał:

To się trzymaj swojego środowiska i nie wychodź z domu. Tak będzie bezpieczniej dla Was wszystkich. 😁

Rozumiem, że to taka rada dobra gdy po podwórku lata szaleniec z siekierą. W normalnym kraju chronią obywateli przed szaleńcami. 

Analogia zamierzona.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wujot napisał:

Czy Ty umiesz czytać???

Chciałbym aby reszta się zaszczepiła lub/i przestrzegała reżimu sanitarnego

Dzisiaj zmarło kolejne 600+ osób. W ciągu roku zniknie nam miasto. Przecież nie jest heroizmem zaszczepić się lub przestrzegać zaleceń. Dlaczego tego nie robisz???

Wiesiek, sorry ale pierdoły takie opowiadasz jak tani kaznodzieja z ambony. Ja też mam swoje lata, ale nie przyznaję sobie prawa żeby swoimi ewentualnymi obawami, lękami obciążać innych. A przede wszystkim nie pozwalam sobie na to co Wy, czyli formułowanie roszczeń pod adresem innych, dotyczących ich życiowych (zdrowotnych) wyborów. To co wypisujesz wraz z Mitkiem wyklucza Was bardzo daleko poza krąg osób które uważa się potocznie za dżentelmenów. Wy nawet nie macie świadomości czego dżentelmenom robić nie wypada. Podpowiem --> wpierdalać się z butami w życie innych ludzi. Nie wiem skąd w Was takie lewackie cechy. Nam się należy od innych..... Otóż nic Wam się nie należy. Dostaliście od państwa szczepionki, skorzystaliście z nich i tyle, na tym Wasze prawa się kończą... 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomkly napisał:

Wiesiek, sorry ale pierdoły takie opowiadasz jak tani kaznodzieja z ambony. Ja też mam swoje lata, ale nie przyznaję sobie prawa żeby swoimi ewentualnymi obawami, lękami obciążać innych. A przede wszystkim nie pozwalam sobie na to co Wy, czyli formułowanie roszczeń pod adresem innych, dotyczących ich życiowych (zdrowotnych) wyborów. To co wypisujesz wraz z Mitkiem wyklucza Was bardzo daleko poza krąg osób które uważa się potocznie za dżentelmenów. Wy nawet nie macie świadomości czego dżentelmenom robić nie wypada. 

Argumentem z dżentelmenami mnie rozwaliłeś. Nie nie jestem dżentelmenem, i nie mam zamiaru nim być. Zdecydowanie bliżej mi do zdroworozsądkowej chłopskiej opcji. A już bardzo bliskie jest mi myślenie w kategoriach grupy społecznej, jej  wspólnych interesów, ochrony i pomocy słabszym.

Dżentelmeński świat zostawię Tobie, i pewnie służbę do tego liczną, karoce, wystawne przyjęcia i klub golfowy. Dziwię się tylko, że takie plebejskie, jak narty, masz hobby. Bo przecież spotkasz tam takich prostych chamów jak ja.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wujot napisał:

Argumentem z dżentelmenami mnie rozwaliłeś. Nie nie jestem dżentelmenem, i nie mam zamiaru nim być. Zdecydowanie bliżej mi do zdroworozsądkowej chłopskiej opcji. A już bardzo bliskie jest mi myślenie w kategoriach grupy społecznej, jej  wspólnych interesów, ochrony i pomocy słabszym.

Dżentelmeński świat zostawię Tobie, i pewnie służbę do tego liczną, karoce wystawne przyjęcia i klub golfowy. Dziwię się tylko, że takie plebejskie, jak narty, masz hobby. Bo przecież spotkasz tam takich prostych chamów jak ja.

Czyli tak jak myślałem, nic nie zrozumiałeś. Dżentelmen kojarzy Ci się z golfem a nie z życiową postawą.... Gratuluję.

P.S. W golfa nie grywam.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...