Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz ale ani z nazizmem ani tym bardziej z apartheidem mój postulat obozowania nie chcących się szczepić nie maja nić wspólnego.

Apartheid z definicji dotyczy problemów rasowych, natomiast nazizm to ideologia rozbudowana, z który wprawdzie sporo mnie łączy: antykomunizm czy antyklerykalizm, ale znacznie więcej dzieli.

Na całym świecie jednostki działające w jakiś sposób na szkodę społeczeństwa, sprzeciwiające się jego normom i jego dobru są piętnowane i często izolowane - tak jak np. kryminaliści.

To raczej normalne.

Pozdrowienia

Obawiam się, że to Ty nie dostrzegasz ewidentnych podobieństw. Poza tym jak słusznie zauważyłeś izolowane są osoby szkodzące społeczeństwu - kryminaliści. Pokaż mi więc proszę jaki akt prawa powszechnie obowiązujący naruszają osoby które się nie szczepią, bo naprawdę bardzo jestem tego ciekaw. Nie wiem co nazywasz normą społeczną, dla mnie to jest to co zostało wpisane w system prawny jako tej normy akceptowalne społecznie odwzorowanie. Tu nie mamy do czynienia ani z jednym ani z drugim przypadkiem. Normy społecznej nie ma, gdyż połowa ludzi się nie zaszczepiła a pomysły typu separacja szczepionkowa popiera może 40%. Normy prawnej tym bardziej nie dostrzegam. To Ty uzurpujesz sobie prawo do stanowienia normy co jest społecznie właściwe a co nie. Niestety jesteś w błędzie, gdyż takie prawo ma jedynie ogół (a przynajmniej dominująca większość) społeczeństwa. A Ty w tym przypadku jesteś członkiem mniejszości. Zapytaj swoich kolegów jak oceniają pomysły obozów dla nieszczepionych. Stawianie znaku równości pomiędzy kryminalistami a nieszczepionymi świadczy o wyjątkowo ubogim spectrum różnicowania całości społecznej palety barw, tak to elegancko określę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomkly napisał:

 Pokaż mi więc proszę jaki akt prawa powszechnie obowiązujący naruszają osoby które się nie szczepią, bo naprawdę bardzo jestem tego ciekaw. Nie wiem co nazywasz normą społeczną, dla mnie to jest to co zostało wpisane w system prawny jako tej normy akceptowalne społecznie odwzorowanie. 

Oczywiste jest, że z powodu oportunizmu rządzących nie ma podstaw prawnych do zmuszania do szczepienia. Ale po drugiej stronie jest 8 autobusów Polaków codziennie nadmiarowo idących do piachu. Ty o paragrafach i nieudolności rządzących a ja o tych niepotrzebnych śmierciach i bierności rządzących.

I teraz czy § przysłoniły Ci do cna wrażliwość społeczną i empatię??? Nawiasem mówiąc oprócz norm prawnych są normy kulturowe i społeczne. I w życiu są równie ważne, a może, przez swoją powszechność, ważniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomkly napisał:

Obawiam się, że to Ty nie dostrzegasz ewidentnych podobieństw. Poza tym jak słusznie zauważyłeś izolowane są osoby szkodzące społeczeństwu - kryminaliści. Pokaż mi więc proszę jaki akt prawa powszechnie obowiązujący naruszają osoby które się nie szczepią, bo naprawdę bardzo jestem tego ciekaw. Nie wiem co nazywasz normą społeczną, dla mnie to jest to co zostało wpisane w system prawny jako tej normy akceptowalne społecznie odwzorowanie. Tu nie mamy do czynienia ani z jednym ani z drugim przypadkiem. Normy społecznej nie ma, gdyż połowa ludzi się nie zaszczepiła a pomysły typu separacja szczepionkowa popiera może 40%. Normy prawnej tym bardziej nie dostrzegam. To Ty uzurpujesz sobie prawo do stanowienia normy co jest społecznie właściwe a co nie. Niestety jesteś w błędzie, gdyż takie prawo ma jedynie ogół (a przynajmniej dominująca większość) społeczeństwa. A Ty w tym przypadku jesteś członkiem mniejszości. Zapytaj swoich kolegów jak oceniają pomysły obozów dla nieszczepionych. Stawianie znaku równości pomiędzy kryminalistami a nieszczepionymi świadczy o wyjątkowo ubogim spectrum różnicowania całości społecznej palety barw, tak to elegancko określę. 

Cześć

Dziwi mnie, że zamiast pochylić się nad losem ludzie w Polsce, Polski jako takiej, męczysz mnie prawniczymi frazesikami.

Zajmij się tym co jest naprawdę ważne i o tym pomyśl. Co do mojego środowiska... bądź spokojny jest bardzo jednolite, bardzo.

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I jeszcze raz tylko powiem, że zacznijmy myśleć o wszystkich a nie o sobie w imię durnych mrzonek.

Poza tym mamy teraz więcej bardzo poważnych problemów i musimy sobie z nimi poradzić teraz natychmiast najszybciej bo inaczej o normalnym życiu w Polsce będziemy sobie mogli tylko pomarzyć. Jeszcze jestem zmarznięty...

POzdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wujot napisał:

I teraz czy § przysłoniły Ci do cna wrażliwość społeczną i empatię??? Nawiasem mówiąc oprócz norm prawnych są normy kulturowe i społeczne. I w życiu są równie ważne, a może, przez swoją powszechność, ważniejsze.

I to jest właśnie nadużycie zarówno intelektualne jak i manipulacja w postaci retorycznego pytania z góry postawioną tezą. Zastanów się jeszcze raz na jakiej podstawie formułujesz swoją tezę o normie kulturowej czy społecznej. To że Ty Wiesiek coś uważasz za normę podlega weryfikacji innych. Poczytaj wyniki badań polskiego społeczeństwa, które jasno odpowiada że nie akceptuje covidowej segregacji. Przyjmij do wiadomości, że większość społeczeństwa Twojemu normowaniu mówi stanowcze NIE.

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Dziwi mnie, że zamiast pochylić się nad losem ludzie w Polsce, Polski jako takiej, męczysz mnie prawniczymi frazesikami.

Zajmij się tym co jest naprawdę ważne i o tym pomyśl. Co do mojego środowiska... bądź spokojny jest bardzo jednolite, bardzo.

Pozdrowienia

 

Dla Ciebie to są frazesiki, gdyż nie rozumiesz sensu przesłania. No cóż, libertarianizm nie jest łatwy. Jak widać nie dla każdego. Dobra, koniec tej dyskusji bo nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

Dla Ciebie to są frazesiki, gdyż nie rozumiesz sensu przesłania. No cóż, libertarianizm nie jest łatwy. Jak widać nie dla każdego. Dobra, koniec tej dyskusji bo nie ma sensu. 

Cześć

Akurat libertarianizm jest mi dość dobrze znany, tylko, że Twój przekaz jest całkowicie nielibertariański.

Widzisz libertarianizm zakłada szacunek dla wolności i na niej się opiera ale zakłada również odpowiedzialność za siebie i swoje działania.

Gdzie widzisz w takim razie miejsce dla tych 40%, która jedzie na socjalu? No chyba, że jedziesz po prostu zwykłą utopią.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomkly napisał:

I to jest właśnie nadużycie zarówno intelektualne jak i manipulacja w postaci retorycznego pytania z góry postawioną tezą. Zastanów się jeszcze raz na jakiej podstawie formułujesz swoją tezę o normie kulturowej czy społecznej. To że Ty Wiesiek coś uważasz za normę podlega weryfikacji innych. Poczytaj wyniki badań polskiego społeczeństwa, które jasno odpowiada że nie akceptuje covidowej segregacji. Przyjmij do wiadomości, że większość społeczeństwa Twojemu normowaniu mówi stanowcze NIE.

Ta sama większość zapytana czy życie ludzkie jest wartością nadrzędną powie TAK. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot napisał:

Ta sama większość zapytana czy życie ludzkie jest wartością nadrzędną powie TAK. 

 

I rozumiem, że to jest powód, dla którego Ty, jako jednostka stojąca wyżej w społecznej hierarchii czy może inaczej, bardziej społecznie dojrzała ma prawo regulować sferę o której toczy się dyskusja. To że społeczeństwo jest jakie jest nie daje prawa do postępowanie wbrew jego woli. U nas nie będzie paszportów covidowych bo rządzący mają świadomość, że mieliby wtedy protesty na wcześniej nieznaną skalę. Może są i cyniczni, ale liczą się ze społecznym zdaniem. W przeciwieństwie do Mitka oraz niestety Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

I rozumiem, że to jest powód, dla którego Ty, jako jednostka stojąca wyżej w społecznej hierarchii czy może inaczej, bardziej społecznie dojrzała ma prawo regulować sferę o której toczy się dyskusja. To że społeczeństwo jest jakie jest nie daje prawa do postępowanie wbrew jego woli. U nas nie będzie paszportów covidowych bo rządzący mają świadomość, że mieliby wtedy protesty na wcześniej nieznaną skalę. Może są i cyniczni, ale liczą się ze społecznym zdaniem. W przeciwieństwie do Mitka oraz niestety Ciebie.

Rządzący są zakładnikami Ziobry i dlatego muszą umierać te tysiące ludzi. Akurat będą w sam raz na ołtarzu naszej obecności (kończącej się) w UE. Tutaj też większość tego chce??? 

Przypominam Ci, że sejm, senat wybierasz po to aby podejmował też niepopularne ale właściwe decyzje. Bo inaczej wystarczyłoby przecież robić sondaże.

Mam nieprzeparte wrażenie, że cała to antyszczepionkowa histeria to gra która przykrywa te poważniejsze kwestie gdzie interesy antyunijne idą ręka w rękę z rosyjskimi. W tym sensie Twoją agitkę przyjmuje dokładnie w duchu leninowskich użytecznych idiotów. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomkly napisał:

I rozumiem, że to jest powód, dla którego Ty, jako jednostka stojąca wyżej w społecznej hierarchii czy może inaczej, bardziej społecznie dojrzała ma prawo regulować sferę o której toczy się dyskusja. To że społeczeństwo jest jakie jest nie daje prawa do postępowanie wbrew jego woli. U nas nie będzie paszportów covidowych bo rządzący mają świadomość, że mieliby wtedy protesty na wcześniej nieznaną skalę. Może są i cyniczni, ale liczą się ze społecznym zdaniem. W przeciwieństwie do Mitka oraz niestety Ciebie.

Cześć

Rozumiem, i będziesz córkę z zapaleniem płuc wkładał do pieca na trzy zdrowaśki bo Ci to większość powiedziała.

W imię idei wolności... brawo.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wujot napisał:

Rządzący są zakładnikami Ziobry i dlatego muszą umierać te tysiące ludzi. Akurat będą w sam raz na ołtarzu naszej obecności (kończącej się) w UE. Tutaj też większość tego chce??? 

Przypominam Ci, że sejm, senat wybierasz po to aby podejmował też niepopularne ale właściwe decyzje. Bo inaczej wystarczyłoby przecież robić sondaże.

Mam nieprzeparte wrażenie, że cała to antyszczepionkowa histeria to gra która przykrywa te poważniejsze kwestie gdzie interesy antyunijne idą ręka w rękę z rosyjskimi. W tym sensie Twoją agitkę przyjmuje dokładnie w duchu leninowskich użytecznych idiotów. 

Za dużo mieszania polityki do sprawy, która jest jak dla mnie jednoznaczna. Odnośnie wyborów, to jakbym przewidział, że wybuchnie covid to bym głosował na Konfederację. Niestety takiej zdolności przewidywania nie mam. Przy okazji doktor Bodnar chce powołać swoją partię i jednym z jej kluczowych postulatów jest wprowadzenie demokracji na wzór szwajcarski, z czym osobiście bardzo sympatyzuję, gdyż możliwość sprawowania realnej kontroli nad swoimi "wybrańcami" w okresie 4-letniej kadencji jest w obecnym stanie prawnym iluzoryczna: https://wspolniedlazdrowia.pl/

 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomkly napisał:

 Odnośnie wyborów, to jakbym przewidział, że wybuchnie covid to bym głosował na Konfederację. Niestety takiej zdolności przewidywania nie mam. 

No to jestem zdumiony, że Ci tak "faszyzm" Mitka przeszkadza. Bardzo uważnie słuchałem Bosaka i tego co miał do powiedzenia w kwestii słuchania (a dokładniej niesłuchania) społeczeństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wujot napisał:

No to jestem zdumiony, że Ci tak "faszyzm" Mitka przeszkadza. Bardzo uważnie słuchałem Bosaka i tego co miał do powiedzenia w kwestii słuchania (a dokładniej niesłuchania) społeczeństwa.

 

Moje oczekiwania wobec kolegów z forum są z oczywistych powodów wyższe niż w stosunku do polityków. 

Edytowane przez tomkly
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wujot napisał:

Rządzący są zakładnikami Ziobry i dlatego muszą umierać te tysiące ludzi. Akurat będą w sam raz na ołtarzu naszej obecności (kończącej się) w UE. Tutaj też większość tego chce??? 

 

Nikt nie musi. Aktualnie każdy ma możliwość zaczepienia się i to nawet na koszt podatników. To Ty chcesz ludzi zmuszać, w tym niektórych do śmierci,więc w tym temacie jesteś gorszy od PISu.

Jeśli ktoś się NIE zaszczepi i dlatego umrze, to sam będzie za to odpowiedzialny. Jeśli ktoś się zaszczepi bo wprowadzisz przymus i umrze od skutków ubocznych, to Ty będziesz za to odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 23:06, Bacek napisał:

A mógłbyś mi wyjaśnić jak chłopu pańszczyźnianemu gdzie przebiega ta granica i dlaczego, skoro obowiązkowe szczepienia na gruźlicę, polio i kilka innych to nie dyktatura a na covid już tak?

Obecnie na nartach bardzo łatwo zauważyć różnicę, gdzie jest dyktatura, a gdzie jeszcze nie całkiem. U nas jeździsz bez żadnych kwitów i masek. W Austrii nie jeździsz w ogóle, lub pokazujesz paszporty, testy i chodzisz w kagańcu. Brakuje tylko nakazu jazdy w czerwonych kurtkach i z legitymacją partyjną.

Do tej pory nikt nie pytał na stoku czy się zaszczepiłeś na wspomniane choroby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Spiochu said:

Jeśli ktoś się NIE zaszczepi i dlatego umrze, to sam będzie za to odpowiedzialny. Jeśli ktoś się zaszczepi bo wprowadzisz przymus i umrze od skutków ubocznych, to Ty będziesz za to odpowiedzialny.

Spektrum możliwości jest jednak szersze. Jak się nie zaszczepi i zarazi lub zabije kogoś innego też. Prawdopodobieństwo tego jest wielokrotnie większe niż śmierci z powodu NOP.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Spiochu said:

Do tej pory nikt nie pytał na stoku czy się zaszczepiłeś na wspomniane choroby.

Bo aktualnie dzięki powszechnym i obowiązkowym szczepieniom ich występowanie jest nikłe. W wypadku wykwity pewnie wszędzie by pytali bo śmiertelność takiej np. ospy jest zdecydowanie wyższa.

Rozumiem że w gastronomii nie pracujesz więc obowiązki tam występujące nie są przez ciebie traktowane jako dyktatura natomiast na nartach jeździsz więc tu ograniczenia związane ze szczepieniami to już faszyzm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście klienci gastronomii nie muszą się szczepić. Ale dlaczego ich dobro stawiamy ponad dobro pracowników. A jeżeli któryś z nich zmuszony do szczepienia umrze na NOP? Co pracownicy sanepidu powiedzą jego rodzinie? Nie mów że mogli iść do pracy gdzie indziej, ty ty też zamiast na narty możesz iść na spacer na łąkę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie chcą przyjąć? Ruskich bajek z tweetera? O konkrety bym prosił a nie stwierdzenia że Słowacki wielkim poetą był. A I o tytuł tego podręcznika poproszę, z chęcią poczytam.

Nie sądzisz chyba że przedszkolna retoryka zamiast argumentów kogoś tu chyba przekona.

 

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bacek napisał:

Spektrum możliwości jest jednak szersze. Jak się nie zaszczepi i zarazi lub zabije kogoś innego też. Prawdopodobieństwo tego jest wielokrotnie większe niż śmierci z powodu NOP.

Tyle, ze jak sie zaszczepi to tez zarazi, wiec nie ma roznicy.

Skutecznosc szczepionki w kwestii zarazania jest na tyle mala (lub zerowa), ze nie widac jej wplywu na ilosc chorych. W krajach z duzym % zaszczepionych wcale nie ma duzo mniej chorych na mln mieszkancow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bacek napisał:

Oczywiście klienci gastronomii nie muszą się szczepić. Ale dlaczego ich dobro stawiamy ponad dobro pracowników. A jeżeli któryś z nich zmuszony do szczepienia umrze na NOP? Co pracownicy sanepidu powiedzą jego rodzinie? Nie mów że mogli iść do pracy gdzie indziej, ty ty też zamiast na narty możesz iść na spacer na łąkę.

Klienci nie musza sie szczepic. Czyli sam widzisz roznice. Nie znam zasad pracy w gastronomii, ale obecnie mamy mnostwo ograniczen zawodowych i biurokratycznych regulacji. Rowniez jestem tego przeciwnikiem. Np. Kiedys urzednicze medrki wymyslily ze nie nadaje sie do pracy w wiekszosci zawodow z uwagi na specyficzna wade wzroku. Teraz medrka sie odwidzialo i juz moge pracowac, z wyjatkiem nielicznych stanowisk - oczywisvie bez zadnej logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bacek napisał:

Spektrum możliwości jest jednak szersze. Jak się nie zaszczepi i zarazi lub zabije kogoś innego też. Prawdopodobieństwo tego jest wielokrotnie większe niż śmierci z powodu NOP.

A to ten co go zarazi i zabije to zaszczepiony był czy nie? Bo jak zaszczepiony to.... sam rozumiesz. A jak niezaszczepiony to raczej sprawa tej dwójki która się spotkała i wzajemnie uszkodziła, a nie Ciebie oraz innych zaszczepionych. Przecież po to się szczepiliście żeby być bezpieczni, więc jeśli szczepionki działają to chyba jesteście, a więc nie Wasz interes jak postępują inni. No chyba, że otwarcie przyznajesz że szczepionki ochrony Wam nie dają. Tylko wtedy to zaczyna się jakby nowa rodzajowo dyskusja.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...