Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, basia napisał:

Hmmm...

Zgadza się.
Dużo podróżowałam: Tajlandia, Singapur, Indonezja,polnocna Afryka...

W planach było Kongo, ale teraz  to chyba tylko pozostaje w sferze marzeń....
A co do HPV ,to mam mieszane uczucia...to było jakiś czas temu, nie miałam takiej wiedzy o skutkach ubocznycho tzw: nopach..i bardzo ufałam lekarzom.Teraz.... nie wiem czy bym to zrobiła.
Jeśli chodzi o tak zwaną szczepionkę na cowid....to...hmmm...skutki uboczne są zatrważające..
Tu taki mały przykład nowej jednostki chorobowej 21 wieku: *naglicy*.....nagle zmarł 😰
👉 33-letni zawodowy tancerz Santo Giuliano cierpi na atak serca 5 dni po zaszczepieniu się
😢 32-letni tenisista olimpijski Joachim Gerard upada podczas meczu z problemami z sercem
👉.............................................................

No i o czym mają te przypadki świadczyć?

Racjonalne podejmowanie decyzji polega na wybieraniu wariantu który daje statystycznie najlepszy efekt.

Równie dobrzy mógłbym tu przytoczyć wiele razy dłuższą listę ludzi którzy zginęli w wypadkach samochodowych.

Ale z tego powodu nie zrezygnujemy z jazdy samochodem, dlatego, że mimo wszystko to niewielki odsetek podróżujących.

Całe życie podejmujemy wybory oparte na statystyce.

Zestaw sobie tę liczbę z liczbą ludzi którzy zmarli na COVID - 19.

Jaki to będzie ułamek procenta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dany de Vino napisał:

Sporządź również listę sportowców którzy zmarli na covid19 i porównaj z powyższą. Szukasz jednostronnie, tendencyjnie i wychodzi ci założona z góry teza. W ten prostacki sposób można dowieść każdej Bzdury!

183 zawodowych sportowców i trenerów nagle upadło w tym roku, 108 z nich zmarło.
Nagłe zgony sercowe i niewyjaśnione wśród sportowców FIFA wzrosły pięciokrotnie w bieżącym roku.
https://t.co/YUeCfDfDc9 https://t.co/bYV4xWYaIj. I nie tylko sportowcy 😰

Lista osob, ktorym amputowano noge wkrotce po otrzymaniu szprycy.
https://t.co/5mTpVHJ3eg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja - poniżej wklejam komentarz Polaka mieszkającego w Wiedniu do ostatnich wydarzeń w Austrii opublikowany w Gazecie Prawnej:

Rząd Austrii zaczyna się rozpadać nie wytrzymując ciśnienia suwerena. Codziennie mamy już demonstracje i rząd zaczyna wtulać ogon pod siebie. Czego się rząd obawia powoli? Rewolucji. Suweren zagroził aroganckim politykom w wielu miastach w Austrii. Rząd się boi tego, że stanie się to, co jest zagwarantowane konstytucją, że w przepadku kiedy demokracja nie funkcjonuje i władza zaczyna zachowywać się nie racjonalnie, arogancko i autorytarnie w stosunku do suwerena, to suweren wykorzysta swoje konstytucyjne prawo i przejmie władzę siłą. U nas jest już dość ludzi na ulicach, aby wszystkie urzędy zostały przejęte przez suwerena. A tych klawiszy oligarchii, polityków, postawić przed wymiar sprawiedliwości, na nowo stworzonym przez niezależnych sędziów, a nie tych, którzy służą analogicznie władzy, jak to było za czasów Hitlera. Jak się okazało na ostatnim demo w Wiedniu 20 lis. było 360 tys. demonstrantów. Liczbę tą podała policja, która na podstawie zdjęć z helikoptera ustaliła ile było uczestników. Wysoki rangą wojskowy wzywa do demonstracji przeciwko obecnej sytuacji. Rząd Austrii zaczyna się powoli rozpadać pod naciskiem społeczeństwa, które gromadzi się pod ministerstwem zdrowia, i okrzykami zapowiada wydarzenia następnego demo 12 grudnia. Dzisiaj do dymisji najpierw podał się z rana były kanclerz Kurz, szef partii rządzącej, rezygnując ze wszystkich urzędów i działalności politycznej. Prokuratura siedzi mu już na karku. Po południu podał się do dymisji minister finansów. Również były sekretarz Kurza obecny marionetka piastująca stanowisko kanclerza Schallenberg, został osamotniony i powiedział, że on właściwie nie chce być politykiem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i co godzinę podawane są nowe zmiany. Szykują się nowe wybory i bardzo dobrze. Niech cała Europa widzi, czym grozi wprowadzenie przymusu szczepienia, jak również arogancki sposób odnoszenia się do chlebodawców, a więc do suwerena.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, basia napisał:

183 zawodowych sportowców i trenerów nagle upadło w tym roku, 108 z nich zmarło.
Nagłe zgony sercowe i niewyjaśnione wśród sportowców FIFA wzrosły pięciokrotnie w bieżącym roku.
https://t.co/YUeCfDfDc9 https://t.co/bYV4xWYaIj. I nie tylko sportowcy 😰

Lista osob, ktorym amputowano noge wkrotce po otrzymaniu szprycy.
https://t.co/5mTpVHJ3eg

Mam wrażenie że jesteś dzieckiem neostrady.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 12:43, Chertan napisał:

No tak trochę stek manipulacji. Ja się nie odważę pisać z jakąkolwiek dozą prawdopodobieństwa, co będzie za kilka lat, a ty masz szklaną kulę, która pokazuje że z dużą, gratuluję pewności siebie.

Nie mam szklanej kuli. Moje domysły i nie tylko moje bo setek tysięcy innych w tym wykształconych kierunkowo zdają się na Twoje/Wasze domysły bo także nie macie szklanej kuli.

Moja pewność siebie jest niczym, pyłem przy aroganckiej bucie, postawie polityków i koncernów farmaceutycznych mających za sobą nieograniczone budżety na ciągłe podsycanie tego twora. I przy postawie niektórych lekarzy, którzy przypomnę mieli tylko nie szkodzić, a nachalnie agitują. I nic mi do dorosłych, ale dzieciom pozwólcie wybrać sami. Zwłaszcza tym, które mają taki wybór.

Godzinę temu, Zbychu_J napisał:

No i o czym mają te przypadki świadczyć?

Racjonalne podejmowanie decyzji polega na wybieraniu wariantu który daje statystycznie najlepszy efekt.

Równie dobrzy mógłbym tu przytoczyć wiele razy dłuższą listę ludzi którzy zginęli w wypadkach samochodowych.

Ale z tego powodu nie zrezygnujemy z jazdy samochodem, dlatego, że mimo wszystko to niewielki odsetek podróżujących.

Całe życie podejmujemy wybory oparte na statystyce.

Zestaw sobie tę liczbę z liczbą ludzi którzy zmarli na COVID - 19.

Jaki to będzie ułamek procenta?

 

Widzisz @Zbychu_J cały pic polega na tym, że nie ma wiarygodnej statystyki bo do jednego słupka wrzuca się wszystkich. Od tych co za dużo piją czy używają po tych co w wypadkach brali udział. O testach też już pisałem, dlatego podkreślę po raz kolejny. Kto chce proszę bardzo. Kto nie chce albo nie chce tego "cudu" współczesnej techniki dla własnych dzieci to dajcie mu spokój bo już doskonale wiadomo, że szczepienie nie ochroni przed skutkami co jasno pokazały dane z Irlandii z listopada.  Porównanie do jazdy samochodem jak najbardziej na miejscu. Wszyscy mają takie same szanse.

A w Austrii jak na razie podają się do dymisji politycy. Oficjalnie ponoć powody korupcyjne. Nieoficjalnie to na pewnie wiecie lepiej. Więcej znajomych tam macie ode mnie.

Edytowane przez S.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, basia said:

 

Zgadza się.
Dużo podróżowałam: Tajlandia, Singapur, Indonezja,polnocna Afryka...

W planach było Kongo, ale teraz  to chyba tylko pozostaje w sferze marzeń....
A co do HPV ,to mam mieszane uczucia...to było jakiś czas temu, nie miałam takiej wiedzy o skutkach ubocznycho tzw: nopach..i bardzo ufałam lekarzom.Teraz.... nie wiem czy bym to zrobiła.
Jeśli chodzi o tak zwaną szczepionkę na cowid....to...hmmm...skutki uboczne są zatrważające

Czy zgadza się ..że na Covid jesteś TEŻ zaszczepiona i obawiasz się „ NAGLICY” ...?

Z tego strachu przed skutkami ubocznymi piszesz.... i czy pomaga ... przestać się bać?

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S.N. napisał:

A w Austrii jak na razie podają się do dymisji politycy. Oficjalnie ponoć powody korupcyjne. Nieoficjalnie to na pewnie wiecie lepiej.

Podają się do dymisji za to co u nas jest normą i nikogo nie dziwi, czyli kupowanie sobie słupków poparcia w gazetach i telewizjach.

Wyobrażasz sobie by premier w PL podał się do dymisji bo wyszło na jaw, że kupili sobie poparcie w TVP? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 19:35, S.N. napisał:

Nie mam szklanej kuli. Moje domysły i nie tylko moje bo setek tysięcy innych w tym wykształconych kierunkowo zdają się na Twoje/Wasze domysły bo także nie macie szklanej kuli.

Moja pewność siebie jest niczym, pyłem przy aroganckiej bucie, postawie polityków i koncernów farmaceutycznych mających za sobą nieograniczone budżety na ciągłe podsycanie tego twora. I przy postawie niektórych lekarzy, którzy przypomnę mieli tylko nie szkodzić, a nachalnie agitują. I nic mi do dorosłych, ale dzieciom pozwólcie wybrać sami. Zwłaszcza tym, które mają taki wybór.

W tym sęk, nie opieram się na domysłach, ale wynikach badań w recenzowanych czasopismach, tylko takie przechodzą do publikacji. Pewnie napiszesz, że sponsorowane, czy kupione, bo taka to zwykle jest retoryka. Ale przy braku dowodów. Jeżeli masz porządnie opracowane dane w recenzowanym czasopiśmie medycznym, które są w przewadze w stosunku do dominujących informacji o korzyściach, to z chęcią przeczytam. Więc nic tu nie ma do szklanej kuli. Jak pisałem, decyzja do podjęcia tu i teraz, nie za 10 lat. Teraz trzeba zważyć za i przeciw. 

Nie szkodzić nie oznacza nie podejmować działań, mają one być takie, aby korzyść netto przynieść, tylko tyle i aż tyle. Jeżeli mamy dowody na skuteczność interwencji, to jej zaniechanie jest przestępstwem i zdecydowanym działaniem na niekorzyść tego człowieka. Czy ktoś jest butny i arogancki, to nie zmienia wyników badań. Dzieci w granicach prawa mogą wybierać, są na to odpowiednie przepisy, jednak decyzja dziecka często jest pochodną poglądów rodziców, natomiast obowiązkiem lekarza jest podawać informacje zgodne z wiedzą medyczną, jeżeli dziecko poprosi to w sposób taki, aby zrozumiało. 

Co do skutków szczepionek, to owszem są informacje o zwiększonym ryzyku zapaleń mięśnia sercowego po szczepionkach mRNA u mężczyzn w pewnych grupach wiekowych. Ale jednocześnie wiemy, że przebycie COVID to dużo większe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego, jak również większe ryzyko zakrzepic, zawałów mięśnia sercowego, zaburzeń rytmu i co tam sobie ktoś wyobrazi. Więc stosunek skutków korzystnych i niekorzystnych jest jednoznaczny. A to co robi basia, czyli przytaczanie setek czy ileś tam przykładów doniesień z portali to nic innego jak próba zmanipulowania, przytłoczenia ogromem informacji, co nijak się ma do meritum. Nawet jak będzie ich kolejnych kilkaset. Po co podejmować w ogóle dyskusje? 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 19:46, Chertan napisał:

W tym sęk, nie opieram się na domysłach, ale wynikach badań w recenzowanych czasopismach, tylko takie przechodzą do publikacji. Pewnie napiszesz, że sponsorowane, czy kupione, bo taka to zwykle jest retoryka. Ale przy braku dowodów. Jeżeli masz porządnie opracowane dane w recenzowanym czasopiśmie medycznym, które są w przewadze w stosunku do dominujących informacji o korzyściach, to z chęcią przeczytam. Więc nic tu nie ma do szklanej kuli. Jak pisałem, decyzja do podjęcia tu i teraz, nie za 10 lat. Teraz trzeba zważyć za i przeciw. 

Nie szkodzić nie oznacza nie podejmować działań, mają one być takie, aby korzyść netto przynieść, tylko tyle i aż tyle. Jeżeli mamy dowody na skuteczność interwencji, to jej zaniechanie jest przestępstwem i zdecydowanym działaniem na niekorzyść tego człowieka. Czy ktoś jest butny i arogancki, to nie zmienia wyników badań. Dzieci w granicach prawa mogą wybierać, są na to odpowiednie przepisy, jednak decyzja dziecka często jest pochodną poglądów rodziców, natomiast obowiązkiem lekarza jest podawać informacje zgodne z wiedzą medyczną, jeżeli dziecko poprosi to w sposób taki, aby zrozumiało. 

Co do skutków szczepionek, to owszem są informacje o zwiększonym ryzyku zapaleń mięśnia sercowego po szczepionkach mRNA u mężczyzn w pewnych grupach wiekowych. Ale jednocześnie wiemy, że przebycie COVID to dużo większe ryzyko zapalenia mięśnia sercowego, jak również większe ryzyko zakrzepic, zawałów mięśnia sercowego, zaburzeń rytmu i co tam sobie ktoś wyobrazi. Więc stosunek skutków korzystnych i niekorzystnych jest jednoznaczny. A to co robi basia, czyli przytaczanie setek czy ileś tam przykładów doniesień z portali to nic innego jak próba zmanipulowania, przytłoczenia ogromem informacji, co nijak się ma do meritum. Nawet jak będzie ich kolejnych kilkaset. Po co podejmować w ogóle dyskusje? 

 

Po co podejmować dyskusje ? I Ty o to pytasz mając na uwadze swoje wykształcenie ? Przypomnij mi/nam tutaj ile czasu trwało opracowywanie szczepionek do czasu zarazy19 ?

Obowiązkiem lekarza jest podawać dane zgodne z wiedzą medyczną ... Tylko co tak naprawdę wiadomo ? Sam  pisałeś, że ta wiedza non stop się zmienia, więc przekazujesz to co powiedzmy, że wiesz na chwilę obecną, a wiadomo, że testy nie dają nie żadnej pewności, że ludzie po zastrzykach umierają i jest to zdecydowana większość (Irlandia dane z 19 listopada bodajże 100 %), a nie mniejszość jak się to w "polskich" i nie tylko polskich mediach kreuje. Mało tego. Okazało się, że dżonson nadaje się tylko do utylizacji. Co powiesz pacjentom, którzy go przyjęli ? Niech zgadnę. Na pewno dżonsona nie zalecałeś. To nie atak. Nie obraź się proszę. To pytania i jest ich coraz więcej, a odpowiedzi wciąż te same bądź ich brak.

W świetle tego co przytacza @basia to widać jak na dłoni, że testy dopiero trwają ... Mało tego. Pojawiają się kolejne pytania co tak właściwie jest testowane skoro zastrzyk nie pomaga, a wielu zabija niemal od razu ? Bo to, że nie pomaga to już mamy ustalone na przykładzie społeczeństw pokłutych czyli zmanipulowanych na poziomie 75 %. Co się dzieje  w takim Izraleu czy ostatnio Belgi, Bułgarii, ale nie tylko to pisać nie muszę. I w imię demokracji i wyższych celów oczywiście siłą są pacyfikowane. To jest dopiero manipulacja.

 I cały czas następują zmiany w przekazie, że niby coś wiadomo ... Nie dlatego, że są dostępne coraz to nowsze badania bo śmierć z powodu zachlania, a nawet wypadku też jest podciągana pod twora tylko dlatego, że można to robić bo jeszcze protesty są stosunkowo nieduże. Kropla drąży, rzeki już płyną, ale chyba jeszcze potrzeba trochę śmierci aby poruszyć lawinę ... O to nie będzie trudno w świetle chęci kłucia 5 letnich dzieci. Pytanie brzmi co się stanie jak lawina ruszy ... Bo to, że ruszy to (piszę to z bólem serca) niestety jest niemal pewne. To kolejna woda na młyn i kolejne podziały ...

Zwolenników też oszukano. Miało być ukłucie czy dwa i po sprawie. Tymczasem tym co się dali omamić obietnicami spokoju choćby na rok powoli klapki z oczu opadają ...  (i to akurat mnie osobiście cieszy). Bo się nagle i niewytłumaczalnie okazało, że rok to już za długo ... Może 9 miechów ... ? NIE ! Będzie maks 6 miesięcy. Głownie z powodu sezonowości tego twora i dlatego, że na chwile obecną po prostu można tak robić.

I zapewniam Cie, że będę pierwszym zwolennikiem jak będzie taki zastrzyk działał, ale o tym dowiemy się dopiero za kilka lat tak jak i z czasem dowiedzieliśmy się prawdy o Iraku.

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S.N. napisał:

Po co podejmować dyskusje ? I Ty o to pytasz mając na uwadze swoje wykształcenie ? Przypomnij mi/nam tutaj ile czasu trwało opracowywanie szczepionek do czasu zarazy19 ?

Obowiązkiem lekarza jest podawać dane zgodne z wiedzą medyczną ... Tylko co tak naprawdę wiadomo ? Sam  pisałeś, że ta wiedza non stop się zmienia, więc przekazujesz to co powiedzmy, że wiesz na chwilę obecną, a wiadomo, że testy nie dają nie żadnej pewności, że ludzie po zastrzykach umierają i jest to zdecydowana większość (Irlandia dane z 19 listopada bodajże 100 %), a nie mniejszość jak się to w "polskich" i nie tylko polskich mediach kreuje. Mało tego. Okazało się, że dżonson nadaje się tylko do utylizacji. Co powiesz pacjentom, którzy go przyjęli ? Niech zgadnę. Na pewno dżonsona nie zalecałeś. To nie atak. Nie obraź się proszę. To pytania i jest ich coraz więcej, a odpowiedzi wciąż te same bądź ich brak.

W świetle tego co przytacza @basia to widać jak na dłoni, że testy dopiero trwają ... Mało tego. Pojawiają się kolejne pytania co tak właściwie jest testowane skoro zastrzyk nie pomaga, a wielu zabija niemal od razu ? Bo to, że nie pomaga to już mamy ustalone na przykładzie społeczeństw pokłutych czyli zmanipulowanych na poziomie 75 %. Co się dzieje  w takim Izraleu czy ostatnio Belgi, Bułgarii, ale nie tylko to pisać nie muszę. I w imię demokracji i wyższych celów oczywiście siłą są pacyfikowane. To jest dopiero manipulacja.

 I cały czas następują zmiany w przekazie, że niby coś wiadomo ... Nie dlatego, że są dostępne coraz to nowsze badania bo śmierć z powodu zachlania, a nawet wypadku też jest podciągana pod twora tylko dlatego, że można to robić bo jeszcze protesty są stosunkowo nieduże. Kropla drąży, rzeki już płyną, ale chyba jeszcze potrzeba trochę śmierci aby poruszyć lawinę ... O to nie będzie trudno w świetle chęci kłucia 5 letnich dzieci. Pytanie brzmi co się stanie jak lawina ruszy ... Bo to, że ruszy to (piszę to z bólem serca) niestety jest niemal pewne. To kolejna woda na młyn i kolejne podziały ...

Zwolenników też oszukano. Miało być ukłucie czy dwa i po sprawie. Tymczasem tym co się dali omamić obietnicami spokoju choćby na rok powoli klapki z oczu opadają ...  (i to akurat mnie osobiście cieszy). Bo się nagle i niewytłumaczalnie okazało, że rok to już za długo ... Może 9 miechów ... ? NIE ! Będzie maks 6 miesięcy. Głownie z powodu sezonowości tego twora i dlatego, że na chwile obecną po prostu można tak robić.

I zapewniam Cie, że będę pierwszym zwolennikiem jak będzie taki zastrzyk działał, ale o tym dowiemy się dopiero za kilka lat tak jak i z czasem dowiedzieliśmy się prawdy o Iraku.

 

Na Skionline wypisujesz  to samo tylko pod innym nikiem , to jakaś misja ?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie ma się co dziwić Damian - tępaki lub debile, podatni jak mało kto na prymitywną propagandę.

Pozdrowienia

@Mitek to samo mógłbym napisać o Tobie, ale nie zniżę się do Twojego poziomu. Dodam tylko, że mam własne zdanie i ani Ty ani nikt inny nie wpłynie na nie. Czy go zmienię ? Jest taka opcja.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjrgp7XutL0AhWPyIsKHUzHBVQQFnoECA0QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.medicover.pl%2Fkoronawirus%2Fszczepionka%2Fjak-powstaje%2F&usg=AOvVaw2XiN6K-ex_N3nM8fEL0v9Y

Edytowane przez S.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S.N. napisał:

@Mitek to samo mógłbym napisać o Tobie, ale nie zniżę się do Twojego poziomu. Dodam tylko, że mam własne zdanie i ani Ty ani nikt inny nie wpłynie na nie. Czy go zmienię ? Jest taka opcja.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjrgp7XutL0AhWPyIsKHUzHBVQQFnoECA0QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.medicover.pl%2Fkoronawirus%2Fszczepionka%2Fjak-powstaje%2F&usg=AOvVaw2XiN6K-ex_N3nM8fEL0v9Y

Czy je zmienię, je - bo słowo zdanie to rodzaj nijaki a nie rodzaj męski. Zaimek ono w bierniku ma formę je, nie go, w każdym razie zgodnie z gramatyką i słownikiem.

Sugeruję do szkoły zbudować podstawy a później się mądrzyć.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mikoski napisał:

Panowie ni ma nic do śmichu 😏 to poważna narta jest są w niej dwa titanale i lekkie drewno  

Rasowy kundel 🤪

 

Cześć

Damian a to Ty dałeś mi się przejechać ( porządny użytkownik for narciarskich powinien oczywiście napisać, że testował, ale ja nie jestem porządny i gówno się na testowaniu znam) na tej narcie czy jeszcze jakiejś innej swego czasu?

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Damian a to Ty dałeś mi się przejechać ( porządny użytkownik for narciarskich powinien oczywiście napisać, że testował, ale ja nie jestem porządny i gówno się na testowaniu znam) na tej narcie czy jeszcze jakiejś innej swego czasu?

Pozdrowienia

Narty na których jeździłeś to był Volkl Kendo już sprzedane a te to nowy nabytek poprzednie miały 92 pod butem a te mają 100 , sprawdzisz czy coś są warte na Czarnym Groniu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...