Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, S.N. napisał:

 Niszczę świat jak wszyscy, ale nie mam 150 metrowego domu choć pewnie i na taki dostałbym kredyt. Chyba jestem pragmatykiem i chciałbym aby coś zostało dla moich wnuków czy nawet prawnuków.

Widzisz dokładnie się z tym zgadzam, każdy z nas jest odpowiedzialny za ten świat. Przypomnę, że tę odpowiedzialność starałeś się zrzucić na rządzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S.N. napisał:

...............

I ja i wielu innych niczego nie wymuszamy. Nie jestem materialistą. Wystarcza mi używany samochód zmieniony jak zajdzie konieczność  i tak dalej ... Czy kupiłbym nowy ? Nie. Kupiłbym może tylko młodszy.

Cześć

Rozumiem, że nie jesteś członkiem społeczeństwa jako ogółu tylko (co najwyżej) lepszej/bardzie świadomej/lepiej wyedukowanej jego części. Rozumiem. Ja też w wielu tematach uważam się za lepiej poinformowanego od innych. Zazwyczaj są to tematy związane z moim wykształceniem lub pasją.

Ponawiam więc postawione wcześniej pytanie:

"Po pierwsze: co to znaczy: "zniszczenie Ziemi" - zdefiniuj to pojęcie, albo chociaż napisz jak to rozumiesz."

Aby rozmawiać trzeba zdefiniować podstawowe pojęcia.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 23:33, Wujot napisał:

Te badania były robione w Stanach Zjednoczonych stąd taki podział. Badano te dwie grupy dając im bardzo określone zadania. Były specyficzne, wywoływały frustrację i spory kłopot z wykonaniem. Okazało się, że podczas jego realizacji uaktywniały się inne obszary mózgu. Kompletnie inne. Inne też były końcowe satysfakcje. To nie są drobne różnice bo mózg to szereg wyspecjalizowanych obwodów i zasadniczo pracuje podobnie u ludzi (w sensie używanych struktur). 

Co do podziałów to się mylisz bo psychologia od dawna wyróżnia cechy osobowości i charakteru. Te pierwsze są mocno stałe i obejmują takie aspekty jak otwartość wobec świata, stabilność/niestabilność emocjonalna, ekstrawersja-introwersja, sumienność. Nie chce mi się zaglądać do Golemana co jeszcze. Jest sporo modeli osobowości. Jeden z nich wyróżnia cztery zasadnicze typy osobowości. Niedużo.

Nie jest przypadkiem, że w Polsce w elektoracie lewicowym chęć zaszczepienia deklarowało 90%, w KO około 88%. Na drugim biegunie była Konfederacja 44% (badanie z maja). Szczególnie do myślenia powinno Ci dać, że młode kobiety zasadniczo mają poglądy lewicowe a młodzi faceci są zwolennikami Konfederacji. Podział jest tu po płci a nie środowiskach jak sugerowałeś.  Ale oczywiście rodzina i grupy społeczne mają istotną rolę w procesie socjalizacji. A czasem po prostu wywierają presję na takie a nie inne zachowania.

Nie ulega wątpliwości, że bardzo się różnimy w różnych kluczowych kwestiach. Osobowość otwarta z definicji będzie wrażliwa na innych i ich prawa (na przykład LGBT oraz innych słabszych grup). A to z automatu lokuje ją wśród zwolenników KO czy Lewicy. Można by tak iść po innych cechach. 

Wracając do meritum naukowcy amerykańscy udowodnili, że mózgi konserwatystów i liberałów inaczej pracują w sytuacji stresu. Poczekamy parę lat i po ewentualnym potwierdzeniu przeczytamy o tym w kolejnym podręczniku o funkcjonowaniu naszej jednostki centralnej.

W większości się z Tobą zgadzam. Znam niektóre modele osobowości Np. ostatnio modny MBTI. Typowe różnice dla płci, też zauważam. Zastanawia mnie jednak na ile są to różnice genetyczne, a na ile kulturowe. Względem kobiet dochodzą jeszcze różnice hormonalne, więc ten przykład trochę zmienia sytuację. Bardziej miarodajny byłyby przykład takich testów na małych dzieciach, choć i tu są inne wzorce wychowania.

We wcześniejszym poście chodziło mi jednak o trochę co innego. Co to za podziały jak widać, że to się kupy nie trzyma. W Polsce mamy same partie lewicowe co najwyżej z podziałem na nowoczesne i tradycyjne. Wszystkie jednak promują olbrzymie podatki i państwo regulujące jak najwięcej spraw obywateli.

A Ci liberałowie, to kto to taki? Ci co ograniczają różne wolności dla większego bezpieczeństwa większości? Czy może Ci co ustalają coraz więcej przymusowych danin, żeby zapewnić dodatki dla innych grup społecznych?

Ludzie różnią się wieloma cechami, Np. inteligencją czy skłonnością do ryzyka. Jednak większość tych widocznych podziałów to tak samo wyraźne granice jak między nartami a snowboardem. Zatwardziałym wyznawcą, można zostać niemal przypadkowo. Co z tego, że jeden głosuje na Kaczora a drugi na Donalda jak obaj tak samo kłamią i robią nas w konia.  Co za różnica, czy popierasz szczepienia czy nie, jeśli rząd i tak będzie niszczył Ci biznesy obostrzeniami i paraliżował dostęp do służby zdrowia.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, moruniek napisał:

 

Dokładnie tak. Negatywny wynik testu nie uprawnia do dostępu do infrastruktury. To kolejny kraj, który wprowadza taką zasadę.  

No to ja się z takich rozwiązań bardzo cieszę albowiem należy szanować własność prywatną. Jeżeli właściciel np sieci kin, marketów, basenów itp zażyczy sobie aby wstęp do nich miały tylko osoby zaszczepione/ozdrowieńcy to nalezy to uszanować i się zastosować natomiast nie widzę żadnej potrzeby aby w tą dziedzinę wnikało "państwo" swoimi ukazami, owszem zalecenie tak nakaz nie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wujot napisał:

 Za te Wasze  bzdury płacą teraz zagubieni Kowalscy, którzy idą do piachu. A także Ci co się zaszczepili ale nie dostaną się na czas na badania lub zabiegi planowane.

Na zabieg się nie dostaniesz bo rząd doprowadził do upadku służbę zdrowia. Prywatnie covida nie ma i wszystko działa wyśmienicie, a nie tylko na teleporadę.

Do tej pory personel medyczny otrzymał też 8 MLD zł dodatków covdiowych. (Żródło: nfz.gov.pl) Myślisz, że chętnie z tego zrezygnują?

Zaraz się pewnie panowie chirurdzy oburzą, ale leczyć nikt w Polsce nie zmusza, zawsze można pójść do korpo. Dodatków nie ma, praca cały czas w masce, a szansa złapania covida niemal 100%.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, moruniek napisał:

 

Dokładnie tak. Negatywny wynik testu nie uprawnia do dostępu do infrastruktury. To kolejny kraj, który wprowadza taką zasadę.  

 

49 minut temu, moruniek napisał:

Dzisiaj rano wróciłem z Włoch i bez paszportu Covidowego nie wejdziesz nigdzie,przed kołowrotkami do gondoli kontrola w knajpach u góry już nie sprawdzają .

W restauracjach na dole nic nie zamówisz bez okazania kodu QR

 

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

. Zastanawia mnie jednak na ile są to różnice genetyczne, a na ile kulturowe. Względem kobiet dochodzą jeszcze różnice hormonalne, więc ten przykład trochę zmienia sytuację. Bardziej miarodajny byłyby przykład takich testów na małych dzieciach, choć i tu są inne wzorce wychowania.

Nie mam pojęcia, czy ta różnica o której napisałem jest genetyczna czy behawioralna. Chodziło mi tylko o zaakcentowanie, że różnice w myśleniu mogą mieć fundamentalne podłoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S.N. napisał:

O "zbawiennych" działaniach szczepionek można poczytać choćby tu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi019TrnbH0AhU5AhAIHUkSDG8QFnoECAUQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fpl%2Fszwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie%2Fa-19257185&usg=AOvVaw1Ta1OwT0n3oZtZkFtCWHh3

Ofiarami były i są do dziś głównie dzieci. Jak widać testy trwają. Różnica jest tylko taka, że już doskonale wiadomo, że zaszczepieni zarażają i chorują tak samo jak Ci nie zaszczepieni i wielu z nas po prostu nie ma wyboru, a zastrzyków się nie wycofuje. Mało tego. Wciska się je na siłę. Krótko pisząc jesteście twardogłowymi zwolennikami czegoś co nie działa albo działa na bardzo, bardzo nikłej grupie osób z powodów, o których nikt nie ma pojęcia.

Pytanie retoryczne. Ilu z Was laicy dokładnie tacy sami jak ja wierzący i głoszący zbawienną moc zastrzyku interesowało się tylko pobieżnie tematem choćby 3 lata temu ... Pytanie nie dotyczy lekarzy i tak dalej.

Jestem laikiem w tym temacie co nie znaczy, że nie mam prawa głosu. Do tego laikiem co czyta. Pierwszą książeczką  poza kilkoma artykułami w necie jaką przeczytałem zdaje się w 2014 roku o "zbawiennych" zastrzykach była książeczka pt. Szczepienia-niebezpieczne, ukrywane fakty. Takich książeczek i artykułów jest więcej i nie podpisują się pod nimi laicy tacy jak ja czy Wy. Ogólnie jak zawsze piszę i uważam to warto czytać i stanąć po obydwu stronach sporu.

Tak się zastanawiam czasami skąd tego typu głosy? Czy naprawdę czasy takie dziwne, czy może odsetek rozumnych jest jednak stały i - niestety - niezbyt duży? Jak można pisać takie bzdury? Naprawdę uważasz, że "książeczki i artykuły" typu śmieci są właściwym źródłem informacji? Przecież wszelkiego rodzaju głosów, pseudo specjalistów, jest od cholery, ale chyba warto podejmować decyzje na podstawie tych sensownych? Jeszcze raz zatem - poproszę o 1, słownie JEDEN, artykuł z czasopisma NAUKOWEGO, z listy /JCR/, w którym będzie zawarta i poparta dowodami teza o nieskuteczności szczepionek, wskazujący na przewagę ryzyk nad zyskami.  Żeby było jasne - nie interesują mnie pseudo pozycje, publikowane przez szkoły wyższe np. z Lublina czy Torunia /bez urazy dla tych szacownych, wiadomo o które chodzi/. Nie interesują mnie też "książeczki, broszury" publikowane przez oszołomów ani "artykuły" z periodyków pokroju Faktu itp.

To co, czekam na wykaz? A później dyskutujemy.

Miłego popołudnia

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S.N. napisał:

O "zbawiennych" działaniach szczepionek można poczytać choćby tu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi019TrnbH0AhU5AhAIHUkSDG8QFnoECAUQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fpl%2Fszwecja-p%C5%82aci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-%C5%9Bwi%C5%84skiej-grypie%2Fa-19257185&usg=AOvVaw1Ta1OwT0n3oZtZkFtCWHh3

Ofiarami były i są do dziś głównie dzieci. Jak widać testy trwają. Różnica jest tylko taka, że już doskonale wiadomo, że zaszczepieni zarażają i chorują tak samo jak Ci nie zaszczepieni i wielu z nas po prostu nie ma wyboru, a zastrzyków się nie wycofuje. Mało tego. Wciska się je na siłę. Krótko pisząc jesteście twardogłowymi zwolennikami czegoś co nie działa albo działa na bardzo, bardzo nikłej grupie osób z powodów, o których nikt nie ma pojęcia.

Pytanie retoryczne. Ilu z Was laicy dokładnie tacy sami jak ja wierzący i głoszący zbawienną moc zastrzyku interesowało się tylko pobieżnie tematem choćby 3 lata temu ... Pytanie nie dotyczy lekarzy i tak dalej.

Jestem laikiem w tym temacie co nie znaczy, że nie mam prawa głosu. Do tego laikiem co czyta. Pierwszą książeczką  poza kilkoma artykułami w necie jaką przeczytałem zdaje się w 2014 roku o "zbawiennych" zastrzykach była książeczka pt. Szczepienia-niebezpieczne, ukrywane fakty. Takich książeczek i artykułów jest więcej i nie podpisują się pod nimi laicy tacy jak ja czy Wy. Ogólnie jak zawsze piszę i uważam to warto czytać i stanąć po obydwu stronach sporu.

Ktoś z udzielających się na forum ze środowiska lekarskiego wie, gdzie i jak można diagnozować te narkopleksję ? 

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

No to ja się z takich rozwiązań bardzo cieszę albowiem należy szanować własność prywatną. Jeżeli właściciel np sieci kin, marketów, basenów itp zażyczy sobie aby wstęp do nich miały tylko osoby zaszczepione/ozdrowieńcy to nalezy to uszanować i się zastosować natomiast nie widzę żadnej potrzeby aby w tą dziedzinę wnikało "państwo" swoimi ukazami, owszem zalecenie tak nakaz nie

Niestety, muszę Cię zmartwić. To nie właściciel infrastruktury ma prawo takie zasady ustanawiać tylko państwo mu je odgórnie narzuciło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Jeszcze raz zatem - poproszę o 1, słownie JEDEN, artykuł z czasopisma NAUKOWEGO, z listy /JCR/, w którym będzie zawarta i poparta dowodami teza o nieskuteczności szczepionek, wskazujący na przewagę ryzyk nad zyskami.

No, przecież Ci którzy czytają pierdoły akurat tego typu artykułów nie czytają. Literatura tego typu wymaga zrozumienia, zastanowienia się nad tekstem, przeanalizowania statystyk itd., a to trudne i męczy rozum. Łatwiej się czyta i jakże jest to interesujące że ciocia koleżanki żony Wiesia, co to jest bratem szwagra Jakuba T. zaraziła się koronawirusem i po trzech dniach wyleczyła się lewoskrętną witaminą C. A te zupełnie nieprzetestowane szczepionki to chcą na ogłupić. NIE dajmy się tym pazernym koncernom, NIE dajmy się kłuć oni chcą tylko nas oskubać, chcą przejąć nasze życie. MÓWMY RAZEM STANOWCZE NIE. 

Kurczę, ale ja chyba się już zaszczepiłem 😀, no to mnie poniosło 🤪

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

No to zmieńmy to przy urnie.....wyjdźmy z średniowiecza i idźmy do nowoczesnej Europy.

Zdecydowanie tak! Ale tu pojawia się pewien niemały kłopot. Nie mając najmniejszych złudzeń w stosunku do obecnej ekipy rządowej, bardzo poważnie obawiam się przyszłych rządów obecnej opozycji.  A niby komu możemy przekazać władzę jak nie im? Sytuacja jak z piosenki Kaczmarskiego:

                                                                             "...w przyszłość kraju nie wierz, ktoś se z ciebie drwi.

                                                                              Ojcu wierz, a ojciec mówi - będzie bieda..."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek widzę poszedł w stronę - ja za / ty przeciw. Coby Mitek nie napisał, Wujot nie odpowiedział, Gabrik nie dopisał, Spiochu nie skontrował, a reszta przyklasnęła albo podniosła raban - każdy z nas na forum, w kwestii szczepień i obostrzeń będzie miał swoje zdanie i stał przy swoim. Jaki sens jest rozwodzić się nad tym w tym wątku i to w kontekście innego kraju? Dla mnie całość wątku do HydeParku:-), a jeśli chodzi o odniesienie do narciarstwa...to 10 lub 20 dni mamy w AT trudno dostępne stoki, po tym okresie się zobaczy. Dla niektórych oznacza to zmianę planów, dla niektórych to nie oznacza nic. 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wapniako napisał:

Wątek widzę poszedł w stronę - ja za / ty przeciw. Coby Mitek nie napisał, Wujot nie odpowiedział, Gabrik nie dopisał, Spiochu nie skontrował, a reszta przyklasnęła albo podniosła raban - każdy z nas na forum, w kwestii szczepień i obostrzeń będzie miał swoje zdanie i stał przy swoim. Jaki sens jest rozwodzić się nad tym w tym wątku i to w kontekście innego kraju? Dla mnie całość wątku do HydeParku:-), a jeśli chodzi o odniesienie do narciarstwa...to 10 lub 20 dni mamy w AT trudno dostępne stoki, po tym okresie się zobaczy. Dla niektórych oznacza to zmianę planów, dla niektórych to nie oznacza nic. 

Zgadzam się, rozmowy polityczne można przenieść do tematu: "Czy nas znów wystawią?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...