Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Marcos73 napisał:

Znowu Krzysiu nie czytasz między wierszami - jako lekarz (chyba) dobrze wiesz że natura (albo i nie) musi nas trochę wybić abyśmy się czegoś nauczyli. To nie Covid a człowiek jest nas większym wirusem na tej planecie.

Miłego i spokojnego weekendu Ci życzę.

Hehe, 

 

Czytam, czytam. Lekarza mam w domu. Mam to szczęście, że sam nie muszę patrzeć na tych wszystkich buntowników podłączonych do ECMO😉

Zgadzam się, że człowiek największym wirusem na planecie, jak najbardziej. Polecam w tym kontekście świetny dokument D. Attenborough "Życie na naszej planecie" 😃

Pozdrówka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Znowu Krzysiu nie czytasz między wierszami - jako lekarz (chyba) dobrze wiesz że natura (albo i nie) musi nas trochę wybić abyśmy się czegoś nauczyli. To nie Covid a człowiek jest nas większym wirusem na tej planecie.

Miłego i spokojnego weekendu Ci życzę.

No niby racja tylko czemu nie wybija tych co tak ochoczo chcą społeczeństwo pokłuć i wszystkiego zakazać czyli polityków ... Jacyś supermeni czy co ? A może cieszą się zdrowiem bo mają doskonałą opiekę medyczną przez niemal 24 godziny na dobę na dodatek za nasze/podatników pieniądze podczas gdy my malutcy  od wielu miesięcy często jesteśmy skazani na teleporady ...

Edytowane przez S.N.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dany de Vino napisał:

Mógłbyś podesłać link? Please...

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiRzf3Y9qT0AhUwtYsKHa4uANkQwqsBegQIBBAB&url=https%3A%2F%2Fwww.cda.pl%2Fvideo%2F594398691&usg=AOvVaw0_7HMNBqW31bs0sxrHtD21

 

Teraz zdaje się OK.

Edytowane przez S.N.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S.N. napisał:

Mega, że jest dostępny na CDA. Polecam Wam w 100%. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa w tych zwariowanych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Proszę Cię. Nie gadajmy bzdur, przecież to tylko nam wystawia świadectwo, bardzo marne. Po co? 

Poproszę 1 artykuł z czasopisma NAUKOWEGO /punktowanego, z listy, a nie periodyku dla oszołomów/, słownie Jeden, w którym jest napisane, że szczepionki są nieskuteczne. To co, dajesz?😉 Naprawdę nie warto powtarzać mitów i obiegowych "opinii", w stylu "mam znajomego co zna kilka osób..." itp. itd. Takie zachowanie chluby nam nie przynosi, a wręcz przeciwnie. 

Pozdrówka 

To żadne bzdury, apropo naukowego czasopisma, rok temu podawałem na forum przykład na ich wiarygodność (wolną chwilą może odnajdę). Jeśli chodzi o przykłady, to żadne tam znajomi znajomych....przez rok bywałem na oiom minimum raz na tydzień, a pacjentów w stanie agonni nosiłem na własnych rękach. I nie pisz w stylu " chluby nam nie przynosi", akurat próba wywierania wrażenia, że ciemnogród jest antyszczepionkowy, to typowy zwrot " ślepego" intelektualnego megalomana. 

Dziś otrzymałem SMS, przyjmij 3 dawkę, to paszport covid przedłużymy Ci o rok. Obciachowe przesłanie. Takie samo jak Austriaków, zaszczep się bo nie zjesz w knajpie, nie pojeździsz na nartach itd.

Żyjemy w świecie, w którym nie ma już ideowych zasad, jest ściema dla władzy i kasy. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gabrik napisał:

To żadne bzdury, apropo naukowego czasopisma, rok temu podawałem na forum przykład na ich wiarygodność (wolną chwilą może odnajdę). Jeśli chodzi o przykłady, to żadne tam znajomi znajomych....przez rok bywałem na oiom minimum raz na tydzień, a pacjentów w stanie agonni nosiłem na własnych rękach. I nie pisz w stylu " chluby nam nie przynosi", akurat próba wywierania wrażenia, że ciemnogród jest antyszczepionkowy, to typowy zwrot " ślepego" intelektualnego megalomana. 

Dziś otrzymałem SMS, przyjmij 3 dawkę, to paszport covid przedłużymy Ci o rok. Obciachowe przesłanie. Takie samo jak Austriaków, zaszczep się bo nie zjesz w knajpie, nie pojeździsz na nartach itd.

Żyjemy w świecie, w którym nie ma już ideowych zasad, jest ściema dla władzy i kasy. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Stary - sorry za formę - twierdzisz zatem, że w Łodzi 99% hospitalizowanych  /niezaszczepionych/ vide 1% zaszczepionych to zmowa tajemniczych sił? Cyt pewnego klasyka "sił zewnętrznych i wewnętrznych, nie do końca zidentyfikowanych"? 😉

Ok. Niech Ci będzie. Luz 👍😉

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Serio? Takie samo było kiedyś podejście do pasów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Jak niejaki Nils Bohlin opatentował 3-punktowe i zaczęły być masowo stosowane to większość się pukała w czoło. A jakie były argumenty? Naprawdę można zrobić piękną paralelę. A jak to teraz wygląda? Raczej nikt nie dyskutuje za bardzo. A przecież "swobody" zostały tak organoleptycznie wręcz ograniczone. Zarówno szczepionka jak i pasy - właśnie ograniczają konsekwencje, przede wszystkim. Jedne i drugie nie gwarantują uniknięcia zakażenia/wypadku, ale dają szansę by wyjść cało z opresji. A ta szansa w dodatku jest dość dobrze oszacowana, co potwierdza fakt, iż ponad 90% osób hospitalizowanych, w stanie ciężkim to wyznawcy nieograniczania swobód. W jednym i drugim przypadku 😉

Cześc

Drogi Krzysztofie nie szkoda Ci czasu na pisanie oczywistości, która i tak w żaden sposób do kolegów nie trafi.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześc

Drogi Krzysztofie nie szkoda Ci czasu na pisanie oczywistości, która i tak w żaden sposób do kolegów nie trafi.

Pozdrowienia

Cześć, 

Drogi Mitku, tak się jakoś zagalopowałem cholera. Ale już stlumiłem te niecne zapędy by szerzyć "krużganek" 😜

Pozdrówka serdeczne z wietrzenego miasta Gdańska 😉

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Stary - sorry za formę - twierdzisz zatem, że w Łodzi 99% hospitalizowanych  /niezaszczepionych/ vide 1% zaszczepionych to zmowa tajemniczych sił? Cyt pewnego klasyka "sił zewnętrznych i wewnętrznych, nie do końca zidentyfikowanych"? 😉

Ok. Niech Ci będzie. Luz 👍😉

Krzysztof, jestem spokojny i UFFO w to nie mieszam 😀. Chcę jedynie wskazać, że to nie jest świat oczywistych oczywistości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabrik napisał:

To żadne bzdury, apropo naukowego czasopisma, rok temu podawałem na forum przykład na ich wiarygodność (wolną chwilą może odnajdę). Jeśli chodzi o przykłady, to żadne tam znajomi znajomych....przez rok bywałem na oiom minimum raz na tydzień, a pacjentów w stanie agonni nosiłem na własnych rękach. I nie pisz w stylu " chluby nam nie przynosi", akurat próba wywierania wrażenia, że ciemnogród jest antyszczepionkowy, to typowy zwrot " ślepego" intelektualnego megalomana. 

Dziś otrzymałem SMS, przyjmij 3 dawkę, to paszport covid przedłużymy Ci o rok. Obciachowe przesłanie. Takie samo jak Austriaków, zaszczep się bo nie zjesz w knajpie, nie pojeździsz na nartach itd.

Żyjemy w świecie, w którym nie ma już ideowych zasad, jest ściema dla władzy i kasy. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Chociażby ortografia gubi Twoją wiarygodność Brachu, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Chociażby ortografia gubi Twoją wiarygodność Brachu, niestety.

Typowe, przyczepić się do błędu, by do czegoś przyczepić...akurat pisałem ze smartfona, kładąc ceramikę na auto, więc większość rozumie skąd literówka.

Jeśli będę żył wrócę do wątku za 10-15 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam (przy porannej kawie), jak też możemy sobie wyobrazić naszą przeszłość w kontekście konieczności przyjmowania rozmaitych szczepionek w średniej i dłuższej perspektywie. Nie wątpię, że będzie to konieczność (przecież tak naprawdę ten proces już się rozpoczął), warunek przeżycia. Sądzę, że już w średniej perspektywie czasowej (2 do 5 lat) będziemy przyjmować różne szczepionki co kilka miesięcy. Następnie co miesiąc, co tydzień, a wreszcie codziennie do śniadania. Pewnie zmieni się forma tych szczepionek, będzie się to inaczej nazywać żeby było nam łatwiej taką procedurę zaakceptować. Może będą to np. pigułki, a nie strzykawki, a może coś co będzie dodawane do mleka. Ale nie wątpię, że coś takiego nastąpi. Świat, zepsuliśmy. Środowisko w którym żyjemy już w żaden sposób nie przypomina tego sprzed nawet tylko 20 – 30 lat. Nie ma już tamtych warzyw, owoców, mięsa i chleba. Zepsuta jest ziemia, powietrze i woda. I nie jest to niczyja wina. To naturalne następstwo (koszty) postępu cywilizacyjnego w szerokim spektrum tego pojęcia. A tego (postępu), jak mówi nam pewno prawidło filozoficzne i doświadczenie życiowe, nie da się odwrócić ani zatrzymać. Więc środowisko naturalne człowieka będzie ulegało dalszej degradacji. Na to nie ma rady. Można ten proces usiłować spowalniać, ale zatrzymać czy też cofnąć, czy też jakoś odwrócić, się nie da. Jak już stwierdził przed około 20 laty prof. D. Hawkins, jeśli ludzkość nie zdoła skolonizować i zasiedlić jakiejś innej planety w przeciągu 100 lat, nie przetrwa. Zostało jakieś 80. Zapewne nie będzie do tego potrzebny żaden kataklizm. Wystarczy to co jest: nasz obecny sposób życia. Sądzę też, że nie odbędzie się to nagle i będzie rozciągnięte w czasie na szereg lat. Kolejne pokolenia nie będą tego procesu odbierać w kategoriach tragedii. Będą po prostu oswojone z takim stanem rzeczy i oczywiście ludzie będą się przystosowywać do zmieniających się warunków. Może np.: maseczki i osobiste butle tlenowe będą już traktowane jako naturalny ekwipunek człowieka cywilizowanego (tak jak np. od kilkunastu zaledwie lat tel. komórkowy)?

Więc nie obrażam się na obecnie serwowane szczepionki. To po prostu konieczność. Wymóg zmieniającego się dynamicznie świata. Trzeba się do niego przystosować, przyzwyczaić i zaakceptować. Jedna z definicji inteligencji określa ją „jako zdolność przystosowywania się”. Niestety, niektórym ssakom się to nie udało. Ja się zaszczepiłem i nie dlatego, że to lubię. Po prostu uważam to za konieczność. Konieczność wymuszoną przez zmieniający się stale świat.

 

Edytowane przez Dany de Vino
  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Typowe, przyczepić się do błędu, by do czegoś przyczepić...akurat pisałem ze smartfona, kładąc ceramikę na auto, więc większość rozumie skąd literówka.

Jeśli będę żył wrócę do wątku za 10-15 lat...

Cześć

Cała sprawa w tym, że takie wątki w ogóle są zakładane. Piszesz kłamliwie, że nie chcesz rozpętywać gównoburzy a przekazujesz fakty z komentarzem, o którym wiesz (i po to go umieszczasz) że burzę wywoła. Nieładne postępowanie po prostu.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spiochu napisał:

To kultura życia w  pokoju bez klamek. Narty powinny być zakazane bo można zrobić krzywdę sobie i innym. O piciu piwa to już lepiej nie wspominać.

Pozwól ludziom żyć i umierać wedle ich woli. Leczyć ich też nie musisz, możesz zmienić zawód, jeśli obecny Ci nie odpowiada.

Zupełnie nie, bo potem ci wszyscy zapieprzają do szpitala i panie ratuj, zamiast spokojnie umierać w zaciszu domowym. Gdyby tak było i nie zawracali by dupy w szpitalach, to byłoby miejsce dla innych.

Cała dyskusja o eksperymentalnym charakterze szczepionek nie bierze pod uwagę presji czasu. Bo owszem, badania były ograniczone, bo nie dało się inaczej. Dzięki ich wprowadzeniu na razie wszystko wskazuje, że udało się uratować pewnie kilka milionów osób. Decyzję trzeba podjąć tu i teraz, a nie za wiele lat, gdy będzie po ptokach. Więc wszelkie teorie sobie można snuć, ale nie zmienia to faktu, że był pośpiech. Po fakcie, za ileś tam lat to każdy będzie mądry, "a nie mówiłem" i puszenie pawiego ogona. Mamy potem zajebistych ekspertów historycznych, czy giełdowych. Jakoś klepiących biedę w większości przypadków. Decyzję podejmuje się teraz biorąc pod uwagę największe prawdopodobieństwo. 

Biorąc pod uwagę szczepionki na inne choroby, to każda była wprowadzana na podstawie badań obejmujących dużo większe grupy, a kolejne informacje mieliśmy dopiero po ich wprowadzeniu do powszechnego użytku. Dopiero szeroka skala pozwala obserwować realny efekt, w tym rzadkie NOP. Nie da się zrobić w krótkim czasie takich badań. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to nie zna realiów.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spiochu napisał:

To kultura życia w  pokoju bez klamek. Narty powinny być zakazane bo można zrobić krzywdę sobie i innym. O piciu piwa to już lepiej nie wspominać.

Pozwól ludziom żyć i umierać wedle ich woli. Leczyć ich też nie musisz, możesz zmienić zawód, jeśli obecny Ci nie odpowiada.

Przepraszam, kliknęło się na telefonie kilka razy i wrzuciło kilka postów

Edytowane przez Chertan
Kilkakrotny post przez pomyłkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spiochu napisał:

To kultura życia w  pokoju bez klamek. Narty powinny być zakazane bo można zrobić krzywdę sobie i innym. O piciu piwa to już lepiej nie wspominać.

Pozwól ludziom żyć i umierać wedle ich woli. Leczyć ich też nie musisz, możesz zmienić zawód, jeśli obecny Ci nie odpowiada.

Pomyłka, do usunięcia

Edytowane przez Chertan
Kilkakrotny post przez pomyłkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...