Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, brachol napisał:

W Austrii sezonu może nie być. Włochy mogą wybrać podobną drogę (chociaż oni mają mniej kasy więc może się nie ugną). 

Bardzo dobry ruch. Dzięki temu wszystko wróci do normy. Zrobili to co nakazuje rozum. Grzeczne proszenie o zaszczepienie nie poskutkowało - mają jeden z najniższych odsetków w EU - więc będzie mus. Dzięki temu 3-4 tygodnie i będzie ok. Już w tej chwili stoją kolejki do punktów szczepień. A u nas będą kuźwa czekać i tłumaczyć głupotę "genem sprzeciwu". Efekt przewidywalny... 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Bardzo dobry ruch. Dzięki temu wszystko wróci do normy. Zrobili to co nakazuje rozum. Grzeczne proszenie o zaszczepienie nie poskutkowało - mają jeden z najniższych odsetków w EU - więc będzie mus. Dzięki temu 3-4 tygodnie i będzie ok. Już w tej chwili stoją kolejki do punktów szczepień. A u nas będą kuźwa czekać i tłumaczyć głupotę "genem sprzeciwu". Efekt przewidywalny... 

Nie chcę robić gównoburzy, zatem postarajmy się emocje odstawić na bok. Sprawa pierwsza - zaszczepieni także zakażają, ryzyko sięga 38%.

Sprawa druga - zaszczepieni także umierają. Znam kilkanaście przypadków z mojego wąskiego otoczenia, ostatni sprzed 4 dni. Potrójnie zaszczepiony, informatyk z pracy mojej żony.

Zatem dziś ograniczają wolność pod pretekstem szczepień, wczoraj pretekstem była Alkaida....jutro może będzie fakt, że nie chcesz wystawić dupy homoseksualiście.

 

  • Like 3
  • Thanks 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcącego nic trudnego 😏 wystarczy dobry organizator jakim jest Juras  👍

 

."Prawdopodobnie od poniedziałku będzie lockdown w Austrii - co robimy ? Moja propozycja to pojeździć 2 dni w Soelden i Obergurgl i potem  przenieść się na 2 dni do Sulden we Włoszech - dojdzie 1 nocleg za 30 e ze śniadaniem , ale karnet będzie tańszy dla niemających sezonówki o 25 e ( 2 dni w Sulden 78 e )"

Wieczorem ruszamy .

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mikoski napisał:

Dla chcącego nic trudnego 😏 wystarczy dobry organizator jakim jest Juras  👍

 

."Prawdopodobnie od poniedziałku będzie lockdown w Austrii - co robimy ? Moja propozycja to pojeździć 2 dni w Soelden i Obergurgl i potem  przenieść się na 2 dni do Sulden we Włoszech - dojdzie 1 nocleg za 30 e ze śniadaniem , ale karnet będzie tańszy dla niemających sezonówki o 25 e ( 2 dni w Sulden 78 e )"

Wieczorem ruszamy .

Na Skionline taki sam post został usunięty po 10 minutach 🙁 ciekawe  jaki był powód cenzury ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

Nie chcę robić gównoburzy, zatem postarajmy się emocje odstawić na bok. Sprawa pierwsza - zaszczepieni także zakażają, ryzyko sięga 38%.

Sprawa druga - zaszczepieni także umierają. Znam kilkanaście przypadków z mojego wąskiego otoczenia, ostatni sprzed 4 dni. Potrójnie zaszczepiony, informatyk z pracy mojej żony.

Zatem dziś ograniczają wolność pod pretekstem szczepień, wczoraj pretekstem była Alkaida....jutro może będzie fakt, że nie chcesz wystawić dupy homoseksualiście.

 

Proszę Cię. Nie gadajmy bzdur, przecież to tylko nam wystawia świadectwo, bardzo marne. Po co? 

Poproszę 1 artykuł z czasopisma NAUKOWEGO /punktowanego, z listy, a nie periodyku dla oszołomów/, słownie Jeden, w którym jest napisane, że szczepionki są nieskuteczne. To co, dajesz?😉 Naprawdę nie warto powtarzać mitów i obiegowych "opinii", w stylu "mam znajomego co zna kilka osób..." itp. itd. Takie zachowanie chluby nam nie przynosi, a wręcz przeciwnie. 

Pozdrówka 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem ograniczania swobód, kto chce niech się szczepi, kto nie - to nie. Szczepionka "jedynie" łagodzi przebieg choroby, podzielić łóżka covid-owe na pół dla zaszczepionych oraz nie - ciekaw jestem których prędzej braknie? W przypadku braku miejsc - czekam - kto nie doczeka ten ma pecha.

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcos73 napisał:

Ja też nie jestem zwolennikiem ograniczania swobód, kto chce niech się szczepi, kto nie - to nie. Szczepionka "jedynie" łagodzi przebieg choroby, podzielić łóżka covid-owe na pół dla zaszczepionych oraz nie - ciekaw jestem których prędzej braknie? W przypadku braku miejsc - czekam - kto nie doczeka ten ma pecha.

Serio? Takie samo było kiedyś podejście do pasów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Jak niejaki Nils Bohlin opatentował 3-punktowe i zaczęły być masowo stosowane to większość się pukała w czoło. A jakie były argumenty? Naprawdę można zrobić piękną paralelę. A jak to teraz wygląda? Raczej nikt nie dyskutuje za bardzo. A przecież "swobody" zostały tak organoleptycznie wręcz ograniczone. Zarówno szczepionka jak i pasy - właśnie ograniczają konsekwencje, przede wszystkim. Jedne i drugie nie gwarantują uniknięcia zakażenia/wypadku, ale dają szansę by wyjść cało z opresji. A ta szansa w dodatku jest dość dobrze oszacowana, co potwierdza fakt, iż ponad 90% osób hospitalizowanych, w stanie ciężkim to wyznawcy nieograniczania swobód. W jednym i drugim przypadku 😉

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Serio? Takie samo było kiedyś podejście do pasów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Jak niejaki Nils Bohlin opatentował 3-punktowe i zaczęły być masowo stosowane to większość się pukała w czoło. A jakie były argumenty? Naprawdę można zrobić piękną paralelę. A jak to teraz wygląda? Raczej nikt nie dyskutuje za bardzo. A przecież "swobody" zostały tak organoleptycznie wręcz ograniczone. Zarówno szczepionka jak i pasy - właśnie ograniczają konsekwencje, przede wszystkim. Jedne i drugie nie gwarantują uniknięcia zakażenia/wypadku, ale dają szansę by wyjść cało z opresji. A ta szansa w dodatku jest dość dobrze oszacowana, co potwierdza fakt, iż ponad 90% osób hospitalizowanych, w stanie ciężkim to wyznawcy nieograniczania swobód. W jednym i drugim przypadku 😉

Krzysiu - musisz czytać ze zrozumieniem - jedynie w cudzysłowie jest, czyli tylko i aż tyle. Sam przeszedłem Covid bez większych konsekwencji - jak grypę ale w ostrzejszej postaci, jestem zaszczepiony - namawiam do szczepienia - ale nie zmuszam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

Krzysiu - musisz czytać ze zrozumieniem - jedynie w cudzysłowie jest, czyli tylko i aż tyle. Sam przeszedłem Covid bez większych konsekwencji - jak grypę ale w ostrzejszej postaci, jestem zaszczepiony - namawiam do szczepienia - ale nie zmuszam.

Hej,

Nie mam wątpliwości co do intencji Twoich słów. Niemniej nie do końca się zgadzam w kwestii "nieograniczania swobód". Mądre społeczeństwa mają to do siebie, że na osoby podejmujące decyzje wybierają tych, którzy umieją we właściwy sposób moderować oczekiwaniami społeczeństwa, a nie - za wszelką cenę - zgadzać się i wypełniać vox populi. W tej czy innej, ważnej kwestii. Tylko tyle i aż tyle 

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Serio? Takie samo było kiedyś podejście do pasów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Jak niejaki Nils Bohlin opatentował 3-punktowe i zaczęły być masowo stosowane to większość się pukała w czoło. A jakie były argumenty? Naprawdę można zrobić piękną paralelę. A jak to teraz wygląda? Raczej nikt nie dyskutuje za bardzo. A przecież "swobody" zostały tak organoleptycznie wręcz ograniczone. Zarówno szczepionka jak i pasy - właśnie ograniczają konsekwencje, przede wszystkim. Jedne i drugie nie gwarantują uniknięcia zakażenia/wypadku, ale dają szansę by wyjść cało z opresji. A ta szansa w dodatku jest dość dobrze oszacowana, co potwierdza fakt, iż ponad 90% osób hospitalizowanych, w stanie ciężkim to wyznawcy nieograniczania swobód. W jednym i drugim przypadku 😉

Porównanie pasów do igły totalnie od czapy, ale ... Czy domyślasz się chociaż ile lat pracował nad takim zabezpieczeniem Pan Nils Bohlin zanim opatentował 3-punktowe pasy ? Za to wiesz na pewno ile czasu trwały badania nad wprowadzeniem leku do niedawna, a ile czasu zajęły "badania" na tzw. szczepionką ...

"Ciekawe" rzeczy też piszesz o tych hospitalizowanych ... Info wprost z telewizji. Od razu zaznaczę, że nie ważne jakiej bo paczaj wszystkie wyjątkowo i jak nigdy w historii zgodne w tym jednym temacie ... W pozostałych nawalanka aby podzielić społeczeństwo na jak najwięcej wrogich sobie obozów ...

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

Hej,

Nie mam wątpliwości co do intencji Twoich słów. Niemniej nie do końca się zgadzam w kwestii "nieograniczania swobód". Mądre społeczeństwa mają to do siebie, że na osoby podejmujące decyzje wybierają tych, którzy umieją we właściwy sposób moderować oczekiwaniami społeczeństwa, a nie - za wszelką cenę - zgadzać się i wypełniać vox populi. W tej czy innej, ważnej kwestii. Tylko tyle i aż tyle 

Pozdrawiam

Dobrze wiesz, im więcej nakazów i zakazów - tym większy opór. Dajmy ludziom wybrać między życiem a śmiercią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcos73 napisał:

Dobrze wiesz, im więcej nakazów i zakazów - tym większy opór. Dajmy ludziom wybrać między życiem a śmiercią.

No nie. To podejście absurdalne, kompletnie. I to nie tylko z punktu widzenia etyki. Idąc tym tropem naprawdę się cofamy. Długo by gadać, ale trochę szkoda czasu. 

Miłego weekendu 😉

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S.N. napisał:

Porównanie pasów do igły totalnie od czapy, ale ... Czy domyślasz się chociaż ile lat pracował nad takim zabezpieczeniem Pan Nils Bohlin zanim opatentował 3-punktowe pasy ? Za to wiesz na pewno ile czasu trwały badania nad wprowadzeniem leku do niedawna, a ile czasu zajęły "badania" na tzw. szczepionką ...

"Ciekawe" rzeczy też piszesz o tych hospitalizowanych ... Info wprost z telewizji. Od razu zaznaczę, że nie ważne jakiej bo paczaj wszystkie wyjątkowo i jak nigdy w historii zgodne w tym jednym temacie ... W pozostałych nawalanka aby podzielić społeczeństwo na jak najwięcej wrogich sobie obozów ...

Zapraszam na oddział OIOM. Bardzo szybko zmieniasz zdanie. Amen

ps. a propos pasów i szczepień - obie historie wpisują się w model tzw rozwoju kultury bezpieczeństwa. to na jakim etapie w tym rozwoju jest polskie społeczeństwo mógłbym Ci wyjaśnić dość szczegółowo. Nie jest to jednak miejsce na tego typu wykłady. 

Miłego weekendu 

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to może ja tak szybko. Nils Bohlin zajmował się od roku 1942 do roku 1958 projektowaniem oraz pomagał przy rozwoju mechanizmu katapulty siedzenia pilota. Info ogólnie dostępne i jak mniemam prawdziwe. W 1958 zatrudnił się w volvo i rok później opatentował pasy. Miał więc potrzebne doświadczenie zdobywane latami.

Tymczasem producenci "przebadanej szczepionki" stworzyli ją (cud !) w kilka miesięcy i pobieżnie przetestowali na ludziach przez kolejne kilka miesięcy podczas gdy od kilkudziesięciu lat nie potrafią stworzyć szczepionki na grypę bo przecież ona mutuje i tak dalej. Zatem czego by ludziom nie wstrzyknęłi to i tak na mega króciótką metę co już wiadomo oficjalnie. A jakie były zapewnienia ? Jeden "szczyk" i kończymy pandemiję. O akcjach typu prezes spółki produkującej ten "cudowny" lek nie ukłuł się albo ukłuj się to weźmiesz udział w loterii trudno pisać w poważnym tonie. I dziwisz się, że ludzie tak nieufnie do tego tematu podchodzą ? Co do oddziałów to mam doskonałe info od ludzi, którzy tam przebywali. Im w przeciwieństwie do innych wierzę.

A przy okazji. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjQnZe09KT0AhWSrYsKHSPbDHoQFnoECB8QAQ&url=https%3A%2F%2Fserwisy.gazetaprawna.pl%2Fzdrowie%2Fartykuly%2F1490071%2Ckoronawirus-w-polsce-zaniechanie-leczenia-innych-chorob.html&usg=AOvVaw2RcJI00VMhWVV5FwH93Uwp

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysztof SNOWTIME napisał:

No nie. To podejście absurdalne, kompletnie. I to nie tylko z punktu widzenia etyki. Idąc tym tropem naprawdę się cofamy. Długo by gadać, ale trochę szkoda czasu. 

Miłego weekendu 😉

Znowu Krzysiu nie czytasz między wierszami - jako lekarz (chyba) dobrze wiesz że natura (albo i nie) musi nas trochę wybić abyśmy się czegoś nauczyli. To nie Covid a człowiek jest nas większym wirusem na tej planecie.

Miłego i spokojnego weekendu Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Dla chcącego nic trudnego 😏 wystarczy dobry organizator jakim jest Juras  👍

 

."Prawdopodobnie od poniedziałku będzie lockdown w Austrii - co robimy ? Moja propozycja to pojeździć 2 dni w Soelden i Obergurgl i potem  przenieść się na 2 dni do Sulden we Włoszech - dojdzie 1 nocleg za 30 e ze śniadaniem , ale karnet będzie tańszy dla niemających sezonówki o 25 e ( 2 dni w Sulden 78 e )"

Wieczorem ruszamy .

Na ten weekend można tak zrobić. Ciekawe co wymyśli na następny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...