Skocz do zawartości

Czy nas znów wystawią?


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

Premier 24/7 chwali się jak to u nas jest cudownie pod rządami PiSu. Prezes NBP zapewnia o nieprzebranych ilościach gotówki. W TVPis codziennie pieprzą, że wszyscy na świecie nam tego zazdroszczą. W końcu ktoś im uwierzył i przybył do tego raju. A tu kuźwa zamknięte ;).

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i na świeżym powietrzu

Edytowane przez kordiankw
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wystawią jak zawsze choć chciałbym się mylić, ale ... Bardzo, bardzo nie podoba mi się to co teraz napiszę, ale po co banialuki. Ile my tych leopardów mamy ? Starczy na jedną granicę ... ? Co z częściami zamiennymi w razie nie daj Boże tylko potyczki ... ? Ile mamy "efuf" ktrórychśtam ... ? Tu z częściami jeszcze gorzej bo za wielką wodą ... Ponadto już dość dawno wspominano, że w przypadku dużego konfliktu nasz kraj jest tylko strefą buforową bez specjalnego znaczenia i dla zachodu i dla wschodu. Jak kolega @grimson słusznie zauważył wojska mamy niewiele na dodatek z wyposażeniem takie jakie jest. Po co zresztą konflikt zbrojny ... Teraz walczy się innymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 20:13, S.N. napisał:

. Jak kolega @grimson słusznie zauważył wojska mamy niewiele na dodatek z wyposażeniem takie jakie jest. Po co zresztą konflikt zbrojny ... Teraz walczy się innymi środkami.

S.N. to nie kwestia jak się teraz walczy...tylko czy jak zawsze od czasów rozbiorów będziemy tylko krajem do przehandlowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

A czy my nie moglibyśmy w końcu militarnie być taką na przykład Islandią? Szkoda...

Pozdrowienia

Po pierwsze, nie mamy wysp.... 😉

A z innej beczki... znacznie lepiej funkcjonują panstwa wielkosci Czech, Beneluksu czy "Pribałtyki" gdzie nawet Sojuz przezyli skuteczniej niz u nas 'nielodleglosc... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Na tak jasno postawione pytanie odpowiem: TAK. 

Świat niby brawo bije, dziękuję, ochy i achy a za plecami dogadają się bez nas.

A tak się wkurzyłeś, kiedy swego czasu napisałem coś o polityce. Brak konsekwencji. 🙂

Edytowane przez Ziemowit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

"Nasze" czy "nie nasze" póki co wybrane demokratycznie i moim zdaniem należy to uszanować. Za dwa lata (albo szybciej) będą wybory i jest szansa na zmianę.  

Cześć

Zgadza się niestety ale czy to nie jest przypadkiem zmierzch demokracji? Pamiętajmy Brachol, że w oryginalnej demokracji głos miał tylko Obywatel a nie każdy dureń...

Szkoda, że od tego odeszliśmy. Myślę, że matura wystarczy do osiągnięcia minimum świadomości.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Zgadza się niestety ale czy to nie jest przypadkiem zmierzch demokracji? Pamiętajmy Brachol, że w oryginalnej demokracji głos miał tylko Obywatel a nie każdy dureń...

Szkoda, że od tego odeszliśmy. Myślę, że matura wystarczy do osiągnięcia minimum świadomości.

Pozdrowienia

Niezależna intelektualna klasa średnia jest podstawą demokracji. Dekady degrengolady społeczno polityczno gospodarczej doprowadziły do powstania najgorszego możliwego systemu demokratycznego w formie klepsydry. Na szczycie establishment finansowy u podstawy lumpenproletariat a w środku niewielka miotająca się klasa średnia. W prawidłowym systemie suma tych pierwszych i trzecich winna być równa lub mniejsza tych drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania: wpuścić, ale tylko tych, którzy naprawdę chcą się nadawać do życia w Europie. Natomiast tych, którzy marzą o nic nierobieniu albo rzucają kłody, kamienie i kostkę brukową w stronę policji odesłać spowrotem. 

Co do erosceptycyzmu. Nasze położenie geograficzne jest takie, że raczej wyjścia nie mamy, nie jesteśmy wyspą na pacyfiku i musimy się z kimś układać, z kimś trzymać, na coś się zgodzić i robić ustępstwa bo inaczej będzie działo się źle.

Edytowane przez Ziemowit1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ziemowit1 napisał:

Ja jestem zdania: wpuścić, ale tylko tych, którzy naprawdę chcą się nadawać do życia w Europie. Natomiast tych, którzy marzą o nic nierobieniu albo rzucają kłody, kamienie i kostkę brukową w stronę policji odesłać spowrotem. 

Co do erosceptycyzmu. Nasze położenie geograficzne jest takie, że raczej wyjścia nie mamy, nie jesteśmy wyspą na pacyfiku i musimy się z kimś układać, z kimś trzymać, na coś się zgodzić i robić ustępstwa bo inaczej będzie działo się źle.

To że jestem eurosceptyczny nie oznacza że nie będę respektował ustaleń międzynarodowych które zaaprobowała większość - i w myśl tych ustaleń ani kroku w tył. Wjazd na teren RP a w szerszym kontekście UE i strefy Schengen może się odbywać jedynie zgodnie z prawem. Więc serdecznie zapraszam każdego kto owo prawo szanować będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

To że jestem eurosceptyczny nie oznacza że nie będę respektował ustaleń międzynarodowych które zaaprobowała większość - i w myśl tych ustaleń ani kroku w tył. Wjazd na teren RP a w szerszym kontekście UE i strefy Schengen może się odbywać jedynie zgodnie z prawem. Więc serdecznie zapraszam każdego kto owo prawo szanować będzie.

Naprawdę nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś z Iraku chciałby w Europie czy nawet w Polsce mieszkać, ale walki z policją w obcym kraju są w mojej ocenie skandaliczne. Gdybym ja tam do nich pojechał rzucać kostką w policję to skończyłbym nafaszerowany bynajmniej nie przyprawami.

Edytowane przez Ziemowit1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziemowit1 napisał:

Ja jestem zdania: wpuścić, ale tylko tych, którzy naprawdę chcą się nadawać do życia w Europie. Natomiast tych, którzy marzą o nic nierobieniu albo rzucają kłody, kamienie i kostkę brukową w stronę policji odesłać spowrotem. 

Co do erosceptycyzmu. Nasze położenie geograficzne jest takie, że raczej wyjścia nie mamy, nie jesteśmy wyspą na pacyfiku i musimy się z kimś układać, z kimś trzymać, na coś się zgodzić i robić ustępstwa bo inaczej będzie działo się źle.

   Nie bardzo jest jak rozróżnić i osądzić kto chce pracować i normalnie żyć w EU, a kto chce się wieźć na zapomogach. To niemożliwe. Jak w każdej populacji z pewnością są wśród migrantów tacy i tacy. Nie rozróżnisz.    Natomiast ci, którzy tam rzucają kamieniami to są wyłącznie służby Łukaszenki. To z pewnością nie migranci. Migranci też z własnej woli nie tłoczą się w miejscu gdzie naprzeciw stoją służby mundurowe. To z ich punktu widzenia absurd. Oni chcą jakoś "smyknąć" się przez "zieloną granice", najlepiej nocą i tam gdzie akurat nie ma żadnych służb. Myśmy (Polacy) też robili to samo chcąc przedostać się do "wolnego świata". Wielu (ci którzy zostali złapani po polskiej stronie) trafiało za to do więzienia, byli i tacy co tracili życie. Ale kto się przedarł, to go nie zamykano, ani nie odsyłano (ciupasem) z powrotem. Przyjmowano (w różnych krajach na różnych warunkach), następnie rozpatrywano jego wniosek o azyl. Obecna sytuacja jest skomplikowana przez to, że to Łukaszenko organizuje tą "falangę" migrantów, łudząc ich fałszywymi obietnicami, kłamstwami i perspektywami lepszego życia.   

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurosceptycyzm. Temat znany nie od dziś i poruszany podczas każdych "demokratycznych" wyborów. Tylko gdzie jest ta demokracja ? Zarówno w Polsce jak i w wielu, wielu krajach rządzą dosłownie klany. Najsławniejsza demokracja na świecie to klan Kennedych czy Bushów i tak dalej ... "Nasza" krajowa to te same twarze od co najmniej lat 80 ...  Czy naprawdę i u nas i u nich nie było innych chętnych ? Zapewne byli może nawet tacy, którzy chcieli zrobić coś dla kraju, patrioci, tylko "związki" rządzące były i są na tyle silne, że nie dopuszczają nikogo z zewnątrz, a na pewno nikogo kto ma inne zdanie aniżeli to najszerzej propagowane.

Tak ogólnie to odnoszę wrażenie, że tzw. politykę w czasach "demokracji" całkiem dobrze uprawiają niemcy ze swoimi nieustającymi ambicjami mocarstwowymi. Pamiętacie na pewno jaki był i zresztą jest nadal przekaz z niemieckich mediów do nas i naszych rodaków. Rosja to zło wcielone i tak dalej i tak dalej. A co sami robią ? Współpracują z Rosjanami bardzo mocno niemal w każdej dziedzinie bo doskonale wiedzą, że z takim sąsiadem można tylko współpracować. Na dodatek sąsiadem, który rzeczywiście jest bogaty bo aktualnie prawdziwie i niepodważalnie bogaty jest ten, który ma w ziemi zasoby zwłaszcza energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...