Skocz do zawartości

Opony rowerowe mtb/xc/trail/enduro


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, moruniek napisał:

'140 zł za pompkę, to chyba lekka przesada, może kupić przejściówkę do pompowania Presta, kosztuje 5 zł. Napompujesz na każdej stacji kompresorem. 

I za każdym razem pakujesz rower do auta i jedziesz na stacje żeby napompować? 

 

Dziś wybrałem się na wycieczkę po okolicy po napompowaniu opon do 1 bar według tego popsutego manometru.

W porównaniu do ostatniej jazdy na prawie flaku to czułem się, jakbym się przesiadł na elektryka. Rower śmigał po asfalcie mimo opon 2.6 z błotnym bieżnikiem.

Podejerzewam, że realne ciśnienie to było ze 3bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spiochu napisał:

I za każdym razem pakujesz rower do auta i jedziesz na stacje żeby napompować? 

 

Dziś wybrałem się na wycieczkę po okolicy po napompowaniu opon do 1 bar według tego popsutego manometru.

W porównaniu do ostatniej jazdy na prawie flaku to czułem się, jakbym się przesiadł na elektryka. Rower śmigał po asfalcie mimo opon 2.6 z błotnym bieżnikiem.

Podejerzewam, że realne ciśnienie to było ze 3bary.

Jak napisałem wcześniej, mam swój. Trzymam w garażu. Kosztował mnie niecałe 500 zł, służy już kilka lat, nadal działa, ma odpowiednią moc, dlatego zastanowiła mnie ta cena pompki, którą podałeś. 140 zł za co ? Mała rowerowa, poręczna do koszt 30 zł, kompresor kupisz już za około 200 - 300 zł. Tej za 140 zł i tak nie będziesz z sobą woził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spiochu napisał:

To wlasnie miala byc " porzadna pompka z wezykiem" Miala najlepsze opinie i najwysza cene w Decu.

Z wężykiem taka by się ją dało spokojnie upchnąć do plecaka. Coś jak pompka do amora a nie inne dziwne wynalazki. Całe życie z takich korzystam i jakoś żyję. Manomentr mysi być precyzyjny dlatego najlepiej taki osobno bo czy masz na mleku 1,6 bara z tyłu a 1,4 z przodu to czuć w w trakcie jazdy jak i pod palcami bo ja też tak umiem z niezłą tolerancją ustalić ile mam ciśnienia w oponie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...