Skocz do zawartości

Narty dla kobiety


izus5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, przyszedł czas na wymianę sprzętu, co roku coś, w tym roku narty 🙂

1. Kobieta
2. 36 lat
3. 62-68 kg (zmienna :P)
4. 165 cm
5. 24 lata, samouk
6. 6-7
7. Salomon Quest 80
8. Atomic Affinity Pure 2011/2012 154cm 122-79-101
9. Allmountain - chcę żeby narta była stabilna w każdych warunkach, obecny model, który posiadam, być może na sztruksie nie radzi sobie rewelacyjnie, ale nie oszukujmy się - jak długo ten sztruks jest.. w pozostałych warunkach nigdy nie zawiodła

10. Trasy czerwone i czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę, spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Zdecydowanie jazda szybka, narta musi być stabilna i reaktywna
12. Kondycja dobra, 2x1 tydzień w Alpach
13. chce kupić używane do 1000

Myślałam, o:

Atomic Cloud 9 2019/2020 ewentualnie Atomic Cloud 12, ale nie wiem czy nie za szybka, z filmików na YT wynika, że dość cieżko ją kontrolować

2017 Atomic VANTAGE X 77 CTI 154cm

 

Czy może polecicie coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujesz dosyć wysoki poziom wyszkolenia narciarskiego - zostało jedynie szlifowanie i korekta niewielkich błędów. Techniki cięte nie są dla ciebie tajemnicą mimo że być może jeszcze niepewnie się w nich  czujesz. Dlatego uważam że na tym etapie Cloud-y to nie jest dobry wybór. To sa niewątpliwie świetne kobiece narty ale już nie dla ciebie - proponuję narty o charakterystyce sportowej i zdecydowanie wąskie pod butem. Pozostając w kręgu firmy Atomic to S7 155cm jeżeli lubisz krótsze skręty lub X7 ok 170 jeżeli twoją domeną to nieco dłuższe skręty a priorytetem jest wysoka stabilność fazy sterowania. Oczywiście inni producenci mają podobną ofertę zwłaszcza w kontekście slalomek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Prezentujesz dosyć wysoki poziom wyszkolenia narciarskiego - zostało jedynie szlifowanie i korekta niewielkich błędów. Techniki cięte nie są dla ciebie tajemnicą mimo że być może jeszcze niepewnie się w nich  czujesz. Dlatego uważam że na tym etapie Cloud-y to nie jest dobry wybór. To sa niewątpliwie świetne kobiece narty ale już nie dla ciebie - proponuję narty o charakterystyce sportowej i zdecydowanie wąskie pod butem. Pozostając w kręgu firmy Atomic to S7 155cm jeżeli lubisz krótsze skręty lub X7 ok 170 jeżeli twoją domeną to nieco dłuższe skręty a priorytetem jest wysoka stabilność fazy sterowania. Oczywiście inni producenci mają podobną ofertę zwłaszcza w kontekście slalomek. 

Tak serio czym sie rozni konstrukcyjnie G7 od S7 w rozmiarzr 161-163? Promien i dlugosc prawie identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nikon255 napisał:

Tak serio czym sie rozni konstrukcyjnie G7 od S7 w rozmiarzr 161-163? Promien i dlugosc prawie identyczne.

Nie da się przeprowadzić porównania ponieważ z S nie zrobi się G - a z G nie zrobi się S pomimo iż w pewnym przedziale mają podobne parametry. Prawidłowe porównanie to czym różni się S 165 od G 195 wobec faceta który ma 180 -185 cm wzrostu i waży 100. Natomiast trafnie zauważyłeś iż GS iX w przypadku Atomica serii 7 ma zbliżone taliowanie piętki do SL to już kwestia pewnych upodobań - czy lubisz aby w końcowej fazie sterowania narta podkręcała skręt??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie da się przeprowadzić porównania ponieważ z S nie zrobi się G - a z G nie zrobi się S pomimo iż w pewnym przedziale mają podobne parametry. Prawidłowe porównanie to czym różni się S 165 od G 195 wobec faceta który ma 180 -185 cm wzrostu i waży 100. Natomiast trafnie zauważyłeś iż GS iX w przypadku Atomica serii 7 ma zbliżone taliowanie piętki do SL to już kwestia pewnych upodobań - czy lubisz aby w końcowej fazie sterowania narta podkręcała skręt??? 

Za trudne pytanie... Ja czuje roznice miedzy 165 SL, a 185 Master GS 😛

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2021 o 11:41, izus5 napisał:

Dzień dobry, przyszedł czas na wymianę sprzętu, co roku coś, w tym roku narty 🙂

1. Kobieta
2. 36 lat
3. 62-68 kg (zmienna :P)
4. 165 cm
5. 24 lata, samouk
6. 6-7
7. Salomon Quest 80
8. Atomic Affinity Pure 2011/2012 154cm 122-79-101
9. Allmountain - chcę żeby narta była stabilna w każdych warunkach, obecny model, który posiadam, być może na sztruksie nie radzi sobie rewelacyjnie, ale nie oszukujmy się - jak długo ten sztruks jest.. w pozostałych warunkach nigdy nie zawiodła

10. Trasy czerwone i czarne. Poza trasą raczej nie jeżdżę, spędzam na stoku cały dzień od sztruksu po muldy 

11. Zdecydowanie jazda szybka, narta musi być stabilna i reaktywna
12. Kondycja dobra, 2x1 tydzień w Alpach
13. chce kupić używane do 1000

Myślałam, o:

Atomic Cloud 9 2019/2020 ewentualnie Atomic Cloud 12, ale nie wiem czy nie za szybka, z filmików na YT wynika, że dość cieżko ją kontrolować

2017 Atomic VANTAGE X 77 CTI 154cm

 

Czy może polecicie coś ciekawszego?

Cześć

Jeżeli to co piszesz jest prawdą pisaną z pełną świadomością tego czym jest prawidłowa jazda na nartach to tylko i wyłącznie narta GS typu Master - 170 lub lepiej 175 cm np:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,dynastar,speed-course-master-gs-r22,12520.html

173 cm.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 20:54, Mitek napisał:

Cześć

Jeżeli to co piszesz jest prawdą pisaną z pełną świadomością tego czym jest prawidłowa jazda na nartach to tylko i wyłącznie narta GS typu Master - 170 lub lepiej 175 cm np:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,dynastar,speed-course-master-gs-r22,12520.html

173 cm.

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi😊

Z tym wyszkoleniem i praktyka to bym aż tak nie przesadzała... 

Po prostu kocham jazdę na nartach, radzę sobie w wiekszości warunków i tras, nie boje się, nie mam jednak ambicji żeby być jakoś super techniczna, pięknie wyglądać czy w pierwsze kolejności stawiać na dokształcanie(za mało wyjazdow, człowiek chce wycisną z każdego jak najwięcej). 

Od nart przede wszystkim oczekuje fun'u, a nie stresowania sie czy opanuje narty, co nie ukrywam przyszło mi na myśl, gdy ktoś napisał o dlugosci 170😱

Stąd myślałam, żeby jednak pozostać przy allmountain.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, izus5 napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi😊

Z tym wyszkoleniem i praktyka to bym aż tak nie przesadzała... 

Po prostu kocham jazdę na nartach, radzę sobie w wiekszości warunków i tras, nie boje się, nie mam jednak ambicji żeby być jakoś super techniczna, pięknie wyglądać czy w pierwsze kolejności stawiać na dokształcanie(za mało wyjazdow, człowiek chce wycisną z każdego jak najwięcej). 

Od nart przede wszystkim oczekuje fun'u, a nie stresowania sie czy opanuje narty, co nie ukrywam przyszło mi na myśl, gdy ktoś napisał o dlugosci 170😱

Stąd myślałam, żeby jednak pozostać przy allmountain.. 

Cześć

Nie chciałby koleżanki urazić ale jest to błędna analiza i błędne podejście - nic się nie zgadza:

- poziom deklarowany 6/7

- szybka jazda

- trasy czerwone i czarne

- brak zahamowań

i do tego deklaracja jazdy nietechnicznej oraz irracjonalny strach przed długością nart co jednoznacznie mówi o poważnych brakach nad kontrolą.

Nie tędy droga niestety...

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, izus5 napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi😊

Z tym wyszkoleniem i praktyka to bym aż tak nie przesadzała... 

Po prostu kocham jazdę na nartach, radzę sobie w wiekszości warunków i tras, nie boje się, nie mam jednak ambicji żeby być jakoś super techniczna, pięknie wyglądać czy w pierwsze kolejności stawiać na dokształcanie(za mało wyjazdow, człowiek chce wycisną z każdego jak najwięcej). 

Od nart przede wszystkim oczekuje fun'u, a nie stresowania sie czy opanuje narty, co nie ukrywam przyszło mi na myśl, gdy ktoś napisał o dlugosci 170😱

Stąd myślałam, żeby jednak pozostać przy allmountain.. 

Porady zawsze powstają w oparciu o samoocenę - jeżeli nie jest rzetelna no to pytający sam sobie krzywdę wyrządza...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Volkl Flair SC będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Ma ciut więcej pod butem przez co lepiej radzi sobie gdy jest miękko lub puchato od klasycznej slalomki. Ma lekko zrockerowany dziób więc możesz wziąć spokojnie dłuższą np 163cm. Dzięki temu będziesz mieć nartę zwrotną, ale i trzymającą na twardym oraz dającą radę w gorszych warunkach. 

Acha, pomyśl nad butami. Przede wszystkim. 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej samooceny, to wystawiłam ją w oparciu o jazdę na obecnym sprzęcie. Po prostu chciałabym uniknąć sytuacji, w której zamiast zjeżdżać na wszystkich trasach i dobrze się na nich czuc, tak sobie dogodzę, że poświęcę 2 sezony na naukę jazdy na nowych nartach, po to żeby osiągnąć poziom obecny na dotychczasowych.

Nie mam 12 lat, braku wyobraźni i bardzo elastycznych kości, dlatego też nie chce za bardzo szarżować - jak znajoma, która po jednym obozie doszkalającym (nie wiem jak jeździła wcześniej, bo poznałam ją na  feralnym wyjezdzie)kupiła sobie gigantki, potem klela na czym świat stoi, bo cały wyjazd się do nich przyzwyczajała, ostatecznie zrywając więzadła w kolanie. Podziękuję, sportowcem być nie muszę. Może wyrobiłam sobie przez nią jakieś niepotrzebne lęki😋

Do wymiany w tym sezonie albo buty albo narty. Buty planowałam w przyszlym😊

Buty rozumiem, że większy flex.. 100?

Być może najlepszym rozwiazaniem przed zakupem będzie wypożyczalnia i wypróbowanie różnych modeli nart. 

Dziękuję za wszystkie porady. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprzęt nie ma absolutnie znaczenia w kwestii samooceny jazdy.

To tak jak z prawem jazdy. Nie jest wydawane na konkretny typ samochodu (jak to wygląd w praktyce wiem ale chodzi o zasadę).

Jak ktoś umie jeździć tylko swoim samochodem to jeździć nie umie - podobnie z nartami. Tak wygląda to obiektywnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma Nordica GT 156 cm Narty Nordica GT 76 Ti FDT + TPX 12 FDT (skionline.pl) przesiadła się z Atomic Cloud 9 142 cm (wiem, że były za krótkie) i nie miała problemów z adaptacją wystarczyło parę zjazdów (pomimo ciężkiego mokrego śniegu). Bardzo fajne deski chociaż teraz po moich doświadczeniach z X9 namawiałbym ją na X7. 

Żona mierzy 165cm, waga 54kg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, izus5 napisał:

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi😊

 

Od nart przede wszystkim oczekuje fun'u, a nie stresowania sie czy opanuje narty, co nie ukrywam przyszło mi na myśl, gdy ktoś napisał o dlugosci 170😱

Dobrze zostawmy już te samooceny i troszkę pogadajmy. Powiedz mi droga koleżanko co przeraża cię w nartach 170 zwłaszcza iż takie które ci zaproponowałem piętkę mają taką samą jak slalomka. Tutaj dodam że stwierdzenie "krótkie narty lepiej skręcają" to bzdura do kwadratu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Ale tylko wtedy gdy się werżnie w śnieg....a jak Pani się ślizga to co wtedy??? A jeszcze będzie jej rocker trzepał???

Nie tylko wtedy.Jak się ślizga też będzie świetna.

Kurcze, tak się zastanawiam skąd takie teorie? Rozumiem, że faktycznie z "teorii"? Znasz tę nartę? Jeździłeś? Masz większe doświadczenie niż byłe zawodniczki, które zjadły zęby na setkach par nart, w tym także tych z "trzepiącym" rockerem? Wiesz także lepiej niż inżynierowie Volkla czy innych marek co jest dobre, skuteczne, co ułatwia jazdę i powoduje większą frajdę?

Może jednak warto być bardziej wstrzemięźliwym w tego typu opiniach bo jest ich zbyt wiele i zbyt często wprowadzają w błąd kogoś, kto chce sensownej porady, a otrzymuje w efekcie - "bierz nartę sportową, tylko ona da Ci możliwość rozwoju, każda inna to droga na skróty". Najzabawniejsze jest to, że cholernie często - nie twierdzę, że w Twoim przypadku - doradcy takich teorii nie wychylają nosa poza stoki Bukowiny tudzież Kasiny Wielkiej. No a przecież w takich Górach to tylko sportowa, a najlepiej "masters" lub FIS, inaczej nielzia...

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Dobrze zostawmy już te samooceny i troszkę pogadajmy. Powiedz mi droga koleżanko co przeraża cię w nartach 170 zwłaszcza iż takie które ci zaproponowałem piętkę mają taką samą jak slalomka. Tutaj dodam że stwierdzenie "krótkie narty lepiej skręcają" to bzdura do kwadratu.

To, że w życiu nie jezdzilam na takich długich nartach 🤣 

A, że w życiu jezdzilam tylko na (tak tutaj zaraz zostanę zmieszana z błotem, ale niech bedzie😉) nartach, na których się uczyłam tj. starych prostych Fischerach RC4 czy jakos, a potem na Atomicach Affinity Pure.. I ze dwa razy z wypożyczalni coś wzięłam na jeden dzień... To... 

Moje obecne narty, promień skrętu mają ok 14m,to wcale chyba nie jest mało przy 154cm? Nie wiem czemu, wydaje mi się ze jak narta ma większy promień skrętu, to jest stabilniejsza przy większych predkosciach..? Ale czy z kolei krótsza nie odpowiada szybciej, jak ktoś nam zajedzie drogę np? Czy za reaktywność narty odpowiada inny parametr? 

W tej długości 170 również właśnie boję się takich nagłych sytuacji, człowiek zasuwa, a tu nagle ktoś mu wjeżdża.. 

Dodatkowo slalomki to narty na  dobrze przygotowane stoki... 

Niestety, nie wiem gdzie te dobrze przygotowane stoki, bo wszędzie gdzie byłam, Szwajcaria, Austria po kilku godzinach zjezdzone, gruz, Chopok lód i muldy, a Francja przed rozpoczęciem sezonu w grudniu to wogole porażka.. Wydaje mi się, że takie narty po prostu nie poradzą sobie na takim podłożu.. Albo, że będzie to ode mnie wymagało wysiłku, który skutecznie pozbawi mnie frajdy z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...