Skocz do zawartości

Kijki regulowane


SzymQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam kijki regulowane, z których jestem całkowicie niezadowolony. Pochodzą z popularnej sieciówki i kosztowały ok 150 zł (niby dedykowane do freeride'u). Po przeczytaniu wątku związanego z długością kijków natrafiłem na sugestię zakupu Milo Cruise GT, ale nie wiem na ile są wolne od problemów z którymi borykam się w swoich, a są to:
- brak realnej możliwości oparcia całego ciężaru ciała na jednym kiju (niby jest ok po czym zawodzi znienacka i się składa, albo nieświadomie jeżdzę z kijkami o różnej długości)
- brak realnej możliwości regulacji kijów na stoku (wymaga zdjęcia rękawic i trzeba się podenerwować, bo na różnych długościach kija trzeba inaczej dokręcić kółeczko wstępnej regulacji zatrzasku)
Jeśli macie jakieś doświadczenia z ww. na stoku, albo możecie polecić coś wolnego od tych wad to proszę o propozycje (PS. lepiej te tańsze niż najdroższe 🙂, ale w ostatecznym rozrachunku nie chciałbym po raz drugi wyrzucić pieniędzy). 

Z góry dzięki!

Edytowane przez netmare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, netmare napisał:

Przepraszam, wkradł się błąd merytoryczny: Milo Cruise FR miało być 😉

Te kije to moim zdaniem optimum cenowo/jakościowe. 

Zalety:

- niska cena

- dobra wytrzymałość i trwałość

- duży talerzyk dopasowujący się do podłoża

- waga 440 g 

Wady

- gąbkowe przedłużenie rękojeści trzeba od razu zabezpieczyć elastyczną taśmą bo inaczej szybko się zużywa (odrywa)

- przestrzenie między paskami są zbyt duże, podczas jazdy potrafią wejść tam grubsze krzaczory i wyrwać kij z ręki

 

Co do regulacji i zatrzaskiwania jest OK. Można to zrobić w rękawicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, netmare napisał:

Zamówione, dzięki. @Wujot Nie zechciałbyś może wkleić fotek swojego tunningu? 😉 

Zakleiłem co drugą "sekcję", na razie się trzyma. No i na dole aby się nie odkręcało. Problem z chwytaniem gałęzi jest zauważalny. W takim zarośniętym terenie, wykrotach, obowiązkowo trzeba ściągnąć pętle z rękawic. Można to łatwo zmienić przez zakup talerzyków np Viking za 12 zł. Co prawda one nie układają się do terenu (takie też można kupić, ale 50-60 zł) za to nie powinny wchodzić grube (czyli wytrzymałe) gałęzie.

A z innych ciekawostek jak mi się porwała taśma w talerzykach (po paru latach intensywnego użytkowania) to założyłem nową i zaszyłem. 

IMG_20211021_174503.thumb.jpg.8946194068de7a43464ad4c965d0bfad.jpg

spacer.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijki przyszły i robią bardzo dobre wrażenie - zapięcie chodzi luźno, a kijek się nie składa.

Wersja czarna jest ciężko osiagalna, więc kupiłem pomarańczowe (chyba nowsze). 1 sztuka wrzucona na chińską wagę: bez talerzyka 245g, a z większym talerzykiem 270g. więc albo waga licha, albo te starsze są lepszym wyborem dla osób szukających lżejszych kijków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...