Skocz do zawartości

Grapa - Litwinka


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

To już potwierdzone! - W Białce Tatrzańskiej na Czarnej Górze (903m.n.p.m) gdzie znajduje się wyciąg "Litwinka" powstanie tzw. kombinacja 4-os. wyciągu krzesełkowego i wyciągu orczykowego (prawdopodobnie pod krzesełkiem?). Długość wyciągu wyniesie 644m a różnica poziomów 131m. Całość wykona słowacka firma Tatrapoma. Źródło: http://www.tatrapoma...p?id=46&L=0#509 PS. Wreszcie w Białce pojawi się atrakcyjniejsza niż te na kotelnicy czy kaniówce trasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeeeeeeeeest ! Nareszcie znowu polatam na Litwince... :eek::eek::eek::eek::eek: Ale ulżyło... Jedyne do czego mam zastrzeżenia, to - stok jest ustawiony idealnie na słońce, najszybciej płynie. Ale i tak sama informacja, że coś tam ruszy już mnie stawia na nogi :D Wie ktoś może kiedy to ruszy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o budowę- jeżeli plany będa gotowe to uda im się wybudować na najbliższy sezon. Zobaczymy. Co do słońca- nie ma problemu jeżeli stok będzie odpowiednio przygotowany. Nie znalazłem info dotyczącej takiej budowy wyciagu? Rozumiem że chodzi ci o coś takiego: Wyciąg krzesełkowy a pod nim orczyk??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie tatrapomy piszą, że będzie to kombinacja wyciągu krzesełkowego i orczykowego dla najmłodszych - podejrzewam że z wykorzystaniem jednego napędu będzie chodził i krzesełkowy i orczyk pod spodem. widać że nie przestraszył inwestorów poprzedni słaby sezon. Już w grudniu ma również ruszyć wyciąg na północnym stoku Łysej Góry w Limanowej. Dowiedziałem się, że będzie to czteroosobowe krzesełko, naśnierzanie i oświetlenie, ponadto planowana jest też budowa basenu przy stoku. Limanowa będzie ciekawa szczególnie dla Krakusów ze względu na bliskość ;) -> widać że się rozwija narciarstwo w Polsce. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wyglądac tak: Wysokie słupy, na nich krzesło. pod krzesłem i rolkami kolejne dwa wysięgniki i lina. Brzmi dośc dziwnie. Zrobiłem mały rzut. ( z nudów :P i chęci powrotu do roboty :D ). Więc nie wiem czy chodzi o takie cos jak narysowałem...? Według mnie takie coś nie wypali.... Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i tak Lutek, ale ci na orczykach mają dużą szanse dostać czymś spadającym z góry. Jak to będzie rękawiczka to pół biedy gorzej jak komuś z rączek „parapecik” wypadnie. :confused: A poza tym to cieszę się, że nareszcie zaczyna się coś dziać na Litwince.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jark o tym samym pisałem... Jakoś nie jestem za takim rozwiązaniem i myślę że nawet takie coś jest zabronione a nawet nikomu z producentów taki pomysł nie wszedł do głowy... Przecież to chodzi o bezpieczeństwo... Ciemno to widzę. Widocznie nasz kolega źle zrozumiał. Nie wiem jak to będzie. Do tego dochodzi sama struktura i budowa tejże górki. Słupy z krzesłem a pod spodem orczyk?? Coś nie tak... Również się cieszę :P :) PzD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co podaja na stronie tatrapomy ma to być KOMBINACJA, czyli moze to być właśnie wykorzystanie słupów, wyciąg talerzykowy będzie miał długość tylko 150m! (poprawka na stronie producenta) Myślę, że jeżeli byłoby rzeczywiście tak jak to przedstawił na rysunku lutek, to zapewne orczyk byłby umieszczony pomiędzy krzesełkami, tak aby nic nie zagrażało tym którzy z niego korzystają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie przekonują mnie takie rozwiązania. Kiedyś w BT jadąc „6” widziałem jak panience jadącej na kanapie przed nami właśnie wypadła deska. Troszkę wiało i deska wcale nie spadła pod wyciągiem tylko kilka metrów dalej na stoku. Szczęście że to był pierwszy wjazd i stok był pusty. A tak poza tym określenie „kombinacja” wcale nie musi oznaczać dwóch, różnych rodzajów wyciągów usytuowanych w jednym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to byc takie rozwiązanie ( ale głupie bo Litwinka wcale nie jest szeroka ). Tak jak na rysunku, ale wysięgniki od orczyka będą pare metrów od krzesła, tak że orczyk i lina nie będzie iść pod krzesłem. (???) Nie jestem na za takim rozwiązaniem. Pracując na wyciagu i to orczykowym dzieje się wieeele nieszczęść, a co dopiero jak krzesło będzie ponad orczykiem. Tak jak pisał Jark. PzD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, orczyk powinni zostawić tam gdzie był, tylko po prostu wszystko wymienić - dla mnie było idealnie :) Krzesełko można zmieścić z drugiej strony gdzieś dalej np.... Oby tylko te tłumy ludzi z Kotelnicy nie przeszły na Litwinke...:D A... no i bym proponował zrobić jakiś lepszy podjazd na góre niż był ostatnio. Można to było nazwać wspinaczką na Giewont, tylko że samochodem, a największa panika była przy zjazdach z góry :) Nieliczni docierali na góre samochodem, 3/4 samochodów na parkingu przypuszczam, że były 4x4 :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie myślę, że przy takiej inwestycji jaką jest budowa wyciągu krzesełkowego dojazd zostanie znacznie poprawiony, gdyż jest to jednak w dzisiejszych czasach podstawa, nie wiele osób ma samochody terenowe a jeszcze mniej pokusi się o długi marsz pieszo pod wyciąg... * tak apropos to rzeczywiście już czas na utworzenie oddzielnego tematu o Litwince, tak żeby nie mieszać go z dość zapchanym w sezonie tematem o Kotelnicy. * Przy okazji zakładania tematów myślę że powinien być również założony temat dotyczący wyciągu Limanowej - Łysa Góra, który startuje w tym sezonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie o Litwince ale o Jurgowie :) w okolicy przejścia w Jurgowie trwają prace ziemne i budowlanne (podpory już stoją) będzie to około 600m szerokiego stoku osłoniętego od słońca. To tak w myśl ,że każdy nowy wyciąg cieszy. Info sprawdzone bo naoczne :) z niedzieli.

tutaj szersze informacje o Jurgowie: http://www.e-gory.pl...d=538&Itemid=37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Białka Tatrzańska - Litwinka Litwinka to wyciąg znajdujący się na prawym brzegu Białki. Na obecną chwilę ośrodek posiada zaledwie jeden, przestarzały wyciąg o długości 1000m. Wszystko wskazuje jednak na to, że niebawem powstanie tu nowa kolej krzesełkowa i stacja odrodzi się na nowo. Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest jakieś info ze stron władz Gminy Bukowiny T. Niestety złe info: Litwinka nie działa jużo od kilku lat i jak narazie nie ma żadnych wiadomości, aby Litwinka znów ruszyła. Brak info nt. jakiejkolwiek budowy na tym stoku. Info od władz Gminy Bukowina T. P.S. Koledze pomyliło się i chyba chodzi o wyciag w Jurgowie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś info ze stron władz Gminy Bukowiny T. Niestety złe info: Litwinka nie działa jużo od kilku lat i jak narazie nie ma żadnych wiadomości, aby Litwinka znów ruszyła. Brak info nt. jakiejkolwiek budowy na tym stoku.

Litwinka nie byla taka zla, ale miala jedna wade - poludniowy, nasloneczniony stok. Z wyjatkiem samej gory, dosc plaska, ale i tak stromsza od Bani czy nawet Kotelnicy w podstawowej wersji. I podejscie z buta przez lasek. Mimo wszystko kiedys byl to najlepszy stok w Bialce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...