Skocz do zawartości

Grapa - Litwinka


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cześć, było już o fenomenie Białki, teraz o stacji którą widać z Kotelnicy. Litwinka-Grapa to 1000 metrów zjazdu porównywalnego pochyłością do Kotelnicy, z wyprzęganym więc bardzo szybkim wyciągiem, dwoma karczmami, wypożyczalnią, instruktorami. Fenomen tego miejsca polega na tym że praktycznie nie ma tam kolejek. W poniedziałek od 17-tej do 21-wszej zjechałem z niej 25 razy co przy cenie karnetu 35 PLN dało mi 1,4 PLN za zjazd! Na stoku było maksymalnie 25 osób (Małopolskie ferie?! ) Nie wiem o co chodzi? Dojazd? Można dojechać do górnej (nieco stromo) jak i do dolnej stacji, przygotowanie trasy nie odbiega od pozostałych stoków. Ośla łączka dla dzieci, szeroko, nic tylko jeździć! Może Grapa ma jakieś problemy których ja nie dostrzegam? Bardzo fajnie jest stanąć na szczycie, podziwiać pełną panoramę Tatr i....kolejki na Kotelnicy! Pozdrawiam, Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, było już o fenomenie Białki, teraz o stacji którą widać z Kotelnicy. Litwinka-Grapa to 1000 metrów zjazdu porównywalnego pochyłością do Kotelnicy, z wyprzęganym więc bardzo szybkim wyciągiem, dwoma karczmami, wypożyczalnią, instruktorami. Fenomen tego miejsca polega na tym że praktycznie nie ma tam kolejek. W poniedziałek od 17-tej do 21-wszej zjechałem z niej 25 razy co przy cenie karnetu 35 PLN dało mi 1,4 PLN za zjazd! Na stoku było maksymalnie 25 osób (Małopolskie ferie?! ) Nie wiem o co chodzi? Dojazd? Można dojechać do górnej (nieco stromo) jak i do dolnej stacji, przygotowanie trasy nie odbiega od pozostałych stoków. Ośla łączka dla dzieci, szeroko, nic tylko jeździć! Może Grapa ma jakieś problemy których ja nie dostrzegam? Bardzo fajnie jest stanąć na szczycie, podziwiać pełną panoramę Tatr i....kolejki na Kotelnicy! Pozdrawiam, Maciek

Na stoku było maksymalnie 25 osób (Małopolskie ferie?! ) Nie wiem o co chodzi?

Maciek może chodzi o te że ten stok patrząc z Białki wygląda na dość stromy i może //białczańscy narciarze// czują respekt:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek może chodzi o te że ten stok patrząc z Białki wygląda na dość stromy i może //białczańscy narciarze// czują respekt:D

Też o tym myślałem, ale większość i tak myśli że to Koziniec (Czarna Góra).

Witam, myślę że problem tkwi w trudnym i długim dojazdem do wyciągu. Bywają dni że bez łańcuchów na kołach tam nie dojedziesz, a znowu jazda na łańcuchach np. z Białki po asfalcie do przyjemnych nie należy. Gdyby był most przez Białkę do wyciągu to i kolejki byłyby nieuniknione. Pracownicy wyciagu przebąkują coś o połączeniu dolnego parkingu z parkingiem przy kotelnicy koleją gondolową, ale to chyba bardzo odległa przyszłość.

Myślisz o parkingu przy dolnej stacji? Faktycznie dojazd dość długi, ale podobno dobrze utrzymany.

Użytkownik keicam edytował ten post 21 luty 2012 - 13:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinka ma tylko jeden mały feler - dojazd do stacji: 1. dolna - jedzie się dość długą drogą praktycznie w polach, przy dużej ilości śniegu wygląda to niezbyt optymistycznie - jak jechałem tam 12 stycznia, to się zastanawiałem, czy wrócę - około 10 cm rozjeżdżonego błota śniegowego, jakieś koleiny - ale w drugą stronę spotkałem ze dwa auta osobowe bez łańcuchów, i się uspokoiłem 2. górna stacja - jak jest śnieżnie, to bez łańcuchów, a najlepiej 4x4 raczej bym się nie wybierał poza tym jest rewelacyjnie - nachylenie lepsze niż większość Kotelnicy, trochę szkoda, że tylko jedna trasa - po jakimś czasie człek myśli o jakiejś odmianie, 12 stycznia przy tłoku na Kotelnicy, na Litwince było nas około 15 osób na całym ośrodku - wrażenie niezłe, jak się patrzyło na drugą stronę Białki. A - i módlmy się, by nie połączyli Litwinki bezproblemowo z Kotelnicą - wtedy będzie po fajnej miejscówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, właśnie wróciłem z grapy. Białka - tłum i muldy bo odwilz i po godzinie rozjeżdżone , Jurgów - dużo ludzi i muldy jeszcze wieksze, Grapa - miekko ale ludzi prawie nie ma więc da się zjeżdżać ( aż taką glebę zaliczylem z tej radości ze się mozna rtozpędzić że głowa boli) Pozdrawiam emil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinka ma swoje plusy : mało ludzi ,tani skipas, krzesełko,szeroko ale ...dośc plasko szczególnie od połowy w dól (taki lajcik),górka do zabawy z rodziną,nudno ,jedynie dla oka widoki z mocno podniesiną głową w dal i przy słonecznej pogodzie.Jest taka jakaś łysa nieprzytulna. Dojazd fatalny,przy dużych opadach ryzyko zakopania , a pomocy brak bezludzie,pola hohoho.Byłem tam tylko ze względu na tłok na sąsiednich stokach.A miałem parcie na jeżdżenie byle gdzie byle nonstop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Byłem tego dnia na Litwince, nie było tak źle wiadomo początek sezonu na innych stokach m.in.: Kotelnica, Jurgów, Rusiński.. było podobnie . Generalnie fajna górka ( kultowa) mały problem z dojazdem z tego, co wiem poprawili stan drogi dojazdowej na ten sezon, ale tą niedogodność rekompensuje brak tłoku na stoku. W pełni sezonu dobrze przygotowana trasa. PZD z Wielkopolski No prosze i jest nowa asfaltowa droga. http://www.litwinka-...lnoci&Itemid=11

Użytkownik qaz edytował ten post 04 grudzień 2012 - 14:23 edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...