Skocz do zawartości

Grapa - Litwinka


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaletą w porownaniu z Jurgowem czy Czarną Górą będzie wyprzęgane krzesełko, jednak południowa wystawa stoku wróży kiepskie warunki w czasie ocieplenia, ale przynajmniej nachylenie stoku w porównaniu z kotelnicą sensowniejsze, więc jeśli nie będzie tłumów to można będzie przetestować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcia możecie oglądnąć na stronce: http://www.nartostrada.com/index.php Niestety nie ma jeszcze strony internetowej ośrodka. Zdjęcia były robione 01.11.2009r. Nowe zdjęcia postaram się wam podrzucić po weekendzie. Krzesło będzie wyprzęgane, Inwestor to: Kompleks Turystyczno Narciarski Czarna Góra-Grapa

A kiedy mają zamiar to odpalić, bo biorąc pod uwagę stopień zaawansowania na tych zdjęciach to szanse na wyrobienie się na ten sezon widzę raczej w czarnych barwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mają zamiar to odpalić, bo biorąc pod uwagę stopień zaawansowania na tych zdjęciach to szanse na wyrobienie się na ten sezon widzę raczej w czarnych barwach.

Zdjęcia nie są z wczoraj. Nie widzę tam tragedii. Stok jest nie jest nowy. Wiele kluczowych elementów jest już na miejscu. Reszta to składanie gotowych modułów. Ja uważam, że w tym sezonie to odpalą. Raczej nie przed sylwestra. Jeszcze wspólny karnet - Hawrań, Koziniec i Litwinka/Grapa i mamy ciekawą alternatywę dla Kotelnicy:D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie są z wczoraj. Nie widzę tam tragedii. Stok jest nie jest nowy. Wiele kluczowych elementów jest już na miejscu. Reszta to składanie gotowych modułów. Ja uważam, że w tym sezonie to odpalą. Raczej nie przed sylwestra.

Zdjęcia wiem z jakiej daty - umiem czytać ;), a gdzie napisałem że widzę tagedię?

Jeszcze wspólny karnet - Hawrań, Koziniec i Litwinka/Grapa i mamy ciekawą alternatywę dla Kotelnicy:D.

Wspólny karnet będzie miał sens jak będzie na wszystkie wyciągi na Podhalu. Nic tu inne altenatywy nie dadzą. BTW: Litwinka to będzie piewszy w miarę sensowny stok z tych trzech więc ta alternatywa o któej piszesz to taka sobie ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co orczyk jak będzie krzesło z przepustowościa 3 orczyków. Gwoli ciekawości to krzesło jest używane. Było zbudowane w 1988 r przez firmę Agamatic (obecnie wchłonięta przez Doppelmayera). Takie samo jest w Szczawniku. Do tej pory krzesło chodziło w Kastelruth / Castelrotto (Gröden-Seiseralm) pod nazwą Panorama. Poniżej link do zdjęć z oryginalnego ustawienia. http://www.seilbahnt.../3685/datas.htm

Użytkownik Ado edytował ten post 16 listopad 2009 - 11:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jak Litwinka stanie się popularna to o godzine 12 będą na niej tłumy tak jak na kotelnicy... dlatego przydał by się oprócz kanapy jakiś orczyk... Litwinka jest dość szeroka więc orzczyk spokojnie się tam zmieści :D

Rozumiem, że należysz do ludzi, którzy panicznie boją się kolejek linowych i dla takich jak ty przy każdej kolejce powinien stać orczyk ;). Kiedyś spotkałem takiego gościa, który wyszukiwał w alpach stacje z orczykami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jak Litwinka stanie się popularna to o godzine 12 będą na niej tłumy tak jak na kotelnicy... dlatego przydał by się oprócz kanapy jakiś orczyk... Litwinka jest dość szeroka więc orzczyk spokojnie się tam zmieści :D

Nie wiem jakie są plany właściciela - na pewno uzupełniający orczyk nie jest złym pomysłem - choćby dla młodzieży, której nie zawsze stać na bilety na kolejkę. Natomiast o tłumy bym się tak bardzo nie martwił ;). Wielu wygodnickich i tak pójdzie na kotelnicę, a wyciągów jest coraz więcej więc może nie będzie tak źle :).

Użytkownik Gąska edytował ten post 16 listopad 2009 - 16:47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem to szanse na uruchomienie kolei linowej w tym roku są bardzo małe... szkoda :o mam nadzieje, że na ferie kolej będzie funkcjonowała....!!!;)

Szanse na uruchomienie w tym roku są zerowe. Na ferie też będzie ciężko. Byłem tam dzisiaj - są jeszcze daleko w lesie. Podpory stoją ale jeszcze niema liny, instalacje do podłączenia. Słupy oświetleniowe leżą spokojnie w śniegu ;). Może jutro jak będę miał czas i serwer to zapodam kilka zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na uruchomienie w tym roku są zerowe. Na ferie też będzie ciężko. Byłem tam dzisiaj - są jeszcze daleko w lesie. Podpory stoją ale jeszcze niema liny, instalacje do podłączenia. Słupy oświetleniowe leżą spokojnie w śniegu ;). Może jutro jak będę miał czas i serwer to zapodam kilka zdjęć.

Kolej krzesełkowa w Jurgowie w sylwestra w sezonie otwarcia też była w mniej więcej takim stanie i na ferie warszawskie zdążyli. Na moje niestety nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...