Skocz do zawartości

Fis World Cup 21/22


CaperSKI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mlesik napisał:

Dziś team event - ktoś wie dlaczego nie ma USA w ćwierćfinale. Były jakieś wcześniejsze eliminacje?

 

edit: chyba w ogóle się nie zgłosili.

Cześć

Mam wrażenie, że to jest pierwsza 8 w klasyfikacji równoległego, po prostu, ale rozlosowana, nie z rozstawienia. Żeby było śmieszniej Polska jest na 10 miejscu a US dopiero na 14. 😉

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 19:37, Pawel napisał:

Vlhova, Shifrin, Lara to trzy panie na podium w Solden i chyba trzy faworytki na wielką krysztalową kule. Ja stawiam na Lare. Wśród mężczyzn dla mnie numer jeden to Odermat. Zobaczymy na wiosnę czy się sprawdzi

Shifrin wielki powrót po IO i zwycięstwo w generalce. Brawo ta Pani. Vlhova jak dla mnie nr 1 tego sezonu mimo obiektywnego zwycięstwa Misi. Lara fenomenalny sezon. Panowie fenomenalny Marco Odermat. Słaby rok Alexa odrodzenie Kristofersena. Dziwne zawody w SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He, he - Pani Gut - rzeczywiście znakomity sezon i wielki powrót po latach fascynacji piłką nożną 😉 .

Myślę, że Shiffrin, jeszcze cały czas, powraca do pełnej sprawności zawodnika. Fizycznie i technicznie widać, że daje radę. Psychicznie nie zawsze. Poza tym widać, że przemodelowała trening i chce być uniwersalna i to już daje efekty. Moim zdaniem odjechała Vlhovej narciarsko o kilometry.

Z kolei Vlhova przyjęła taktykę, że musi zdobyć złoto na IO i zrealizowała ją perfekcyjnie ale... uczyniło to z niej narciarkę jednowymiarową bo trenowała praktycznie jedna dyscyplinę bazując na jej silnych cechach. Nie wiem czy to dobra droga i czy nie doszła w niej do końca...

Dla mnie potwierdziły swoją wielkość Włoszki z fantastyczną Goggią, Brignone i całą ekipą i Szwajcarki - nie wiem co ten Locher tam robi ale jest mistrzem.

Dla mnie wybór królowej raczej nie jest taki prosty ale chyba Gisin - zdecydowanie najbardziej uniwersalna, jedzie genialnie wtedy kiedy trzeba i zawsze uśmiechnięta. Shiffrin też jest blisko tego tytułu pomimo spieprzonych IO, trzeba pamiętać o Hector - genialna pewność i blisko wygranej w SL na IO...

Zdecydowanie na minus cała Austria - poza oczywiście Strolzem (ale On jest jakby z boku, spoza systemu).

Pozdrowienia

PS. To takie wstępne, wywołane przez Pawła, wrażenie posezonowe WC.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 14:47, Chertan napisał:

"Time difference from the winning time 
If a competitor's overall time (at combined events the total running times of both events counting for the Combined) is more than eight (8) percent greater than the winning time, irrespective of the rank achieved, no points will be awarded. "

To ja w ramach treningu. Trenuję, ponieważ czytam często literaturę(beletrystyczną i oczywiście narciarską) Więc mnie ciekawią różne sformułowania w obcym języku. Zresztą już dawno wyjaśniłem żonie, która pochłania  w niesamowitym tempie książki. Jak czytasz literaturę przetłumaczoną z obcego języka. To nie czytasz książki autora ! Czytasz książkę tłumacza. Możnaby to sprawdzić w praktyce. Dając kilku tłumaczom materiał źródłowy. I po pracy, w odosobnieniu, porównać to co napisali. Chyba nikt nie wyobraża sobie, że to będą identyczne teksty. Stąd spotyka się czasem takie stwierdzenia. Znakomity tłumacz. Na przykład lekarz Boy Żeleński z literatury francuskiej...

No więc dla lepszego rozeznania regulaminów FIS...

"Jeśli różnica czasu zawodnika - licząc od czasu zwycięscy, biorąc  jego czas całkowity(w przypadku kombinacji suma czasów obu konkurencji) jest większa niż 8 % czasu zwycięscy - niezależnie jakie zajmie on miejsce, to nie przydziela się punktów " .

Oczywiście ktoś z kolegów może zrobić to samo, co ja. I będziemy sobie dyskutować, dyskutować...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2022 o 11:59, Mitek napisał:

Cześć

Czyżby Pani Shiffrin pozamiatała już w pierwszym przejeździe...?

A co zrobiła w drugim?????

Pozdro

Nie wiem co zrobiła w drugim. Najbliżej jestem teorii że odpuściła żeby starsza Pani Worley u siebie miała sukces. Wiem że absurdalne to tłumaczenie ale przecież ona pojechała na 1/10 gwizdka. Chyba ja bym szybciej zjechał drugi przejazd:) I jakoś na mecie przejęta nie była. Oczywiście bardziej logiczne jest że założyła że przejazd płynny da jej wystarczający czas, natomiast nigdy na takim śniegu i nigdy gdy inne się rzuciły. Przecież ona oglądała na podglądzie jak jechały przed nią inne zawodniczki, poza tym są trenerzy. Także wychodzi mi teoria spiskowa...:) że po prostu odpuściła.

Sezon u babek bez jednoznacznej zwyciężczyni. Shiffrin bo generalka ale bez żadnej małej kuli i medalu na IO, Gut świetny początek sezonu potem Covid i przynajmniej medale na IO, Brignone na odwrót na początku słabo a póżniej coraz lepiej, Vhlova Sl super ale do IO dwa razy przegrała z Shiffrin w SL, raz Shiffrin nie startowała bo Covid i stąd szybko kulka a po IO SL już bez dominacji, nie mówiąc że SL na IO i ten atak z daleka dość dużym fuksem, Goggia genialna do kontuzji, podobnie jak Hector, której szkoda strasznie bo to już nie wróci. Austria? Jaka Austria:)

Klasyczny remis:) a za nimi Austria:)

 

U panów Odermatt i długo długo nic. Później szacun za odbudowanie się dla mojego ulubionego Henryczka. Tu mam takie spostrzeżenie że dopóki startował Hirsher to Henryczek miał i większy luz i lepiej jeździł, a już na pewno nie pompował się tak na starcie. Nie wiem kto mu tak podpowiada ale pompuje się i przesadza z agresją.

Kilde szacun ale u niego agresja i siła przebija technikę. Mayer na odwrót czasem jakby spał na nartach i  na koniec mój ulubiony misiu Feuz - szkoda kulki w DH. Myślicie że Pintarault jeszcze wróci z formą w GS? Wątpie niestety.

Nic to trzeba czekać rok. Dobrze że jeszcze można pojeździć:)

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he dokładnie taki sam pomysł miałem/mam co do Shiffrin. Ale rzeczywiście poukładało się to wyjątkowo "nieuczciwie" bo kula należała Hector myślę.

Dla mnie taką zwyciężczynią wśród Pań jest Gisin bo jeździ wszystko i we wszystkim jest w 20 WC no  chyba jednak Shiffrin, która pomimo nieudanych IO była na pudla w trzech konkurencjach WC a w DH w 30.

Nie lubię Kristoffersena ale jeździć umie. Znakomici młodzi Norwegowie. Cieszy mnie za to Feller, któremu "się udało" bo jego akurat bardzo lubię.

I tyle. narty na strychu a rower już nieźle zagrzany. Ale jak macie blisko do gór to jeździjcie bo warun znakomity. Przed sekundą rozmawiałem z kumplem z Czarnego Gronia - zero przetrać i trzyma idealnie. Zresztą w wielu miejscach jest ekstra.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

 

I tyle. narty na strychu a rower już nieźle zagrzany. Ale jak macie blisko do gór to jeździjcie bo warun znakomity. Przed sekundą rozmawiałem z kumplem z Czarnego Gronia - zero przetrać i trzyma idealnie. Zresztą w wielu miejscach jest ekstra.

Pozdrowienia serdeczne

Byłem w Szpinlerovym w sobote - trzyma wszystko elegancko i jeszcze 1 tydzien kwietnia na kaunertal - poźniej wyciągam rower niż Ty:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...