Skocz do zawartości

Fis World Cup 21/22


CaperSKI

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, Mikoski said:

a skręcenia lewego kolana, częściowego urazu więzadła krzyżowego, złamania kości strzałkowej oraz urazu ścięgna mięśniowego

Bardzo jej mi szkoda!
Nie da się ....w tydzień tego „skleić” i nijak zreperować. 
Mialam sama podobny uraz, bez złamania za to kompletne zerwanie ACL. 
Jak była na mocnych środkach przeciwbólowych to mogła mówić „życzeniowo”. 
Mogłaby się choć pojawić w ramach „ozdabiania „ stoku. 
Też ważne, ale szkoda bardzo....taki pechowy uraz. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joanna Sm napisał:

Bardzo jej mi szkoda!
Nie da się ....w tydzień tego „skleić” i nijak zreperować. 
Mialam sama podobny uraz, bez złamania za to kompletne zerwanie ACL. 
Jak była na mocnych środkach przeciwbólowych to mogła mówić „życzeniowo”. 
Mogłaby się choć pojawić w ramach „ozdabiania „ stoku. 
Też ważne, ale szkoda bardzo....taki pechowy uraz. 
 

Cześć

Nie mów hop... To jest wyczynowy sportowiec, bardzo silna babka i ma za sobą wielki sztab.

Hermann miał mieć amputowana nogę, już była na stole, a dwa lata później wygrał PŚ. Tutaj czasu jest bardzo mało ale pamiętaj, ze jest technika i wspomaganie stabilizacją zewnętrzną.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten wypadek. Sofia nie odpuszcza. Ten przypadek, by się nikomu nie zdarzył na nartach. To jest horror. Narciarz prawie w równym stopniu obciąża obie narty. Które jadą na wewnętrzych kawędziach. Jest odchylony do tyłu. Narty się dziobami rozjeżdżają na boki. Dosłownie rozrywając też nogi na boki. 

On później siadła na dolnej narcie. Uwolniła górną i  zakręciło ją.  Ale lewo kolano ucierpiało bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/28/2022 at 10:19 AM, Mitek said:

Cześć

Nie mów hop... To jest wyczynowy sportowiec, bardzo silna babka i ma za sobą wielki sztab.

Hermann miał mieć amputowana nogę, już była na stole, a dwa lata później wygrał PŚ. Tutaj czasu jest bardzo mało ale pamiętaj, ze jest technika i wspomaganie stabilizacją zewnętrzną.

Pozdrowienia

Miałeś rację Mitku!

...oddaję honor wyczynowym sportowcom.

Sofia pojechała dzisiaj downhill.... nie wiem, czy płakała na koniec ze wzruszenia,  czy z bólu. Nie ważne .....jest wielka!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 05:37, Joanna Sm napisał:

Miałeś rację Mitku!

...oddaję honor wyczynowym sportowcom.

Sofia pojechała dzisiaj downhill.... nie wiem, czy płakała na koniec ze wzruszenia,  czy z bólu. Nie ważne .....jest wielka!!!

Cześć

Teraz można powiedzieć, że Pani Sophia pojechała DH, bo treningi to jest raczej sprawa taktyczna i tylko głupek jedzie je na maksa - nie o to chodzi.

Rzeczywiście na mecie wyglądała jakby dojechała na odcięciu, raczej z bólu bo o zmęczenie jej nie podejrzewam. Corinne Suter po raz kolejny udowodniła, że poza ujmującym uśmiechem i solidną muskulaturą umie porządnie jeździć na nartach i na dodatek fantastycznie mobilizuje się na wielkie zawody.

A co do tych kontuzji to znam sporo przykładów osób, nie tylko wyczynowych sportowców, które wróciły do solidnej aktywności bardzo szybko. Warunki są podstawowe trzy:

- ogólna dobra forma, naprawdę dobra a nie, że tylko tak się wydaje.

- porządne leczenie w trybie szybkim i najlepiej sportowym oraz takaż rehabilitacja a nie rehabilitant, który co chwilę pyta: a czy nie boli?

- psychiczne nastawienie na bycie zdrowym i sprawnym - najważniejsze.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

9 hours ago, Mitek said:

Corinne Suter po raz kolejny udowodniła, że poza ujmującym uśmiechem i solidną muskulaturą umie porządnie jeździć na nartach i na dodatek fantastycznie mobilizuje się na wielkie zawody.

Pani Corine Suter miała bardzo fajną minę jak oczekiwała na przejazdy swoich rywalek i ciagle okazywało się, że jest najszybsza.

Taką dosyć powściągliwą niepewność ....

Mikaela za to jak opowiadała o swoim zjeździe to widać było, że ją DH bawił i nie miała parcia na wynik. 
 

Na osiągi DH trzeba raczej ćwiczyć w tunelu powietrznym, żeby wyrobić  aerodynamiczną pozycję  

Są u nas miejsca z wertykalnym tunelami powietrza do unoszenia się symulatory skoków spadochronowych  pod nazwą:

”iFLY”

Tam jednak chodzi o to, żeby się maksymalnie „rozciągnąć”  na wertykalnym nawiewie i jak najdłużej „lecieć”😉

Edytowane przez Joanna Sm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joanna Sm napisał:


 

Pani Corine Suter miała bardzo fajną minę jak oczekiwała na przejazdy swoich rywalek i ciagle okazywało się, że jest najszybsza.

Taką dosyć powściągliwą niepewność ....

Mikaela za to jak opowiadała o swoim zjeździe to widać było, że ją DH bawił i nie miała parcia na wynik. 
 

Na osiągi DH trzeba raczej ćwiczyć w tunelu powietrznym, żeby wyrobić  aerodynamiczną pozycję  

Są u nas miejsca z wertykalnym tunelami powietrza do unoszenia się symulatory skoków spadochronowych  pod nazwą:

”iFLY”

Tam jednak chodzi o to, żeby się maksymalnie „rozciągnąć”  na wertykalnym nawiewie i jak najdłużej „lecieć”😉

My mamy Lolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Joanna Sm napisał:


 

Pani Corine Suter miała bardzo fajną minę jak oczekiwała na przejazdy swoich rywalek i ciagle okazywało się, że jest najszybsza.

Taką dosyć powściągliwą niepewność ....

Mikaela za to jak opowiadała o swoim zjeździe to widać było, że ją DH bawił i nie miała parcia na wynik. 
 

Na osiągi DH trzeba raczej ćwiczyć w tunelu powietrznym, żeby wyrobić  aerodynamiczną pozycję  

Są u nas miejsca z wertykalnym tunelami powietrza do unoszenia się symulatory skoków spadochronowych  pod nazwą:

”iFLY”

Tam jednak chodzi o to, żeby się maksymalnie „rozciągnąć”  na wertykalnym nawiewie i jak najdłużej „lecieć”😉

Cześć

Mogło tak być bo, pomimo, że to już bardzo utytułowana zawodniczka to laury zaczęła zdobywać już po IO w Korei. Tam też nie było źle ale jednak bez medalu a tu nagle złoto... Ona umie się koncentrować przed ważnymi imprezami, umie się do nic przygotować.

Z drugiej strony czego miała się obawiać. Była już lepsza od Goggii, więc tylko jakiś dziki fuks.

A co do tych tuneli to myślę, że tu jednak większą rolę gra umiejętność czystego prowadzenia nart, minimalnego użycia krawędzi a przede wszystkim obranie dobrej linii, no i oczywiście.... serwis.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Fajne zawody Pań i Panów. Cieszę mnie zwłaszcza dwa znakomite wyniki Hintermanna, który jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i kibicuje mu już od dwóch lat.

Trasa Pań rzeczywiście konkret i nie dziwię się, że część Pan jechała na dojechanie. Tym bardziej szacun dla Pani Miradoli za pełen atak. I tu jak zwykle fajny komentarz Szafrańskiego.

Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego Eurosport desygnuje jeszcze Pana Domańskiego, który jest już zdecydowanie na etapie: " za naszych czasów...". Ja rozumiem, że tradycje rodzinne itd... ale to jednak nie TVPHistoria.

Pozdro

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryna GD 16 https://www.onet.pl/sport/onetsport/maryna-gasienica-daniel-ze-swietnym-wynikiem-w-supergigancie-puchar-swiata/dyqd5sf,d87b6cc4 w SG

Eurosport Polska (@Eurosport_PL) Napisał/a: Dobry przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w supergigancie w #Lenzerheide 👏👏👏 https://t.co/J0vAAbHS5g

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem co ktoś tam pisze ale to były bardzo specyficzne zawody i nie oddają faktycznej sytuacji w konkurencji SG. Charakter trasy wymusił ustawienia o charakterze bardziej GS niż SG i stąd takie a nie inne wyniki.

Maryna obecnie w SG to środek trzeciej dziesiątki i oby to 16 miejsce był symptomem poprawy tej pozycji na stałe.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2022 o 15:05, Mitek napisał:

Cześć

Nie wiem co ktoś tam pisze ale to były bardzo specyficzne zawody i nie oddają faktycznej sytuacji w konkurencji SG. Charakter trasy wymusił ustawienia o charakterze bardziej GS niż SG i stąd takie a nie inne wyniki.

Maryna obecnie w SG to środek trzeciej dziesiątki i oby to 16 miejsce był symptomem poprawy tej pozycji na stałe.

Pozdro

Pełen szacun dla Maryny za wynik w SG ale to był bardzo nietypowy SG. Praktycznie GS na dłuższych nartach po lodowisku. Na pierwsze 10 numerów ukończyło 5. Na pewno fajnie się oglądało bo było bezpiecznie (mała prędkość przy wypadnięciach).

Jechałem kilka razy rok temu tą trasę. Bardzo fajny stok, ale ścianka nie wydawała mi się wcale aż tak wymagająca szczególnie pod kątem GS.

Co do PŚ chyba Shiffrin dowiezie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlesik napisał:

Ktoś oglądał dzisiejsze DH na koniec sezonu? Państwo Shiffrin chyba zadowolone:) jak wyglądały zawody?

 

 

Cześć

Właśnie obejrzałem przejazd Shiffrin. Perfekcyjna linia, perfekcyjna i taka niesamowita miękkość jazdy i idąca za tym pewność i stabilność - mam nadzieję, że wygrała ten zjazd.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wczoraj miałem okazję wieczorkiem oglądnąć wszystkie Panie w tych zawodach, Miki pokazała kolejny raz, że też potrafi szybko jeździć. Sprawa kryształowej kuli nadal otwarta, choć wydaje się że sporo się oddaliła od Petry. Kolejne trzy dni pokażą która z nich wytrzyma psychicznie tą końcówkę. Trzecie miejsce chyba przesądzone - Federica chyba zasłużyła na podium.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Wczoraj miałem okazję wieczorkiem oglądnąć wszystkie Panie w tych zawodach, Miki pokazała kolejny raz, że też potrafi szybko jeździć. Sprawa kryształowej kuli nadal otwarta, choć wydaje się że sporo się oddaliła od Petry. Kolejne trzy dni pokażą która z nich wytrzyma psychicznie tą końcówkę. Trzecie miejsce chyba przesądzone - Federica chyba zasłużyła na podium.

pozdrawiam

Też wieczorem obejrzałem. Ciężko było zobaczyć gdzie zyskuje się a gdzie traci czas. Na moje oko jednak dość łatwa trasa mimo że Szafrański twierdził że trudna. Jeśli dziś Shiffrin nie wypadnie w SG to sprawa generalki załatwiona.

Zjazdu facetów nie widziałem (trudniejszy niż babek?) - Kilde wygrał kulkę za DH... trochę szkoda Feuza że 5 z rzędu nie dał rady. Ale ma złoto z igrzysk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mlesik napisał:

Też wieczorem obejrzałem. Ciężko było zobaczyć gdzie zyskuje się a gdzie traci czas. Na moje oko jednak dość łatwa trasa mimo że Szafrański twierdził że trudna. Jeśli dziś Shiffrin nie wypadnie w SG to sprawa generalki załatwiona.

Zjazdu facetów nie widziałem (trudniejszy niż babek?) - Kilde wygrał kulkę za DH... trochę szkoda Feuza że 5 z rzędu nie dał rady. Ale ma złoto z igrzysk.

 

Cze

Czy łatwa? No nie wiem. Sprawa dyskusyjna. Miki potrzeba 42 punkty do sukcesu. SG 1 przejazd, ale GS i SL to już dwa i trzeba je do jechać. Dzisiejszy dzień może dać odpowiedź, ale niekoniecznie. Nie wiem jak z punktacją - pierwsze 15 tylko punktuje?

Męski zjazd dzisiaj sobie zapodam - wyżej startowali z tego co wiem, ale damski też nie był łatwy - co prawda wszystkie dojechały, ale straty końcówki spore. No i skok ok 50 m - to coś, ostatnia Mistrzyni Świata Juniorów w DH miała straszny problem przy tym skoku, ale na szczęście dojechała i nie była ostatnia 🙂

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chertan napisał:

Wczoraj komentator wspominał, jak oglądałem slalom, że punktują dziewczyny, które mają nie więcej straty niż 8% do zwyciężczyni. Zatem niekoniecznie miejsce ma znaczenie, ale czas. Ale nie weryfikowałem.

Punktuje pierwsza 15 w finałach.

Wczoraj nie było slalomu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

No to po zawodach, Miki druga w SG - Petra bez punktów. Jednak nie będzie emocji na koniec. Petra będzie chciała pokazać w GS i SL że jest królową dyscyplin technicznych, ale czy wyjdzie - motywacja została troszkę nadszarpnięta. Duża kryształowa kula leci do USA. 256 pkt przewagi - nie do zniwelowania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mlesik napisał:

Punktuje pierwsza 15 w finałach.

Wczoraj nie było slalomu.

Oj, oglądałem na player Eurosport retransmisję, a że oglądałem wczoraj...Zawody były w Are wcześniej.

A co do punktów, to mogę się tylko podeprzeć "If a competitor's overall time is more than eight percent (8%) greater than the winning time, no points will be awarded irrespective of the rank achieved. " z linka https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1593675483/fis-prod/assets/ICR_02072020.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...