Skocz do zawartości

Fis World Cup 21/22


CaperSKI

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.10.2021 o 15:38, Mitek napisał:

Cześć

Ten sezon będzie sezonem Shiffrin a jak Spisała się Maryna? Byłem na grzybach...

Już sobie zobaczyłem wszystko na Fis. Ale Sarah Schlepper w barwach Meksyku, 42 lata...

Pozdrowienia

Będąc na grzybach wiele z przejazdu Maryny nie straciłeś🤪

Pierwszy międzyczas do którego dojechała, mimo że dobry, niewiele mówi. Pierwsze śliwki robaczywki.

W dniu 23.10.2021 o 15:38, Mitek napisał:

Cześć

Ten sezon będzie sezonem Shiffrin a jak Spisała się Maryna? Byłem na grzybach...

Już sobie zobaczyłem wszystko na Fis. Ale Sarah Schlepper w barwach Meksyku, 42 lata...

Pozdrowienia  https://fansportsklep.pl/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Potwierdza się, że Shiffrin zmieniła albo może rozwinęła w treningu blok odpowiedzialny za konkurencje szybkościowe. Nie ryzykuje w zjazdach ale w SG widać pewność i atak. Działań Vlhovej nie rozumiem. Widać, że postawiła na konkurencje techniczne choć uważam, że mogłaby jeździć wszystko. Boi się...? Trudno powiedzieć. Może te różnice związane są z IO i celami jakie sobie Panie postawiły na ten sezon.

A u Panów stok pokazał co to znaczy konkret. Nie było zawodnika, który by się ustrzegł momentów walki na granicy, choć przejazdy Odermatta i Pinturaulta a także Aliprandiniego (jak na niego) były najpewniejsze. Ciekawe czy Odermatt wytrzyma do końca sezonu w tej formie?

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Potwierdza się, że Shiffrin zmieniła albo może rozwinęła w treningu blok odpowiedzialny za konkurencje szybkościowe. Nie ryzykuje w zjazdach ale w SG widać pewność i atak. Działań Vlhovej nie rozumiem. Widać, że postawiła na konkurencje techniczne choć uważam, że mogłaby jeździć wszystko. Boi się...? Trudno powiedzieć. Może te różnice związane są z IO i celami jakie sobie Panie postawiły na ten sezon.

A u Panów stok pokazał co to znaczy konkret. Nie było zawodnika, który by się ustrzegł momentów walki na granicy, choć przejazdy Odermatta i Pinturaulta a także Aliprandiniego (jak na niego) były najpewniejsze. Ciekawe czy Odermatt wytrzyma do końca sezonu w tej formie?

Pozdro

 

 

Mitku

Na mój gust - Miki chyba "troszkę" się obawia Petry, ciuła punkty we wszystkich konkurencjach - cel kryształowa kula. Wie że w samych technicznych może nie dać rady.

No brawo Maryna -  29 w SG to już coś - świetny wynik.

Panowie - stok jeden z najtrudniejszych w PŚ, co było doskonale widać na ekranie, zawodnicy tej klasy i takie problemy. No Luca zasłużył na pudło - ale niestety się nie zmieścił 😞

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz, nazywanie 3 i 6 lokaty "ciułaniem"...

A co do Maryny to jest mniej więcej jej pozycja w tej konkurencji odkąd startuje w niej w PŚ. Nie widać tu postępu.

Pozdro

Cześć

To ciułanie - to taka przenośnia, ale szuka punktów w innych konkurencjach (że jest nieomal kompletną zawodniczką) , bo bez tego chyba w tym sezonie może mieć problemy ze zdobyciem jakiejkolwiek kuli, a Marynie trzeba dać trochę czasu, objeździ się i będzie lepiej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cześć

To ciułanie - to taka przenośnia, ale szuka punktów w innych konkurencjach (że jest nieomal kompletną zawodniczką) , bo bez tego chyba w tym sezonie może mieć problemy ze zdobyciem jakiejkolwiek kuli, a Marynie trzeba dać trochę czasu, objeździ się i będzie lepiej.

pozdrawiam

Cześć

Sorry ale w tym wypadku "przenośnia" to albo;

- niewiedza

- faworyzowanie jednej zawodniczki

Dla mnie punkt wyjścia jest mniej więcej równy. Oceniamy czy kibicujemy??

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Popatrzyłem sobie trochę na starty Pani Petry i można przyjąć za pewnik, że w tym sezonie celem nr 1 jest medal na IO i to - uwzględniając jej możliwości raczej złoty i pod tym kątem był budowany jej trening. Myślę, że Shiffrin nie będzie tu tak zdeterminowana i bardziej jej chyba zależy na równomiernej pewnej jeździe, powrocie do całkowitej pewności i swobody (bo tu mam wrażenie, w psychice, za dużo się u niej dzieje).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 21:11, Mitek napisał:

Cześć

Sorry ale w tym wypadku "przenośnia" to albo;

- niewiedza

- faworyzowanie jednej zawodniczki

Dla mnie punkt wyjścia jest mniej więcej równy. Oceniamy czy kibicujemy??

POzdro

Cześć

Nie faworyzuję żadnej z nich i nie oceniam, kibicuje wszystkim zawodnikom i zawodniczkom. Sformułowanie którego użyłem było niestosowne, zbiera - byłoby właściwsze, a to że jest dobra i robi to bardzo skutecznie - pokazują wyniki choćby w SG (dorzuca masę punktów do punktacji), ale też że jeszcze musi wrócić do poprzedniej formy i że ma się czego, a raczej kogo obawiać to widać po wynikach w jej koronnych konkurencjach, Petra jest groźna (inne zresztą też). Mało jest zawodników którzy startują w tylu odmiennych konkurencjach, bo wiesz że dzisiejszy sport jest mocno ukierunkowany i w konkurencjach szybkościowych są zawodnicy/zawodniczki o innych parametrach i predyspozycjach niż w technicznych. Ponadto przy takiej personalizacji zawodnikowi trudno znaleźć czas do trenowania kolejnej konkurencji (a bez tego nie ma szans przy imprezach takiej rangi - nawet Miki trenuje, a jako że jest top zawodniczką może temu poświęcić mniej czasu niż inni i kalendarz się spina). Obie Panie mają inne cele na ten rok - Petra chce zostać nową królową konkurencji technicznych i pewnie zabłyszczeć na IO, a Miki chce zgarnąć dużą kulę i wrócić do poprzedniej formy. Takie są moje spostrzeżenia.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to mamy podobne spostrzeżenia. Jestem ciekawy jak wyglądał plan treningowy obu zawodniczek ale stawiam, ze Shiffrin jeździła sporo GS ze wskazaniem na SG i to widać, tak po wynikach.

Zobacz, jaką niedocenianą zawodniczką jest taka Michelle Gisin. Jeździ od zawsze wszystko i we wszystkim jest w czubie.

Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

No to mamy podobne spostrzeżenia. Jestem ciekawy jak wyglądał plan treningowy obu zawodniczek ale stawiam, ze Shiffrin jeździła sporo GS ze wskazaniem na SG i to widać, tak po wynikach.

Zobacz, jaką niedocenianą zawodniczką jest taka Michelle Gisin. Jeździ od zawsze wszystko i we wszystkim jest w czubie.

Pozdrowienia serdeczne

Tak masz rację, zobaczymy na innych SG jak sobie poradzi Miki (może Petra też ruszy - ale myślę, że dopiero IO - im szybciej tym groźniejsze są wypadki - ma to pewnie na uwadze), pewnie póki co dla Miki są te lepsze i gorsze SG (techniczne daje rade - z szusowaniem to musi jeszcze popracować) odwagę ma ale im szybciej tym trochę szaleństwa trzeba od zawodnika - czasami to mi się wydaje, że oni nie maja tak do końca kontroli nad nartami 🙂 .

Gisin, Holdener oraz parę innych bym znalazł, ale co się dzieje z Ilką - ten błąd to jakiś dziwny - tak przespać skręt?

Gisin to też mega uniwersalna i kompletna zawodniczka - zawsze uśmiechnięta - czasami tak jest - przeważnie jest ktoś lepszy mimo iż się jest w formie. Jak małysz - osiągnął wszystko ale to na IO zawsze Amman trafiał z najlepszą formą 🙂

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Marcos (Ty a jak Ty w ogóle masz na imię bo ja Mirek ale imienia nie używam i nigdy nie używałem - wszyscy łącznie z rodzicami i dziećmi mówią na mnie Mitek).

Te Szwajcarki strasznie lubię i Holdener i Gisin i Suter są zawsze uśmiechnięte i sprawiają wrażenie niezwykle sympatycznych osób. Poszukaj sobie w wolnej chwili zdjęć Michele Gisin z chłopakiem. Jej partnerem jest Luca e Aliprandini - czyli, jakby nie było też pierwsza liga a wygląda przy niej jak chłopiec...

Nie chcąc urazić nikogo, a wręcz z niekłamanym podziwem i "apetytem" zwracam uwagę na to iż oglądając transmisje z zawodów często nie zdajemy sobie sprawy jakie to są "kloce". Nawet taka Marta Bassino sprawiająca w gumie, na tle innych zawodniczek zrażenie szczupłej i delikatnej, gdy zobaczy się ja w kostiumie widać ile czasu spędza na siłowni i jaka tam drzemie moc.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...