Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jestem mocno opóźniony i z tej racji mało rozeznany ale....z moim wymarzonym Soelden na np. 5 dni, tatrzański to 50% ceny. Do np. Kronplatz różnica jest większa, bo to 40% ceny. Oczywiście, to są duże ośrodki i ponad 100km tras, mniejsze kolejki do wyciągów, długość stoków itd. Do takiej Aprici wystarczy dołożyć 300 zł (ceny odnoszę się do 5 dniowych karnetów) Do polskiego Zieleńca ceny można powiedzieć identyczne. 

Na wyjazd 5/6 dni i więcej zdecydowanie warto rozważyć "zachód". Jak dla mnie różnica w tłoku jest tak dramatycznie olbrzymia (na plus za granicą), choć mogę jedynie do Aprici się odnieść, ze jazda, nauka w tamtejszych warunkach jest kilkukrotnie efektywniejsza i różnica w cenie jest jak najbardziej uzasadniona i zdecydowanie sensowna.

Natomiast na wypad 2 czy 3 dniowy niestety za bardzo alternatyw brak (choć nie wiem jak to wygląda w Czechach).

Może trzeba jak Dany próbować na zachód na dłuższe okresy jechać, tylko problem urlopów i pracy.

Mnie np. próba grudniowa 2019 jazdy w Szczyrku, tak zdecydowanie obrzydziła ten ośrodek, że w ogóle nie mam chęci tam wracać i go poznać (cenę wówczas wywalili na 152 zeta za dzienny karnet). Białka też ciasno jak cholera, choć dobrze, że Moruniek mnie pokierował i przeskakując o odpowiednich porach na okoliczne górki Rusiński, Jurgów udało się sensownie pojeździć.

Reasumując mamy mało ośrodków jak na ilość osób chcących z nich korzystać :(  

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moruniek napisał:

Mam nowy cennik. Chyba przestaje mnie być stać na jazdę na nartach w naszym kraju. W tym sezonie mnie nie zobaczą w swoich ośrodkach narciarskich. Sezonówki nadal brak, pojawia się top sezon, jeszcze droższy od sezonu wysokiego. 

https://tatrysuperski.pl/cennik/

 

Z racji dobrobytu w narodzie to i ceny podskoczyły. 
 

Bedzie miało to jeden tylko pozytywny efekt- mniejszy tłok na stokach 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jan napisał:

jak kupisz na 14 dni to wychodzi po 100PLN na dzień - tak tanio to w Alpach nie pojeździsz

Jak dużo jeździsz, to kupujesz sezonówkę a te bywają w całkiem rozsądnych cenach. W Polsce masz je w Grupie Pingwina, teraz nowa oferta PKL (bez Jaworzyny trochę bez sensu), była sezonówka w Szczyrku (ta jej nowa wersja to już inna liga cenowa). Dalej też są fajne sezonowki np. Saas Fee czy też Snowcard Tirol (owszem to już 876 Euro), są też inne opcje.

Trzeba tylko poszukać i każdy musi policzyć co mu się opłaca. My w tym roku mamy jeszcze sezonówki z Grupy Pingwina (była gwarancja i przedłużyli nam ich ważność na cały obecny sezon). Ja muszę liczyć x 4 (dwoje dorosłych i 2 dzieci), więc staram się oglądać każdą złotówkę którą wydaję. Sprawdzam, bo często przy zakupie sezonówki dostaję drugą dla dziecka w gratisie (tak było w Grupie Pingwina w zeszłym roku - dziecko do lat 8 sezonówka gratis) lub karnet dla dziecka gratis (lodowce np. Stubai). Bardzo często jak masz dziecko do lat 8 (lub 10) to jeździ ono gratis (lub ze znacznym rabatem) a w naszym kraju płacisz za nie niewiele mniej niż za dorosłego.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabrik napisał:

Wiślańska sezonówka 1350 zł. Dzienny 96 zł, 7 dowolnych dni 560 zł. Na inne dzienne -20% do połowy tego miesiąca.

Dziękuję , strona 'wislanskiego jak zwykle spoźniona. 

Jednak nie skorzystam, Kupowanie skipasu całodniowego na Wisłę  to już masochizm.... Kiedyś proponowali skipas kilkudniowy po 4 godziny. Te drugie 4 godziny można było się przemęczyć w kolejkach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...