Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, w jakim dziale pisać, a widzę, że tutaj sporo bywalców się wypowiada, więc poproszę o poradę.

Planuję ferie zimowe spędzić w okolicy Tatr, rodzinnie, nie wiem, na jaki ośrodek narciarski się nastawiać, koło którego będę szukać kwatery. Chcemy pojeździć na nartach i pochodzić po Tatrach (żadne Krupówki i komercha). Szukam ośrodka z fajnymi trasami czerwonymi i z krzesłem. I co dla mnie ważne stok z widokiem na Tatry Wysokie.  Wychodzi mi Szymoszkowa i Harenda. W Kotelnicy tylko ze szczytu widać Tatry?

 

Widzę, że piszecie, że w sezonie wysokim są mega kolejki do wyciągów? Czy istnieje ośrodek, w którym będą mniejsze, ale będą spełnione moje wymagania, czyli widok na Tatry, nie ośla łączka i z kanapą lub krzesłem?

 

Celuj w Jurgów a najlepiej Ski Bachledova. W sumie możesz i tu i tu bo mają wspólny skipas, a i widokowo "palce lizać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dobrym pomysłem jest być w Białce od razu z otwarciem i szybki przejazd na dwie najnowsze trasy, szczególnie Remiaszow to w mojej opinii bardzo fajna szeroką trasa, chociaż raczej nie czerwona. Przez pierwsze dwie godziny można się całkiem nieźle wyjeździc, bo trasy w Białce są przeważnie super przygotowane, a koleje szybkie i wygodne. Po tym czasie pewnie kolejki będą bardzo duże, więc można sobie zrobić chwilę przerwy i zapakować się do Jurgowa, to jest jakieś 10 minut jazdy, a karnet ten sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  Tak jak przedmówca polecam Jurgów, poza kolejkami osobiście nie lubię tłoku na trasach,a tam jakoś zawsze udaje mi się znaleźć trochę przestrzeni do swobodnej jazdy,choć postać w kolejce też się zdarza.. dwa krzesła,szybki talerzyk i jeszcze jeden na górze,do tego realnie jedno szerokie boisko i dwie inne trasy plus ta na górze. No i Bachledova w pobliżu -dla mnie jeszcze lepsza,szczególnie po stronie Jezierska,fajne trasy w lesie długo utrzymują się twarde :)  Choć może być tam tłoczniej bo w jesieni otwarto 'chodnik w koronie drzew' i Polacy mocno go szturmują :P

 Wygodnie jest mieszkać w rejonie od dolnego ronda w Bukowinie w stronę Jurgowa,mamy spokojny dojazd także na Łomnicę i omija się główny ruch od strony Zakopanego,a zdarzają się tam korki przez całą Białkę do wjazdu na Kotelnicę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Ciche to jak widzę na ich filmiku szeroki i dość płaski stok usiany początkującymi, ja wolę zawijasy wśród leśnych połaci. A tu taka patelnia. Nie bardzo mi się podoba. Widoki chciałabym podczas jazdy, a nie siedzenia w karczmie, bo jak na narty to pojeździć. Będę w większości sama jeździła, może raz lub dwa z uczącym się synem, więc wolę kwaterę niedaleko bardziej wymagających stoków, dodając że będę dowożona i auto zabiera mąż z dziećmi, co uniemożliwi przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami w ciągu jednego dnia.

Zazwyczaj nocowaliśmy w Kościelisku, teraz widzę Jurgów i podoba mi się bliskością do Łysej Polany. W planie zdobycie Morskiego Oka pieszo, z maluchem ciągniętym na sankach, na fasiągi nie wsiadamy, koni nie męczymy. 

 

Bachledova wygląda cudnie, tylko jeszcze na cennik nie patrzyłam... :(

 

Dzięki chłopaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w jakim dziale pisać, a widzę, że tutaj sporo bywalców się wypowiada, więc poproszę o poradę.

Planuję ferie zimowe spędzić w okolicy Tatr, rodzinnie, nie wiem, na jaki ośrodek narciarski się nastawiać, koło którego będę szukać kwatery. Chcemy pojeździć na nartach i pochodzić po Tatrach (żadne Krupówki i komercha). Szukam ośrodka z fajnymi trasami czerwonymi i z krzesłem. I co dla mnie ważne stok z widokiem na Tatry Wysokie.  Wychodzi mi Szymoszkowa i Harenda. W Kotelnicy tylko ze szczytu widać Tatry?

 

Widzę, że piszecie, że w sezonie wysokim są mega kolejki do wyciągów? Czy istnieje ośrodek, w którym będą mniejsze, ale będą spełnione moje wymagania, czyli widok na Tatry, nie ośla łączka i z kanapą lub krzesłem?

Jestem obecnie w Jurgowie widok z kwatery na Tatry Bielskie, wyciąg fajny (2 kanapy + orczyk) do tego trasy mają opinie trudnych i nie jeździ skibus z Białki (co oznacza, że nie ma tłumów, bo trudno i nie da się jeździć od knajpy do knajpy).  Minus - uboga baza noclegowa w sezonie, ale jeszcze są wolne kwatery.

 

Też będę tam rodzinnie w terminie ferii mazowieckich (od 13 do 28 stycznia). 

 

Pozdrawiam

K.M.

 

p.s.

Wyszedłem specjalnie dla Ciebie przed kwaterę i zrobiłem takie oto zdjęcie.

DSC_1719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Jurgowie widok z kwatery na Tatry Bielskie, wyciąg fajny (2 kanapy + orczyk) do tego trasy mają opinie trudnych i nie jeździ skibus z Białki (co oznacza, że nie ma tłumów, bo trudno i nie da się jeździć od knajpy do knajpy).  Minus - uboga baza noclegowa w sezonie, ale jeszcze są wolne kwatery.

I niech tak zostanie, znaczy by skibus nie jeździł z Białki. :) Jak dla mnie Jurgów jest w Małopolsce tuż za Jaworzyna Krynicką. Czerwone są uczciwe, czarna nie bardzo czarna, raczej taka purpurowa. :) Do tego kilka łatwych niebieskich dla zupełnie początkujących. I do tego piękne widoki. Z kwaterę nie jest tak źle. Pamiętam, że bez trudu znaleźliśmy w okolicy, choć podwózka samochodowa konieczna. Duża chałupa, pyszne, niedrogie posiłki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie w Jurgowie widok z kwatery na Tatry Bielskie, wyciąg fajny (2 kanapy + orczyk) do tego trasy mają opinie trudnych i nie jeździ skibus z Białki (co oznacza, że nie ma tłumów, bo trudno i nie da się jeździć od knajpy do knajpy).  Minus - uboga baza noclegowa w sezonie, ale jeszcze są wolne kwatery.

 

Też będę tam rodzinnie w terminie ferii mazowieckich (od 13 do 28 stycznia). 

 

Pozdrawiam

K.M.

 

p.s.

Wyszedłem specjalnie dla Ciebie przed kwaterę i zrobiłem takie oto zdjęcie.

 

Cześć

Gdzie wyczytałeś/usłyszałeś taka opinię dotyczącą trudności tras w Jurgowie???

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moruniek dzięki za zdjęcie, widok bajka :) Mimo parszywej pogody. Klamka zapadła, oby tylko kwaterę znaleźć (lubię wykończenie w drewnie, takie kojarzące się z Podhalem, a nie gładzie, tynki i nowoczesne kafelki).

 

Te skipasy  łączone można kupić tylko na całe dnie, a ja jeżdżę zawsze 4godz tylko. Całego dnia bym nie wytrzymała. Czy jednak można kupić na 3 dni pod rząd po 4godz dziennie? Może nie potrafię znaleźć.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moruniek dzięki za zdjęcie, widok bajka :) Mimo parszywej pogody. Klamka zapadła, oby tylko kwaterę znaleźć (lubię wykończenie w drewnie, takie kojarzące się z Podhalem, a nie gładzie, tynki i nowoczesne kafelki).

 

Te skipasy  łączone można kupić tylko na całe dnie, a ja jeżdżę zawsze 4godz tylko. Całego dnia bym nie wytrzymała. Czy jednak można kupić na 3 dni pod rząd po 4godz dziennie? Może nie potrafię znaleźć.

Nie możesz niestety kupić kilku dni po 4 godziny (i dostać z tego tytułu rabat) - taka polityka operatora systemu. Mniejsze ośrodki typu Jurgów potrafią wprowadzić karnety punktowe (po za oficjalnym obiegiem), co jest istotne dla dzieci (choć te do 120 cm i tak jeżdżą za darmo - co ważne musisz się upomnieć o bezpłatny karnet przy kasie i pokazać dziecko).  Można zakupić karnet kilkudniowy np. 7 dniowy do 24.12.2017, wówczas w sezonie wysokim obowiązuje cena z sezonu niskiego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz niestety kupić kilku dni po 4 godziny (i dostać z tego tytułu rabat) - taka polityka operatora systemu. Mniejsze ośrodki typu Jurgów potrafią wprowadzić karnety punktowe (po za oficjalnym obiegiem), co jest istotne dla dzieci (choć te do 120 cm i tak jeżdżą za darmo - co ważne musisz się upomnieć o bezpłatny karnet przy kasie i pokazać dziecko).  Można zakupić karnet kilkudniowy np. 7 dniowy do 24.12.2017, wówczas w sezonie wysokim obowiązuje cena z sezonu niskiego.

Ja jutro w Jurgowie...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro w Jurgowie...

Na zawody czy pojeździć ?

Dziś uciekałem z Maćkiem z Jurgowa do Białki, bo w Jurgowie zrobili zawody i zostawili ze 20 metrów ścieżki dla narciarzy a i tak rozgrzewali się tam zawodnicy.

 

W Białce całe tłumy, ale szło znaleźć trasę dla siebie. 

 

Pozdrawiam

K.M.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawody czy pojeździć ?

Dziś uciekałem z Maćkiem z Jurgowa do Białki, bo w Jurgowie zrobili zawody i zostawili ze 20 metrów ścieżki dla narciarzy a i tak rozgrzewali się tam zawodnicy.

 

W Białce całe tłumy, ale szło znaleźć trasę dla siebie. 

 

Pozdrawiam

K.M.

cześć

To chyba jedyny sposób korzystania z całej plejady podhalańskich górek. Tak naprawdę na żadnej z nich nie ma za bardzo co robić dłużej niż dwie godziny jeżeli jest w miarę pusto, no bo jak jest tłok to w ogóle nie ma sensu. Jak sie jeszcze rozszerzy tą paletę o Słowację można spokojnie odwiedzić 12-13 miejsc w ciągu tygodniowego wyjazdu nie specjalnie się napinając.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

To chyba jedyny sposób korzystania z całej plejady podhalańskich górek. Tak naprawdę na żadnej z nich nie ma za bardzo co robić dłużej niż dwie godziny jeżeli jest w miarę pusto, no bo jak jest tłok to w ogóle nie ma sensu. Jak sie jeszcze rozszerzy tą paletę o Słowację można spokojnie odwiedzić 12-13 miejsc w ciągu tygodniowego wyjazdu nie specjalnie się napinając.

Pozdrowienia

Z tego też powodu lubię Jurgów - jako bazę wypadową. W promieniu do 30 kilometrów wybór stoków naprawdę fajny.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawody czy pojeździć ?

Dziś uciekałem z Maćkiem z Jurgowa do Białki, bo w Jurgowie zrobili zawody i zostawili ze 20 metrów ścieżki dla narciarzy a i tak rozgrzewali się tam zawodnicy.

 

W Białce całe tłumy, ale szło znaleźć trasę dla siebie. 

 

Pozdrawiam

K.M.

Na zawody...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...