Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

 

W ciągu pobytu 9 dniowego na nartach w Nowym Targu (miałem tam bazę wypadową), jeździłem tam tylko raz (pierwszy i ostatni). Pojawię się tam zapewne około 25 marca, bo wówczas będą mieć jedne z najlepszych warunków w Polsce (cały czas gromadzą zapas śniegu, w tym roku chcą pociągnąć do Świąt, to jest to 17 kwietnia). Po sezonie chcą co nieco pozmieniać z kanapami, do wymiany ma iść IV (ta najbardziej zakorkowana), w jej miejsce nowa kanapa z osłonami. Kanapa z IV ma pójść w miejsce starego krzesła I (wówczas zyskamy drugi szybki wjazd na Kotelnicę).

Na Kotelnicy jest tylko jedno stare krzesło. To pierwsze, otwarte w 2001 r.  Czyli I. Może to wymienią na wyprzęgane.  Ale napewno nikt nie będzie przestawiał IV. To jest nowe krzesło ma przepustowość 3000 o/h. Czyli prawie max tego co oferują współczesne kolejki. Proces przestawiania to grube pieniądze. Poza tym, ten stok ma jakąś pojemność. Już jest tam tłok.  Białka ma już przepustowość wyciągów na bardzo 28,5 tyś o/h. To jest wynik średniej wielkości ośrodka w Alpach. Gestor powinien starać się rozsmarować ludzi po innych częściach ośrodka niż wywalać kolejne tysiące na już zatłoczony stok. Krzesło niewyprzęgane nie oznacza stare. Po prostu to inna technologia i tyle. Takie krzesła będą zawsze produkowane. Sprawdzają się na krótkich stokach (do 600 m). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kotelnicy jest tylko jedno stare krzesło. To pierwsze, otwarte w 2001 r.  Czyli I. Może to wymienią na wyprzęgane.  Ale napewno nikt nie będzie przestawiał IV. To jest nowe krzesło ma przepustowość 3000 o/h. Czyli prawie max tego co oferują współczesne kolejki. Proces przestawiania to grube pieniądze. Poza tym, ten stok ma jakąś pojemność. Już jest tam tłok.  Białka ma już przepustowość wyciągów na bardzo 28,5 tyś o/h. To jest wynik średniej wielkości ośrodka w Alpach. Gestor powinien starać się rozsmarować ludzi po innych częściach ośrodka niż wywalać kolejne tysiące na już zatłoczony stok. Krzesło niewyprzęgane nie oznacza stare. Po prostu to inna technologia i tyle. Takie krzesła będą zawsze produkowane. Sprawdzają się na krótkich stokach (do 600 m). 

Ado,

stare krzesła to: I, II, III. 

IV to najstarsza ich kanapa i ma zostać zastąpiona nową (jest złożony wniosek na dofinansowanie tego projektu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co deski to może race (RC), ponoć węższe są. Co do tras to zaletą 2 w porównaniu z 6 jest jej położenie - mniej słońca i dobre warunki dłużej sie utrzymują. Argument o przelotowosci 6 trafny moim zdaniem.

 

 

 Faktycznie to jakaś wyczynowa deska do slalomu ,ale coś albo źle wpisywałem w googla alb o nie wiem,ale teraz już wiem że to deska alpejska ,a nawet na wiki zdjęcia nie było i trzeba dobrze wpisać zapytanie , żeby foto takiej deski wyskoczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ado,

stare krzesła to: I, II, III. 

IV to najstarsza ich kanapa i ma zostać zastąpiona nową (jest złożony wniosek na dofinansowanie tego projektu).

 

Chyba coś Ci się pomyliło, bo najstarszym wyciągiem jest ten z nr I. 

 

BTW. skad masz info o zastąpieniu IV nowy wyciągiem i wspomnianej wcześniej "obwodnicy Białki"?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Białka ma doskonale robione stoki, ale na temperaturę nie poradzisz. Niestety od czwartku było na plusie dzień/noc  i takie są efekty. Byłem w piątek od 9. Wyratrakowane na gładko, ale od początku miękko :( . Po godzinie zmieniłem dechy na szersze i było ekstra. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się do Białki 16.03.17 jak myślicie, będzie jeszcze na czym jeździć? Mają jeszcze jakiś zapas śniegu czy wszystko niknie w oczach?

Białka będzie jeździć do końca marca na pewno (mają największy zapas śniegu w Polsce i magazyny śniegowe, właściciel stoku jest też producentem systemów naśnieżania), ale myślą po cichu o sezonie do świąt (ale to już zależy od pogody). Prognozy nie są złe, mamy na minusie w nocy, więc warunki też powinny się poprawić. Teraz jest halny, więc dość duża destrukcja stoków. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko. Wybieram się w sobote, był ktoś może na ostatnich weekendach tam?? Duże kolejki ? Mozna w miare jezdzic bez stania w kolejkach?

Byłem od soboty do środy. Jedyna trasa zamknięta to trasa nr 6. Pozostałe otwarte. W weekend górny i dolny parking cały zapełniony ale kolejek do wyciągu dużych nie było. Od niedzieli od 14.00 ruch na bramkach na bieżąco.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Tatryski opublikowały cennik na sezon zimowy. 

 

Wprowadzili kilka zmian, moim zdaniem na gorsze.

 

W zeszłym roku za 7 dniowy Skipass dla dziecka płaciłem 350 zł, na dzień dzisiejszy jest to kwota 385 zł.

 

Podnieśli cenę "14 dniowej pseudo-sezonówki" do 910 zł (z 826 zł).  Do tego bardzo niewielka różnica w cenie karnetu pomiędzy sezonem niskim i wysokim, brak korzyści za zakup on-line.

 

Ciekawe kiedy poczują oddech ze strony konkurencji w Szczyrku (tam za prawdziwą sezonówkę płacę 899 zł) i zaczną wyciągać wnioski. Kuriozum jest też zapis, że dziecko do 120 cm jeździ za darmo, toż to czysta dyskryminacja osób wysokich (w Szczyrku dzieci do lat 6 gratis). 

 

 

http://tatryski.pl/p...page/74/cennik 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatryski opublikowały cennik na sezon zimowy. 

 

Wprowadzili kilka zmian, moim zdaniem na gorsze.

 

W zeszłym roku za 7 dniowy Skipass dla dziecka płaciłem 350 zł, na dzień dzisiejszy jest to kwota 385 zł.

 

Podnieśli cenę "14 dniowej pseudo-sezonówki" do 910 zł (z 826 zł).  Do tego bardzo niewielka różnica w cenie karnetu pomiędzy sezonem niskim i wysokim, brak korzyści za zakup on-line.

 

Ciekawe kiedy poczują oddech ze strony konkurencji w Szczyrku (tam za prawdziwą sezonówkę płacę 899 zł) i zaczną wyciągać wnioski. Kuriozum jest też zapis, że dziecko do 120 cm jeździ za darmo, toż to czysta dyskryminacja osób wysokich (w Szczyrku dzieci do lat 6 gratis). 

 

 

http://tatryski.pl/p...page/74/cennik 

W zeszłym roku za 7 dniowy Skipass dla dziecka płaciłem 350 zł, na dzień dzisiejszy jest to kwota 385 zł.

 

Stubai dzieci do 10 lat - free, Wielka Racza tak samo :) Czyli trzeba mieć dużo kasy by stać w białczańskich kolejkach i cierpliwości by spokojnie znosić te deptanie po nartach ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai dzieci do 10 lat - free, Wielka Racza tak samo :) Czyli trzeba mieć dużo kasy by stać w białczańskich kolejkach i cierpliwości by spokojnie znosić te deptanie po nartach ;)

Jasne, że tak, tylko Stubai jest relatywnie daleko. Wielka Racza już znacznie bliżej. A Szczyrk to już realna konkurencja u nas w kraju. Dlatego dziwi mnie, że nie reagują na ofertę konkurencji. Ja Białkę osobiście bardzo lubię zwłaszcza z dziećmi (za salę zabaw dla dzieci, baseny i przygotowanie tras) - jednocześnie unikam jej jak ognia w okresie sezonu wysokiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai dzieci do 10 lat - free, Wielka Racza tak samo :) Czyli trzeba mieć dużo kasy by stać w białczańskich kolejkach i cierpliwości by spokojnie znosić te deptanie po nartach ;)

Wiesz mów co chcesz, ale ja tam jeżdżę z moim chrześniakiem, a w tym roku i z moim synem do Białki. Jak zwykle wybieram termin tydzień przed świętami i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby nie pojeździć. Brak kolejek, (jak kolega napisał wyżej) świetna sprawa dla dzieciaków do nauki, a raczej zabawy początkowej na nartach. A i dla bardziej wymagających coś się znajdzie. Dochodzą termy w Białce i Bukownie, totalny brak kolejek w tym terminie i odległość. . .I własnie kasy nie trzeba dużo mieć, bo  jak poszukasz to znajdziesz apartament z śniadaniem i obiado-kolacją za naprawdę dobre pieniądze pod Kotelnicą. 

Pozdrawiam i może do zobaczenia na stoku. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mów co chcesz, ale ja tam jeżdżę z moim chrześniakiem, a w tym roku i z moim synem do Białki. Jak zwykle wybieram termin tydzień przed świętami i jeszcze nie zdarzyło mi się, aby nie pojeździć. Brak kolejek, (jak kolega napisał wyżej) świetna sprawa dla dzieciaków do nauki, a raczej zabawy początkowej na nartach. A i dla bardziej wymagających coś się znajdzie. Dochodzą termy w Białce i Bukownie, totalny brak kolejek w tym terminie i odległość. . .I własnie kasy nie trzeba dużo mieć, bo  jak poszukasz to znajdziesz apartament z śniadaniem i obiado-kolacją za naprawdę dobre pieniądze pod Kotelnicą. 

Pozdrawiam i może do zobaczenia na stoku. ;)

 

Jeszcze stosunek jakości do ceny. W ubiegłym sezonie moja 4 letnia córka załapała narty. Wybraliśmy Zieleniec ze względu na ceny. Potem Szpindler i Chopok - już śmiga z Rotundy czerwoną do dołu :)

Termy w Tatralandii i Basenowej mam za 11 eu cały dzień (oczywiście tez nie w szczycie sezonu ale trzeba wiedzieć kiedy jechać). Dla mnie ceny Białki (chociaż też lubię ten ośrodek) to totalne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai dzieci do 10 lat - free, Wielka Racza tak samo :) Czyli trzeba mieć dużo kasy by stać w białczańskich kolejkach i cierpliwości by spokojnie znosić te deptanie po nartach ;)

Mamy nowy cennik Wielkiej Raczy (Bubol wysłał dziś linka). W obecnym sezonie bezpłatnie dzieci jedynie do lat 5.

 

http://www.snowparad...zima/pl/cennik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dlatego dziwi mnie, że nie reagują na ofertę konkurencji.

 Myślisz że zagraża im w tej chwili konkurencja ;).? bliskość Zakopanego,termy ,podhale.. to działa jak magnes,u moich znajomych z pomorza góry to jednoznacznie Zakopane i okolice a nie jakiś tam Szczyrk :D . Nawet ostatnio rozmawiałem ze znajomym narciarzem z mojej okolicy i on nic nie wiedział że w Szczyrku coś się buduje  a co dopiero gdzieś głębiej w Polsce, to jest wiedza powszechna u zapaleńców jak my.  Białkę lubię za to że najczęściej jako pierwsi w okolicy startują z trasą o sensownej długości ponad 1000m ,ale lepiej jest nawet pod koniec sezonu kiedy wszystkie trasy działają i też można się najeździć :)  W głównym sezonie to nawet do głowy mi nie przychodzi żeby tam jechać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...