Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś będąc w Kluszkowcach wpadliśmy na jeden dzień do Białki. Było to w okresie Trzech Króli, w czasach gdy Rubel miał jakaś wartość. To co zastałem na miejscu skutecznie nas zniechęciło, tłumy dwa razy większe niż na twojej fotce. Wybraliśmy Jurgow. A piwko chętnie ci postawię, jak się kiedyś gdzieś przetniemy :).
...

Luzik, ale mam nadzieję, że dane nam będzie spotkać się kiedyś w realu, znaczy na białym  ;)

 

Pozdrawiam

piotr-m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,  chociaż jakieś piwko za pożyczoną fotę się należy  ;)

 

W piątek było ok. Mało ludzi, kolejek brak.

Ale w sobotę była masakra. Będąc kilka lat temu w ferie (nie było wtedy jeszcze Pasieki, Remieszowa i Jankulowskiego) nie widziałem takich kolejek.

W sobotę nawet ok. godz.19  była jeszcze taka kolejka :o :

attachicon.gifK1.jpg

 

Dlatego rańcem w niedzielę uciekliśmy do Krynicy na Słotwiny, a tam było tak :D  :D :

attachicon.gifS1.jpg

attachicon.gifS2.jpg

attachicon.gifS3.jpg

 

Odpowiadając na ironiczne komentarze "po co do Białki?" :rolleyes: ,

posłużę się przysłowiem "jak się nie ma co się lubi, to się lubi ..."

Założenie było proste: rozruch na początek sezonu, tylko przedłużony weekend, jak najbliżej Lublina. 

A przecież w piątek w Polsce poza Kotelnicą nie chodziło prawie nic.

Zawsze to i tak lepiej niż kisić d... przed tv :P.

 

Pozdrawiam

piotr-m

Kotelnica zapowiada na piątek otwarcie całości. Jakby coś można uciec na Czorsztyn Ski (zapowiadane otwarcie na 08.12). Rusin Ski też zapowiada, że może zdąży na weekend. W Bukowinie też mamy coś niecoś czynne. Wisła będzie chodzić prawie cała (Stożek czynny, Soszów, Cieńków, Klepki, Nowa Osada - zapowiadają otwarcie, Soszów nawet na jutro), więc też te ośrodki powinny przejąć cześć ruchu z Kotelnicy.

 

Otwarcie całości Kotelnicy jest o tyle istotne, że będą dwie kanapy do wjechania na górę od strony Term Bania, plus jedna od strony Wysokiego Wierchu (kanapa nr IX), choć trzeba wiedzieć jak tam dojechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica zapowiada na piątek otwarcie całości. Jakby coś można uciec na Czorsztyn Ski (zapowiadane otwarcie na 08.12). Rusin Ski też zapowiada, że może zdąży na weekend. W Bukowinie też mamy coś niecoś czynne. Wisła będzie chodzić prawie cała (Stożek czynny, Soszów, Cieńków, Klepki, Nowa Osada - zapowiadają otwarcie, Soszów nawet na jutro), więc też te ośrodki powinny przejąć cześć ruchu z Kotelnicy.

 

Otwarcie całości Kotelnicy jest o tyle istotne, że będą dwie kanapy do wjechania na górę od strony Term Bania, plus jedna od strony Wysokiego Wierchu (kanapa nr IX), choć trzeba wiedzieć jak tam dojechać. 

Dostałem potwierdzenie z Kotelnicy, otwarcie kolejnych tras w czwartek.

 

"Witam serdecznie,
Biuro Obsługi Klienta Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska Sp. z o. o. ul. Środkowa 181B 34-405 Białka Tatrzańska www.bialkatatrzanska.pl"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoki po mału będą ruszać w najbliższych dniach, w Kotelnicy już coś działa :) Dodam, że wypożyczalnie tam można też sprawdzić na https://candyrent.com, a zarezerwować np. w tej https://www.candyrent.com/wypozyczalnia/zyg-zak :)

Spam...

Ale to meritum,

wybieramy się w okresie 11-17.12 do Białki i teraz dwa pytania.

- ktoś w tym czasie będzie tam? 

- gdzie w okolicy mogą być jeszcze czynne wyciągi (oprócz Białki i Bukowiny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ruszyła rzeczywiście 'Pasieka" i dojazdowa 6-ka,ratraki też cały czas przygotowywały kolejną trasę z Jankulakowskiego Wierchu,mają ruszyć w sobotę.

 Dziś jazda na bieżąco bez żadnych kolejek.

 

Adam,

 

bądźże człekiem ludzkim  i nie pisz takich rzeczy .......

 

Ja dopiero pojutrze się wepnę . ,,,,,,,    Qrde ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

bądźże człekiem ludzkim  i nie pisz takich rzeczy .......

 

Ja dopiero pojutrze się wepnę . ,,,,,,,    Qrde ...

     Specjalnie nie dałem żadnych zdjęć bo w pracujący dzień to nie wypada :D

 W weekend poczytam jakąś Twoją relację Mareczku :)  Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stali bywalcy białki -  pomocy  bo dostałem fajną ofertę z Perłowego Dworku ale street view pod tym adresem pokazuje coś takiego :)

 

 

tam się coś postawiło czy jakąś lipną ofertę dostałem ? 

Ta wypożyczalnia jest tam nadal ale jej adres to "Pod Grapą 22a". Nie kojarzę oferty Perłowego Dworku. Nocowałem ostatnio w willi Stożek (nie polecam, choć bardzo blisko stoku) oraz w Willi nad Potokiem (polecam, zdecydowanie wyższy standard do Stożka i dużo czyściej oraz zdecydowanie sympatyczniejsi gospodarze i brak napisów w stylu "narty i sprzęt w narciarni zostawiasz na własne ryzyku, zamykaj drzwi bo kradną, my nie odpowiadamy za Twój sprzęt itp.".).

 

Perłowy Dworek, ma fajną ofertę na Gruponie ale nie widzę ich na Booking.com (dziwne). Wg. rejestru działalności, prowadzi to Andrzej Budz, ma on kilka obiektów w Białce.

 

ANDRZEJ BUDZ PERŁOWY DWOREK

Status działaności: Podmiot wykreślony z rejestru
Data wpisu do KRS: 
Rozpoczęcie działalności: 2015
Miejsce wpisu: 
Liczba zatrudnionych osób: 1 (stan na: 2015-09-29)

DANE ADRESOWE:

Środkowa 318

34-405 BIAŁKA TATRZAŃSKA

woj. małopolskie

NIP: 7361628752

REGON: 361750916

POWIĄZANE OSOBY (1):

Budz Andrzej - właściciel

Jak masz wątpliwości, najlepiej, zadzwoń do biura informacji turystycznej w Białce i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 Przejeżdżałem tylko dzisiaj,widać było sporo narciarzy,ale tam nie byłem. Byłem za to w Jurgowie i polecam :) z samego rana było kilka osób (-18stopni),później trochę więcej,ale ogólnie to bardzo mało,luz na trasach i oczywiście żadnych kolejek,czarna5 nie działa choć są tam zwały śniegu i armatki ciągle pracują,ale i tak jest gdzie jeździć.

Rozmawiałem z jednym gościem na krzesełku który wczoraj jeździł na Kotelnicy i mówił że chwilami tworzyły się tam kolejki,a dziś to że na pewno były..

Kotelnica wygląda na kamerach strasznie, więc swój urlop narciarski (od 13 do 22 stycznia) z rodziną spędzę na stokach: Jurgów, Czorsztyn Ski, Bachledova, Tatrzańska Łomnica, Harenda, może Długa Polana, może Kozieniec, może Litwinka. Kotelnica raczej tylko na wieczorną jazdę o ile w ogóle. 

 

Odnośnie czarnej 5 w Jurgowie, ma być podobno gotowa na weekend (pożyjemy, zobaczymy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odnośnie czarnej 5 w Jurgowie, ma być podobno gotowa na weekend (pożyjemy, zobaczymy). 

 

Mogła by być gotowa już dzisiaj,ale od jakiegoś czasu zrobili się bardziej oszczędni i nie uruchamiają jej przed feriami bo pewnie za mała frekwencja..

 Pytałem w kasie rano czy działa,a pani powiedziała że musi tam być metr śniegu żeby można uruchomić :D  a pamiętam jak tam jeździłem i nie było pewnie nawet 50cm.

Załączone miniatury

  • 10012017649.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła by być gotowa już dzisiaj,ale od jakiegoś czasu zrobili się bardziej oszczędni i nie uruchamiają jej przed feriami bo pewnie za mała frekwencja..

 Pytałem w kasie rano czy działa,a pani powiedziała że musi tam być metr śniegu żeby można uruchomić :D  a pamiętam jak tam jeździłem i nie było pewnie nawet 50cm.

Zatem, od soboty wypróbuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wróciłem z Białki .Śmigalismy od soboty 7.01. do czwartku 12.01.2016

  Warunki dobre.Zwłaszcza w pierwszych dniach solidny mróz.

  Trasy dobrze wyratrakowane. W dzień jak to w Białce ,tłoczno przy wybranych bramkach ale np. przy czerwonej trasie 6a luzno...Może wyniaka to z faktu że sporo osób uczących się.Tak samo przy ławkach IX ( Remiaszów) i XIII luzniej..

Wieczorami ,żadnych kolejek i puste stoki.Można wycinać ewolucje ..

 W załaczniku foto.

  Zauważylismy także wyrazny zwiazek z dynamiką jazdy a temperaturą.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Wróciłem z Białki .Śmigalismy od soboty 7.01. do czwartku 12.01.2016

  Warunki dobre.Zwłaszcza w pierwszych dniach solidny mróz.

  Trasy dobrze wyratrakowane. W dzień jak to w Białce ,tłoczno przy wybranych bramkach ale np. przy czerwonej trasie 6a luzno...Może wyniaka to z faktu że sporo osób uczących się.Tak samo przy ławkach IX ( Remiaszów) i XIII luzniej..

Wieczorami ,żadnych kolejek i puste stoki.Można wycinać ewolucje ..

 W załaczniku foto.

  Zauważylismy także wyrazny zwiazek z dynamiką jazdy a temperaturą.:-)

Załączone miniatury

  • IMG_2159.JPG
  • IMG_2146.JPG
  • IMG_2144.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...