Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na świątecznych śmigach. Trasy przygotowane z rana bardzo dobrze, lekko po 8 na stoku nie było żywej duszy, nigdy nie widziałem jeszcze takiego widoku - brak jakiej kolwiek osoby do wyciągu 6os :) Do godziny 11 warunki wszedzie super. Po 11 wzrost temperatury i już konkret dostawa ludzików zrobiła swoje - czerwona na nową kanapę była juz trudna. Po 13 gdy konczyłem zaczynała się robić miejscami kasza, na miejscach bardziej stromych duzo kopnego śniegu. Ogólnie wyjazd bardzo udany, myśle ze z tym śniegiem co tam mają dadzą spokojnie rade 2 tyg. P.s. Karnet dzienny obniżony na 65zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna Dyrekcja dróg i autostrad zaprezentowała nowy projekt drogi dwupasmowej łączącej się z drogą nr 47 „Zakopianka”. Projekt to przebudowa istniejącej drogi z Nowego Targu do Zakopanego prowadzącej przez gminę Bukowina Tatrzańska. Nowa trasa to droga dwupasmowa przecinająca między innymi Białkę Tatrzańską oraz Bukowinę Tatrzańską, a następnie połączenie tunelem z Zakopanem od strony Nosala. Rozwiązanie to ma się przyczynić do rozładowania natężenia ruchu na obecnie istniejącej a, w przyszłości przebudowanej drodze nr 46 prowadzącej do Białki Tatrzańskiej. Czynnikiem który wpłyną na taką decyzję jest ostatnia popularność gminy Bukowina Tatrzańska i znajdujących się w niej stacji narciarskich między innymi Kotelnicy Białaczańskiej, Kaniówki, Bani, Jurgów-ski, Koziniec oraz Rusin-ski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

HI, hi, brawo, dzięki, uśmiałem się bo trafiłaś.

Właśnie tak sobie pomyślałem pisząc o "nie różowym" aspekcie pobytu, ale nie chciałem zbytnio podkreślać swojego mimowolnego poświęcenia (skromny jestem).

Teraz czuję się już kombatantem którego los rzucił nieoczekiwanie na rozdrobnione wody armatkowe i przetrwał mimo niesprzyjających doskonałych warunków i oddał kawałek siebie (znaczy kasy na skipasy) dla dobra przyszłych pokoleń (no, w skali sezonu).

Dzięki, przyznałem sobie medal (już nie jestem skromny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI, hi, brawo, dzięki, uśmiałem się bo trafiłaś.

Właśnie tak sobie pomyślałem pisząc o "nie różowym" aspekcie pobytu, ale nie chciałem zbytnio podkreślać swojego mimowolnego poświęcenia (skromny jestem).

Teraz czuję się już kombatantem którego los rzucił nieoczekiwanie na rozdrobnione wody armatkowe i przetrwał mimo niesprzyjających doskonałych warunków i oddał kawałek siebie (znaczy kasy na skipasy) dla dobra przyszłych pokoleń (no, w skali sezonu).

Dzięki, przyznałem sobie medal (już nie jestem skromny).

 

:D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenia podgrzewane są tylko w temperaturach niższych od -3, info raczej pewne bo od gościa z wyciągów. Lepsza raczej jest ta osłona, na pewno jakiś komfort gdy deszcz/śnieg zacina prosto w twarz a ty nie czujesz :) Co do inwestycji, są one na 100 % pewne ponieważ mają ostatni rok na wykorzystanie dotacji z UE, inaczej kasa do zwrotu. Moim zdaniem połączenie za 2 lata z Rusińskim rozładuje tłok na trasach, dodatkowo plany Szczurku i Korbielowa na pewno odciążą Białkę w czasie ferii :D Pozdrawiam :)

Same plany dotyczące Szczyrku i Korbielowa nie odciążą Białki.Połączenie  Rusińskiego z Białką też nic nie da w temacie tłok na trasie, bo tam też tłoczno, a stok mikry, chyba,że  dołożą nowe górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamkniecie Sezonu Narciarskiego 2013/2014

Informujemy, ze dnia 25.03.2014 Osrodek Narciarski Kotelnica Bialczanska konczy sezon narciarski 2013/2014.

W tym dniu bedzie czynna kolej nr 4 i kolej nr 2 od 8:00 do godz 16:00
Od 26.03.2014 Osrodek Narciarski bedzie nieczynny
Biuro osrodka czynne od poniedzialku do piatku w godzinach 8:00 ? 16:00

Natomiast Osrodek Narciarski Bania w dniach 25-26.03.2014 udostepni bezplatnie wyciag orczykowy nr 4 o dl. 170 m"

 

- info ze strony bialkatatrzanska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ostatnio jak tam byłem 2 lata temu to pamiętam 4h było za 60zł, teraz 65zł. Niby różnica niewielka, ale już wtedy cenili się bardzo wysoko, a teraz to już w ogóle kosmos. Raczej moja narta tam nie postanie.

Poza tym absolutnie brakuje karnetu całosezonowego na krótszy okres niż 14 dni. Powinna być oferta 5, 10 i 15 dowolnych dni w sezonie, bo tak jak sezon będzie taki jak w zeszłym roku, a do tego połapie się jakieś kupony zniżkowe na beskidzkie stoki to nawet mieszkając w Małopolsce nie widzę kiedy miałbym u nich 14 dni aż spędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W terminie 20-22 lutego planuję krótki wypad do tego darzonego wśród forumowiczów ogromną estymą ośrodka. Ktoś planuje w tym czasie wypad? Co prawda planuję safari jeden dzień na rusinskim, jeden w Jurgowie i jeden na Kotelnicy, ale może byłaby okazja gdzieś się spotkać.

A Ty już nie masz gdzie jechać ;) Wybrałbyś jakieś beskidzkie stoki . A tak na serio ,to ostatnią pozycję bym zamienił na Bachledova  Dolinę na Słowacji ,to rzut beretem z Jurgowa i będziesz miał fajny wypad, zobaczysz ,że będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu musze się liczyć ze zdaniem małżonki. Taki był jej wybór a ja jestem dobrym mężem. Dobrze że udało się przy okazji wynegocjować dwie pozostałe miejscówki. Nie byłem w Białce kilkanaście lat, tu uczyłem jeździć na nartach moje dzieci, więc w pewnym sensie będzie to podróż sentymentalna. :)

Z Bachledovej też będzie zadowolona,na pewno bardziej niż z Rusin-ski bo i sporo więcej miejsca do jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu musze się liczyć ze zdaniem małżonki. Taki był jej wybór a ja jestem dobrym mężem. Dobrze że udało się przy okazji wynegocjować dwie pozostałe miejscówki. Nie byłem w Białce kilkanaście lat, tu uczyłem jeździć na nartach moje dzieci, więc w pewnym sensie będzie to podróż sentymentalna. :)

Przecież żartuję ,nie musisz się tłumaczyć,ja też tam byłem dwa razy :) a tak jak piszę Skibachledova to całkiem przyjemny ośrodek i o wiele spokojniejszy od tych po polskiej stronie.

Kilka razy byliśmy w tych okolicach na 3 dniowe wypady i zawsze wyglądało to tak: nocleg w Bukowinie ,bo ma super klimat, są termy,można dobrze zjeść, lubimy z żoną tą miejscowość, ,jazda Jurgów, Bachledova, Łomnica,lub Strbske Pleso . Łomnica przy dobrej pogodzie robi wrażenie ,ale z cenami karnetów przesadzają tak jak na Chopoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem właśnie w Bukowinie i z ciekawości zerknąłem jak sytuacja w Białce. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy tam dzisiaj jeżdzą. Kolejka jest na dobre 30 minut. Więcej stania niż zabawy. Dla porównania, na tym samym karnecie, 15 minut dalej w Jurgowie jeździ się bez kolejek. To samo w Kozińcu. Co z tego, że w Białce więcej tras jak i tak człowiek się nimi nie nacieszy. Po prostu jakieś szaleństwo owczego pędu...

Tym bardziej mnie to cieszy :)  będę jutro i pojutrze w Jurgowie,może na któryś inny bez kolejek też się wybiorę  :) ktoś będzie w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w Bukowinie i z ciekawości zerknąłem jak sytuacja w Białce. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy tam dzisiaj jeżdzą. Kolejka jest na dobre 30 minut. Więcej stania niż zabawy. Dla porównania, na tym samym karnecie, 15 minut dalej w Jurgowie jeździ się bez kolejek. To samo w Kozińcu. Co z tego, że w Białce więcej tras jak i tak człowiek się nimi nie nacieszy. Po prostu jakieś szaleństwo owczego pędu...

Na dole Kotelnicy 15 - 20 minut stania. Ale tam sie nie zjeżdża :-). Na "fisowskiej" (orczyki) do 5 minut stania. Krzesło przy trasie 6 na bieżąco. Krzesło przy trasie 8 (choć kolejka wyglada strasznie :-)) koło 10 minut stania. Kanapa przy niebieskiej 9 na bieżąco.

Trasy biegowe na górze: ze dwie pętle dobrze przygotowane. Czynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakończenie sezonu (chyba że żona jeszcze pozwoli na Kasprowy :-))

Ludzi nawet troche - myślałem że bedzie 10 osób, jednak dużo zostało po świętach.

Jako że przez całą noc padało i padało także z rana siłą rzeczy trasy pokryte warstwą 10-15cm puchu.

Jednym to odpowiada, innym nie - ja wole twardy stół ale nie ma co narzekać, na szczęście pod puchem było twardo.

Nie podam szczegółów ze wszystkich tras bo jeździłem tylko na czerwonych FIS - tam warunki wg mnie najlepsze.

Najgorzej było tradycyjnie na 6-tce - kopy mokrej kaszy.

O dziwo na innych trasach jakoś bardziej twardo, właśnie na FIS najbardziej.

Nowa trasa - wg mnie kiepska, fajna tylko kolejka.

Udane zakończenie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...