Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na Kotelnicy od wielu lat - przeważnie na początku stycznia. W tym roku było (2-8 stycznia) znacznie mniej narciarzy. Goście ze Wschodu, ale i Polacy nie dopisali, więc kolejki były kilkakrotnie mniejsze niż w latach ubiegłych.

Z tego co wiem to dla Rosjan Zakopane nie ma wyciągów, a Białka hoteli, knajp, i tej całej otoczki kurortu - podejrzewam że z roku na rok będzie ich coraz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ruskich i tych wszystkich ze Wschodu nie trawie wiadomo że nie wszyscy sa tacy sami i nie ma co Generalizować Ale byłem teraz w górach przed świętami aż do teraz z małymi przerwami i to jest jedna wielka swołocz wiadomo Polacy też nie są lepsi Ale co mam powiedzieć jak wychodząc z knajpy z dwójka małych dzieci 3-4 lata otwieram im drzwi a tu jakiś szmata ze Wschodu przechodzi po nich jak by ich nie było na moją reakcję kiedy mu powiedziałem że szkoda że nie po trupach prawie się na mnie rzucił a szkoda gadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnie to bywa. Jest fakt, że do nas przyjeżdża sporo nowobogackich ćwoków którzy wiadomo jak się zachowują. Mój przyjaciel mawia, że nie ma nic gorszego niż jak się hołota dorwie do pieniędzy. Co nie zmienia faktu że dla miejscowych są to bardzo dobrzy klienci i szkoda by było ich utracić. Dla osób spoza regionu zwyczajnie jest to okres który należy tutaj omijać :). Pozytywny aspekt jest taki że wielu Rosjan to bardzo fajni ludzie, a drugi.......... no dziewczyny to są takie, że buty spadają :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak urodziwe są panie ze wschodu oczywiście nie wszystkie Nie generalizuję ale w te pare dni miałem sporo różnych dziwnych zdarzeń z naszymi wschodnimi sąsiadami Ale jedno mi nie daje spokoju że ta Białka to jest jakiś ewenement na skale krajową tam są cały czas tłumy od rana do wieczora Byłem w paru ośrodkach wszędzie albo od razu wyjazd na górę lub 2 min czekania a w białce no ludzi jak mrówek wiem wiem po 17 jest lużniej ale gdzie indziej po 17 jest pusto Nie mówię że to żle bo wiadomo że dudki trza kosić ale podziwiam to jak to wszystko ogaręli i zrobili z niczego kurort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Białce od niedzieli. Jeżeli ktoś wybiera się na stok, to tylko po godzinie 17. Spokojnie można wyjeździć się do 22. Rano proponuję inne ośrodki. Śniegu sporo. W nocy dopadało kolejne kilka cm plus śnieg z armatek. Co do gości ze wschodu to uważam, że zachowują się podobnie do nas. Wszędzie znajdzie się kawał chama i buraka.

Użytkownik grzegorzf edytował ten post 09 styczeń 2013 - 22:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie karnety radzicie kupić? Lepiej te na punkty czy standardowe? Co sie bardziej kalkuluje? Chodzi mi o 4-5 dni jazdy.

Jeden wyjazd koleja 6os to 8zł 3i4os to 5zł. Karnet na 5dni to 290zł czyli 58zł na dzień. Prosta kalkulacja i po 12 zjazdach zwraca Ci sie koszt karnetu. Ja zawsze przy górkach do 1000m licze 5zjazdów/h. Wiec powinno Ci to zająć ok. 2,5h. Jeżeli są kolejki to trzeba troche doliczyć. Wiec jeżeli chcesz jezdzic tylko na Kotelnicy to oplaca sie 5dniowy zawsze to wyjdziesz rano 3h i np. wieczorem 3h. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłem 25 oraz 28 stycznia na Kotelnicy. Co mogę powiedzieć... niebieskie bardzo zatłoczone. Ludzi sporo ale po 16 robi sie luźno. Najwiecej miejsca na czerwonej 2 FIS oraz czerwonej 6. Pierwszy raz jechałem Czerwoną 6 i Pasieka Express... i nie sądziłem że na Kotelnicy może być taka solidna czerwona trasa :) mimo że 6 jest krótka bo ok 600-700m to naprawde dosyć solidna taka Czantoria lub Mosorny Groń w wersji krótkiej :). Pasieka Express... coś pieknego fajnie że takie kolejki powstają w Polsce (6os, wyprzęgana, podgrzewane siedzenia, oslony) i powoli zmierzamy do Europy a sama trasa niebieska to... zielona bardzo plaska idealnie nadaje się do jazdy carvingowej jak się troche człowiek rozpędzi ewentualnie dla osob ktore juz opanowały więcej niż pług i chcialyby pojezdzic trochę dłużej :) acha jezeli ktos chce zjechac do Pasieki to jest nartostrada chyba 7 ale odrazu powiem albo rozpędzcie się na poczatku albo mocno pracujcie kijkami :P. Trasy wszystkie jak na Kotelnice przystało przygotowane bardzo dobrze. Dużo atrakcji dla osób które lubią "tłok". Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odwiedziłem ten ośrodek 20 i 22 stycznia. 20 hm porażka , przyjechałem za późno bo o godz 10.00 a tam tłumy, dopiero ok 14 w miarę rozsądnie. 22 stycznia byłem nieco mądrzejszy i , przyjechałem po południu. Osobiście polecam przyjechać na stację górną Pasieki , wszystko jest na miejscu 2 wypożyczalnie, kasa, bar, duży parking, no i droga przejezdna, posypana , więc bez problemu autka podjadą . Jak dojechać ? Kierunek na Rusiński i jak zobaczymy tablicę o skręcie w prawio na Rusiński , my musimy jechać prosto, jakies 2 km. Osobiscie polecam karnet od 16 za całe 50 zł. Więc najlepiej przyjechać o 15.30 , kupić karnecik, ubrac się, napić zjechać z Pasieki i akurat wybije nam 16.01 , więc 5 godzin do dyspozycji. Czy ogrzewane siedzenia...jak ktoś ma szczęście ja jakos tego nie odczułem. Można sie dostac do Psieki także od strony Białki , lecz tam najpierw poszukać trzeba w miare rozsądnego miejsca na parkingu, czekać w kolejce do wyciągu. Zjechać albo trasa biegową, lub dwoma czerwonymi . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną trasą źle przygotowaną była czerwona 6-ka, totalnie rozkopana, a szkoda, bo to zdecydowanie najtrudniejszy kawałek na Kotelnicy ze względu na nachylenie.

na tej trasie świetnie się jeździ przez pierwszą godzinę, potem powstaje taki problem, że dużo ludzi zsuwa się po niej na Pasiekę i ją rozkopuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeciez trasa z duzymi muldami (do kolan) tez jest fajna :) a i troche luźniej sie wtedy robi :) mi tam sie ostatnio na 6 bardzo podobało. A stan trasy to oczywiscie efekt jezdzacych po niej narciarzy ktorzy zamiast nartostrada 7 do Pasiek pchaja sie na 6 nie majac za duzych umiejetnosci. Odrazu dodam że jest to jedna z pierwszych takich solidnych czerwonych tras ktora udało sie pokonać mojej poczatkującej żonie. Dałem jej radę: wychyl się do przodu, trzymaj rytm raz, raz, raz, raz oraz pracuj gora-dół i zadziałało mimo ze wolno ale zjechała wsumie 5 razy :) jak podjechałem bliżej niej to słyszałem jak sobie mowila "raz, raz, raz, raz" :D inni narciarze mogli patrzec na nia jak na głupka ale oprocz kilku muld na ktorych nie utrzymała tempa i wybrala gorsza trase przejazdu poradzila sobie na 4+ :).

Użytkownik MajorSki edytował ten post 04 luty 2013 - 08:32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają warunki na Kotelniecy? I jeszcze jedno pytanie, na stronie Kotelnicy czytam, że niebieska 7 jest nieczynna. Czy to prawda? Moja druga połówka, raczkuje i chciałem ją zabrać na Pasieke właśnie tą trasą: ) pozdrawiam i z góry dziękuje za informacje

Felipe był tam wczoraj (2 posty wstecz) ...właśnie - dlaczego 7-ka jest nieczynna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 to jest nartostrada ktora chyba nawet jest nie ratrakowana (moze tez być trasa biegową a w lecie pewnie i dojazdową dla aut), być może odwilż roztopiła na niej śnieg (nie jest naśnieżana). Pozostaje Ci podjechać autem bezpośrednio na górny parking Pasiek (opis jest na stronie) a sam możesz się wybrać kanapą przy 6 i określić stan śniegu na 7 ewentualnie spróbować zjechać i jeżeli żona będzie chciała pojezdzić na kotelnicy to się przetransportujecie a pozniej wrocicie na Pasieki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najlepiej wybrać się na Kotelnice (pora dnia)? Czy zaraz po otwarciu opłaca się jechać? Jaki jest lepszy karnet (czasowy czy punktowy na np.3-4 h jazdy)? Do których kanap lub wyciągów są najmniejsze kolejki? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej 17-22, po otwarciu-zwłaszcza w feie śląskie-raczej nie. Karnet- zależy od ilości osób na stoku, a co do wyciągów... Wieczorem przy Expresach nie ma większych tłoków, przy pozostałych wyciągach też... :D

Czy za dnia masz tam jakąś promocję? Czy do południa są duże kolejki (konkretnie piątek)? Czy trasy biegowe są przetarte? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, promocja jest jak jestem "małolatem" albo emerytem :D Jak wspomniałeś o tych kolejkach, najlepiej to chyba sobota rano, jak wymiana turnusu jest, ale piątek też możesz spróbować.. To tam są jakieś trasy biegowe?? :D

Cała Kotelnica to trasa biegowa:)! Justyna w Val di Fiemme biegnie pod taką górkę przy której Kotelnica to nie jest wzniesienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...