Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak dlugo jeszcze nie bedzie ludzi na stoku...mam zamiar przyjechac na stok 22.12 - 25.12 jak myslicie, kolejki beda duze jesli bedzie w miare duzo sniegu ?

Moim zdaniem bedzie tak se. ludzi nawali ze względu na przerwę świąteczną i sylwestra, a jak sie nie uda reszty tras otworzyć to będzie tragedia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to mniej będzie 0d 22-25 niż od 26-01 bo ludzie dopiero na sylwka jakdą w góry na świeta też ale mniej dopiero po świętach zaczyna się najazd ułanów

Najazd ułanów.... Nazwał bym to raczej niedzielnymi narciarzami którzy jadą popić w knajpach a potem na stok.. Oczywiście znajdzie się grupa która tylko i wyłącznie na narty przyjedzie (czyli Ci ze skiforum.pl którzy się tam w tym czasie wybierają :) ) Nie obrażajmy ułanów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seszłym roku i dwa lata temu byłem w Białce od 27.12. Pod kanapą 6 os stania zawsze było na ok 45min do 1 godziny - paranoja. Jeśli bedziesz w tym regionie w tym okresie to zapomnij o Polskich stokach - wszedzie masa bydła, jedyny wyjątek gdzie ludzi było w miarę to Jurgów. Polecam jednak przejechać na Słowacje - Zdiar lub Bachledova - ludzi połowe mniej i trasy lepiej przygotowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że jada z góry z ułańską fantazja a techniką kiepskawą oczywiście przepraszam wszystkich ułanów tak jak pisałem w święta jeszcze ok ja się wybieram do Jurgowa od 23-27 puzniej spadam na stoki bliżej krakowa takie wiecie mniej kurortowe a do jazdy super ps. tak wszyscy zachwalają Jurgów że fajny stok i mało ludzi a obawiam sie że będzie to powoli druga białka tyle że nie ma chodzenia na nogach do wyciągu z domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
byłem w święta i sylwestra w tych okolicach i powiem tak ludzi chmara zero przyjemnosci z jazdy bo więcej stoisz jak jedziesz ale wiem czemu ludzie lubia tak ta białkę jezdziłem z rodzina która mam małe dzieci i sami nie śmigaj superowo i byli zachwyceni nachyleniem i szerokością trasy duży plus za te dwie czerwone traski bo są naprawde fajne jedna niby czarna ale to za dużo powiedziane ogulnie polecam dla początkujących i amatorów Jak ktos chce pojeżdic bez kolejek to na karnet wieczorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Niedziela,16.01.11. Na narty po śniadanku, jeździliśmy na Kotelnicy od 9 do 14, karnet 50zł, nie było źle, warunki bardzo dobre, ok 13 zaczął się w niektórych miejscach pojawiać lód, padał przelotny deszcz, pierwsza popuściła trasa nr 13. Poniedziałek,17.01.11. Wycieczka do Zakopca,zwiedzanie kościoła na Krzeptówkach, McDonalda i KFC ;D Wtorek.18.01.11 Na stoku od 9:50, karnet 4-dniowy za 220 zł(ja na ulgowym jeszcze, starsi z zimowiska także). Warunki do 13:00 bardzo dobre, ale ze śniegu zaczął się robić "cukier". Na wieczór jeździło się fajnie, trzeba było znaleźć optymalną trasę, ale było ok bo mało ludzi. Środa,19.01.11 Na stoku od 9:50 do 13:30 oraz od 19 do 22. warunki DOSTATECZNE gdyż wszystko popuściło ok 11 i narty czasem stawały w mniejscu :/. Wjechała do mnie snowboardzistka, wstała,przeprosiła i pojechała :) PS. Zaczął sypać śnieg Czwartek,20.01.11 Na stoku jak zawsze, na jazdę wieczorną wziąłem narty od kumpla który nie poszedł na stok, lepiej się jeździło na swoich :D PS. Śnieg sypał dalej Piątek,21.01.11 Warunki bardzo dobre, jazda jak zawsze, a potem zasuwać do pokoji i się pakować :D Sobota,22.01.11 Ratraki w nocy przejechały stok, ale potem włączyli armatki i na trasach przy każdej armatce leżała spora kupa puchu. Jazda do 12, potem powrót. Wyjazd zaliczam do udanych, na trasach nie było dużo ludzi, w kolejkach tylko w godzinach 11-14 trzeba było dłuzej postać, potem jeździło się płynnie.

Załączone miniatury

  • P1010428.jpg
  • P1010432.jpg
  • P1010433.jpg
  • P1010427.jpg

Użytkownik RyGuł98 edytował ten post 23 styczeń 2011 - 14:31 fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
hej witam! I jak tam sytuacja w Białce? naprawili krzesło szóstke? na stronie nie ma zadnych informacji :/ wybieramy sie ekipą na 3 dni sobota - poniedziałek od 10 grudnia. Zastanawia mnie czy jest szansa ze otworzą resztę tras (pewno bez tej nowej jeszcze), głównie chodzi mi o krzesło koło czerwonej trasy z boku Kotelnicy. Z kamerki widać jakby troche swieżego sniegu dopadało, no ale może ktoś był z Was na miejscu. pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na uruchomienie innych tras nie ma narazie co liczyć, pogoda jest jak narazie nieciekawa - w ciągu dnia jest na plusie a w najbliższych dniach temperatura znowu ma wzrosnąć do nawet +5 `C. Jak narazie to raczej pracują nad utrzymaniem i ew. jakimś poszerzeniem trasy niż nad otwarciem następnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białce działa krzesło 3-osobowe na Kotelnicę i 4-osobowe na Bani. Przez chwilę widziałem jak chodziło to krzesełko przy czerwonej trasie, ale ludzi nie wpuszczali. Trasa otwarta jedna, między 6-ką i 3-ką, końcówkę ma dosyć wąską i jedzie się jak w rynnie. Do tej 3-ki trzeba było stać w kolejce średnio około 10 min, natomiast na Bani praktycznie brak kolejki. Sprawdzone empirycznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...