Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że z tymi doskonałymi i bardzo dobrymi warunkami to jednak troszkę przesadzacie. Ja co prawda wróciłam z BT w piątek, ale mogę napisać, że podczas mojego tygodniowego pobytu warunki były dobre, miejscami trudne (przetarcia z widoczną trawą, wysokie nasypy sztucznego śniegu - zwłaszcza na 13- tce, miejscami znaczne oblodzenie. Bądźmy obiektywni i nie wprowadzajmy nikogo w błąd. Jeżeliby nazwać warunki w BT jako bdb, to chyba należy zwiększyć skalę oceny do np. nieziemskich, boskich, cudownych ;), bo skala: brak - trudne - dostateczne - dobre - bardzo dobre, nie wystarczy oceniajac w taki sposób. W tabelach poszczególnych ośrodków narciarskich wypisują różne rzeczy, nie zawsze prawdziwe, bądźmy "głosem rozsadnym". Administratorzy chcac skłonić nas do przyjazdu pisze różne bzdury, zawsze biorę na to poprawkę i nie nastawiam się na to co obiecują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech administracja BT nie gada głupot, że śnieg po ratrakowaniu musi się 'zawiązać' 2-3h - kilkakrotnie widziałem na kamerze ratraki wyrównujące stok po godz. 8 rano ;)

Panuje chyba moda na dowalanie administratorom wyciągów. Traktujemy ich jak naszych wrogów... Moim zdaniem, kierownictwo ośrodków stara się aby warunki były jak najlepsze. Przeważnie posiada wiedzę znacznie większą od przeciętnego użytkownika stoku. Cały czas na stoku słyszę: - "Mógłby wjechać ratrak!", - "Ratrak?! Oni chyba oszaleli! Pozabijać nas chcą!", - "Ależ lodowisko!", - "Żeby muldy robiły się przy świeżym śniegu? Któż to widział!", - "W Alpach panie, to są warunki. Nawet śnieg pada dopiero wieczorem". - "W Kasinie (Szczawnicy, Maciejowej etc.) to zawsze są muldy. Nie to co w Białce (Bukowinie, Lubomierzu etc.) - "Każdy głupi wie, że ratrakuje się przy rosnącej temperaturze", - "Każdy głupi wie, że ratrakuje się przy spadającej temperaturze". :) Bartku, administracja BT ma rację. Śnieg powinien poleżakować, mieć czas na związanie się. A że czasem ratraki jeżdżą rano? No, bo czasem spadnie śnieg w nocy, bo czasem wykorzystuje się sprzyjającą aurę i naśnieża się do samiutkiego końca i rozpaczliwie próbuje się rozepchnąć usypane górki. Przecież gestorzy stoków byliby skończonymi idiotami, gdyby chcieli robić nam na złość. Nie robią tego pewnie bezinteresownie ale myślę, że chęć zysku - przy dużej konkurencji - powoduje, że starają się przygotować trasę najlepiej z posiadaną wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie ;) Muszą Was zasmucić, w tym roku (okolice Świąt i Sylwestra) na Golgocie nie było ani jednej muldy, ani, ani. Dlatego w tym roku Golgota "mnie zdobyła". Chyba była to zasługa tego, że Czyrna zamknięta na głucho więc ratraki nie miały za dużo roboty i równały Golgotę. A jeżeli chodzi o nachylenie, to raczej 13 do Golgoty równać się nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawody w jeździe po muldach rozgrywali.

Piękny stok a jazda po takich muldach to poezja / bardzo lubię.:) Drobna informacja. Temat tego wątku brzmi: „Białka Tatrzańska –Kotelnica” i na pewno nie jest to rozważnie dotyczące tego co kto napisał lub co kto zrozumiał czytają napisany tekst. Proszę trzymać się tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego robią się muldy, jaki jest ich mechanizm itd. Wiem za to, że bywa na nich wesoło, pod wieloma względami. Co do narciarzy z BT i ich techniki, to nie wymagajmy od ludzi, aby dlatego, że się uczą bujali się pod krzesłami na tych oślich łączkach, bo można usnąć, albo jeszcze coś gorszego ... Aby się nauczyć jeździć trzeba próbować na co raz trudniejszych górkach. Prawda jest taka, że czerwone trasy z BT są tak określone "nieco" na wyrost. Pod tym względem dla początkujących Białka jest ok. Za to jeśli ktoś chce pojeździć, poczuć w nogach stok, to nie pojedzie do Białki. I tyle. p.s. Eli2 nie nerwowo, napisałeś haotycznie i tak wyszło. Pokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Białce byłem w marcu. To był mój pierwszy raz w tej okolicy :). Jeździłem tylko na Kotelnicy. Ośrodek świetny dla początkujących. Trasy łatwe. Jest też jednak jedna trasa dla bardziej wymagających. Z reguły nieprzygotowana, więc tym większe to wyzwanie i radocha :) Ogólnie trzeba zwrócić uwagę na świetną organizację kompleksu, darmowe, duże parkingi, dużo wypożyczalni koło siebie, wiec się człowiek nie nabiega, nowoczesne wyciągi (szczególnie w porównaniu np. z Korbielowem). Ponadto, Białka to świetna baza wypadowa na Słowację. Co więcej koło Białki rozwijają się nowe ośrodki narciarskie: Jurgów, Czarna Góra. Słyszałem, że podobno będą objęte wspólnym karnetem z Kotelnicą, ale nie mam pewności czy to prawda. Jurgów super. Fajne nachylenie i brak ludzi, gdy w tym samym czasie w Białce stania było na około 20 min. Serdeczne gratulacje dla całego regionu!!! Mam nadzieję, że cała południowa Polska weźmie z was przykład, a wtedy nie trzeba będzie koniecznie jeździć poza Polskę, by poszaleć na deskach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Po pierwsze przeczytaj co jest napisane w tym wątku, odpowiedzi innych userów nt trasy :) Trasa jest stroma i ma ostry kąt, ale są tam straszne muldy, szczególnie przy dużym natężeniu i nieciekawej pogodzie. Jeżeli nie ma opadu śniegu, a śnieg na owej trasie jest tylko z armatek to przyjemność z jazdy jest w ogóle nikła... Polecam wybierać pory tylko ranne ( gdy śnieg jest zmrożony ) :) Wyżej w tym watku masz nawet zdjęcie z kamery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutku to zdjęcie nie jest z 13 :) to jest zdjęcie z 8 - czerwonej trasy po prawej stronie stoku :)

Błąd. Po pierwsze to zdjęcie jest z kamery, a trasa FIS 8 takowej nie posiada... Po drugie jeżeli 8 to po prawej musi być orczyk, takowego brak jak i kolej krzesełkowa 4 osobowa. To jest screen z trasy nr 13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...