Skocz do zawartości

Kotelnica Białczańska


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej kanapie (13) jeździ się bez kolejek - niestety trasa szybko sie "kończy" / po trzech godzinach są dwie lodowe rynny po bokach a na środku sterta zsuniętego śniegu.

Czyli na moim ulubionym karnecie od 16 do 22 raczej nie ma szans, żeby komfortowo pojeździć? Jarku, a jak jest ze stromizną tej nowej trasy, stromsza od FISa obok orczyków? PS. Zrobili dwie nowe trasy? Jedna pod krzesłem 13 a druga odchodzi z dołu snowparku? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest ze stromizną tej nowej trasy, stromsza od FISa obok orczyków?

TAK - to są takie dwie niezbyt długie stromizny z lekkim siodełkiem w połowie / krótko i nie da się zmęczyć.

Zrobili dwie nowe trasy? Jedna pod krzesłem 13 a druga odchodzi z dołu snowparku? :)

NIE - to jest tylko jedna trasa, od snowparku. Pod wyciągiem (13) nie ma trasy, za to fajnie się jedzie wyciągiem przez las. :)

Załączone miniatury

  • Bia-ka_Tatrz._2008_022.jpg
  • Bia-ka_Tatrz._2008_023.jpg
  • Bia-ka_Tatrz._2008_025.jpg
  • Bia-ka_Tatrz._2008_030.jpg
  • Bia-ka_Tatrz._2008_048.jpg
  • Bia-ka_Tatrz._2008_029.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze zdjęcie to jest to "siodełko" pośrodku trasy ?, czy początek 13-ki ?

Jest to początek właściwej trasy / pisze właściwej z uwagi na to że, jej długość jest liczona od wyciągu i prowadzi przy górnej stacji kanapy "szóstki". Jest to dość niefortunne rozwiązanie dlatego że, trzeba przejechać przez „tłumek” narciarzy opuszczających tą kanapę, rozgrzewające się szkółki narciarskie itd. Trzecie zdjęcie jest zrobione z "siodełka". Tak jak pisałem.

... krótko i nie da się zmęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. oświetlenia tras... Gdzieś na stronie ośrodka (teraz nie potrafię już odszukać tej informacji) natknąłem się na info, że tylko trasy 7 i 11 są sztucznie oświetlane wieczorami oprócz weekendów. Jak to wygląda w czasie ferii (planuję wyjazd 4-8.02.2008)? Czy wieczorami (pon - pt) będzie można pojeździć na wszystkich trasach? (w szczególności 8, 9, 10 i 13)? Jeszcze jedno pytanie: jak długo się czeka się w kolejkach do wyciągów talerzykowych na Kotelnicy w dniach, kiedy obciążenie całego ośrodka jest duże (byłem na Kotelnicy ponad rok temu - 30 grudnia 2006 i do 11-ki czekało się prawie godzinę - niestety działała wtedy tylko kanapa 11-ka i 7-ka, więc nie mogłem sprawdzić 8-ki i 9-ki)? Czy ktoś ma może zdjęcia z tych tras (8, 9)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. oświetlenia tras... Gdzieś na stronie ośrodka (teraz nie potrafię już odszukać tej informacji) natknąłem się na info, że tylko trasy 7 i 11 są sztucznie oświetlane wieczorami oprócz weekendów. Jak to wygląda w czasie ferii (planuję wyjazd 4-8.02.2008)? Czy wieczorami (pon - pt) będzie można pojeździć na wszystkich trasach? (w szczególności 8, 9, 10 i 13)?

Ja się na taką informację nigdy nie natknąłem, mimo, że stronę BT przeglądam bardzo często. Sądzę, że zawsze są oświetlone wszystkie trasy, ale ręki sobie nie dam uciąć, bo w BT jeździłem zawsze w ferie i wtedy zawsze wszystkie trasy były oświetlone (no chyba, że trasa była nieczynna ze względu na słabe warunki śniegowe).

Jeszcze jedno pytanie: jak długo się czeka się w kolejkach do wyciągów talerzykowych na Kotelnicy w dniach, kiedy obciążenie całego ośrodka jest duże (byłem na Kotelnicy ponad rok temu - 30 grudnia 2006 i do 11-ki czekało się prawie godzinę - niestety działała wtedy tylko kanapa 11-ka i 7-ka, więc nie mogłem sprawdzić 8-ki i 9-ki)? Czy ktoś ma może zdjęcia z tych tras (8, 9)??

Szczyt w ferie, czyli godz. 11-12 to maximum 10 minut oczekiwania na wjazd orczykiem. Dla porównania dodam, że około godz. 18-19 orczyki te są często wyłączane ze względu na brak chętnych do jazdy nimi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. oświetlenia tras... Gdzieś na stronie ośrodka (teraz nie potrafię już odszukać tej informacji) natknąłem się na info, że tylko trasy 7 i 11 są sztucznie oświetlane wieczorami oprócz weekendów.

Blef i mit :)

Jak to wygląda w czasie ferii (planuję wyjazd 4-8.02.2008)? Czy wieczorami (pon - pt) będzie można pojeździć na wszystkich trasach? (w szczególności 8, 9, 10 i 13)?

Normalnie. Czynne do 22 :)

Jeszcze jedno pytanie: jak długo się czeka się w kolejkach do wyciągów talerzykowych na Kotelnicy

Kilka minutek, naprawdę szybko to idzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na taką informację nigdy nie natknąłem, mimo, że stronę BT przeglądam bardzo często. Sądzę, że zawsze są oświetlone wszystkie trasy, ale ręki sobie nie dam uciąć, bo w BT jeździłem zawsze w ferie i wtedy zawsze wszystkie trasy były oświetlone (no chyba, że trasa była nieczynna ze względu na słabe warunki śniegowe).

Na pewno widziałem taki tekst na oficjalnej stronie http://www.bialkatatrzanska.pl/ ale to było kilka / kilkanaście dni temu, więc może nie dotyczyło to okresu ferii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej trasie do 850 metrów to 400 brakuje.
Trasa jest liczona od górnej stacji jej krzesełka. Czyli najpierw musisz się przedrzeć slalomem przez masę stojących, gadających, palących, wysyłających sms-sy, robiących zdjęcia, rozgrzewających się.... narciarzy by dotrzeć do tej właściwej trasy. Pierwsza część prowadzi po płaskim odcinku, a druga jest widoczna na zdjęciach w moim poście wyżej. Jeśli policzyć razem, to może i te 850 m będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej trasie do 850 metrów to 400 brakuje.


Dokładnie tak to mi wygląda, zwłaszcza że napisałeś że na pierwszym zdjęciu jest widok miejsca w którym właściwa trasa się zaczyna - na dole widać również tę polankę na której (jak się domyślam) ta trasa się kończy, więc jest to tylko ta jedna krótka ścianka którą widać na zdjęciach...
Mimo wszystko fajnie że taką trasę otworzyli - będzie jakaś odmiana.

W cenniku brakuje mi krótszego karnetu - np. 2 godzinnego. Ja wybieram się na ferie z rodzinką i sam będę jeździł dziennie nie więcej niż 2 godzinki (nawet gdybym pojechał z dzieckiem to też nie wytrzymało by dłużej niż godzinkę, może półtorej - a myślę że w podobnej sytuacji jest więcej osóB). W tej sytuacji karnet 4 godzinny wydaje się być bez sensu. Z drugiej strony, gdyby chcieć kupować karnet punktowy i jeździć na kanapach to przez 2 godziny wyjeździ się tyle punktów że wyjdzie na to samo (albo i więcej) niż karnet 4 godzinny. Jedynie orczyki są nieco tańsze (2 zł za zjazd) no i ta trasa wydaje się fajniejsza (ze wszystkich tras ma chyba największe nachylenie).
Czy ktoś jeździł tą trasą obok orczyków (nr. 8 i 9)? Może jakieś fotki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wojtku ! Jeździłem tą trasą obok orczyków.Osobiście uważam ja za najlepszą trasę w Białce.To moja ulubiona.W ubiegły weekend była znakomicie przygotowana (jest lekko w cieniu drzew i mimo dodatniej temperatury było w miarę twardo.) Można wyjechać krzesłami 4-osobowymi (jednak sporo ludzi),lub orczykiem i talerzykiem - prawie pusto.
Pozdrawiam Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem zwolennikiem wprowadzenia krótszych karnetów (osobiście wolę jeździć krócej a częściej). Taki 2 godzinny karnet jest np. w Rabce na Maciejowej (moi znajomi, którzy mieszkają w Rabce bardzo często z niego korzystają).

Jeszcze jedna dziwna rzecz:
http://narty.onet.pl...473,tereny.html
http://narty.onet.pl...761,tereny.html '> http://narty.onet.pl...761,tereny.html
http://narty.onet.pl...470,tereny.html '> http://narty.onet.pl...470,tereny.html
Dziwi mnie opis niektórych tras. Mianowicie podają tutaj że trasa na Kotelnicy pod wyciągiem 6-osobowym ma różnicę wzniesień 200m i długość 1400m i że jest „średnio trudna”.
Z kolei trasa w Kaniówce ma różnicę wzniesień 95m i długość 450m i że jest „bardzo łatwa”... hmmmm z proporcji wynikało by że ta druga jest znacznie bardziej nachylona, ale opisy mówią coś zupełnie przeciwnego...
Wyciągi w Kaniówce są krótkie (około 500m) ale nachylenie tam jest ponad 20%, więc jest nieźle. Pytanie tylko czy tam nie czeka się w kolejce jeszcze dłużej. Na kamerkach widać że ludzi jest tam znacznie mniej... ale i tak ustawił się niezły sznureczek... no i takie talerzyki mają mniejszą przepustowość, więc penie czeka się dłuuuugo...
Znaleziona fotogaleria - Kaniówka:
http://www.ski.sk/po...-0-0-0-0-ro.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pisanie że trasa pod 6-ką jest "średnio trudna" to wprowadzanie narciarzy w błąd,jest to naprawdę bardzo łatwa trasa a jej trudność polega na jej oblodzeniu(normalna rzecz przy sztucznym naśnieżaniu i ogromnej ilości narciarzy),Kaniówka jest znacznie krótsza i sprawia wrażenie ostrzejszej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy, czemu tak dużo ludzi idzie na kanapy 4-osobowe i czeka dużo więcej a nie idzie na orczyki. Trasa w zasadzie ta sama, tylko więcej się wyjeździ. Może to i dobrze, bo dla mnie jest wtedy mniejsza kolejka :)


W godzinach porannych w ferie czas oczekiwania jest mniej więcej taki sam przy orczykach i krześle (no, może 2-3 minuty więcej na krześle) ;) Natomiast wieczorami orczyki są wyłączane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...