Skocz do zawartości

Polska w Unii Europejskiej - co dalej po wyroku TK


Ziemowit1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że otwieram puszkę pandory, ale i tak warto poruszyć ten temat i kulturalnie (oby!) porozmawiać o tym co dalej z naszą Polską. Jak wiemy, Trybunał Konstytucyjny uznał, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską Konstytucją. 

Moim zdanie zaostrzy to i tak już duży konflikt pomiędzy Warszawą a Brukselą. Będzie mniej pieniędzy i więcej kar finansowych. Dług publiczny jest olbrzymi i szybko rośnie, to fakt. Czeka nas (to moje przypuszczenie) duża inflacja i odpływ kapitału z kraju.

Co sądzicie o wyroku TK? Co sądzicie o przyszłości Polski w Unii Europejskiej?

 

Edytowane przez Ziemowit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów polityka. :) Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Sądziłem, że dalej będą odraczać. Możliwości jest kilka. Od złych do bardzo złych. Najlepsza to taka, że KE oleje wyrok TK uznając, i słusznie, że on i tak nie ma mocy prawnej z powodu trzech dublerów. A Morawiecki ustąpi w kilku punktach. I dostaniemy kasę. A gorsza to taka, że EU potraktuje poważnie, kasy nie da, budżet sie nie zepnie, suweren zacznie sie burzyć i... będzie sie działo. I wcale nie oznacza to, że nastąpi zmiana władzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit1 napisał:

Wiem, że otwieram puszkę pandory, ale i tak warto poruszyć ten temat i kulturalnie (oby!) porozmawiać o tym co dalej z naszą Polską. Jak wiemy, Trybunał Konstytucyjny uznał, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską Konstytucją. 

Moim zdanie zaostrzy to i tak już duży konflikt pomiędzy Warszawą a Brukselą. Będzie mniej pieniędzy i więcej kar finansowych. Dług publiczny jest olbrzymi i szybko rośnie, to fakt. Czeka nas (to moje przypuszczenie) duża inflacja i odpływ kapitału z kraju.

Co sądzicie o wyroku TK? Co sądzicie o przyszłości Polski w Unii Europejskiej?

 

Skoro wiesz że otwierasz to po co otwierasz. ???? Co myślisz na temat" zabicie kija jako impuls skrętny"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Skoro wiesz że otwierasz to po co otwierasz. ???? Co myślisz na temat" zabicie kija jako impuls skrętny"??

Myślę że autor tematu raczej na nartach nie jeździ a na forach narciarskich zajmuje się jedynie podsycaniem naparzanek.

Podobny wyrok wydał ponad rok temu niemiecki najwyższy sąd konstytucyjny i do dziś nie ma żadnych konsekwencji.

W wypadku Polski prawdopodobnie działania Brukseli będą bardziej stanowcze gdyż bardzo zależy im na zmianie ekipy rządzącej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Janowi chodzi o wyrok niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z maja 2020 r., gdzie ten podważył legalność programu skupu obligacji państw strefy euro na rynku przez Europejski Bank Centralny, a także podważył wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Co do mojej aktywności narciarskiej to nie jeżdżę długo i nie jeżdżę dobrze, można wrócić do mojego tematu na skionline sprzed dwóch lat, gdzie prosiłem o rady. Od roku mieszkam w Kowarach i robię co mogę i na ile praca mi pozwala by żyć bardziej na sportowo i zamierzam robić w tym kierunku więcej.

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ziemowit1 napisał:

Myślę, że Janowi chodzi o wyrok niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego z maja 2020 r., gdzie ten podważył legalność programu skupu obligacji państw strefy euro na rynku przez Europejski Bank Centralny, a także podważył wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Co do mojej aktywności narciarskiej to nie jeżdżę długo i nie jeżdżę dobrze, można wrócić do mojego tematu na skionline sprzed dwóch lat, gdzie prosiłem o rady. Od roku mieszkam w Kowarach i robię co mogę i na ile praca mi pozwala by żyć bardziej na sportowo i zamierzam robić w tym kierunku więcej.

Cześć

To może zamiast budować durne mury na granicach, przeznaczyć te pieniądze na odtworzenie historycznej Fabryki Dywanów?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mitek napisał:

To może zamiast budować durne mury na granicach, przeznaczyć te pieniądze na odtworzenie historycznej Fabryki Dywanów?

i to są 2 genialne pomysły, które się uzupełniają

wkrótce będzie ogromny popyt na dywany

 

dywany.jpg.4ccc2f7db4701a74fd93763bcf2bacb6.jpg

Edytowane przez Jan
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

To może zamiast budować durne mury na granicach, przeznaczyć te pieniądze na odtworzenie historycznej Fabryki Dywanów?

Pozdrowienia

Jeśli tak wyglądała w XIX wieku:

kowary.jpeg.cc4a8aec7c05a03dbddfe54da0aa09f8.jpeg

to według moich obserwacji bardzo niewiele do dziś przetrwało. Teraz znajdują się tam cześciowo czynne hale wielkopowierzchniowe w których urzędują różne zakłady. Uważam, że odbudowa tej fabryki to strasznie dużo zachodu i pieniędzy. Raczej przeznaczyłbym ewentualną kasę na renowację istniejących obiektów, bo jest w okolicy całkiem sporo do zrobienia.

Co do sytuacji na granicy to nie jestem w żadnym razie przeciwny ogrodzeniu, bo pan Łukaszenka robi sobie w swoim kraju politykę za pomocą migrantów i trzeba próbować temu jakoś przeciwdziałać. Jednak tym, którzy już się w naszym kraju znaleźli nie odsyłałbym z powrotem na granicę.

 

Edytowane przez Ziemowit1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawa granicy, tak naprawdę,... za bardzo mnie nie obchodzi.

Natomiast w szeroko pojętym rejonie sudeckim jest tyle fantastycznych niszczejących miejsc, budynków, pamiątek...

Wiesz to taka sama sytuacja jak z pytaniem:

Gdzie mam jechać na nartach w Dolomity?

Po prostu jedź - wszędzie jest zajebiście.

I Sudety są takie same!

Pozdrowienia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 23:31, Jan napisał:

 na forach narciarskich zajmuje się jedynie podsycaniem naparzanek.

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, na pewien ważny także dla mnie problem. Na tym forum od lat rozmawiało się o polityce, ale może po półrocznej przerwie bardzo się to zmieniło.

Edytowane przez Ziemowit1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie wróciliśmy.

Dla mnie rozmowa nie ma sensu. Tylko broń. Pamiętaj, żer nasz do czynienia z osobnikami nie rozumiejącymi... nie sapiens.

Tu idea dialogu jest bezsensowna. Spróbuj się dogadać z kimś kto zakłada rękawiczki na stopy...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Właśnie wróciliśmy.

Dla mnie rozmowa nie ma sensu. Tylko broń. Pamiętaj, żer nasz do czynienia z osobnikami nie rozumiejącymi... nie sapiens.

Tu idea dialogu jest bezsensowna. Spróbuj się dogadać z kimś kto zakłada rękawiczki na stopy...

Pozdro

- masz na myśli to forum? "Pamiętaj, żer nasz do czynienia z osobnikami nie rozumiejącymi... nie sapiens." - bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dodać należy, że ta niewielka grupa była dość szczelnie chroniona przez naszą policję, której również wydano rozkazy aby manifestowała swoją siłę w trakcie spokojnej i pokojowej manifestacji. Niestety siły demokratyczne, prounijne nie mają po swojej stronie bojówek budowanych na najlepszych wzorcach SA. A może powinny mieć...?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...