Skocz do zawartości

Gdzie planujecie pojechać


star

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KamaG napisał:

Szybko, czyli ile mniej więcej  czasu? Do przyczyn dodałabym  jeszcze czynnik ludzki - ilość i jakość narciarzy. W kwestii przygotowania stoku jak to się ma np. do Białki? Zakładam, że wszystkie trasy przygotowuje ta sama ekipa a odniosłam wrażenie, że warunki wczoraj już koło 13 były bardzo zróżnicowane: czerwona część dwójek wciąż idealna ale 6stki masakra- głębokie muldy -tu większość walczyła a przynajmniej nie zauważyłam narciarzy jadących swobodnie i luźno (kanapa wzdłuż woziła powietrze 😁) . Niebieskie:2c górą na plaskim rozmiękła równomiernie (po 17:30 zrobiło się lodowo 🤔 choć mrozu chyba jeszcze nie było) w części dolnej na "ściance" było trudniej niż na czerwonych-nierówno i duże odsypy. Trasy niebieskie od 7 do 10 trzymały podobnie, chociaż trochę inaczej ustawione do słońca - brzegami dłużej (w zasadzie do końca) dobry śnieg, środkiem umiarkowane odsypy cukrowego śniegu, najgorzej w strefach wyhamowania. Dziś wreszcie spróbuję sztruksu 😄, o ile ratrakowali, bo nie widziałam. 

Cześć

Wspomniane elementy są oczywiście degradujące - choć dla mnie pojęcie przygotowywanego (jakkolwiek) stoku, który został zniszczony - to abstrakcja.

Chodzi mi o kwestie techniczne związane z przygotowaniem stoku a nie o wystawę, ludzi czy inne czynniki obiektywne. Białka swego czasu - około 10 lat temu - słynęła z przygotowania ale "czynnik ludzki" za to przygotowanie odpowiedzialny przeniósł się na Szczawnik. Podobnie Kluszkowce, których fenomenu w sensie trwałości stoku nikt niezorientowany nie mógł  pojąć, już też nie s potrafią tego tak zrobić z identycznych powodów.

A w Czarnym Groniu - cud.

To jest kwestia techniki przygotowania podkładu i techniki ratrakowania/nieratrakowania oraz wykorzystania w odpowiedni sposób możliwości nowoczesnego sprzętu.

Pozdro

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamaG napisał:

Szybko, czyli ile mniej więcej  czasu? Do przyczyn dodałabym  jeszcze czynnik ludzki - ilość i jakość narciarzy. W kwestii przygotowania stoku jak to się ma np. do Białki? Zakładam, że wszystkie trasy przygotowuje ta sama ekipa a odniosłam wrażenie, że warunki wczoraj już koło 13 były bardzo zróżnicowane: czerwona część dwójek wciąż idealna ale 6stki masakra- głębokie muldy -tu większość walczyła a przynajmniej nie zauważyłam narciarzy jadących swobodnie i luźno (kanapa wzdłuż woziła powietrze 😁) . Niebieskie:2c górą na plaskim rozmiękła równomiernie (po 17:30 zrobiło się lodowo 🤔 choć mrozu chyba jeszcze nie było) w części dolnej na "ściance" było trudniej niż na czerwonych-nierówno i duże odsypy. Trasy niebieskie od 7 do 10 trzymały podobnie, chociaż trochę inaczej ustawione do słońca - brzegami dłużej (w zasadzie do końca) dobry śnieg, środkiem umiarkowane odsypy cukrowego śniegu, najgorzej w strefach wyhamowania. Dziś wreszcie spróbuję sztruksu 😄, o ile ratrakowali, bo nie widziałam. 

Szóstki zawsze pustawe. Wystawa jak pisał Mitek, plus względna stromość, zeslizg i gotowe. Nie sposób jej ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Szóstki zawsze pustawe. Wystawa jak pisał Mitek, plus względna stromość, zeslizg i gotowe. Nie sposób jej ominąć.

Sposób jest, spacerowa niebieska sciezka pod trasami biegowymi 😁 korzystałam po południu dla własnego i innych dobra 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie w Suchym byłem zdziwiony stanem stoku. Dotarłem tam około 15.00, przez cały dzień temp powyżej zera, a tutaj było twardo, odsypów niewiele (może trochę na dolnej ściance) i jeździło się super. Okoliczne stoki o tej porze wyglądały dużo gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brachol napisał:

W zeszłym sezonie w Suchym byłem zdziwiony stanem stoku. Dotarłem tam około 15.00, przez cały dzień temp powyżej zera, a tutaj było twardo, odsypów niewiele (może trochę na dolnej ściance) i jeździło się super. Okoliczne stoki o tej porze wyglądały dużo gorzej. 

Suche ma wystawę dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem dziś Wisłę na Szczyrk --> byłem na dużym Skrzycznem --> kapitalne warunki i pełne słońce. Sądzę, że pomimo wysokich temperatur śnieg utrzyma się tu do połowy kwietnia, byle tylko ośrodka nie zamknęli tak jak planują 3 kwietnia.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fb.me/e/2h5jGJzwz
 

Szczyrk Avalanche, czyli szalony zjazd rowerem po śniegu! 

Weź udział w niepowtarzalnym zjeździe rowerowym po trasie narciarskiej i zmierz się z temperaturą, śniegiem i zawrotną prędkością! 

Szczegółową trasę zjazdu podamy 3 dni przed startem🤫


🏆Wygrywa ten, który najszybciej pokona wyznaczony przez nas odcinek trasy i jako pierwszy przekroczy linię mety! 

🏆Wraz z naszymi Partnerami nagrodzimy najszybszą 5. zawodników:

🥇 Nagroda za I miejsce to bon o wartości 1000 zł od marki TREK+ weekend dla dwóch osób w Hotelu Gronie Ski&Bike+ karnet rowerowy 15 dni na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022 (15 dowolnych dni w sezonie rowerowym) + voucher Zestaw burger z frytkami w Kuflonce  

🥈 Nagroda za II miejsce to bon o wartości 500 zł od marki TREK+ karnet rowerowy 15 dni na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022 (15 dowolnych dni w sezonie rowerowym) + voucher Zestaw burger z frytkami w Kuflonce.  

🥉 Nagroda za III miejsce to bon o wartości 300 zł od marki TREK+ karnet rowerowy 5 dni na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022 (5 dowolnych dni w sezonie rowerowym) + voucher Zestaw burger z frytkami w Kuflonce  

🏅 Nagroda za IV miejsce bon to o wartości 100 zł od marki TREK+ 1 dniowy karnet rowerowy na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022  

🏅 Nagroda za V miejsce to bon o wartości 100 zł od marki TREK+ 1 dniowy karnet rowerowy na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022 

 
🏆 Nagroda specjalna od sklepu TREK Bielsko-Biała dla pierwszej kobiety na mecie- voucher 500 zł do wykorzystania w sklepie TREK Bielsko- Biała oraz karnet 1- dniowy karnet rowerowy na trasy Szczyrk Enduro Trails na sezon 2022. 

⚠ Zapoznaj się z zasadami zabawy: 
https://bit.ly/3qgz81J

Zapisy: www.gopass.travel

Zapisy do wyczerpania puli miejsc lub do 30.03.2022, g. 23:00.

FDC15F08-C13C-482E-918F-9470428F1934.jpeg

Edytowane przez kordiankw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 22:29, Chertan napisał:

W piątek startujemy z @Mikoskii @Marcos73 pod wezwaniem @JurekByd do Zillertal. Lampa się szykuje, a zimą cudna, Juras zdjęcia podesłał z ostatnich dni. Będzie moc!

 

W dniu 14.03.2022 o 22:30, Marcos73 napisał:

Niech moc będzie z nami!.

pozdrawiamy

Zazdroszczę szczerze Panowie, ekipa będzie doborowa. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2022 o 22:29, Chertan napisał:

W piątek startujemy z @Mikoskii @Marcos73 pod wezwaniem @JurekByd do Zillertal. Lampa się szykuje, a zimą cudna, Juras zdjęcia podesłał z ostatnich dni. Będzie moc!

Bawcie się dobrze. Byłem w lutym z @JurekByd w Tre Cime i wróciłem z bananem na twarzy. 

 

Ja jutro wcześnie rano uderzam z rodziną do Val di Fiemme, pogoda zapowiada się włoska zobaczymy co na to śnieg. 

Edytowane przez brachol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, star napisał:

Tak wyglądał powrót. S3.

29B67BB5-EF31-4B7D-86B1-747E49043517.jpeg

144FA9F8-DC8D-457B-86B5-37C3519186C0.jpeg

6FF36707-26C9-4DDD-B0AB-916CC5B5006A.jpeg

Dodam, ze wystraszyłem się przełęczy Okraj. Jechałem w druga strone, koleiny w lodzie na jedno auto, drugie zsuwało sie po lodzie, to wracające do pl, teraz musi być lepiej. Dlatego Zaclerz i Lubawka, nowa droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wojcio napisał:

Wiele osób cieszyło się dziś z pogody na Kasprowym. 

11D6598F-15A9-4777-BEF6-2D896DF1C5CC.jpeg

Zgrodzili im dalej drogę? Co było w Kotle ? I skąd startowali. Dawniej urządzali tu slalom(specjalny). Start z pod dzwonu do dołu Kotła. Gdzie ma być gigant, jeśli będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był gigant, był po lewej stronie (patrząc z góry) kotła Gąsienicowej (foto). Zaczynał się kilkanaście metrów poniżej krawędzi górnej czyli był na stromym i potem daleeeeko w dół. Występ córki niezbyt udany, ale oba przejazdy zaliczone i nie ostatnia... My z przyjemnością weszliśmy z Kuźnic na fokach, choć równie dobrze można było na butach. Jednak powrót Goryczkową był cudowny, nawet na nartach skiturowych. 

Jutro slalom specjalny. Pewnie w tym samym miejscu.

Mimo tłoku na górze (turyści, skiturowcy, zawodnicy i narciarze), to kolejka do krzesła Gąsiennicowej była bardzo mała (foto z 10:00), kolejki Goryczkowej nie widziałem, ale ponoć straszliwa (znajomy mówił, że wczoraj 300m :?) bo z powodów technicznych puszczają na co drugie krzesło.

 

 

 

IMG_0545 Duży.jpeg

IMG_0538 Duży.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy szliście na fokach ?  Gigant z oszczędzaniem tyczek. Dawniej Zakopiańczycy(zawodnicy) ustawiali (treningowy wertikal gigantowy) od trawersu na Beskid. Koniec tyczek był zawsze na wypłaszczeniu blisko wyciągu.  Raz spróbowałem pojechać po nim. Były duże już rowy. Po trzeciej tyczce wyjechałem na stok Beskidu z obawy, że się zabiję.  Należało dotrzeć nim do dołu kotła. Potem już  był do zwalczenia ten slalom.

Na Gasienicowej się nie da ustawić pełnego giganta dla poważnych zawodów. Różnica poziomów do dołu krzeseł to 350 m. Z tym, że do dołu się nie da dojechać(z ustawieniem bramek), ponieważ tam jest wąsko(rynna).  Kiedyś przez całe lata kończyłem sezon na  Gąsienicowej(na początku maja). I zawsze trzeba było kombinować, by jak najdalej dojechać przez Goryczkową w pobliże Kuźnic. A jak się żywcem nie dało, to narty do potoka, aby umyć z paprochów. I na ramię.  To był wspaniały okres.

O! I Na dole jest jakiś nowy budynek. Nie było go, tylko mała budka z kasą. Ostatni raz tu byłem w zeszłym stuleciu. 

Edytowane przez Plus80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wojcio napisał:

Dziś był gigant, był po lewej stronie (patrząc z góry) kotła Gąsienicowej (foto). Zaczynał się kilkanaście metrów poniżej krawędzi górnej czyli był na stromym i potem daleeeeko w dół. Występ córki niezbyt udany, ale oba przejazdy zaliczone i nie ostatnia... My z przyjemnością weszliśmy z Kuźnic na fokach, choć równie dobrze można było na butach. Jednak powrót Goryczkową był cudowny, nawet na nartach skiturowych. 

Jutro slalom specjalny. Pewnie w tym samym miejscu.

Mimo tłoku na górze (turyści, skiturowcy, zawodnicy i narciarze), to kolejka do krzesła Gąsiennicowej była bardzo mała (foto z 10:00), kolejki Goryczkowej nie widziałem, ale ponoć straszliwa (znajomy mówił, że wczoraj 300m :?) bo z powodów technicznych puszczają na co drugie krzesło.

 

 

 

IMG_0545 Duży.jpeg

IMG_0538 Duży.jpeg

A co to za zawody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...