Skocz do zawartości

Gdzie planujecie pojechać


star

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Bacek napisał:

Taki mikroklimat średnio mnie pociąga. Niestety to najbliższa odemnie górka. Także z utęsknieniem czekam końca ferii.

ziel.png

Jak jeździsz koło gryglówki talerzykiem całkiem po lewej stronie (są dwa, pierwszy na oślą łączkę, drugi za nim to TEN), to masz pusty stok i zero kolejek. Nawet w sobotę w ferie. Za kanapę płacisz staniem i czekaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

Jak jeździsz koło gryglówki talerzykiem całkiem po lewej stronie (są dwa, pierwszy na oślą łączkę, drugi za nim to TEN), to masz pusty stok i zero kolejek. Nawet w sobotę w ferie. Za kanapę płacisz staniem i czekaniem.

No właśnie nikt nie każe jeździć pomarańcza, nawet jak kolor nart pasuje, Gryglowka rulez.

F6330C3F-CBC9-44AD-98AF-526E82B92100.jpeg

8915EDF8-D062-4C34-8C3F-8960C0AC0674.jpeg

D96832BF-B9CA-4C54-8603-1D16302D8CAE.jpeg

E6F7DC2B-857C-45D1-AC35-79A775E84303.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Kubis said:

Jak jeździsz koło gryglówki talerzykiem całkiem po lewej stronie (są dwa, pierwszy na oślą łączkę, drugi za nim to TEN), to masz pusty stok i zero kolejek.

Oj zdażało mi się stać i na nim w kolejce, choć niespecjalnie długiej. Nie kolejki są problemem dla mnie tylko tłum na samym stoku.

Ostatnio dotarłem do orczyka w6 i tam było pusto i fajnie.

A na dole to i przy gryglowce na stoku bywa ciasno.

Edytowane przez Bacek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bacek napisał:

Oj zdażało mi się stać i na nim w kolejce, choć niespecjalnie długiej. Nie kolejki są problemem dla mnie tylko tłum na samym stoku.

Ostatnio dotarłem do orczyka w6 i tam było pusto i fajnie.

A na dole to i przy gryglowce na stoku bywa ciasno.

Co ty z tym ciasno, jesli wiekszosc jedzie wolniej nie ma problemu, problem jak na drodze, jak masz przed sobą m3 i s3 to musisz ogarniać, a jak wiekszosc to stabilne i ogarnialne tło to w czym problem, oni stoją ty jedziesz

ED50623E-EC8A-41F5-987E-4BE242B017D3.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chertan napisał:

Jutro rano plan na 2 h do Myślenic wyskoczyć, pogoda się psuje, w czwartek ma być paskudny wiatr i deszcz. Coś luty nie rozpieszcza temperaturowo, jako najzimniejszy miesiąc w roku.  

Cześć

He he. Mylisz teorię z historią. Dla mnie to czysta praktyka narciarska uzmysławiająca nam jacy jesteśmy ciency...

Zerknij na przykład na Pana Zeno Colo. Nie wszyscy wiedzą, że był on autorem pierwszego powojennego - jeżeli dobrze kojarzę - zmierzonego oficjalnie rekordu prędkości zjazdu - coś koło 160km/h. Drewniane narty, wiązania sprężynowe typu kandahar, skórzane buty przypominające pionierki z lat 70/80, sweterek...

To byli goście!

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

He he. Mylisz teorię z historią. Dla mnie to czysta praktyka narciarska uzmysławiająca nam jacy jesteśmy ciency...

Zerknij na przykład na Pana Zeno Colo. Nie wszyscy wiedzą, że był on autorem pierwszego powojennego - jeżeli dobrze kojarzę - zmierzonego oficjalnie rekordu prędkości zjazdu - coś koło 160km/h. Drewniane narty, wiązania sprężynowe typu kandahar, skórzane buty przypominające pionierki z lat 70/80, sweterek...

To byli goście!

Pozdrowienia serdeczne

Cześć

Post dotyczył oczywiście filmu ale zbłądziłem okrutnie - przepraszam.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

He he. Mylisz teorię z historią. Dla mnie to czysta praktyka narciarska uzmysławiająca nam jacy jesteśmy ciency...

Zerknij na przykład na Pana Zeno Colo. Nie wszyscy wiedzą, że był on autorem pierwszego powojennego - jeżeli dobrze kojarzę - zmierzonego oficjalnie rekordu prędkości zjazdu - coś koło 160km/h. Drewniane narty, wiązania sprężynowe typu kandahar, skórzane buty przypominające pionierki z lat 70/80, sweterek...

To byli goście!

Pozdrowienia serdeczne

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zeno_Colò

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wbrew wcześniejszym deklaracjom przyjechałem do Czarnej Góry w ferie i to w weekend. Z okna widzę świetliste szczyty Białki. Jednak nie będę zajmował miejsca w kolejce, bowiem celem jest obsługa córki na zawodach w zastępstwie trenera.  Nie wiem,  czy rozumiecie presję - ktoś może pomyśleć, że jestem trenerem, a jeżdżę jak amator. Zostałem poinformowany, że aby prawidłowo wyglądać muszę mieć czapkę i duże okulary (a nie kask) oraz płaszcz trenerski (mam). Więc póki nie zacznę jechać, to będę wyglądał pro. Mam plan, by na zjazd brać na ramię drugie narty - to maskuje braki w angulacji. Nie mam jednak szelek na radiotelefon 😞 więc nie wiem czy się uda. 

C0EBC99E-2472-4DFA-8C03-0D20EA0643F1.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wojcio napisał:

Wbrew wcześniejszym deklaracjom przyjechałem do Czarnej Góry w ferie i to w weekend. Z okna widzę świetliste szczyty Białki. Jednak nie będę zajmował miejsca w kolejce, bowiem celem jest obsługa córki na zawodach w zastępstwie trenera.  Nie wiem,  czy rozumiecie presję - ktoś może pomyśleć, że jestem trenerem, a jeżdżę jak amator. Zostałem poinformowany, że aby prawidłowo wyglądać muszę mieć czapkę i duże okulary (a nie kask) oraz płaszcz trenerski (mam). Więc póki nie zacznę jechać, to będę wyglądał pro. Mam plan, by na zjazd brać na ramię drugie narty - to maskuje braki w angulacji. Nie mam jednak szelek na radiotelefon 😞 więc nie wiem czy się uda. 

C0EBC99E-2472-4DFA-8C03-0D20EA0643F1.jpeg

Białka to miasto. Może wioska. Szczyty maja swoje nazwy. Ale rozśmieszyłeś mnie tą trenerką, choć to niedobre słowo. A może baseballówka? Już widzę jak zamotasz się w tym płaszczu, narty na ramieniu cię przeważą, przez okulary nic nie będziesz widział i wywiniesz orła no wtedy pryśnie sen o profi. PS niezła łuna ci w anielskiej osadzie na Janiolow  Wierchu nie musza nocą świecić.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po weekendzie - udawanie trenera się udało, 5 miejsce w SG, ale w PSL (slalom równoległy), który miał być clou imprezy - dramat - zawody unieważnione - trenerzy (ci prawdziwi) oprotestowali ustawienie trasy i pojawił się nierozwiązywalny problem - szkoda dzieciaków.

Ale widok stoku o 8:00, gdy jeżdżą sami młodzi zawodnicy - przepiękny - wszyscy tną.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojcio napisał:

I po weekendzie - udawanie trenera się udało, 5 miejsce w SG, ale w PSL (slalom równoległy), który miał być clou imprezy - dramat - zawody unieważnione - trenerzy (ci prawdziwi) oprotestowali ustawienie trasy i pojawił się nierozwiązywalny problem - szkoda dzieciaków.

Ale widok stoku o 8:00, gdy jeżdżą sami młodzi zawodnicy - przepiękny - wszyscy tną.

Cześć

Gratulacje, choć chyba chodziło o GS - gdzie to było? Tak miło się patrzy i miło się jeździ po stoku, na którym każdy wie gdzie jedzie, co jedzie, gdzie pojedzie za chwilę a jak stoi na górze to wie na 100%, że dojedzie na dół i jak (linia, technika, taktyka) tam dojedzie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😱 oczywiście GS - to były zawody ligi małopolskiej - tym razem na Grapaski. A co do jazdy z zawodnikami - kilka razy byłem jesienią na Möltallerze - same kluby i reprezentacje narodowe. Na pewno byłem tam najgorszym narciarzem i na pewno nie bałem się, że ktoś na mnie wpadnie. A stok wyglądał tak:

IMG_0354.jpeg

Edytowane przez Wojcio
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No tak widok na lodowcach standardowy w okresach gdy nie ma gzie indziej śniegu. Rozmawialiśmy wczoraj o tym nagromadzeniu wszystkiego co można wbić w śnieg w jednym miejscu. Swoją drogą podziwiam jak zawodnik może się skupić na treningu zadanym w taki "lesie".

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No tak widok na lodowcach standardowy w okresach gdy nie ma gzie indziej śniegu. Rozmawialiśmy wczoraj o tym nagromadzeniu wszystkiego co można wbić w śnieg w jednym miejscu. Swoją drogą podziwiam jak zawodnik może się skupić na treningu zadanym w taki "lesie".

Pozdro

Zawodnik jest ślepy. Widzi dokładnie dwie tyczki przed sobą.  Nie martwi się, że kolega z sąsiedniego rządka tyczek mu podjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plus80 napisał:

Zawodnik jest ślepy. Widzi dokładnie dwie tyczki przed sobą.  Nie martwi się, że kolega z sąsiedniego rządka tyczek mu podjedzie.

Nie jest ślepy, jest takie coś jak oglądanie trasy przejazdu i pamięć.

Przy takiej ilości tyczek patrzy się na teren i zapamiętuje, jeździłem w takim gąszczu na Moltku i Stubai

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Plus80 napisał:

Zawodnik jest ślepy. Widzi dokładnie dwie tyczki przed sobą.  Nie martwi się, że kolega z sąsiedniego rządka tyczek mu podjedzie.

Cześć

Mnie się zawsze wydawało, że musi patrzeć daleko w sensie wyprzedzania działań. Te dwie bramki to On już właśnie jedzie i nic nie jest w stanie zrobić ale do przejazdu dalszych ma jeszcze szansę na korektę linii. Oczywiście to i tak będzie strata ale utrzyma się na trasie. Chyba, że masz na myśli koncentrację na własnej trasie i tylko na niej i tak rozumiesz tą ślepotę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...