Skocz do zawartości

Misja na Marsa


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio ciągle w newsach przewija się ten temat.

Swoje "misje" wysłali Amerykanie, Chińczycy i jakiś kraj arabski.

Wyjaśnijcie mi - po co?

Czy za wyrzucone w błoto pieniądze (takie jest moje zdanie o tych misjach) nie można by było zająć się naszą planetą?

Efekt cieplarniany, tysiące ton plastiku w morzach, kończące się zasoby paliw kopalnych, wycinka lasów itp itd

Mamy miliony problemów tutaj.

Jpdl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ciągle w newsach przewija się ten temat.

Swoje "misje" wysłali Amerykanie, Chińczycy i jakiś kraj arabski.

Wyjaśnijcie mi - po co?

Czy za wyrzucone w błoto pieniądze (takie jest moje zdanie o tych misjach) nie można by było zająć się naszą planetą?

Efekt cieplarniany, tysiące ton plastiku w morzach, kończące się zasoby paliw kopalnych, wycinka lasów itp itd

Mamy miliony problemów tutaj.

Jpdl...

Koszt misji to 2.5 mld usd.

Przy tej okazji wiele osób miało pracę, dokonano jakichś tam innowacji, powstaną jakieś prace naukowe, zostaną zebrane doświadczenia.

Czy myślisz, że jakby te pieniądze zostały przeznaczone na niewycinanie lasów, czy na walkę z efektem cieplarnianym to te pieniądze przyśpieszyłyby te prace ? Myślisz, że to tylko kwestia pieniędzy ?

Na razie na ziemi jest wystarczająco miejsca, ale kiedyś zacznie go brakować.

 

 

Ps.

Jeden bombowiec B2 kosztuje 2 mld usd.

Ps. 2 

Przy okazji misji Apollo wymyślono takie rzeczy

 

Skaner CAT do wykrywania komórek rakowych

Komputerowy mikroprocesor → rozwój całej branży komputerowej (szybkość, miniaturyzacja)
Miniaturyzacja narzędzi i ich zasilania (wkrętarki akumulatorowe, odkurzacze próżniowe itp.)
Termometr do pomiaru temperatury w uchu
Jedzenie liofilizowane
Joystick
Wydajne panele słoneczne
Skafandry i maski dla służb specjalnych (straż pożarna, służby sanitarne)
Stroje kąpielowe dla profesjonalnych pływaków
Udoskonalone filtry do wody
Detektor dymu
Telewizja satelitarna
Lepsze obuwie (podeszwy o lepszej sprężystości i wentylacji wykorzystujące doświadczenia NASA)
Soczewki o powierzchniach trudnych do porysowania
Koce izolacyjne
Patelnie teflonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ciągle w newsach przewija się ten temat.

Swoje "misje" wysłali Amerykanie, Chińczycy i jakiś kraj arabski.

Wyjaśnijcie mi - po co?

Czy za wyrzucone w błoto pieniądze (takie jest moje zdanie o tych misjach) nie można by było zająć się naszą planetą?

Efekt cieplarniany, tysiące ton plastiku w morzach, kończące się zasoby paliw kopalnych, wycinka lasów itp itd

Mamy miliony problemów tutaj.

Jpdl...

 

 

Jeśli, jako ludzkość, chcemy przetrwać, to musimy eksplorować kosmos. Misje na Marsa, to kolejny krok. Za jakieś 4 miliardy lat będziemy musieli wyprowadzić się z układu słonecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ciągle w newsach przewija się ten temat.

Swoje "misje" wysłali Amerykanie, Chińczycy i jakiś kraj arabski.

Wyjaśnijcie mi - po co?

Czy za wyrzucone w błoto pieniądze (takie jest moje zdanie o tych misjach) nie można by było zająć się naszą planetą?

Efekt cieplarniany, tysiące ton plastiku w morzach, kończące się zasoby paliw kopalnych, wycinka lasów itp itd

Mamy miliony problemów tutaj.

Jpdl...

Trochę z kosmicznych technologii korzystamy jednak.

https://www.urbispor...AiABEgIC8PD_BwE

żart taki

https://www.pebaxpow...bax-technology/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, jako ludzkość, chcemy przetrwać, to musimy eksplorować kosmos. Misje na Marsa, to kolejny krok. Za jakieś 4 miliardy lat będziemy musieli wyprowadzić się z układu słonecznego.

 
Tylko żeby się udało zakorkować DNA i wystrzelić do przestrzeni międzygalaktycznej. Czego nam wszystkim szczerze życzę!
 

Trochę z kosmicznych technologii korzystamy jednak.
https://www.urbispor...AiABEgIC8PD_BwE
żart taki
https://www.pebaxpow...bax-technology/

Snobistycznych biegaczy buty vaporfly Nike rajcują - bo tylko po 250$ ... a ile te milisekundy oddanej energii dodają do rekordów zwykłych zjadaczy chleba - taka możliwość korzystania z kosmicznej technologii- „ŁAŁ”
  

Taka ogólna ciekawość (wszech) świata to dobra rzecz. Inaczej wciąż byśmy siedzieli w jaskiniach. Albo inny gatunek by nas wyprowadzał na spacer.

Ja tam bym dała się wyprowadzić z jaskini gatunkowi, co zjeżdża w Raptorach 140RS!!!! :)
Epic of Gilgamesh ....opisuje pierwsze wyprowadzenia z jaskini ... :) :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tylko żeby się udało zakorkować DNA i wystrzelić do przestrzeni międzygalaktycznej. Czego nam wszystkim szczerze życzę!
  Snobistycznych biegaczy buty vaporfly Nike rajcują - bo tylko po 250$ ... a ile te milisekundy oddanej energii dodają do rekordów zwykłych zjadaczy chleba - taka możliwość korzystania z kosmicznej technologii- „ŁAŁ”
   Ja tam bym dała się wyprowadzić z jaskini gatunkowi, co zjeżdża w Raptorach 140RS!!!! :)
Epic of Gilgamesh ....opisuje pierwsze wyprowadzenia z jaskini ... :) :) :)

Chodziło mi o bardziej przyziemne osiągnięcia rodem z kosmosu

https://eu.usatoday....ation/39580591/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...